0 نظر
63 بازدید

/۴۵ سال باهم برای ایران مقتدر/

شکوه صبح صادق راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور

double-quot تهران- جارپرس-راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۲، با حضور اقشار مختلف مردم ایران در استان‌های کشور زودتر از زمان اعلامی آغاز شد.
کد خبر : 138676
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 بهمن 1402 - 19:17
شکوه صبح صادق راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور

به گزارش خبرنگاران  مستقر در مسیرهای راهپیمایی در ۳۰ استان کشور، امسال نیز همانند سالهای گذشته شاهد حضور پرشور مردم از تمام سنین و اقشار گوناگون جامعه در این راهپیمایی هستیم.

مردم غیرتمند ایران در استانهای کشور از ساعاتی قبل از زمان اعلام شده به خیابانها آمدند تا شکوه این راهپیمایی را با حضور پرررنگ خود نشان دهند.

در برنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال مسئولین و شخصیت‌های مهم استان‌ها حضور پررنگی دارند و تمام راهپیمایی‌ها دارای سخنران است.

همه آمدند…‌

‌امروز یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ میدان آزادی زاهدان سراسر از جمعیت است.

پیر، جوان، نوجوان، کودک، زن و مرد ، همه آمده اند تا دین خود را به انقلاب، آرمانهای انقلاب، امام راحل، رهبر عظیم الشان انقلاب ادا کنند.

قشرهای مختلف مردم، کسبه، دانش آموز، کارمند، بازنشسته، بازاری، خاندار، شیعه و سنی همه در میدان آزادی زاهدان طبق قولی که به هم داده بودند جمع شده بودند تا در مراسم گرامیداشت ۲۲ بهمن امسال نیز حضور باشکوهی داشته باشند.حضور مردم با خانواده های خود از نکات بارز این راهپیمایی باشکوه بود.

وحدت شیعه و سنی هرگز گسستنی نیست

‌رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رای می‌دهیم تا ثابت کنیم وحدت شیعه و سنی هرگز گسستنی نیست و نیروهای مسلح ما اعم از نظامی، انتظامی و سربازان گمنام تمام حرکات دشمن را رصد کرده و امنیت را به ما هدیه می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن زاهدان افزود: الزامات متعددی برای توسعه بازیگری انقلاب در منطقه و جهان وجود دارد که مهمترین آن مشارکت همگانی وحداکثری ملت در عرصه انتخابات است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ۴۵ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد و حدود ۴۵ انتخابات در این کشور با هوشیاری مردم برگزار شده، امسال نیز باید به دنیا ثابت کنیم با شرکت حداکثری خود پشتیبانی همگانی خود را از انقلاب خواهیم کرد تا دنیا بداند این ملت پشت امام انقلاب شهدا نظام و کشور تا آخرین قطره خون خود ایستاده‌اند.

محمدحسنی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در مرحله تثبیت مواضع فرامنطقه‌ای قرار دارد، گفت: حضور حداکثری پای صندوق‌های رای نشان از وحدت ناگسستنی شیعه و سنی دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: بزرگداشت، نگهداشت و زنده نگهداشت روزهایی مانند ۲۲ بهمن یک تکلیف الهی، اسلامی، ملی و انقلابی است که خوشبختانه هر ساله ملت باهوش، دوراندیش و بصیرت مدار ایران اسلامی در آیین‌های سراسری ۲۲ بهمن حضور پرشور و پررنگی دارند و ذیل عمل به دستور الهی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی پای فشرده و مراتب وفاداری و ایستادگی خود در راه آرمان‌های انقلاب را به رخ دشمنان می‌کشند تا دشمن بفهمد که به دشمنی‌های آنان پاسخ‌های کوبنده‌ای می‌دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی اظهار کرد: هم اکنون انقلاب اسلامی ایران در مرحله پنجم یعنی تثبیت مواضع فرامنطقه‌ای انقلاب قرار دارد.

وی اظهار کرد: در انتخابات رای خواهیم داد به کوری چشم دشمنان تا بدانند که مردم حاضر نیستند با عدم مشارکت خود دشمن شاد شود، ما رای خواهیم داد چون نمی‌خواهیم در روز قیامت شرمنده حاج قاسم، شهدا و ۲۲۸ هزار شهید گلگون کفن تا این لحظه شویم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: ایران امن‌ترین، مقتدرترین، قدرتمندترین و قوی‌ترین کشور منطقه بوده، ما رای می‌دهیم به ایرانی که ما را سرافراز و آبرومند در دنیا کرده بویژه در زمینه دفاع از مظلومان عالم مانند فلسطین و غزه، بنابراین افتخار ما ایستادگی در کنار مردم غزه است.

سلام بر صبح صادق ۲۲ بهمن گیلان

‌سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهر رشت برگزار شد.

مردم انقلابی و ولایتمدار گیلان، امسال همزمان در بخش‌ها، شهرها و شهرستان‌ها وروستاهای استان، مراسم گرامیداشت روز پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان:‌ پرچم شهدا، همچنان در اهتزاز است

آیت الله سید احمد خاتمی امروز، ۲۲ بهمن ماه در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) رشت برگزار شد، ضمن قدردانی از این همه شور و اشتیاق و وفاداری گیلانی ها در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن سال جاری، اظهار کرد: گیلانیان همان مردمی هستند که در حماسه نهم دی ماه سال ۸۸ یک روز قبل از کل کشور به پا خاستند و ولایتمداری خودشان را در حساس ترین لحظه نشان دادند.

وی شعار «این همه لشکر آمده؛ به عشق رهبر آمده» مردم گیلان در ۸ دی را شعار حیات بخش دانست و افزود: جای مباهات دارد که نسل میرزا کوچک خان جنگلی بعد از گذشت سالیان سال از شهادتش این چنین در صحنه وفاداری و عشق به انقلاب و نظام حضور دارند؛ این در حالی است که دشمنان این کشور و ملت خودشان را کشتند تا امروز مردم نیایند، اما شما آمدید.

عضو فقهای شورای نگهبان، دشمنان ملت ایران و جمهوری اسلامی را مصداق «صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لا یَعْقِلُونَ» دانست و تصریح کرد: سیمای گیلان سیمای وفاداری به نظام است و این آمدن ها و این ایستادن ها پنج عنوان قرآنی دارد که باید قدر آنها را بدانیم.

آیت الله خاتمی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را رای «آری» مجدد به نظام اسلامی دانست و یادآور شد: نسل هایی که در سال ۵۸ نبودند، در راهپیمایی امروز نشان دادند که اگر در ۱۲ فروردین آن سال بودند، به جمهوری اسلامی «آری» می گفتند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری را یک حماسه بزرگ دانست که به دست مردم رقم خورده و تاکید کرد: آنهایی قدر انقلاب را می دانند که طاغوت را شناخته باشند و طاغوت پنج ویژگی داشت.

عضو فقهای شورای نگهبان، راهپیمایی ۲۲ بهمن را شکر نعمت آزادی، نعمت استقلال، نعمت حاکمیت دین و نعمت حاکمیت مردم بر سرنوشتشان دانست و تاکید کرد: مردم ایران صاحبخانه بودند، اما طاغوت، فرعون وار مردم را می کشت و آنها را از خانه هایشان بیرون کرده بود، اما این ملت بزرگ در ۲۲ بهمن ۵۷ به خانه هایشان برگشتند.

وی با اشاره به آیه «وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ»، شرط ماندن نعمت ها را شکر الهی دانست و عنوان کرد: شکر نعمت انقلاب دو جزء دارد که جزء اول آن راهپیمایی باشکوه امروز است، اما دومین جزء این شکر، حضور در انتخابات ۱۱ اسفند امسال با همین شکوه و عظمت است.

وی شکر نعمت انقلاب را حضور با شکوه پای صندوق‌های رای دانست و اضافه کرد: ملت ایران با طهارت و نیت قرب الی‌الله در پای صندوق‌های رای نام و راه شهدا را احیا خواهند کرد و هم در انتخابات مجلس خبرگان و هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلح را بر می‌گزینند.

دعوت از مردم خراسان جنوبی برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بنابر ساعات اعلام شده در نقاط مختلف خراسان‌جنوبی نیز برگزار شد.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر بیرجند، با حضور پرشور مردم از میدان شهدا آغاز شد و پس از طی مسیر خیابان شهدا ، میدان ابوذر، خیابان ارتش و خیابان پاسداران به میدان قدس رسید.

مردم مشهد به رسم هر ساله خود آمدند

‌راهپیمایی پرشور جشن پیروزی انقلاب در مشهد برگزار شد.

مردم انقلابی مشهد از ساعت ۹ صبح امروز ۲۲ بهمن، مانند سایر مردم کشورمان با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر نشان دادند پس از گذشت بیش از ۴ دهه، پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و در هر شرایطی اتحاد ملی خود را حفظ می‌کنند. همزمانی فجر امسال با حوادث ضدانسانی غزه، باعث شد مردم در راهپیمایی امسال بیش از سال‌های گذشته بر حمایت از مستضعفین و استکبارستیزی به عنوان یکی از آرمان‌های اصلی انقلاب، تأکید کنند.

در پایان مسیر راهپیمایی، مردم با حضور در حرم مطهر، ضمن گوش فرادادن به مفاد قطعنامه پایانی، پای سخنرانی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نشستند.

قالیباف: نباید گفتمان انتخابات براساس قبیله‌گرایی شکل گیرد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (۲۲ بهمن ماه) در پایان مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب در حرم مطهر رضوی (ع) با بیان اینکه امام خمینی (ره) امام تحول بود و جز برای خدا کاری نمی‌کرد، اظهار کرد: امام در مقطعی از تاریخ که معنویت از جوامع رخت بر بسته بود، اسلام را احیا کرد و بیش از گذشته به امت اسلامی عزت داد.

وی ادامه داد: حدود نیم‌ قرن از انقلاب می‌گذرد و خوشحالیم مانند همیشه باز مردم در این روز به میدان آمدند و با آرمان‌ها بیعت کردند. این روز در تاریخ بی‌نظیر است، زیرا مردم ما در این دوره معاصر هیچ‌گاه مانند بهمن ۵۷ احساس یک ملت بودن نداشتند دوست و دشمن این را می‌دانند که هویت ملی با پیروزی انقلاب معنا شد. پیش از این نه‌چندان احساس ملت بودن داشتیم و نه احساس می‌کردیم سرنوشت‌مان به دست خودمان تعیین می‌شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه احیای هویت ملی با انگیزه دینی و پرچمداری امام به‌عنوان یک رهبر الهی انجام شد، گفت: این امام بود که هم مردم ایران را باور کرد و هم آنها را به خودباوری رساند. امام براساس عقلانیت دینی و سنت‌های الهی توانست چنین کند. این کاری مبارک بود که ایران را قوی و زنده کرد، وگرنه کدام انقلابی در جهان می‌تواند با کنار زدن نظام قبلی و در کمتر از دو سال، مورد سنگین‌تر هجمه‌های دشمن قرار گیرد و پیروز شود.

وی اضافه کرد: امام در دوران رهبری خود در یک دهه نخست انقلاب، هرطور توانست ما را به دو مفهوم کلیدی «توحید کلمه» و «کلمه توحید» توجه داد. این دو مفهوم یعنی ایمان دینی و انسجام ملی. اگر دین نتواند یک نظم عمومی برقرار کند، یا اگر انسجام ملی بر محور دین شکل نگیرد، کشور ما ضعیف خواهد شد.

رئیس مجلس با بیان اینکه رهبری بیانیه گام دوم را مانند مشعلی به دست ما دادند تا راه امام و رمز پیروزی را گم نکنیم‌، گفت: طبق موضوعاتی که در این بیانیه مطرح شده است، حکومت بدون آرمان یا بدون کارآمدی در تحقق آرمان‌ها برای ما اصالت ندارد. نباید فلسفه انقلاب را گم کنیم، وگرنه مسئولیت خود را انجام نداده‌ایم. رمز ماندگاری انقلاب اسلامی توحید کلمه و کلمه توحید است. این یک معیار معتبر به دست ما می‌دهد. مسائل روزمره در جای خود مهم است، اما نباید ما را از فلسفه انقلاب جدا کند.

وی بیان کرد: امروز مردم بیش از مسئولان ارزش انقلاب را درک کرده‌اند و اگر سختی‌ها را تحمل می‌کنند، به‌خاطر راه مقدس و عزیزی است که پیش داریم و همه باید صادقانه پای کار انقلاب باشیم. ما مسئولان بدانیم مدیون مردمیم و باید با همه توان به خدمت مردم بپردازیم و توجه کنیم که عدم رعایت حقوق مردم، مواخذه الهی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم در چله دوم انقلاب قدم‌های درستی برداریم، باید بین اصول انقلاب توازن را رعایت کنیم، گفت: اصول انقلاب به تعبیر رهبر انقلاب عبارت است از عقلانیت، معنویت و عدالت. این سه اصل در شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تجلی یافته است.

مردم با حضور در انتخابات به دست خودشان خطاها را تصحیح کنند

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم به ما می‌گوید انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است. انتخابات یک فرصت و یک پنجره طلایی است تا مردم به دست خودشان خطاها را تصحیح کنند و سرنوشت خود را رقم زنند. البته دشمنان در تلاشند در راستای مبارزه با انقلاب و فشار بر مردم عمل کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشرفت زیادی در انسداد مرزهای شمال شرق داریم

سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امروز (۲۲ بهمن ماه) در راهپیمایی چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب در مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز من یک حماسه بی‌نظیر را در مشهد  می‌بینم. من تاکنون ندیده‌ام با وجود تمام تبلیغات سوءدشمن، مردم اینچنین پای آرمان‌های خود بایستند. باید خدا را به‌خاطر داشتن چنین مردم ولایت‌مداری شاکر باشیم.

