نماینده مجلس: حقوق بگیران ۱۵ میلیون ریالی سال آینده مالیات نمی دهند

double-quot
ساری – جارپرس – عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۹۶ دستمزد کارکنان و کارگران تا سقف ۱۵ میلیون ریال در ماه از پرداخت مالیات معاف شد.

کد خبر : 18780
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 بهمن 1395 - 12:14
نماینده مجلس: حقوق بگیران ۱۵ میلیون ریالی سال آینده مالیات نمی دهند

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، علی اصغریوسف نژاد افزود : براساس لایحه بودجه سال ۹۶حقوق بگیرانی که در سال سرجمع حقوقشان به ۱۸۰ میلیون ریال می رسد از دادن مالیات معاف شدند.
در قانون بودجه سال ۹۵ معافیت مالیاتی دستمزد کارگران و کارکنان تا سقف ۱۳ میلیون ریال در ماه و سالانه ۱۵۶ میلیون ریال بود.
وی اضافه کرد : درآمد مالیاتی دولت در سال آینده در مقایسه با قانون بودجه سال جاری ۸٫۶ درصد رشد پیش بینی شده است.
به گفته وی دولت مکلف شده تا با افزایش مودیان مالیاتی بدون رشد نرخ مالیاتی این درآمدها را محقق کند و به نظر می رسد که این کار با برنامه ریزی دولتی قابل تحقق است.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : در سال آینده حدود ۱۱۲ هزار میلیارد تومان از درآمدهای دولت باید از محل وصول مالیات تامین شود.
به گفته وی در سال آینده ۳۴٫۷ درصد از درآمدهای دولت باید از محل فروش نفت و مابقی از محل مالیات ها و سایر درآمدها محقق شود.
* پیشی گرفتن افزایش حقوق کارکنان دولت نسبت به تورم در سال ۹۶
یوسف نژاد افزود : در سال آینده میزان تورم پیش بینی در لایحه بودجه دولت حدود ۷٫۶ درصد است و این در حالیست که حقوق کارکنان و کارمندان دولت در این بودجه با رشد ۱۰ درصد مواجه است.
وی اضافه کرد : با این رویکرد افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت در سال آینده ۲٫۴ درصد بیشتر از نرخ تورم پیش بینی می شود.
وی افزایش رشد تولید ناخالص داخلی را در سال آینده ۷٫۷ درصد اعلام کرده است.
* افزایش سقف فروش نفت در بودجه سال ۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که در سال آینده سقف فروش نفت در روز از ۲میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه سال جاری به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز می رسد که از درآمد حاصل از فروش نفت ۲۰ درصد به صندوق توسعه ملی، ۱۴٫۵ درصد برای توسعه زیرساخت های نفتی و مابقی در سایر بخش ها هزینه می شود.
وی قیمت پیشنهادی نفت را در سال آینده برای هر بشکه حدود ۵۰ دلار اعلام کرده که این قیمت در بودجه سال جاری ۴۰ دلار بود.
* قیمت منطقی دلار در سال ۹۶
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که نرخ هردلار در بودجه سال آینده دولت ۳۳ هزار ریال پیش بینی شد که این رقم در بودجه سال جاری ۲۹ هزار ریال برای هر دلار بود.
یوسف نژاد افزود : به نظر می رسد دولت افزایش منطقی را برای نرخ دلار در بودجه سال ۹۶ پیش بینی کرد.
وی ارسال به موقع لایحه بودجه به مجلس، انضباط مالی، شفاف سازی درآمدها و هزینه ها و کاهش هزینه های متفرقه را از مهمترین رویکردهای مثبت در لایجه بودجه سال ۹۶ اعلام کرد.
دولت یازدهم ۱۴ آذرماه سال جاری لایجه بودجه عمومی ۳۲۰هزارمیلیاردتومانی را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و کمیسیون تلفیق مجلس نیزکاربررسی بودجه سال آینده کل کشور را از دوم بهمن ماه به مدت ۱۰ روز بررسی می کند و پس از آن به صحن علنی برای تصویب ارسال می کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.