والدینی که نسخه مرگ می‌پیچند/ فروش ابزار قتل در کمتر از ۲۴ ساعت!

double-quot تهران - جارپرس - در نگاه اول مسئله بسیار عجیب به نظر می‌رسد، پدر و مادرانی که بدون هیچ عذاب وجدانی فرزندان خود را به قتل می‌رسانند، نه‌تنها عذاب وجدانی از به‌ قتل‌رساندن فرزند ندارند بلکه برای عملی شدن نقشه‌شان زمانی کوتاهی نیاز دارند و بارها تأکید می‌کنند که جنس اصل به دستشان برسد و قتل صددرصد اتفاق بیفتد، بدون اینکه کسی شک کند؛ خیالشان راحت است که محاکمه‌ای در کار نیست.
کد خبر : 93363
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 خرداد 1401 - 12:34
والدینی که نسخه مرگ می‌پیچند/ فروش ابزار قتل در کمتر از ۲۴ ساعت!

 

اینجا سردتر از آن است که بتوانم توصیفش کنم، آن‌قدر سرد که حتی رنگ و بوی بهار هم نمی‌تواند گرمایی به تنم ببخشد، چشمانم از دیدن مادران و حتی پدرانی که آمده‌اند وسیله‌ای برای قتل فرزندانشان تهیه کنند، یخ‌زده است.

یک‌به‌یک نگاهشان می‌کنم؛ صورت ظریف و موهای بلوند زن، به‌قدری طنازی در چهره‌اش آورده که تصور نمی‌کنم هیچ‌کس گمان ببرد او قاتل است، زن دیگری که با مهربانی دست پسر کوچکش را در دست گرفته و با دستی دیگر چادرش را نگه داشته، حتی مردی که با لباس‌های شیک در کنار پسری جوان ایستاده که زیورآلات زیادی به خود آویزان کرده است، هیچ‌کدام شبیه قاتل‌ها نیستند، هرکدام بعد از تحویل گرفتن وسیله موردنظر به‌سرعت از مقابلم دور می‌شوند.

در نگاه اول مسئله بسیار عجیب به نظر می‌رسد، پدر و مادرانی که بدون هیچ عذاب وجدانی فرزندان خود را به قتل می‌رسانند، نه‌تنها عذاب وجدانی از به‌قتل‌رساندن فرزند ندارند بلکه برای عملی شدن نقشه‌شان زمانی کوتاهی نیاز دارند و بارها تأکید می‌کنند که جنس اصل به دستشان برسد و قتل صددرصد اتفاق بیفتد بدون اینکه کسی شک کند، خیالشان راحت است که محاکمه‌ای در کار نیست.

غرق در رفت‌وآمدها هستم که با صدای زن به خودم می‌آیم«خانم چی شد، بالاخره تصمیم گرفتی؟ از بابت اصل بودنش مطمئن باش، همه این‌ها از آمریکا اومده، نگران نباش خودم تماس تصویری می‌گیرم و نظارت می‌کنم که بدون ایراد کار انجام بشه، اگر هنوز شک داری هم برو! من گفتم که ارسال دارم خودت اصرار داشتی از نزدیک دارو را تحویل بگیری».

آنجا را ترک می‌کنم زن میان‌سالی به دنبالم می‌آید، «ببخشید خانم شما چند وقتتونه؟ قرص را برای خودتون می‌خواهید؟» شوقی که در معرفی قرص دارد، برایم عجیب است؛ هم‌زمان صدای دختر جوانی به گوشم می‌رسد «خانم، من باردارم، حدود یک ماه؛ دنبال راهی هستم که طوری سقط بشه که حتی دکتر هم دلیلش را نفهمه، یعنی طبیعی باشه».

از او می‌پرسم چرا می‌خواهی سقط کنی؟ مرجان ۳۶ساله که تمایلی به صحبت‌کردن ندارد، می‌گوید: به‌خاطر برخی مشکلات بچه نمی‌خواهم، لطفاً شما دیگر نصیحت نکنید، شنیده‌ام که با مصرف یک دارو مربوط به پوست، می‌توان بچه را ناقص کرد و اجازه سقط قانونی گرفت، بیشتر به دنبال آن قرص هستم که همه چیز طبیعی پیش برود.