وی همچنین درباره سفر خود به مرز مشترک ایران و افغانستان، بیان کرد: گروه‌های مسلح ما با تمام توان در مرزها مستقرند و تمام مرزها از بالاترین ضریب امنیتی برخوردارند. ملت ما با اطمینان خاطر بدانند که هیچ خطری جمهوری اسلامی را تهدید نمی‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در مرزهای شمال شرق عملیات انسداد مرز در حال انجام و نسبت به گذشته بسیار پیشرفت داشته است‌ و امیدواریم بتوانیم انسداد مرزهای شمال شرق را تکمیل کنیم.

سرتیپ یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش نیز با اشاره به پرواز بالگردها برای گلباران در جشن پیروزی انقلاب، بیان کرد: در نقاط مرزی بالگردها مستقر و در حال پایش مرزهای شرقی هستند.

این جا ‌همه‌ پرشور آمده‌اند…

اینجا اهواز است؛ در حالی که دقایق زیادی از آغاز راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن نمی گذرد، همه پرشور آمده اند تا بار دیگر دین خود را به انقلاب و آرمان های انقلاب، ادا کنند.

به گزارش ایسنا، امروز مردان و زنان اهوازی از پیر تا جوان و قومیت‌ها و اقشار مختلف پا به صحنه گذاشته‌اند تا با حضور در جشن بزرگ ۲۲ بهمن بار دیگر به همگان ایستادگی پای انقلاب، آرمان های انقلاب، امام راحل و رهبر عظیم الشان انقلاب را نشان دهند و مشتی محکم بر یاوه‌گویی‌های سران استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی بزنند.

دستغیب: اصلاحات اقتصادی در دستور کار دولت است

رئیس کل دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: هیچ بن بست اقتصادی وجود ندارد و اگر مسئولان بیشتر تلاش کنند، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

سیداحمدرضا دستغیب در مراسم راهپیمایی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز ۲۲ بهمن ماه در اهواز، اظهارکرد: از ساعات اولیه امروز دیدم هر لحظه بر ازدحام مردم افزوده شد. خدا را شکر مردم سرافراز این خطه مانند همه کشور در صحنه حضور دارند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در این سال ها علی رغم تهدیداتی که از سوی دشمنان شاهد بوده ایم و تفرقه افکنی را در دستور کارشان قرار داده اند اما خدا را شکر با حضور به موقع مردم در تمام نقاط کشور، توطئه‌های دشمنان خنثی شده است؛ دشمن، تحریم های گسترده و فشار حداکثری را هم در دستور کار خود قرار داد اما بازهم مردم ایران این شرایط را پشت سر گذاشتند. امروز هم شاهد جنگ ترکیبی و جنگ روانی هستیم ولی مردم با هوشیاری ایستادگی می کنند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر ضرورت توجه به رهنمودهای رهبری، ادامه داد: امروز مشکلاتی در کشور است و نمی توان انکار کرد؛ حضرت آقا نیز از سال ها پیش درباره اقتصاد مقاومتی سخن گفتند و تاکید بر تولید ملی داشتند. باید به ناخدای متبحر یعنی رهبری اعتماد کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بارها بر حوزه مردمی سازی اقتصاد  تاکید شده است. همه توان کشور باید در حوزه اقتصادی و تولید باشد. در فرایند خصوصی سازی کشور با مشکلاتی مواجه شده ایم اما دیر نشده است و می توان اصلاح کرد. باید بساط شرکت های خصولتی برچیده شوند و باید به مردم واگذار شوند زیرا مردم امن ترین و مطمئن ترین برای توسعه کشور و بنگاه های اقتصادی هستند. دولت باید فقط نظارت کند و نباید دخالت داشته باشد.

دستغیب بیان کرد: باید امید داشت و نباید ناامید شد. برخی به دنبال کاشتن بذر ناامیدی هستند؛ هیچ بن بست اقتصادی وجود ندارد و اگر مشکلاتی هم در این زمینه است به خاطر کوتاهی برخی از مسوولان است. اگر مسئولان قدر مردم را بدانند و بیشتر تلاش کنند، حتما خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان، گفت: شرکت در انتخابات در شرایط کنونی بسیار مهم است و امیدوارم مجلس آینده منشا تحولات اساسی در کشور باشد. بعد از انتخابات هم تمام رقابت ها باید به رفاقت تبدیل شود و همه در کنار هم باشند.

حضور گسترده اصفهانی ها در میدان نقش‌جهان

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن دقایقی قبل و با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه اصفهان انجام شد.

به گزارش ایسنا از اصفهان، هم‌زمان با سراسر کشور، مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه با حضور گسترده مردم در میدان نقش‌جهان اصفهان انجام شد.

اقشار مختلف مردم؛ اعم زن و مرد، دختر و پسر، به‌صورت فردی و دست‌جمعی از ساعت‌های اولیه صبح امروز، از مسیرهای مختلف خود را به میدان تاریخی امام رساندند تا در جشن سالگرد چهل‌پنجمین سال پیروزی انقلاب شرکت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در اصفهان بود.

رئیس قوه قضائیه: انقلاب اسلامی باعث بیداری ملت‌های جهان شد

به گزارش ایسنا از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، صبح امروز ۲۲ بهمن در جشن سالگرد چهل‌پنجمین سال پیروزی انقلاب در جمع مردم اصفهان در میدان امام، با اشاره به پشت سر گذاشتن ماه بزرگ رجب، اظهار کرد: ماه شعبان فرار سیده و این ماه متعلق به پیامبر اکرم(ص) است و ان‌شاءالله بتوانیم در ماه رجب و شعبان خود را منزه کنیم تا با دل و جانی پاک وارد ضیافت الهی در ماه رمضان شویم. اگر در این دو ماه بتوانیم عنایت خدا را جلب کنیم از رحمت خدا در ماه مبارک رمضان بهره‌مند خواهیم شد.

وی افزود: مردم، علما و شهدای اصفهان از ابتدای نهضت امام تا پیروزی انقلاب و بعد از آن تا امروز، پیشتاز در به ثمر رساندن آرمان‌ها و اهداف اسلام و انقلاب بودند، به‌گونه‌ای که بزرگان این استان، امام(ره) را در طول نهضت یاری و در زمان استقرار نظام، مدیران و مردم استان کمک شایانی کردند، در زمان جنگ نیز بخش قابل توجهی از مسئولیت‌ها بر عهده جوانان این استان بود و از این استان در سه قوه نظام جمهوری اسلامی شهدای بزرگ و به نامی هستند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: قبل از انقلاب دنیا به دو قطب کاذب غرب و شرق تقسیم شده بود و هر کشوری که خارج از این دو قطب بود، به انحاء مختلف سد راه آن می‌شدند. اجازه و اختیار کشورها در اختیار خود آنها نبود و تبعیت از نظامات بین‌الملل ساخته شده لازم و واجب بود و کشورها اجازه تحصیل علم و فناوری و استفاده از امکانات روز را نداشتند و حتی اختیار منابع خود را در دست نداشتند، هر کشور برای زندگی باید به یکی از دو قطب شرق و غرب وابسته می‌بود و در این زمان لازم بود کشوری با فرهنگ، آرمان و هدف قوی به صحنه بیاید و این نظم جهانی را بر هم بزند.

حجت‌الاسلام اژه‌ای افزود: امام خمینی(ره) با آموزه‌های قرآن و اسلام و عاشورا، قیام کردند و با توکل به خدا و تکیه به دین و اعتماد به مردم توانستند کشور را که بیگانگان در همه تار و پود آن نفوذ کرده بودند، به استقلال برسانند و این امری شبه معجزه بود که در سال ۵۷ اتفاق افتاد.

وی گفت: سیاست‌مداران و تحلیلگران آن دوران باور نمی‌کردند که مردمی بدون وابستگی به غرب و شرق نظامی را که وابسته به شرق و غرب بود را سرنگون کنند.

اژه‌ای گفت: تکیه به اسلام ناب و وجود رهبری مقتدر و مردم متدین که اعتماد کامل به رهبر خود داشتند، باعث پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن شد، امام خمینی(ره) با اینکه هنوز رژیم شاهنشاهی مستقر بود، با  قدرت، اعتماد و ایمان زیاد وارد بهشت زهرا شدند و فرمودند من به پشتیبانی این مردم، دولت تعیین می‌کنم و تو دهن این دولت می‌زنم. در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ایمان و توکل امام و تبعیت و همراهی مردم باعث تشکیل نظام جمهوری اسلامی شد.

این مقام مسئول بیان کرد:  بعد از انقلاب اسلامی ایران بود که بیداری در سایر ملت‌ها نیز اتفاق افتاد و این برای نظام سلطه غیرقابل تحمل بود، لذا یک سال و نیم از انقلاب نگذشته بود که یک جنگ تمام عیار همه‌جانبه به ایران تحمیل کردند. صدام به نیابت از ۲ قطب به ایران حمله کرد و باور داشت که ظرف ۳ روز ایران را می‌گیرد. علاوه بر حمله صدام، یک جنگ تمام عیار داخلی هم راه انداختند و در این زمینه جریان‌های چپ و مارکسیستی، سلطنت‌طلبان، جریان نفاق و التقاط همزمان درگیری داخلی ایجاد کردند.

‌مردم با وجود مشکلات، پای انقلاب ایستاده‌اند

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: حضور مردم در همه صحنه‌ها، دلیل پشت سرگذاشتن همه مشکلات و بحران‌ها در سال‌های بعد از انقلاب بوده است. بعد از ۴۵ سال و با وجود همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی که مردم با آن درگیر هستند، از جمله مشکل اشتغال، ازدواج جوانان و… اما ملت در همه صحنه‌ها حضور داشته و این ناشی از عنایت خداوند است.

وی گفت: مشکلات کشور با کمک مردم پشت سر گذاشته می‌شود و این مردم همواره برای تعیین سرنوشت خود و دفاع از اسلام، عزت و کرامت خود در همه صحنه‌ها حضور داشته‌اند.

محسنی اژه‌ای افزود: انقلاب اسلامی نه تنها برای ایران، بلکه برای دنیا، عطیه الهی بود. انقلاب اسلامی، ایران را مستقل کرد و به مردم آزادی و استقلال داد و دست بیگانگان را از امکانات، منابع و سرنوشت کشور کوتاه کرد. امروز آمریکا و صهیونیست‌ها ذلیل شده‌اند، زیرا یک جریان کوچک از مقاومت به نام حماس، چهارماه مقابل اسرائیل ایستادگی کرده است. اسرائیل امروز از هر زمان مستأصل‌تر است و کسانی که زمانی ایده نیل تا فرات داشتند، به‌قدری ذلیل و ضعیف شده که نمی‌دانند چطور بقا خود را حفظ کنند.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: ایرانِ ما امروز در دنیا حرف برای گفتن دارد و دارای قدرت بازدارندگی در دنیا و منطقه است. با این وجود، دشمن هنوز هم توطئه می‌کند و با جنگ ترکیبی و مبارزه با مسائل فرهنگی و ارزشی‌، کشور را به بحران می‌کشاند. کسی که امروز با حجاب و حیا مبارزه می‌کند، صرفا یک فرد مخالف حجاب نیست، بلکه جریانی از دشمن پشت سر او ایستاده است.

دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه دشمن با فشار اقتصادی در پی از میدان خارج کردن و ناامید کردن مردم است، اظهار کرد: مسئولان ما بیشترین دِین را به مردم، جوانان و خانواده‌های شهدا دارند. مسائل مهمی در کشور هستند که باید برای آنها تلاش مضاعف کرد؛ یکی از مهم‌ترین مسائل اقتصاد و معیشت مردم است و ذیل این موضوع، مسئله اشتغال جوانان، یکی از مسائل مهمی است که دولت، مجلس و قوه قضائیه برای حل آن تلاش می‌کنند، بدون حمایت از سرمایه‌گذاری، تولید و بخش خصوصی، رفع بیکاری و ایجاد اشتغال ممکن نیست.

وی ادامه داد: از دیگر مسائل مهم، مسئله آب است که در این دو سال در استان اصفهان اتفاقات خوبی افتاده و گام‌های خوبی برداشته شده است. زیربنای همه مسائل، امنیت و فرهنگ هستند که در صورت لطمه خوردن این دو حوزه، سایر بخش‌ها نیز دچار مشکل خواهند شد، لذا باید مسئولان با کمک مردم و تلاش جهادی مسائل و مشکلات مردم را حل کنند.

کدخدایی: نظام ما، نظامی اقتباسی از دموکراسی غرب نیست

عباسعلی کدخدایی یکشنبه ۲۲ بهمن در جمع راهپیمایان همدانی، اظهار کرد: همدان دلاور، قهرمان و در صحنه است؛ علمای خوب همدان، مردم را به درستی، پاکی و نیکی هدایت کردند.

وی از شهید مدنی یاد کرد که عالمی فرهیخته، اندیشمند و انسان ساز بود و شهادتش ادامه راه انبیاء و اولیا بود و اظهارکرد: همدان قهرمان و مقاوم امروز شاهد جمعیت زیادی در میدان و خیابان‌های اطراف است که نشان از علاقمندی مردم به رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام راحل دارد و دشمن تا زمانی که شما مردم در صحنه باشید، هیچ غلطی نخواهد کرد.

کدخدایی از شهید همدانی، قدوسی و شهدای انقلاب و دفاع مقدس یاد کرد و افزود: این شور و اشتیاقی که در شما مردم وجود دارد، امروز ما را به وجد آورده است، این شور و اشتیاق را تا ۱۱ اسفند حفظ کنید، همانطور که امروز برای جشن انقلاب حضور دارید این حضور را در پای صندوق های رأی کامل کنید و پاسخ محکمی به دشمن جنایتکار بدهید که ۴۵ سال است دست از جنایت و توطئه بر نمی‌دارد. از ابتدای انقلاب، استکبار جهانی در پی ایجاد درگیری در قسمت‌های مختلف، جنگ و تحریم بوده و  علت آن،از دست دادن منافع خود در منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه حضور همیشگی مردم در صحنه به ویژه در انتخابات انتظار شهدا از مردم است، خاطرنشان کرد: ۲۲ بهمن به تعبیر مقام معظم رهبری یوم الله بود. با پس زدن رژیم ستمشاهی که هیچ اختیاری از خود نداشت و فقط مردم را سرکوب می کرد، این ظلم پایان یافت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مردم از همان آغاز نظام جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند و نظام سیاسی ما به حیات خود ادامه می دهد. ۲۲ بهمن یادآور رشادت خیل عظیم مردم است که با هدایت و رهنمود امام راحل سرنوشت خود را تعیین کردند و دست رد به سینه استکبار زدند.

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان بیان کرد: دشمنان ما و استکبار جهانی از ابتدای انقلاب دست از دشمنی برنداشته چراکه منافع نامشروع آنها از دست رفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز هر روز مشغول توطئه و دشمنی هستند و یک لحظه از توطئه و دشمنی دست نکشیده‌اند به طوریکه از ابتدای انقلاب توطئه‌هایی همچون جنگ، ایجاد درگیری‌ تحریم‌هایی که تاکنون ادامه دارد را به کشور تحمیل کردند.

وی ادامه داد: مردم عزیز این کشور با حضور در صحنه، تدابیر مقام معظم رهبری، ایثارگری‌ها، فداکاری‌های شهدا و جانبازان به دشمنان فهمانده‌اند که هیچ غلطی نکرده، نتوانسته‌اند و نخواهند انجام داد، منوط بر اینکه شما همیشه در صحنه از جمله در صحنه انتخابات حاضر باشید و به شهدا در ۱۱ اسفند در پای صندوق‌های رأی لبیک بگوییم.

کدخدایی تصریح کرد: ۲۲ بهمن‌ماه به تعبیر مقام معظم رهبری یوم الله بود و در واقع با پس زدن رژیم ستم‌شاهی، نقطه آغازین برای سقوط استکبار جهانی شد؛ آن رژیمی بود که هیچ اختیاری از خود نداشت و فقط به سرکوب مردم می‌پرداخت و تمام منافع ملی ما را در اختیار کشورهای دیگر قرار داده بود و در ۲۲ بهمن در سال ۱۳۵۶ پایان پذیرفت و مردم ما با هدایت‌های حضرت امام (ره) سرنوشت خود را خودشان تعیین کردند.

وی بیان کرد: این مردم رژیمی را کنار زدند که تا دندان مسلح بود اما نه برای حفظ امنیت کشور و مردم بلکه فقط برای حفظ منافع آمریکا و غربی‌ها و این پول‌های سرشار نفت را هدیه به اروپایی‌ها کردند در قبال سلاح‌هایی که بعد آن را هم از ملت ایران دریغ کردند.

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان مطرح کرد: به تعبیر خود آمریکایی‌ها ایران یک محل مناسب برای بهره‌برداری بود و ترامپ رئیس‌جمهور قبلی آمریکا اعتراف کرد تعبیر گاو شیرده را به عربستان اطلاق کرد که به همه کشورها این نگاه را دارند در گذشته هم به‌همین صورت بوده است و رژیم شاه حتی نزد خود آمریکایی‌ها نیز هیچ اعتبار و ارزشی نداشت.

کدخدایی تأکید کرد: در آن زمان در کوچکترین مسأله باید با سفرای آمریکا، انگلستان و شوروی سابق مشورت می‌کردند و نمی‌توانستند هیچ تصمیمی را بگیرند حتی در رابطه با استفاده از سلاح‌هایی که از آمریکا با پول نفت این مردم خریده بودند و استفاده از آنها نیز با مجوز خود آمریکایی‌ها بود و هیچ امنیت و اقتصادی وجود نداشت. چهار میلیون بشکه نفت در زمانی‌که جمعیت ایران ۳۰ میلیون نفر بود به فروش می‌رفت اما این پول‌ها صرف عیش‌ونوش عده‌ای در دربار و بقیه نیز هدیه به استکبار جهانی بود.

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با بیان اینکه مردم مسلمان و متدین ایران با لبیک به ندای رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در ابتدای انقلاب و پس‌از او با پیروی از تدابیر مقام معظم رهبری تاکنون بار انقلاب را به دوش کشیدند، اظهار کرد: استقلال و آزادی دو نکته اصلی به‌عنوان ارزش‌های این انقلاب است چراکه در گذشته در این کشور به‌هیچ‌وجه وجود نداشتند و شما حتی در کوچکترین مسائل آزاد نبودید، هیچ‌گونه انتقاد و نقدی را برنمی‌تابیدند و جوانان ما در گوشه‌های زندان بودند.

نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از آموزه‌های دینی است

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از آموزه‌های دینی است، تأکید کرد: نظام ما اقتباس کرده از کشورهای غربی و دموکراسی نیست بلکه به استناد آموزه‌های دینی و آموزه‌های اسلامی، نظام مردم‌سالاری دینی جمهوری اسلامی ایجاد شده است و شما نیز پشتیبان آن هستید و هر زمان نظام جمهوری اسلامی ایران نیاز داشته باشد در صحنه هستید.

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با بیان اینکه مردم‌سالاری یعنی اینکه از پایین‌ترین رده تا بالاترین مقام کشور توسط مردم انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: اصولاً از ابتدای انقلاب و قبل انقلاب روش و منش حضرت امام(ره) را ملاحظه بفرمایید تکیه بر مردم و همیشه اتکا به مردم داشتند، چه در قبل‌ از انقلاب که مردم به ایشان در یک چنین روزی لبیک گفتند و چه پس‌ از آن که همیشه مردم در صحنه بودند و به همین خاطر است که حضرت امام فرمودند «مردم ولی نعمت ما هستند» این موضوعات را مقایسه کنید با رژیم ستم‌شاهی برای مردم هیچ ارزشی قائل نبود.

وی اذعان کرد: انتخابات در قبل‌از انقلاب مفهومی نداشت و کسی متوجه نمی‌شد که چه زمانی انتخابات است؟ و چه کسانی انتخاب‌ شده‌اند؟ امروز شما در این کشور برای انتخابات مجلس حدود ۵۰ هزار نفر ثبت‌نام می‌کنند و نشان از این دارد که مردم احساس تعلق خاصی به نظام خودشان دارند و به‌همین خاطر در صحنه انتخابات حضور دارند همچنین در انتخابات ریاست‌جمهوری به همین صورت است و شما بالاترین مقام سیاسی و اجرایی بعد رهبری را انتخاب می‌کنید.

وی افزود: ما بیش‌از ۴۳ انتخابات در طول ۴۵ سال گذشته داشتیم و باید با گذشته مقایسه کنید، امروز خوشبختانه با تدابیر مقام معظم رهبری، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های شما در نقاط مختلف، کشور آبرو و اعتباری در منطقه و در جهان به دست آورده و در تصمیمات مختلف منطقه نگاه به موضع جمهوری اسلامی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادث اخیر در کشورها در موضوع طوفان الاقصی، اذعان کرد: همه این اتفاقات برگرفته از نفس مسیحایی حضرت امام راحل، تدابیر مقام معظم رهبری و آثاری است که این انقلاب اسلامی به‌طور ناخودآگاه به همه مردم منطقه گذاشته است.

کدخدایی تأکید کرد: کاستی‌هایی ممکن است باشد که در همه کشورها وجود دارد و نوع آنها متفاوت است اما مسئولان ما امروز درصدد و تلاش هستند، مشکلات کشور را رفع کنند و باید به فکر مردم باشند، این یک باور دینی برای همه ما است و صرفاً ذکر قانونی نیست، وقتی‌که حضرت امام(ره) تعیین می‌کند مردم ولی نعمت ما هستند همه مسئولان باید خودشان را خدمت‌گزار مردم بدانند و خوشبختانه امروز هم مسئولان همین نگاه را دارند.

باید از خیمه نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان اظهار کرد: امروز مشارکت پرشور در انتخابات درواقع لبیک به ندای شهیدانی همچون سردار همدانی است، اگر بودند امروز همین پیام را داشتند بنابراین باید از خیمه نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم و نباید فریب توطئه‌های دشمنان و تبلیغات دشمن را بخوریم.

وی افزود: یکی دیگر از توطئه‌های دشمن زیرسوال بردن سازوکار انتخابات است؛ معمولاً می‌گوید که چرا این تعداد صلاحیتشان تأیید نشده یا مشکلاتی وجود دارد! اما باید توجه داشته باشید که سازوکار بررسی صلاحیت در همه نظام‌های سیاسی وجود دارد روش‌ها فرق می‌کند و همه کسانی که درخواست تصدی امور مختلف کشور را دارند بررسی صلاحیت دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: خوشبختانه در این دوره بیش‌از ۷۳ درصد کسانی که شرایط ثبت‌نام را داشتند، تأیید صلاحیت شدند و این رکورد این‌بار به ثبت رسیده است چراکه در دوره‌های گذشته این اندازه تأیید صلاحیت نداشتیم؛ یعنی برای هر کرسی حدود بین ۵۰ تا ۶۵ نامزد وجود دارد آیا این حق انتخاب نیست؟

کدخدایی با بیان اینکه نباید نسبت به طرح شبهات در جامعه بی تفاوت باشیم، خاطرنشان کرد: باید جهاد تبیینی که مقام معظم رهبری فرمودند آغاز کنیم و شبهات خود و دیگران را برطرف سازیم و باید جایگاه نهادهای عالی نظام را به‌خوبی بشناسید و برای مردم تبیین کنید که مردم آگاهانه پای صندوق‌های رأی بروند، به طور قطع برای یک فرد انقلابی و متدین مشارکت پرشور مردم تقدم بر نتیجه دارد چراکه مشارکت این پیام را می‌رساند به استکبار جهانی که بی‌جهت توطئه نکن، این مردم بیدارند و از دشمنان جمهوری اسلامی ایران هم بیزار هستند.

وی در پایان تصریح کرد: ممکن است نواقصی در کارها باشد و باید اصلاح شود و این خواست و مطالبه مردم است و مطالبه درستی است اما باید از طریق درست جلو برویم، باید قوانین را اصلاح کنیم، ما باید انتقاد سازنده داشته باشیم اما نباید فریب توطئه‌های دشمن را بخوریم و دست از انقلاب بکشیم.

جشن انقلاب در اراک برگزار شد

‌جشن انقلاب با حضور پرشور مردم در میدان شهدای شهر اراک برگزار شد.

اگرچه ساعت رسمی آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن ساعت ۱۰ صبح اعلام شده، اما قرار بود جشن انقلاب ساعت ۹ آغاز شود و اقشار مختلف مردم اراک بویژه دانش آموزان به موقع در میدان شهدای اراک که محل برگزاری جشن است حاضر شدند و جشن آغاز شد.

برنامه‌های محتلف از جمله اجرای سرودهای انقلابی با حضور گروه های سرود از مدارس، پذیرایی از مردم، اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری، حضور خواننده، اجرای برنامه های شاد کودکانه و … از بخش های مختلف این مراسم بود.

اقشار مختلف مردم در این مراسم پلاکاردهایی در دست داشتند که شعارها و جمله هایی چون «تا آخر ایستاده ایم»، «مرگ بر امریکا»، «امریکا در همه جنایاتی که امروز در فلسطین اتفاق می افتد شریک جرم است» و … بر روی آنها نوشته شده بود.

‌حمایت قاطع کرمانشاهیان از انقلاب

‌مردم کرمانشاه، در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، اعلام کردند که همچنان پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

این راهپیمایی در شهر کرمانشاه از ساعت ۹:۳۰صبح از میدان انقلاب اسلامی آغاز شد و راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و ۲۲ بهمن ماه، یوم‌الله است، یوم الله و …‌ به سمت میدان آزادی حرکت کردند.

حضور اقشار مختلف مردم از پیر و جوان و کودکان گرفته تا زن و مرد در راهپیمایی امروز خودنمایی می‌کرد. بسیاری از راهپیمایان هم بصورت خانوادگی در این مراسم شرکت کردند.

در مسیر راهپیمایی هم ایستگاه‌های فرهنگی بسیاری برپا شده و گروه‌های سرود دانش‌آموزی به اجرای برنامه پرداختند.

سخنران این مراسم در کرمانشاه آیت‌الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود

حسینی بوشهری: دشمنان نمی‌گذارند دستاوردهای انقلاب به چشم بیاید 

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در کرمانشاه از ۲۲ بهمن به عنوان یوم الله یاد کرد و افزود: باید نعمت پیروزی انقلاب را قدر بدانیم.

وی با بیان اینکه دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی انواع و اقسام دشمنی ها را برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب به کار بسته اند، گفت: دشمنان به خوبی انقلاب ما را شناخته اند و می دانند اگر این انقلاب تداوم یابد، اهداف و آرمان های استعماری آنها در دنیا با چالش مواجه خواهد شد، لذا از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب کوتاهی نمی کنند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کنونی ما ریشه در توطئه‌چینی دشمنان دارد، افزود: آنها از یک سو ما را تحریم کرده و اجازه نمی دهند دارو و کالاهای اساسی وارد کشور شود و از دیگر سو می کوشند بگونه ای وانمود کنند که انقلاب به فکر مردم نیست.

حسینی بوشهری تاکید کرد: دشمنان با تبلیغات و هیاهوی رسانه ای نمی گذارند، دستاوردهای انقلاب اسلامی به چشم بیاید.

سخنران راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمانشاه با بیان اینکه دشمنان می کوشند با ناامید کردن مردم به اسلام و انقلاب ضربه بزنند، افزود: در این شرایط تزریق روحیه امید و امیدواری در جامعه از سوی مدیران و مسئولین راهکار مقابله با این توطئه‌ها است.

وی افزود: در این شرایط مدیران و مسئولان باید با کار مضاعف مردم را نسب به اسلام و انقلاب دلگرم کنند.