زن میان‌سال اجازه نمی‌دهد حرفی بزنم، بلافاصله و قاطعانه می‌گوید: «ما که جای این خانم نیستیم، وقتی میگه شرایطش را نداره یعنی نمیتونه برای بچش مادری کنه، یعنی اینکه اون بچه نیاد تو این دنیا خیلی بهتره، فکر میکنین این‌همه دزد و جانی و قاتل از اول این‌جوری بودن، نه خانم به‌خاطر عقده‌های دوران کودکی این‌جوری شدن؛ پس الکی ناراحت نشو، منم ۱۸ سالگی بچه‌ام را سقط کردم چون نمی‌خواستم اما الان عاشق پسرم هستم که بعد از اون به دنیا آوردمش خودم با میل خودم؛ کسی که ناخواسته حامله میشه و نمیتونه مادری کنه برای بچه‌اش و شرایطش را نداره باید بچه رو بندازه چرا باید یه موجود بی‌گناه و بی‌پناه به دنیا بیاد وقتی کسی نمیخوادش، تو هم اگر نمی‌خواهی تردید نکن این شماره واتساپ من را بگیر و اگر خواستی اطلاع بده».

شماره واتساپش را در تلفن همراهم وارد می‌کنم، در توضیحات پروفایلش نوشته «پزشک خانواده، مشاور زنان و زایمان» چیزی که هیچ سنخیتی با ظاهر و رفتارش ندارد؛ دقایقی بعد به او پیام می‌دهم، می‌گویم می‌خواهم قرص را تحویل بگیرم، ابتدا باید به سؤالات «وزن، ماه بارداری، سابقه بارداری، سابقه زایمان و سن» پاسخ دهم، گام بعدی واریز هزینه است، هزینه بین ۸۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باتوجه‌به سن جنین تعیین می‌شود، تحویل کمتر از ۲۴ ساعت در تهران و ظرف یک روز در شهرستان‌های اطراف؛ بعد از آن هم مشاوره چگونگی مصرف ارائه می‌شود.

به همین راحتی ظرف چند ساعت می‌توانی قرصی برای ازبین‌بردن جنین پیدا کنی، قرصی که در داروخانه‌ها کمیاب است و حتی پزشکان به آن دسترسی ندارند، به‌راحتی در فضای مجازی قابل‌دسترس است.

قرص آمریکایی اصل زیر قیمت بازار

نگاهی به ادامه متن پیام می‌اندازم، این قرص به‌هیچ‌وجه باعث نازایی نمی‌شود و امکان حاملگی مجدد دارد، افزایش شانس حاملگی، با کمترین درد و صد در درصد موفقیت، در آخر هم با تعدادی عکس خاطرجمعم می‌کند که این قرص اصل است و با قرص‌های فیک دیگر تفاوت دارد و تصاویری از جنین‌های سقط شده برایم ارسال می‌کند، تأکید می‌شود که اگر به روش درست که توضیح داده شده استفاده نکنم خطر پارگی رحم و حتی مرگ هم وجود دارد.

گشتی در اینترنت می‌زنم تا قیمت اصلی قرص را به دست بیاورم؛ دور از تصورم است که کمتر از سه دقیقه به پنج شماره‌ تلفن دسترسی پیدا می‌کنم، هرکدام هم تأکید دارند که قرص اصل آمریکایی دارند با قیمت‌هایی از ۷۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، قرص را کمتر از یک روز در اختیارت قرار می‌دهند با مشاوره و راهنمایی مجازی!

با یکی از آن‌ شماره‌ها تماس می‌گیرم، یک خانم پشت خط است؛ می‌گوید: یکی از آشناهایشان داروخانه دارد و قرص‌ها را از آنجا می‌آورد، تأکید می‌کند که مبادا قرص را از دست‌فروش بگیرم چرا که قرص‌ها شرایط نگهداری خاصی دارد و اگر در شرایط منزل با دماهای مختلف نگهداری شود نه‌تنها خطرناک است بلکه ممکن است دیگر باردار نشوم و شاید هم بمیرم!

«شاید بمیری» جمله‌ای که همه‌شان در لفافه می‌گویند اما چنان با اطمینان از اصل بودن قرص‌ها خبر می‌دهند که آن جمله دیگر به گوشم نمی‌رسد، شماره بعدی را می‌گیرم، این بار هم خانمی تلفن را پاسخ می‌دهد و می‌گوید: بیش از هفت سال در کار فروش قرص سقط هستم و همه مشتریانم راضی بودند، قیمت زیر قیمت بازار است چرا که من عمده می‌فروشم، حتی دکترها و ماماها از من خریداری می‌کنند و ۱۰ برابر قیمت به افرادی می‌دهند که به مطبشان مراجعه می‌کنند، فکر می‌کنم باید این‌قدر برای خودتان ارزش قائل باشید که این قرص را از دست‌فروش تهیه نکنید.