وی  وحدت را رمز ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان برشمرد و گفت: باید وحدت بین آحاد مردم از کرد و ترک و لر و بلوچ تا دیگر اقوام و مذاهب را حفظ کنیم تا بتوانیم در برابر دشمنان ایستادگی‌کنیم.

حسینی بوشهری در ادامه بی تفاوتی به اسلام و انقلاب را یکی دیگر از آسیب هایی دانست که می تواند به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند و گفت: باید همه همچون سال‌ها و روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب پای کار باشیم و نگذاریم ضدارزش ها جایگزین ارزش ها شوند.
وی اشاره ای هم به رشادت های مردم کرمانشاه در دفاع از خاک کشور در دوران جنگ تحمیلی داشت و گفت: مردان و زنان قهرمان کرمانشاهی همراه با دیگر هموطنانمان اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به بیگانگان واگذار شود، لذا شایسته تکریم‌اند.

خروش مردم خراسان شمالی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

‌راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم در استان خراسان شمالی برگزار شد.

این مراسم صبح امروز از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد و مردم در آن نشان دادند همچنان پای عهدی که با امام و شهدای خود بسته‌اند، حاضر بوده و در بزنگاه‌های مختلف، مستحکم پشت نظام ایستاده‌اند.

مردم شهید پرور و انقلابی خطه شمال خراسان، امسال نیز با شور و اشتیاق در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شدند تا نشان دهند همانگونه که ۴۵ سال پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند، از این پس نیز با قدم‌هایی استوار ادامه مسیر را طی می‌کنند و در مقابل استکبار جهانی مقاومت خواهند کرد.

مردم ولایتمدار خراسان شمالی در ۱۱۵ نقطه از این استان، فریاد «الله اکبر» سر دادند و یاد امام و شهدا به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشتند تا همه بدانند معنا و مفهوم انسجام ملی چیست.

مسیر راهپیمایی در مرکز استان نشان می‌داد همه پای کار نظام و انقلاب هستند. زن و مرد، پیر و جوان، دختر و پسر، بازاری و کارمند و… همه بودند. مسیر راهپیمایی مملو از جمعیتی بود که فریادهای ضد استکباری هر کدام از آن‌ها لرزه بر اندام خود فروختگان غرب پرست و همچنین تروریست‌هایی که دنبال ناامنی در منطقه هستند می‌انداخت.

این‌ها نشان داد مردم دین خود به انقلاب را ادا کرده و با بصیرت بی نظیرشان، مسیر خود از فتنه‌ها را جدا می‌کنند تا درخت تنومند ۴۵ ساله انقلاب همچنان رشد کرده و زیرسایه آن در راستای آرمان‌های امام، شهدا و انقلاب به رهبری آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) حرکت می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری: ۷۰۰۰ واحد تولیدی احیا شده‌اند

سید محمد حسینی ‌معاون پارلمانی رئیس جمهورکشور در راهپیمایی باشکوه مردم بجنورد، مرکز خراسان شمالی به‌مناسبت ۲۲ بهمن ماه، اظهار کرد: دولت سیزدهم عزمی جدی برای رفع مشکلات کشور دارد و در این مسیر به اشتغال‌زایی مشغول است و تاکنون ۷۰۰۰ واحد تولیدی کارگاه و کارخانه که تعطیل یا نیمه‌تعطیل بودند، احیا شده‌اند.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و … انجام شده است و خدمات انجام‌شده از جمله گازرسانی‌ها و آبرسانی‌ها به نقاط دوردست و محروم و همچنین توجه به فناوری و فعالیت ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان نویدبخش توسعه بیش از پیش کشور است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی حقیقتی برخاسته از سنت الهی است و بر پایه مردم‌سالاری و نقش بنیادین مردم به مسیر خود ادامه خواهد داد، افزود: رژیم طاغوت و شاهنشاهی در واقع صرفاً یک ژاندارم در منطقه و فرمانبران استکبار به‌ویژه آمریکای جنایتکار بودند و هیچ اراده‌ای از خودشان نداشتند.

وی همچنین بیان کرد: بعد از ۴۵ سال از انقلاب اسلامی، مردم با همان شور و نشاط پای انقلاب ایستاده‌اند. همه ما باید نقش‌آفرین باشیم و قدر انقلابی را که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است بدانیم.

وی حضور اقشار، اقوام و مذاهب مختلف مردم در راهپیمایی را تجلی‌بخش وحدت و همبستگی دانست و ادامه داد: این انقلاب و نظام برخاسته از اعتقادات و باورهای دینی است و امام راحل نیز هرچه گفتند براساس قرآن، اسلام و آموزه‌های دینی بود.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه با تحریم‌ها و دشمنی‌های استکبار رو به رو هستیم، اما دائماً رو به پیشرفت بوده‌ایم و جایگاه ما به لحاظ علمی، فناوری و در حوزه‌ها گوناگون ارتقای چشمگیری یافته است و با قبل انقلاب قابل مقایسه نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: پیش از انقلاب حتی پزشک عمومی هم نداشتیم و اگر کسی سرما می‌خورد پزشک‌های بنگلادشی، پاکستانی و هندی مردم را معاینه می‌کردند، اما اکنون بیماران از کشورهای همسایه به ایران می‌آیند تا توسط پزشکان و کادر درمان ایرانی مداوا شوند.

حضور پر شور مردم دیار علویان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

‌مردم ولایتمدار و انقلابی مازندران همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ شرکت کردند.

امروز شهرهای مازندران مانند سایر رویدادهای انقلابی شاهد شور و شعف همدلی و یکپارچگی بود. حضور اقشار مختلف، پیر و جوان، خرد و کلان در جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی با در دست داشتن پرچم ایران اسلامی، یک صدا فریاد «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» سر می‌دادند.

حضور مسئولان دستگاه قضایی مازندران در راهپیمایی ۲۲ بهمن

‌رئیس کل دادگستری مازندران، معاونین، قضات و کارکنان دادگستری استان همگام با ملت بزرگ ایران، با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره) و شهدای گرانقدر، با مقام معظم رهبری تجدید بیعتی دوباره کردند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری ‌رئیس کل دادگستری مازندران امروز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در ساری، اقتدار، عزت‌ و رهایی از سلطه را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: حضور حماسی و انقلابی ملت بزرگ ایران در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، نمایش اتحاد، اقتدار ملی، انسجام اسلامی و همچنین حفظ وحدت میان مردم و مسئولان است.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: شهدا، جانبازان و ایثارگران از خون خود گذشتند تا این نظام و انقلاب پایدار بماند و بر همه ما واجب است که از دستاوردهای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی، حراست و پاسداری کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: بزرگی و شکوه کشور به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به لطف خداوند متعال، این انقلاب هر روز قدرتمند تر و تاثیرگذارتر از گذشته، بر قله‌های افتخار و شکوه خواهد درخشید.

رئیس کل دادگستری مازندران، در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو، انتخابات را میدان نمایش بصیرت و ولایت‌مداری مردم عنوان کرد و با دعوت از عموم مردم برای حضور پرشور در این رویداد مهم، تصریح کرد: انتخابات، نماد دموکراسی، اقتدار نظام و مشارکت و استمرار مردم در انقلاب اسلامی است.

برپایی میز خدمت قضایی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و ارائه مشاوره حقوقی به مردم در مرکز استان و حوزه های قضایی سراسر مازندران از دیگر اقدامات دستگاه قضایی استان در روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود.

معاون رئیس جمهوری: قدرت‌های دنیا در صف خرید تسلیحات نظامی از ما هستند

‌معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تحریم‌ها موجب تقویت کشور شد و دیگر اثرگذار نیست، گفت: افتخار این را داریم در حوزه نظامی به کشور مقتدری تبدیل شدیم به‌طوری که قدرت‌های دنیا در صف خرید تسلیحات نظامی از ما هستند.

محمد دهقان امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در ساری به‌عنوان سخنران ویژه این مراسم، تقارن اعیاد شعبانیه و عید انقلاب را تبریک گفت و از حضور پرشور ملت ایران به‌ویژه مردم سربلند و پرافتخار مازندران در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: این مراسم مقدمه‌ای برای حضور پرافتخار مردم  در ۱۱ اسفند ماه پای صندوق‌های رای است که زمینه استحکام هرچه بیشتر امنیت و آرامش کشور را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: ۴۵ سال پیش در چنین روزی، انقلاب بزرگ اسلامی ایران به پیروزی رسید، ملت ایران در طول سال‌های قبل از انقلاب گرفتار حاکم‌هایی بودند که به‌جز حقارت و جنایت، تحقیر ملت ایران چیزی بلد نبودند، شاه‌ها ما تحت فرمان سلطه بیگانگان بودند و به‌خاطر سست عنصری در برابر شاه‌ها تسلیم می‌شدند.

دهقان ادامه داد: دشمنان با فتنه‌انگیزی‌های پیچیده و توطئه تجزیه کشور، با ایجاد جنگ تحمیلی به‌دنبال ایجاد وابستگی و سرسپردگی کشور بودند که همه توطئه‌های آنها نقش بر آب شد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران با همه توطئه‌ها سربلند ایستادند و همه تحریم‌هایی که برای فلج کردن کشور ما طراحی شد، امروز کم‌اثر شد، بیان کرد: ملت ایران از زیر آوار تحریم‌ها بیرون آمد و تحریم‌ها دیگر اثر ندارد.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی در زمینه کشاورزی و صنعتی در حال پیشرفت فوق‌العاده‌ای است و در زمینه دارو و علم پزشکی به خودکفایی رسیده است و دشمن تلاش دارد، جلوی پیشرفت کشور را بگیرد. بنابراین امروز مردم با حضور پرشورشان پایه‌های نظام را استحکام بخشیدند و در ۱۱ اسفند مردم با حضور پرشور پای صندوق‌های رای، مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام خواهند زد.

گرگانی ها آماده خلق افتخاری دیگر…

راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن همزمان با نخستین روز از چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دارالمومنین گرگان آغاز شد.

از نخستین ساعات صبح امروز زنان، مردان و کودکان گرگانی با تجمع در چهارراه میدان تا میدان شهرداری، خود را برای شرکت در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن آماده کردند.

حضور دانش‌آموزان دختر و پسر دهه نودی و هشتادی که علاوه بر پیشانی‌بند «لبیک یا خامنه‌ای»، «یا فاطمه (س)»،«یا حسین (ع)» و «یا اباالفضل (ع)»، پرچم‌های سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر دست داشتند در کنار دیگر اقشار جامعه، اعم از دانشجویان، طلاب، بازاریان، پزشکان و پرستاران، خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران شور وصف ناپذیری را به این اجتماع مردمی بخشیده است.

پوسترها و پلاکاردهای دست نوشته ‌«مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در دستان اغلب راهپیمایان قرار دارد و برخی از شرکت‌کنندگان با ساختن آدمک‌هایی با چهره‌های سران کشورهای استکباری در راس آنها آمریکا و رژیم غاصب صهونیستی و حامیان آنها، خشم و انزجار خود را از جنایات آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می‌کنند.

بنابر اطلاعیه صادر شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان، راهپیمایی ۲۲ بهمن علاوه بر شهر گرگان در دیگر مناطق استان رنگین‌کمان اقوام، کردکوی، آق‌قلا، بندر ترکمن، بندر گز، علی‌آبادکتول، رامیان، مینودشت، کلاله، گنبدکاووس، آزادشهر، مراوه‌تپه، گالیکش و گمیشان در حال برگزاری است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا: تکلیف ما برای تشکیل مجلسی قوی، سنگین است

آیت‌الله سعیدی امروز در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، در میان جمع کثیری از مردم استان گلستان، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب به مردم ولایت‌مدار این خطه سرسبز، اظهار کرد: ایران امروز به‌عنوان پنجمین قدرت تاثیرگذار و عرصه بین‌الملل جایگاه عظیمی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مردم با توجه به این جایگاه می‌توانند نقش خود را در این حرکت بزرگ انقلاب در عرصه داخلی و بین‌المللی مشخص کنند، گفت: باید هوشیار باشید و بدانید امروز جایگاه ایران در عرصه بین‌الملل و منطقه چیست.

او با اشاره به اینکه دولت سیزدهم وارد عرصه تلاش شده و موفقیت‌هایی را کسب کرده است، افزود: سه هفته قبل، بانک جهانی اعلام کرد دولت ایران توانسته است تورم را کنترل کند.

سعیدی با بیان اینکه این دولت اهتمام جدی در پایان دادن به پروژه‌های نیمه‌تمام داشته است، گفت: کاهش قیمت مسکن از مسائل مهمی است که در این دولت اتفاق افتاده، کنترل فساد و دیپلماسی با شرق و غرب نیز از اقدامات مهم دیگر این دولت است.

سعیدی با بیان اینکه پدیده جنگ غزه بسیار مهم است، افزود: اقتدار رژیم صهیونیستی که چهار عامل ارتش، سیستم اطلاعاتی، ایجاد ترس و حمایت کشورهای بزرگ را داشت، اکنون فرو ریخته است.

تجدید میثاق دوباره مردم کردستان با آرمان‌های انقلاب

از ساعت صبح ۱۰ امروز راهپیمایی یوم اللە ۲۲ بهمن بە صورت همزمان با سراسر کشور و با حضور مردم غیور در کردستان آغاز شد.

بار دیگر مردم کردستان، بە خیابان‌ها آمدەاند تا تجدید میثاقی داشتە باشند با آرمان‌های انقلاب و با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» لرزە بە اندام دشمن بیندازند.

راهپیمایی باشکوە ۲۲ بهمن در شهر سنندج امروز از میدان آزادی شروع و در مسیرهای فردوسی، میدان انقلاب و خیابان امام (رە) امتداد و در سە راەحبیبی بە پایان می‌رسد.

آقاجانپور: مشارکت عمومی در انتخابات از مظاهر اقتدار کشور است

حجت‌الاسلام سیدضیاءالدین آقاجانپور ‌رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در سنندج، با گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد شهدای انقلاب اسلامی و تقدیر از حضور مردم کردستان در راهپیمایی امروز، اظهار کرد: امروز توفیق حضور در اجتماع پرشور مردم سنندج را که پاسخی مهم به دشمنان است، پیدا کردم تا این جشن پیروزی را گرامی بداریم.

وی ادامه داد: در این روزها، خداوند بر ملت ایران منت نهاد و انقلاب را به پیروزی رساند. من از آن روزها یادآوری می‌کنم که مردم حضور پیدا می‌کردند و با مشت‌های گره‌کرده، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد می‌زدند.

او علت استقلال‌خواهی مردم ایران را در آن زمان وابسته بودن کشور به بیگانگان دانست و گفت: مردم زمان انقلاب اعلام کردند که نمی‌خواهیم وابسته باشیم، بلکه می‌خواهیم مستقل باشیم و روی پای خود بایستیم. حاکمیت ما باید اسلامی باشد و قانونی که بر کشور حاکم است ارزش‌های دینی و اسلامی داشته باشد و این خواسته‌ها با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد.

آقاجانپور بیان کرد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تداوم توطئه‌های خود، جنگی را بر ما تحمیل کرد تا نظام تازه‌تأسیس انقلاب اسلامی را نابود کنند، اما ملت ایران، بیش از ۵۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردند تا این استقلال و اقتدار بماند.

به گفته او، ما برای اولین‌بار در تاریخ ایران هواپیمای جنگی و کشتی و ناو جنگی و موشک‌هایی تولید کرده‌ایم.

آقاجانپور ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و ماهواره‌هایی کاملاً بومی و ایرانی با ماهواره‌بر سیمرغ را برای اولین‌بار در تاریخ ایران، بیانگر پیشرفت‌های کشور از نظر علمی و نظامی دانست و افزود: ایران اسلامی امروز در کنار اقتدار نظامی و دفاعی نیازمند حضور در صحنه مردم و مشارکت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی است.

وی بیان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پیش است و یکی از مظاهر اقتدار کشور مشارکت عمومی در انتخابات است. بر همین اساس، اگر در دوران دفاع مقدس همه تکلیف می‌دانستیم که در جبهه حضور پیدا کنیم، امروز هم حضور در انتخابات ضروری است، به مثابه حضور در میدان جنگ و مانند نماز که هم واجب شرعی و هم تکلیف ملی است.

به گفته او، دشمنان امروز می‌خواهند که در انتخابات شرکت نکنیم، چراکه می‌خواهند امنیت و اقتدار ما را از بین ببرند و می‌خواهند در صحنه نباشیم.

خروش انقلابی ‌اردبیلی‌ها در جشن پیروزی انقلاب

به گزارش ایسنا، راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در اردبیل از ایستگاه سرعین و میدان شریعتی این شهر شروع شد.

همزمان در شهرهای مشگین شهر، خلخال، پارس آباد، اصلاندوز، گرمی، بیله سوار، سرعین، کوثر استان اردبیل هم مردم با حضور در محل‌های اعلام شده با آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید عهد کردند.

حضور خانواده ها، پیشکسوتان جبهه و جنگ، جانبازان و ایثارگران دانش آموزان در این مراسم چشمگیر بود.

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حجت را برای مسئولان در خدمت‌رسانی تمام کرد

سیدحامد عاملی ‌استاندار اردبیل، در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران جشن ۴۵ سالگی خود را با شکوه و عظمت تمام برگزار کرد و این دشمنان بودند که با وجود تبلیغات گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های معاند سعی می‌کردند تا عمر این انقلاب را پایان یافته خطاب کرده و به نوعی در اراده و عزم ملت تزلزلی به وجود آورند.

وی خاطر نشان کرد: این حضور مردم حجت را برای مسئولان در خدمت‌رسانی صادقانه تمام کرده و ما باید با تلاشی مضاعف در دولت سیزدهم سعی کنیم تا خدمتگزاری لایق و شایسته برای این مردم بی‌ادعا باشیم.

استاندار اردبیل گفت: تمام یاوه‌گویی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر نشان از ذلت حقیقی آنها است که در برابر جبهه مقاومت نتوانسته حرکتی را انجام دهد، بلکه با هیاهوهای کاذب سعی می‌کرد تا افکار عمومی را به سمت و سوی دیگر هدایت کند.

عاملی افزود: شکست مفتضحانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و مقاومت مردم غزه نشان داد که اگر امت اسلامی به پا خیزند شیطان بزرگ و ایادی منطقه‌ای آنها نمی‌توانند ذره‌ای به این حاکمیت ضربه وارد کرده و یا بخواهند اهداف شوم خود را پیاده کنند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: تکرار حضور مردم شهید پرور در ۱۱ اسفند می‌تواند قدرت بازدارندگی عظیمی را به همراه داشته باشد و قطعاً در این مسیر ما می توانیم به پیروزی‌های بیشتری نیز دست پیدا کرده و توفیقات الهی را در مسیر قدرت‌نمایی جمهوری اسلامی ایران به عینه مشاهده کنیم.

دشمن به دنبال تضعیف فضای انتخاباتی است

‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دشمن در یک انتقام‌جویی به دنبال تضعیف فضای انتخاباتی است تا از شکوه و عظمت حضور مردم کاسته و به نوعی اهداف شوم خود را پیاده کند.

وحید جلال‌زاده امروز ۲۲ بهمن در مراسم راهیپمایی با شکوه مردم اردبیل در سالروز جشن پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دهه فجر دهه امید آفرینی و امید به آینده است، گفت: مقام معظم رهبری خطاب به دشمنان فرمودند «خسته شوید ما به قله‌ها نزدیک هستیم»، این در مقابل راهبرد آمریکا و اسرائیل است که می‌خواهند مردم را از آینده ناامید کنند.

جلال زاده ادامه داد: دشمن بعد از ناکامی در فتنه سال گذشته عزم خود را جزم کرده تا مانع از حضور باشکوه مردم ایران در پای صندوق‌های رأی شده و به نوعی زمینه دلسردی و ناامیدی ملت ایران را فراهم کند.

وی تصریح کرد: دشمن در این انتقام‌جویی به دنبال تضعیف فضای انتخاباتی است تا از شکوه و عظمت حضور مردم کاسته و به نوعی اهداف شوم خود را پیاده کند.

جلال‌زاده افزود: انتخابات در کشور ما حتی در سخت ترین روزهای جنگ و فتنه‌انگیزی دشمنان تعطیل نشده و تجلیل اراده ملت ایران است و باید مردم لبیکی مجدد به امام و خون شهدا داده و در صحنه حاضر باشند.

وی خاطر نشان کرد: با حضور در انتخابات می‌توان زمینه ناامیدی دشمن را فراهم کرد تا بار دیگر دشمن بداند که مردم پای نظام هستند و هیچ وقت خسته و ناامید نمی‌شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: با حضور در انتخابات می‌توان به مظلومیت شهدای فلسطین و مقاومت پاسخی ارزشی داد و ضرورت دارد در این عرصه ما با سیدالشهدا (ع)، شهدا و جان برکفان این نظام معامله کرده و تجدید بیعتی مجدد داشته باشیم.

جلال‌زاده در بخش دیگر سخنان خود به صلابت و صداقت مردم استان اردبیل در دفاع از انقلاب و تقدیم ۳۴۰۰ شهید اشاره کرد و ادامه داد: در راهپیمایی امروز مردم دیار سبلان بار دیگر نشان دادند که ادامه دهنده نهضت سال ۵۷ هستند تا برای همیشه دشمنان و مستکبران را ناامید کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معجزه امام را در اتکا به قدرت مردم و منشأ تولید صلابت برای این کشور یادآور شد و بیان کرد: مردم همچنان ایمان و باوری اعتقاد به این نظام و دستاوردهای آن دارند و هیچ وقت در سنگر دفاع از این نظام کوتاه نمی‌آیند.

جلال‌زاده ضرورت حل مشکلات مردم را در کنار برقراری عدالت و دستیابی به پیشرفت‌های روزافزون یادآور شد و تصریح کرد: استکبار جهانی در این سال‌ها همواره سعی کرده تا بذر ناامیدی و یأس را در دل مردم بیفکند اما هیچ وقت ملت آگاه ایران در تله دشمن نیفتاده است. ۴۵ سال است که ما شاهد موفقیت و حرکت‌های معنوی این ملت در صحنه‌های مختلف هستیم و طعم خوشایند پیشرفت و حرکت رو به جلو در سایه حضور مردم در صحنه‌های مختلف کشیده شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از فتنه سال گذشته به عنوان فتنه اکبر یاد کرد و افزود: دشمن در فتنه گذشته با جنگ ترکیبی سعی کرد تا به شکوه جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند، اما حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن سال گذشته بساط این فتنه‌گری‌ها را برچید و برای همیشه دشمن از اهداف پلید خود ناامید شد.

حضور حماسی مردم لرستان در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن

‌مردم غیور لرستان یک بار دیگر با حضور حماسی خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن با آرمان‌های نظام و انقلاب تجدید بیعت کردند.

در چهل و پنجمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی، راهپیمایی ۲۲ بهمن امروز همزمان با سراسر کشور با حضور قشرهای مختلف مردم لرستان آغاز شده است.

مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر خرم‌آباد در مراکز شهرستان‌های بروجرد، دورود، کوهدشت، نورآباد، الیگودرز، الشتر، پلدختر، ازنا، سراب دوره و رومشکان با حضور گسترده مردم در حال برگزاری است.

این مراسم علاوه بر ۱۱ مرکز شهرستان، در ۲۵ شهر و ۲ هزار و ۸۰۰ روستای لرستان برگزار می‌شود که در خرم‌آباد این مراسم ساعت ۱۰ صبح از میدان شهدا، خیابان امام خمینی(ره)، پل انقلاب، خیابان انقلاب، میدان ۲۲ بهمن در حال برگزاری است و سخنران این مراسم نیز رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش است.

امام جمعه بروجرد: ایران به یک کشور قوی و مقتدر تبدیل شده است

‌امام‌ جمعه بروجرد گفت: هر خطا و تحرکی از سوی دشمن دیده شود با سخت‌ترین شکل پاسخ داده می‌شود.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، اظهار کرد: امروز، روزی است که مردم زمام امور را به‌دست گرفتند.

وی بیان کرد: پیش از انقلاب، آمریکایی‌ها بر کشور ما حکومت می‌کردند و آنها ما را به بردگی گرفته بودند و با تصویب قانون کاپیتولاسیون آقایی می‌کردند. اگر یک آمریکایی ۱۰ ایرانی را می‌کشت کسی حق نداشت از آن قاتل سؤال کند که چرا کشتی؟ آن‌ها با گستاخی در کشور ما حکومت می‌کردند.

او ادامه داد: قبل از انقلاب از لحاظ اقتصادی مردم در فقر و فلاکت بودند و از آسفالت و تلفن در روستاها خبری نبود و فقط ۹ شهر کشور تا قبل از انقلاب گاز داشتند.

وی با بیان اینکه کل روستاهایی که قبل از انقلاب از نعمت برق برخوردار بودند ۳۸۷۷ روستا بود، گفت: به برکت پیروزی انقلاب امروز شاهد گسترش امکانات در نقاط مختلف حتی دورترین روستاها هستیم.

امام‌ جمعه بروجرد بیان کرد: با پیروزی انقلاب، دشمنی دشمنان آغاز شد و منافقان ۱۷ هزار نفر از شخصیت‌ها، دانشمندان و نخبگان را به شهادت رساندند، جنگ تحمیلی را بر کشور تحمیل کردند، توطئه و فتنه ایجاد کردند، ولی به هدف‌شان نرسیدند.

حسینی با بیان اینکه این انقلاب در دنیا بی‌نظیر بود، اظهار کرد: امروز ایران به یک کشور قوی و مقتدر تبدیل شده است.

وی بیان کرد: جبهه مقاومت نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی ایران بود که امروز با همه توان در برابر زورگویان عالم ایستاده است و این حکومت اسلامی به حکومت امام عصر (عج) متصل خواهد شد.

امام‌ جمعه بروجرد ادامه داد: امروز در کشور مشکلات اقتصادی وجود دارد و دشمن به‌دنبال بزرگ‌نمایی آن‌هاست، اما نباید فراموش کنیم که در این ۴۵ سال به چه موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم و باید با همه توان این دستاوردها را نشان دهیم.

حسینی گفت: دشمن در کشورهای اطراف ما جایگاه‌های نظامی دارد، اما جرأت نمی‌کند گلوله شلیک کند، چون ایران یک ایران قوی است و دیگر تنها نیست. ایران هیچ‌گاه آغازکننده جنگ نبوده است، اما اگر هر خطا و تحرکی از سوی دشمن مشاهده شود، با سخت‌ترین شکل به آنها پاسخ داده می‌شود.

امام‌ جمعه بروجرد ادامه داد: جوانان و دانشمند ما توانسته‌اند در مدت ۴۰ سال، پیشرفت‌های علمی زیادی در زمینه‌های مختلف داشته باشند.

حسینی اظهار کرد: ملت ایران امروز با حضور پرشور خود نشان دادند که ایران و انقلاب را دوست دارند و مسئولان باید در راه خدمت به مردم، همه توان خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به حضور در انتخابات، افزود: با حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، مشکلات رفع خواهد شد.

بیعت دوباره ساحل‌نشینان هرمزگانی با آرمان‌های انقلاب‌

راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن با حضور ساحل‌نشینان هرمزگانی ومسئولین دولتی و لشکری برگزار شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه با حضور پر شکوه مردم ساحل‌نشین استان هرمزگان در شهرستان‌های مختلف این استان با حضور بزرگان و معتمدین هر منطقه و مسئولین بخش‌های مختلف برگزار شد.

مردم استان هرمزگان با حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن‌ماه با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند و با سر دادن شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پیام انقلاب را به گوش جهانیان رساندند.

مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا از جمله مهم‌ترین اشعار مطرح شده در این راهپیمایی بود و روح استکبار ستیزی همچنان در میان اشعار انقلابی پدیدار بود.

این راهپیمایی از مجتمع «ستاره جنوب» آغاز شد و تا پشت فرمانداری بندرعباس ادامه داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: دشمن نتوانسته به انقلاب خدشه‌ای وارد کند

‌فرمانده نیروی دریایی سپاه، با بیان این نکته که علی‌رغم تمام مشکلات، پیشرفت‌ها و دستاوردهای گسترده‌ای در طول انقلاب اسلامی داشته‌ایم،گفت: انتظار است جوانان موضع و نقش انقلاب اسلامی را بیش از پیش درک کنند.

سردار علیرضا تنگسیری ظهر امروز(۲۲ بهمن ماه) در آئین راهپیمایی ۲۲ بهمن بندرعباس با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان ما همواره آماده مبارزه با این انقلاب بوده تا آن را شکست دهند اما در این چهل و چهار سالی که پشت سرگذاشتیم، با همه سختی‌ها و مشکلاتی که ایجاد کردند؛ نتوانستند خدشه‌ای به این نظام و انقلاب وارد کنند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران مانند یک درختی بود که به باغبانی حضرت امام خمینی (ره) و آبیاری شهدا به بار نشسته و تا به امروز ثمره‌های زیادی در بر داشته است.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی، با وجود همه مشکلاتی که داشتیم، در این مدت ۴۵ سال، پیشرفت‌های فراوانی داشته‌ایم، بیان کرد: انتظار این است که جوانان ما موضع و نقش انقلاب اسلامی را بیش از پیش درک کنند.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه نیروی دریایی، یک نیروی تخصصی بوده که تا پیش از انقلاب حتی آموزش‌ها را در خارج از کشور می‌دیدند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی در عرصه‌های موشکی، پهپادی، شناورهای رزمی دفاعی، الکترونیک، زیر سطحی و موشک‌های با برد و دقت بالا که در تصور دشمن نمی‌گنجند، آماده مقابله با تهدیدات دشمن هستیم به گونه‌ای که دانشجویان ما نیز از این همه پیشرفت، متحول شده‌اند.

وی در ادامه با توجه به اینکه در حوزه رسانه باید بیشتر کار کرد، گفت: رسانه‌های بیگانه و مقابل ما بسیار قوی هستند و ما باید روی این موضوع بیشتر کار کنیم، اما انصافاً کارهای بزرگی صورت گرفته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران تصریح کرد: امروز در اوج قدرت هستیم و در حوزه هوا و فضا و دریا، پیشرفت زیادی کرده‌ایم که اینها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و اگر به کوری چشم دشمنان از این مشکلات معیشتی هم عبور کنیم قطعاً بدانید در جایگاه یک ابر قدرت اسلامی هستیم.

وی تصریح کرد: مانند یک کوه، در این میدان رزم در خلیج فارس و تنگه هرمز، جایی که حق ملت ایران است، با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کنیم و به عنوان سربازان این ملت از منافع کشورمان دفاع می‌کنیم.

پا به پای مردم فارس در جشن ۴۵ سالگی انقلاب

‌همزمان با فرا رسیدن چهل و پنجمین سالروز انقلاب اسلامی، مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۱۵۰ نقطه در استان فارس با حضور گسترده مردم برگزار شد.

این مراسم در شیراز امروز از ساعت ۹:۳۰ از چهارراه ۱۵ خرداد آغاز شد و به سمت میدان آزادی (قدس) ادامه پیدا کرد. حضور پررنگ مردم بخصوص دهه نودی‌ها در این مراسم به چشم می‌آمد.

از جمله ابتکارهای امسال مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، برپایی غرفه‌هایی در طول مسیر با هدف معرفی دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی استان بود که هر دستگاه متناسب با ظرفیت خود، خدماتی را در غرفه به مردم ارائه می‌کرد.

از دیگر زیبایی‌های این مراسم اجرای گروه سرود ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان بود که هم در راهپیمایی شیراز و هم سایر شهرستان‌های استان اجرا شد.

کادر درمان و مدافعان سلامت نیز از قافله خدمت به مردم در مراسم امروز غافل نشدند و در حاشیه مراسم راهپیمایی با برپایی غرفه‌هایی، به ارائه رایگان خدمات سلامت پرداختند.

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس نیز در کنار سایر اقشار مختلف مردم اعم از دانشجویان، دانشگاهیان، فرهنگیان، کارمندان، کارگران، اصناف و … حضور پرشوری در این مراسم داشتند تا باردیگر ثابت کنند همواره پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاده‌اند.

دولت در خدمت‌رسانی خسته نمی‌شود

‌ سخنگوی دولت، کلید همه مشکلات کشور را اعتماد و تکیه به مردم و توکل به خدا دانست و گفت: مسیری که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، مسیر بازگشت به مردم و اعتماد به آنان است.

علی بهادری جهرمی امروز، ۲۲ بهمن در تجمع پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز گفت: مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران در هر مناسبت مذهبی و ملی، جهان را انگشت به دهان نگه می‌دارند و همه مسئولان را با حضور همیشگی خود در صحنه شرمنده می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت ایران همواره در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی به صورت خانوادگی حضور دارند و مشت محکمی بر دهان کسانی می‌زنند که چشم ندارند رشد و پیروزی کشورشان را ببینند.

بهادری جهرمی با یادآوری اینکه ۴۵ سال از پیروزی انقلابی می‌گذرد که امام راحل با آن نفس مسیحایی خود پیشگام، راهبر و هدایتگر آن شدند، گفت: ملت ایران در مسیری که امام مشخص کردند ایستادند تا به جهانیان بگویند ما ملتی متمدن هستیم و اجازه نمی‌دهیم تا دیگران برای ما تعیین تکلیف کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه ملت ایران، ملت حافظها، سعدی‌ها، فردوسی‌ها و حاج قاسم‌ها هستند که اجازه نمی‌دهند کسی برای آنان تعیین تکلیف کند که در چه حوزه‌ای ورود کرده یا نکنند، گفت: ما ملتی نیستیم که از جای دیگر برایمان تصمیم بگیرند و به سردمداران ما دیکته کنند و آن‌ها را وامدار خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۴۵ سال تمام قد تمام مقابل مستکبران عالم و صاحبان قدرت‌های مادی، نظامی و اقتصادی ایستادیم، گفت: دشمنان ۴۵ سال ملت ایران را تحریم کردند اما این تحریم‌ها نتیجه عکس داد. به عنوان مثال همواره تلاش کردند تا ما در صنعت فضایی پیشرفت نکنیم اما نتیجه آن شد که امروز ایران یکی از رقبای اصلی غرب در این صنعت است زیرا این مردم عزم کردند خودشان برای خود تصمیم گرفته و آینده خود را رقم بزنند.

سخنگوی دولت بیان کرد: این مردم نشان دادند که در مقابل تلاش‌های مستکبران که می‌خواهند کشور ایران پیشرفت نکند، می‌ایستند و صنایع مختلف نانو، تکنولوژی‌های روز و پیشرفته همواره تلاش می‌کنند تا به موفقیت دست یابند به طوری که امروز کشورمان رکورددار رشد علمی می‌شود.

بهادری جهرمی اظهار کرد: مستکبران عالم تمام تلاش خود را برای تحریم ایران انجام دادند اما نتیجه این شد که خودشان اعلام کردند تحریم‌ها دیگر اثر ندارند.

وی با بیان اینکه نتیجه ۴۵ سال رویارویی ملت ایران با مستکبران عالم چیزی جز از بین رفتن هیمنه پوشالی مستکبران نبوده است، مثال آن را وقایع و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین عنوان کرد و گفت: زمانی فقط ایرانیان جرأت مقابله با امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی داشت و در سازمان ملل متحد حقایق نسل‌کشی صهیونیست‌ها در فلسطین را اعلام می‌کردند اما امروز به مرحله‌ای رسیده است که اگر نماینده صهیونیست‌ها بخواهد در سازمان ملل متحد صحبت کند، عموم افراد حاضر، جلسه را ترک می‌کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه امروز دیگر آبرویی برای امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی که سال‌ها تلاش در ظاهرسازی می‌کردند که مدافع حقوق زنان هستند، نمانده است، گفت: اگر امروز طوفان‌الاقصی شکل می‌گیرد به دلیل آن است که ملت ایران با حمایت‌های خود به آن‌ها جرأت طوفان‌الاقصی را داده است.

وی گفت: دست یکایک ملت ایران بوسیدنی است و قدم‌های آنان را باید بوسید که این‌گونه علی‌رغم همه مشکلاتی وجود دارد، پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند. همه واقف هستیم و می‌دانیم وقتی جنگی علیه ما درحوزه اقتصادی، رسانه‌ای، شناختی و افکار عمومی و بین‌المللی و دیپلماتیک به راه می‌اندازند، مشکلاتی داریم اما این ملت در برابر این سختی‌ها نه تنها خم نشده بلکه مستحکم‌تر شدند و هر سال حضورشان را در مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی پررنگ‌تر می‌بینیم و حتی این حضور آن‌ها نوآوری‌هایی به همراه دارد.

بهادری جهرمی در ادامه مثال‌هایی در این رابطه زد و اظهار کرد: دشمنان تلاش زیادی علیه ملت ایران کردند؛ می‌خواستند ملت ایران و عراق را مقابل هم قرار دهند اما این ملت با حضور در راهپیمایی اربعین حسینی، این نقشه آنان را برباد دادند. می‌خواستند با تحریم‌ها ایران را زمین‌گیر کنند اما ایران امروز جزو ۵ کشور برتر دارای صنایع فضایی است و از فضا آنان را رصد می‌کند. می‌خواستند توقف اقتصادی برای کشور ایجاد کنند اما بعد از چند سال گفتند تحریم‌ها دیگر بی‌اثر شد. به جهان گفتند ایران باید منزوی باشد اما در سال ۱۴۰۱ ایران رکورددار تجارت خارجی شد آن هم در اوج تحریم‌ها و خروج غربی‌ها از برجام.

سخنگوی دولت مجدداً جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرد و گفت: جوانان غیور حماس امروز، تمام هیمنه پوشالی غرب را به هم ریخته است و امروز صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا آبرویی برای خود بخرند. اکنون بیش از ۱۰۰ روز شده است که حماس در برابر آن‌ها مقاومت می کند اما زورشان به حماس نمی‌رسد و در مقابل بیمارستان‌ها را بمباران می‌کنند.

وی در ادامه ایام‌الله دهه فجر را فرصتی دانست تا بیشتر قدر مردم را دانست و گفت: این ایام بهانه‌ای است تا هم دولتمردان هم مردم با آرمان‌های امام که شعار استقلال، آزادی و جمهوریت و اسلامیت می‌داد تجدید میثاق کنند.

بهادری جهرمی، کلید حل همه مشکلات را تنها در اتکا و اعتماد به مردم به پشتوانه وعده‌های خدا دانست و گفت: دو تجربه ۸ ساله در گام اول انقلاب برای مدیریت کشور داریم. یکی تجربه ۸ سال دفاع مقدس است که به مردم و بسیج مردمی اعتماد کردیم و در برابر شرق و غربی که پشت سر صدام ایستاده بودند، ایستادیم و حتی یک وجب خاک خود را از دست ندادیم و نتیجه آن هم پیروزی شد که هنوز که از تجارب دفاع مقدس استفاده می‌کنیم اما تجربه دیگر مربوط به ۸ سالی است که گفتیم با غرب مذاکره، گفت‌وگو و معامله کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مشاهده کردیم که غرب وعده داد، امضا کرد و تصویب کرد اما حتی به یک وعده خود عمل نکرد، گفت: این تجربه را داریم که به جای اتکا به مردم، می‌توان به امضای کری و وعده‌های ایالت متحده و دولتهای اروپایی اعتماد کرد اما اگر به آنان اعتمادی بود که وضعیت زنان و کودکان غزه این نبود.

وی با تصریح اینکه ملت ایران از تجربه هر دو دوره ۸ ساله درس عبرت گرفته است و این درس‌ها موجب قوام‌بخشی به حرکت و سرعتش به سمت پیشرفت می‌شود، گفت: مسیری که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، مسیر بازگشت به مردم و اعتماد به آنان و همکاری با مردم و کمک گرفتن از آنان است. دولت و مردم در کنار هم برای حل مسائل اقتصادی و اولویت‌های کشور تلاش می‌کنند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اگر در مسائل کشاورزی مسئله داریم، وقتی با مردم و کشاورزان همکاری می‌کنیم در تولید و فروش گندم رکورددار می‌شویم، گفت: دولت سیزدهم عهد کرده است که خادم مردم باشد و این را وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی خود می‌داند که خادم مردم باشد و در این مسیر تمام تلاش خود را می‌کند.

وی یکی از اقدامات دولت را به سرانجام رساندن، طرح‌های نیمه‌کاره عنوان کرد و گفت: اگر زمانی در کشورمان برق و گاز در زمان‌های اوج مصرف قطع می‌شد، امروز دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد و امیدواریم بتوانیم تنش‌های آبی را هم با همکاری مردم حل کنیم.

سخنگوی دولت در پایان تأکید کرد: دولت در خدمت‌رسانی به مردم نه تنها خسته نمی‌شود بلکه هر خدمتی انجام می‌دهد و انرژی و توان می‌گیرد تا مشکلات را حل کند و این را وظیفه خود می‌داند.

انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن؛ عرصه نمایش اقتدار ملت ایران

‌مدیرکل دیوان محاسبات فارس، انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن را یکی از عرصه‌های حضور مقتدرانه، عزتمندانه و آگاهانه ملت ایران در برابر چشمان جهانیان دانست.