وی ادامه می‌دهد: قرص‌ها همه برای فایزر آمریکا است و مدارک مامایی هم دارم که اگر مشکلی پیش آمد شکایت کنید، جای نگرانی وجود ندارد لحظه‌به‌لحظه به‌صورت آنلاین کنارتان هستم و خطری شما را تهدید نمی‌کند، مدل امریکایی خشاب ده‌تایی آلومینیومی که با خط بنفش نوشته و نشان می‌دهد اصل است یک میلیون تومان، پاکستانی ۴۰۰ هزار تومان و هندی ۷۰۰ هزار تومان، ولی با پاکستانی زیادی اذیت می‌شوی و بهتر است آمریکایی را خریداری کنید.

فروشنده می‌گوید: چند روز پیش مشتری داشتم که جنینش ۱۶ هفته بود خیلی راحت سقط کرد، مدل پاکستانی کلاً بدرد نمی‌خورد اما اگر نمی‌توانی هزینه کنی امتحانش کن.

دیگر برای سقط به ماما مراجعه نمی‌کنند

دسترسی آسان به قرص نگران‌کننده است، به سراغ یکی از ماماهای جنوب شهر قزوین می‌روم که شنیده‌ام او هم دستی بر آتش دارد، ابتدا از مصاحبه خودداری می‌کند اما بعد از دقایقی می‌گوید: سال‌های گذشته مراجعین زیادی داشتم که به دلیل فرهنگ فرزند کمتر به سراغم می‌آمدند هرکدام دلایل خودشان را داشتند اما این روزها حداقل طی ۲ سال گذشته مراجعه‌ای ندارم و اگر هم باشند بیشتر به دلیل فقر و اعتیاد است.

وی ادامه می‌دهد: شنیده‌ام که در فضای مجازی به‌راحتی قرص‌ها به فروش می‌رسد و مردم دیگر از آنجا قرص تهیه می‌کنند اما توجهی ندارند که این دارو موارد استفاده بسیار متغیری دارد و در شرایط بدنی مختلف پاسخ‌های غیرقابل انتظاری می‌دهد، مصرف دارو حتماً باید تحت‌نظر پزشک و در بیمارستان انجام شود.

این ماما بیان می‌کند: دسترسی به مراقبت‌های اضطراری پزشکی ضروری است، زنان نباید به‌تنهایی برای سقط جنین تلاش کنند. اغلب زنان به دلیل بارداری ناخواسته اقدام به سقط جنین می‌کنند درحالی‌که این عمل عوارض مختلفی از قبیل پارگی رحم، نازایی ثانویه، خونریزی طولانی و سقط ناقص دارد.

وی خاطرنشان می‌کند: سقط در خانه بسیار خطرناک است، گاهی در حین سقط توسط ماما و متخصص زنان ما با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شویم که جان مادر به خطر می‌افتد گاهی خونریزی شدید و باعث مرگ مادر می‌شود، اگر درهرصورت موفق به تخلیه کامل رحم نشویم و بقایایی از محصولات حاملگی در رحم باقی بماند باید عمل جراحی تکرار شود که هم هزینه‌بر و هم از نظر سلامتی بسیار خطرناک است، حال تصور کنید خانمی در خانه این کار را انجام دهد چه مشکلاتی برای او ایجاد می‌شود؟

مطب ماما را ترک می‌کنم، درحالی‌که آمار نگران‌کننده سقط جنین که توسط مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور را بررسی می‌کنم با خود می‌گویم اگر آمار این سقط‌های غیرقانونی که به‌راحتی در منزل اتفاق می‌افتد را به این آمار اضافه کنیم چه می‌شود؛ چطور ممکن است به‌راحتی به دارویی دسترسی پیدا کنیم که فروش آن در داروخانه ممنوع است و پزشکان به آن دسترسی ندارند، به‌راستی این داروها توسط چه کسانی و چگونه به این راحتی به دست مردم می‌رسد و چه هدفی در پی آن است…

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.