جواد قناعتی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن تقدیر از حضور همیشگی مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران همواره در عرصه‌ها و بزنگاه‌های مختلف نشان داده‌اند که پای کار نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند و هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد تا آرمان‌های امام(ره) و شهدا به دست فراموشی سپرده شود.

وی همین حضور مردم در صحنه‌ها را یکی از عوامل اصلی اقتدار امروز ایران دانست و افزود: اگر امروز ایران اسلامی یکی از قدرت‌هایی محسوب می‌شود که می‌تواند معادلات استکبار جهانی را برهم ریزد و دشمنان خود را انگشت به دهان نگهدارد، به دلیل داشتن رهبری مقتدر و حکیم و همچنین ملتی آگاه و بصیر است که در بزنگاه‌ها سره را از ناسره تشخیص داده و پشت سر ولی خود حرکت می‌کنند.

مدیرکل دیوان محاسبات فارس با بیان اینکه باید قدردان حضور مردم باشیم، گفت: وظیفه اصلی مسئولان خدمت صادقانه و جهادی و بی‌منت به مردمی است که این‌چنین پای انقلاب خود ایستاده‌اند. این ملت انصافاً شایسته بهترین خدمات هستند و باید با جان و دل شب و روز به آنان خدمت کرد.

قناعتی به در پیش رو بودن انتخابات در سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: انتخابات هم مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، یکی از عرصه‌های حضور مقتدرانه و آگاهانه ملت ایران و نمایش این اقتدار و آگاهی خواهد بود و این ملت بار دیگر بصیرت و زیرکی خود را به جهانیان نشان خواهند داد.

وی بیان کرد: درست است که امروز کشورمان دچار یکسری مشکلات اقتصادی است و کسی منکر این مشکلات نیست اما همین حضور و هوشیاری مردم در صحنه‌های مختلف می‌تواند یاری‌رسان مسئولانی باشد که می‌خواهند صادقانه و جهادی به مردم خدمت کنند.

مدیرکل دیوان محاسبات فارس تأکید کرد: امروز هر کسی در هر کسوت و جایگاهی که قرار دارد باید این نکته را بداند که راه تداوم این انقلاب و حفظ حرمت خون شهدا و تداوم راه آنان با خدمت صادقانه و جهادی به مردم میسر می‌شود و هر کسی باید به سهم  و وسع خود در این عرصه کوشا باشد.

رئیس کل دادگستری فارس: ایران اسلامی پرچمدار استقلال و مبارزه با استکبار است

‌رئیس کل دادگستری فارس، ایران اسلامی را پرچمدار استقلال، آزادی و مبارزه با نظام‌های استکباری و نظام‌های دیکتاتوری دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی امروز، ۲۲ بهمن در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز باشکوه گفت: علی‌رغم تمام فشارها و محدودیت‌هایی که نظام‌های استکباری برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده‌اند، این نظام به لطف الهی و با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری توانسته است با اقتدار در مسیر بالندگی و پیشرفت همچنان پرچم‌دار استقلال، آزادی و مبارزه با نظام‌های استکباری و نظام‌های دیکتاتوری باشد.

وی تصریح کرد: مردم سراسر میهن اسلامی با عزم راسخ و بصیرت بی‌همتایشان همیشه در لحظه مورد نیاز و در صحنه رویارویی با بددلان و بدخواهان با عزت و غیرت خود شکوه و عظمت می‌آفرینند.

موسوی افزود: امروز پرچم همت و آزادگی مردم ولایتمدار شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی نیز بر افراشته است و مردم استان فارس همانطور که در مبارزه با طاغوت پیشگام و پیشتاز بودند؛ امروز نیز با تکیه بر ایمان استوار خویش و تبعیت از رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در همه صحنه‌های انقلاب پیشگام و صف شکن هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم امروز راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شیراز  رییس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و جمعی از معاونین دادگستری فارس با حضور در موکب خدمت در مسیر راهپیمایان به ملاقات چهره به چهره با مردم و بررسی مشکلات قضایی آنان پرداختند.

گزارش ‌ایسنا از حضور مردم کرمان در جشن ‌پیروزی انقلاب اسلامی

‌مردم پایتخت مقاومت جهان اسلام امروز بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کردند با وجود ‌مشکلات‌، پای انقلاب ایستاده و از آرمان‌های خود دست نمی‌کشند.

به گزارش ایسنا، در دقایق ابتدایی آغاز مراسم، مردم دسته دسته از خیابان‌های اطراف با سرعت خود را به مبداء راهپیمایی(چهارراه غزه) می‌رساندند تا در راهپیمایی چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند.

زن و مرد جوانی با کودک خردسال در کالسکه، پیرمردان با نوه‌های پرچم به دست، زنان و دختران چادر به سر در حالی که آهنگ‌های انقلابی از موکب‌های مستقر در مسیر پخش می‌شد، آمدند که ‌پیروی انقلاب را جشن گیرند.

در حاشیه مسیر راهپیمایی، بنری برای نوشتن علت رای دادن و رای ندادن مردم نصب شده است.

یکی از امضا کنندگان این بنر به خبرنگار ایسنا می‌گوید: اگر می‌خواهیم نماینده‌ای که هم سلیقه و همسو با افکار و عقایدمان است، به مجلس برود، باید در پای صندوق‌های رای حضور یابیم و رای دهیم تا پشیمان نشویم.

حضور کودکان در این مراسم قابل توجه است. برخی از آنها پرچم ایران در دست دارند و بعضی از دخترکان چادر به سر جلوتر از مادران خود بازی‌کنان حرکت می‌کنند اما برخی والدین دستان فرزندان خود را محکم در دست گرفته‌اند.

در حالی که بالگرد بر سر مردم برگ‌های رنگی می‌ریزد، علم‌های قرمز با مضمون «ما ملت امام حسینیم» و پرچم جمهوری اسلامی در دست شرکت‌کنندگان در جمعیت موج می‌زند.

«ما ملت شهادتیم، فدایی ولایتیم»، «ما ملت شهادتیم، ایرانی باغیرتیم» فریادی است که در کل خیابان طنین‌انداز شده است.

به گزارش ایسنا، همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیکر شهید علی محمدی از کارکنان یگان امداد فرماندهی انتظامی استان کرمان که در حمله تروریستی ۱۳ دی ماه مجروح شده و روز گذشته به شهادت رسید، بر دستان مردم شهیدپرور کرمان تشییع شد.

مردم همچنان که مسیر راهپیمایی را می‌پیمایند، فریاد می‌زنند «‌خون سلیمانی ما می‌جوشد»، «راه سلیمانی ما پاینده است، مرام و مکتبش همیشه زنده است»، «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند جوابم دهد»، «یاد امام خمینی پاینده باد و …»

‌گفتمان انقلاب اسلامی یکی از بحث‌های مهم روز دنیاست

‌ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: گفتمانی که انقلاب اسلامی در دنیای امروز و در سطح بین‌الملل دنبال می‌کند، در نظم جدید جهانی طرفدار دارد و موثر است و این گفتمان یکی از بحث‌های مهم روز دنیاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی ‌سلیمانی با اشاره به حضور گسترده مردم کرمان در راهپیمایی امسال اظهار کرد: این حضور نشان می‌دهد انقلاب اسلامی هرچه پیش می‌رود، با قدرت بیشتر و قاطعیتی که در شان انقلاب و نظام اسلامی است، از ارزش‌ها دفاع می‌کند.

وی افزود: گفتمانی که انقلاب اسلامی در دنیای امروز و در سطح بین‌الملل دنبال می‌کند، در نظم جدید جهانی طرفدار دارد و موثر است و این گفتمان یکی از بحث‌های مهم روز دنیاست.

امام جمعه کرمان گفت: انقلاب اسلامی نشان داده اهداف خود را یکی پس از دیگری توانسته در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب در داخل و خارج از کشور در سطح بین‌الملل تعقیب کند و در جایگاهی قرار گرفته که گفتمانی جدید در عرصه جهانی سردمداری کند.

وی بیان کرد: ان‌شاءالله مردم با همین قاطعیت و صلابتی که از اول پای انقلاب بوده‌اند، همچنان این مسیر را ادامه دهند و در انتخابات نیز حضور پرشوری داشته باشند.

رحیم صفوی: مردم ایران در تمام صحنه‌های انقلاب حرف اول و آخر را می‌زنند

‌دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری حضور پرشور مردم سراسر ایران در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال را در بردارنده پیام روشنی هم برای دوستان و هم دشمنان انقلاب اسلامی خواند و گفت: مردم ایران با حضورشان در تمام صحنه‌های انقلاب حرف اول و آخر را می‌زنند.

سردار سرلشکر «سید یحیی رحیم صفوی» امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ در جمع باشکوه راهپیمایان دارالعباده یزد که در جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تکیه تاریخی امیرچخماق اجتماع کرده بودند، اظهار کرد: در ابتدا وکیل هستم سلام مقام معظم رهبری را به شما مردم دارالعباده و دارالعلم یزد برسانم.

وی ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت و گسترش همه جانبه شهر یزد طی سالهای اخیر با تعامل خوب مردم و مسئولان استان، گفت: حماسه پرافتخار حضور شما مردم و حماسه‌ی امروز مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن همزمان با آغاز ماه شعبان بیانگر ظرفیت پایان ناپذیر حمایت مردمی از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

رحیم صفوی این حضور را در برابر دیدگان صدها خبرنگار داخلی و خارجی را بیانگر پیام روشنی هم برای دوستان و هم دشمنان انقلاب اسلامی خواند و گفت: این حضور پرشور تحلیل تمام تحلیلگران دنیا را دستخوش تغییر کرده و این سوال را در اذهانشان ایجاد می کند که چگونه به رغم تمام مشکلات و کاستی‌ها، باز هم مردم پای انقلابشان هستند و امیدواریم مسئولان نیز این دغدغه را برای رفع مشکلات مردم داشته باشند.

وی با بیان این که ثروت اصلی مردم یزد دینداری، سختکوشی و خردمندی آنان است، گفت: مطمئنم یزد در برنامه هفتم توسعه بسیار رشد یابنده و بالنده از معضلات کنونی عبور خواهد کرد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری حضور آگاهانه و اتحاد و انسجام مردم و مسئولان استان یزد را نشان دهنده عزم و اراده برای عبور از وضعیت فعلی و تغییر به وضعیت مطلوب دانست و گفت: حضور شما در انتخابات اسفندماه به عنوان مهمترین رویداد چهار سال آینده کشور نیز در همین راستا شکل خواهد گرفت و این پیام را به بدخواهان ایران و اسلام می رساند که مردم ایران با حضورشان در تمام صحنه‌های انقلاب، حرف اول و آخر را می زنند.

وی افزود: همانگونه که در دفاع مقدس با عزم راسخ، سرنوشت تمامیت ارضی و استقلال و آزادی ایران را رقم زدید، امروز نیز بعد از ۴۵ سال همچنان این مسیر استقلال، پیشرفت و آزادی و رسیدن به وضعیت مطلوب را رقم خواهیم زد.

سرلشکر رحیم صفوی با طرح این سئوال که آیا پس از گذشت ۴۵ سال از انقلاب کبیر اسلامی، دشمنان ما قوی‌تر شده‌اند یا ملت ایران و انقلاب اسلامی قویتر شده، تصریح کرد: آمریکا پس از فروپاشی شوروری تلاش کرد به تنها ابرقدرت جهان تبدیل شود و براساس نظریه پایان تاریخ به همراه اروپایی‌ها بر تمام ملتهای دنیا تسلط یابد و قدرتهای بزرگی مانند روسیه، چین و ایران را ضعیف نگه دارند.

وی ادامه داد: اما امروز اکثر تحلیلگران جهان به تغییر هندسه قدرت جهانی اذعان دارند و معتقدند قدرت اوراسیایی در قاره آسیا در حال شکل گیری یک قدرت جدیدی بالاتر از قدرت آمریکاست.

وی افزود: موضوع دیگر شکل گرفتن قدرت جهان اسلام شامل ۵۷ کشور اسلامی و قدرت مقاومت اسلامی در سراسر جهان است و هرچند مزدوران آمریکایی چند سال قبل اعلام کردند که می خواهند خاورمیانه جدید را شکل دهند و لشکرکشی‌هایی به منطقه با همین هدف شکل دادند ولی آیا آمریکایی‌ها پس از ۲۵ سال کشتار در افغانستان و عراق باعث ضعف ایران شده اند؟

وی با اشاره به شکست توطئه‌های آمریکایی‌ها در اوکراین، گفت: آمریکایی‌ها همچنین با حمایت مالی چندین میلیارد دلاری برخی کشورهای عربی و دولتهای غرب آسیا مثل ترکیه و اردن برای عقیم کردن مقاومت اسلامی نیز تلاش کردند و با روی کار آوردن داعش چندین هزار نفر مردم سوریه و عراق را کشتند، اماکن مقدسه را منفجر کردند ولی فرزندان قهرمان شما و مدافعان حرم و فرمانده دلاورشان حاج قاسم سلیمانی و نیز مجاهدین افغانستانی و پاکستانی و لبنانی به کمک مردم عراق، آنان را شکست دادند.

رحیم صفوی به مقاومت مردم غزه در چهار ماه گذشته در برابر رژیم صهوینیستی با حمایت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در این باریکه در شرایط قطع آب و برق و دارو اشاره و عنوان کرد: غزه ویران شد و تاکنون بیش از ۲۷ هزار شهید در این مسیر فدا شدند ولی شکست ، حاصل این وحشی‌گری صهیونیستها شد.

وی از مردم هوشمند و زمان شناس یزد برای حضور حداکثری و رای دادن به نماینده اصلح خود دعوت کرد و گفت: این حضور سرنوشت ساز در تغییر مسیر به مطلوب و رفع کاستیها و پیشرفت استان و کشور و اقتدار این ملت و نظام نه تنها در عرصه داخلی بلکه در عرصه بین المللی و رفع تنگناهای کشور طی چهار سال آینده و برنامه هفتم توسعه موثر خواهد بود.

رحیم صفوی در پایان تاکید کرد: به کسی رای بدهید که مردم دار و دین دار باشد و به آینده شما مردم اهمیت بدهد و درد مردم یزد را بفهمد.

برگزاری جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی یزد قبل از شروع راهپیمایی، برگزاری برنامه های فرهنگی اجتماعی و سرودهای پاتوقی، اجرای گروه سرود ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان یزدی، قرائت قطعنامه پایانی راهپیمایی از دیگر بخشهای مراسم یوم الله امروز یزد بود.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان: اسلام، مردم و رهبری، سه عامل پیروزی انقلاب اسلامی است

‌نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان گفت: انقلاب اسلامی با سه عامل اسلام، مردم و رهبری به پیروزی رسید.

حجت الاسلام علی رضایی در آیین گرامیداشت ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ در مصلای بیت المقدس اراک با بیان اینکه دهه فجر امسال با پایان ماه رجب و شروع ماه شعبان قرین شد، گفت: این انقلاب هرآنچه دارد از اسلام است.

وی با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و تا امروز هیچ انقلابی در کره زمین چنین قدمتی پیدا نکرده است. اسلام عامل اول بقا و پیروزی انقلاب ماست، امام راحل در سال ۱۳۴۲ در مسجد اعظم قم، اعلام کردند که علمای اسلامی به داد اسلام برسید و ایشان برای دین اسلام قیام کردند.

وی افزود: انقلاب ما با نهضت امام حسین(ع) تناسب دارد، ایشان برای حفظ و صیانت از اسلام قیام کردند و امام خمینی(ره) نیز به خاطر اسلام قیام کردند. مردم به عنوان عامل دوم، اساس و پایه و صاحبان این انقلاب هستند و هرجا مردم بودند پیروزی حاصل شد.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان با بیان اینکه در انقلاب اسلامی حضور مردم چشمگیر بوده است، گفت: مردم در استقلال انقلاب شریکند و در ادامه این انقلاب نیز شریک خواهند بود.

وی اظهار کرد: مردم با تکیه بر اسلام و وحدت کلمه با راهنمایی رهبر خود، این انقلاب را حفظ کرده اند و اگر هدایت های امام نبود، اسلام و انقلاب عزت نمی یافت.

رضایی تاکید کرد: آمریکایی ها می گفتند انقلاب اسلامی ۴۰ سالگی خود را نمی بیند، اما امروز باید چشم خود را باز کنند و ببینند که نه تنها چهل سالگی بلکه ۴۵ سالگی انقلاب را شاهد هستیم و قطعا با اتکا به خداوند و رهبر معظم انقلاب، ماندگاری این انقلاب را خواهیم دید.

وی با بیان اینکه الگوی انقلاب ما نهضت امام حسین(ع) است و در ادامه مسیر ایشان هستیم، افزود: برای عزت اسلام و انقلاب باید پشت امام خود بود و تا زمانیکه خداوند، رهبر و ملت را داشته باشیم و در مسیر درست حرکت کنیم قطعا انقلاب ما پیروز خواهد بود.

وی تصریح کرد: برخی از مسئولان بی کفایت به شکلی عمل کرده‌اند که سالها باید کاستیهای آنها را جبران کنیم، اما دعا می کنیم که این دولت موفق باشد.الان رییس جمهوری در سازمان ملل حاضر می شود که عکس حاج قاسم را بالا می برد و حتما دعا می کنیم که موفق باشد.

وی تاکید کرد: به مملکت و اسلام و انقلاب خود امیدواریم و قطعا که این انقلاب با رهبری رهبر معظم انقلاب ماندگار خواهد بود.امید است خبرهای خوشی در مسائل اقتصادی و سفره های مردم داشته باشیم و مردم به آینده این نظام و انقلاب امیدواری بیشتری داشته باشند.

در پایان این سخنرانی، قطعنامه سراسری یوم الله ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ قرائت شد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه طلایه داران اقتصاد مقاومتی به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت اراک با ۸۰ غرفه در زمینه های تولیدی، صنایع دستی، شیرینی جات خانگی و فروش محصولات توسط زنان سرپرست خانوار و کارافرین به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در محل مصلای بیت المقدس اراک برپا شد.

وزیر کشور: هیچ ملتی در دنیا آزادی مردم ایران را ندارد

‌وزیر کشور گفت: ملت ما در عین همه این تحریم ها و فشارها امروز مقتدرترین، مستقل‌ترین و آزادترین ملت در جهان است. هیچ ملتی به قدرت ملت ما نیست؛ هیچ ملتی به آزادی ملت ما نیست و هیچ کشوری استقلال امروز ما را ندارد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در مراسم روز ۲۲ بهمن کرج گفت: دوران رژیم قبل دورانی مشحون از وابستگی، ذلت و عقب افتادگی بود و کارگزاران ارشد کشور هم وابسته به دستورات رژیم های غربی و آمریکا بودند.

وحیدی با بیان اینکه تحقیری که ملت ما در طول آن دوران شد تاریک و سخت بود؛ افزود: در آن دوره شاه کشور هم وابسته به نظر سفیر آمریکا بود و در یک دوران وابستگی مطلق کسانی بر سر این کشور حاکم بودند که نماد فساد، تباهی و وابستگی بودند.

وزیر کشور ادامه داد: آنها کسانی بودند که کشور ما را سال های سال به عقب راندند. کشوری که می توانست بر قله افتخار باشد را آنچنان وابسته کرده بودند که چیزی از صنعت، کشاورزی و هویت ملی دیگر باقی نمانده بود. صنعت ما یک صنعت مونتاژ آن هم در دو یا سه عنوان خاص بود. صنعتی نداشتیم. یک سوم پزشکان ما از کشورهای درجه دو و سه همسایه می‌آورند کشورهایی مثل هند، بنگلادش و نپال و  مردم ما را باید پزشک هندی معالجه می کرد.

وی خاطرنشان کرد: ‌۵۰ درصد مردم زیر خط فقر بودند؛ روستاها برق و گاز و راه نداشتند؛ کشاورزی به خاطر خیانت آن رژیم مشکل اساسی داشت. ارتش به شدت وابسته و تجهیزات هم باید از خارج می آمد تعمیرات هم باید توسط آمریکا انجام می شد.

وحیدی تصریح کرد: هویت ملی ما به شدت ضربه خورده بود. هویت اسلامی ما به شدت نفی می شد و هویت ملی ما هم با هویت غربی آغشته کرده بودند و هویت ملی معنا نداشت. بخش هایی از کشور را بخشیده بودند و از دست ملت ایران رفته بود.

وی گفت: ساواک شکنجه گری را درست کرده بودند که مردم و انقلابیون ما و مردم عادی به صرف داشتن یک اعلامیه یا رساله امام باید زندان می کشیدند و شکنجه می شدند. آنچنان اختناق برپا بود که کسی قدرت نفس کشیدن نداشت، تمام دارایی ها را به نفع خود ضبط می کردند و هنوز با دارایی های به یغما برده از ایران زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه رژیم آمریکا و انگلیس و صهیونیستی و تمام رژیم های مستکر عالم حامی این رژیم بودند؛ گفت: این رژیم به دست حضرت روح الله و به مدد مردم عزیز و پایدار ایران بزرگ سرنگون شد. باور نمی کردند رژیمی که مورد حمایت غرب و شرق و رژیم‌های منطقه بود و رژیمی که تا بن دندان مسلح بود با اراده الهی و رهبری امام و پایداری مردم سقوط کرد و نظام مقدس جمهوری اسلامی متولد شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در ۴۵ سال بعد از انقلاب مورد هجمه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تروریستی و نظامی بوده است. تمام این توطئه ها و کودتاهایی که در اوایل انقلاب شکل گرفت به مدد قدرت مردم عزیر و رهبری امام و رهبر معظم انقلاب به ناکامی تبدیل شد و در همه این صحنه ها پیروز ملت ایران بود.

وحیدی افزود: در فشارها و تحریم های اقتصادی ملت ایران پیروز بود. ملت ما در عین همه این تحریم ها و فشارها امروز مقتدرترین، مستقل ترین و آزادترین ملت در جهان است. هیچ ملتی به قدرت ملت ما نیست؛ هیچ ملتی به آزادی ملت ما نیست و هیچ کشوری استقلال امروز ما را ندارد.

وی با بیان اینکه امروز پیشرفت‌های شگرف ما در همه حوزه‌ها چشمگیر است؛ گفت: امروز در تولید فولاد، سیمان و برق جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم؛ امروز ما در کشف ذخایر مس پنجمین کشور جهان هستیم؛ در شتاب رشد علمی در دنیا اول هستیم؛ در تولید علوم پزشکی در منطقه اول هستیم؛ در نانو که یک دانش پیشرفته است چهارم و در سلول های بنیادی و زیست فناوری دارای جایگاه برتر هستیم.

وی افزود: در بخش دانش هسته ای جزو کشورهای پیشرو هستیم؛ در دانش فضایی اعم از تولید ماهواره و پرتابگر و قرار دادن در مدار جزو ۱۰ کشور دنیا هستیم؛ در حوزه صنایع دفاعی همه چیز را خودمان تولید می کنیم.

وزیر کشور گفت: کشوری که روزی که سیم خاردار نداشت و در دوران دفاع مقدس باید دور دنیا را می گشتیم تا تعدادی آرپی‌جی ۷ قاچاق تهیه کنیم، امروز در ‌نقطه پایدار دفاعی هستیم.

وی ادامه داد: امروز بالای ۹۰ درصد صنعت نفت ما مستقل است. قدرت ما در دریا و خشکی و همه جا حائز اهمیت است.

وحیدی اضافه کرد: امروز جزو ۲۰ کشور برتری اقتصادی دنیا هستیم و در قدرت خرید مردم، جزو ۲۰ قدرت دنیا هستیم. در عین همه فشارها این وضع ماست. در حوزه صنعت کشاورزی در بسیاری از اقلام خودکفا هستیم. اقتصادی که توسط رژیم فاسد پهلوی فروپاشی شده بود امروز بازیابی شده و به لحاظ هویت امروز هویت انقلابی مردم ایران به همه دنیا صادر و الهام بخش مردم در اقصی نقاط دنیا است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی امروز در بدترین شرایط تاریخی خود قرار دارد و منفور همه وجدان‌های بیدار در سراسر عالم است و با وجود تمام تبلیغات امروز این رزیم یک رژیم منفور بیش از پیش در همه قلوب جا گرفته و این همان پیش بینی حضرت امام است. تمام شعارهای انقلاب اسلامی یکی پس از دیگری در حال تحقق است.

وحیدی گفت: به واسطه انقلاب اسلامی امروز گروه های مقاومت به ملت های مقاومت تبدیل شده اند. امروز حماس گروه نیست، ملت فلسطین به ملت مقاومت تبدیل شده است؛ در عراق و یمن هم ملت‌های مقاومت درست شده است و کسی نمی‌تواند جلو آنها را بگیرد.

وی ادامه داد: همه اینها دستاوردهای انقلاب اسلامی است. این انقلاب منتظر ظهور است، مردم ما منتظر ظهور هستن. این نداهای سلام فرمانده یعنی نوجوانان و نونهالان هم منتظر ظهور هستند و این بزرگترین داشته ملت ماست. ملت ایران از هیچ تهدیدی واهمه ندارد و از هیچ فشاری نمی ترسد امروز مثل یک فولاد آبدیده در صحنه خودنمایی می‌کند و تا رسیدن به قله از پا نخواهد نشست.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما در آستانه یک آزمایش بزرگ دیگری هستیم. انتخاباتی که همه دشمنان بسیج شده‌اند برای اینکه ملت ما در ۱۱ اسفند حماسه سازی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما از بدو تولد و در زمانی که هیچ نیازی به رفراندوم برای جمهوری اسلامی نبود به رفراندوم گذاشته و پس از آن قانون اساسی توسط خبرگان منتخب مردم نوشته و به رأی مردم گذاشته شد؛ گفت: از آن سال‌ها به بعد هم همیشه مردم تعیین کننده بودند. برخلاف مدعیان دموکراسی در دنیا که دموکراسی آنها دروغ است مردم سالاری ما حقیقی است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما همچنان ادامه دارد یعنی مردم در صحنه هستند انقلاب ما همچنان پویا و بالنده است چون مردم در صحنه هستند.

وحیدی افزود: ۱۱ اسفند موقع آن است که یک ضربه محکم به دهان بدخواهان که ایران قوی، جامعه قوی و مجلس قوی نمی خواهند زده شود و ملت ایران یک بار دیگر بر همه دنیا فخر کند که در میدان است و الان آن روز موعود است.

وی ادامه داد: مردم سالاری دینی ما بی نظیر است همه باید همت کنیم که در ۱۱ اسفند حماسه‌ای بیفرینیم که دشمنان را انگشت به دهان کند. مردم عزیز ما هیچ وقت تحت فشارهای دشمن تسلیم نخواهند شد و دشمنان این آرزو را به گور خواهند برد که ضعف ملت ما را ببینند. ما سالیان سال این سالگرد پیروزی انقلاب را جشن و این پرچم را رهبر عزیز ما به دست امام زمان خواهند سپرد.

خاندوزی: گره‌های اقتصادی یکی‌یکی باز می‌شوند

‌وزیر امور اقتصادی و دارایی معتقد است که با تلاش دولتمردان گره‌های کور اقتصادی به‌تدریج باز می‌شوند.

سیداحسان خاندوزی در جمع راهپیمایان سمنانی در روز ۲۲ بهمن ماه، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با محوریت اسلام و عدالت، طومار ۲۵۰۰ ساله نظام پادشاهی را درهم پیچید.

وی با بیان اینکه مردم ساختار حاکمیتی را که بر مدار خون و قبیله و خودکامگی استوار بود، کنار زدند، ادامه داد: برخلاف گذشته، امروز این مردم هستند که در همه عرصه‌ها تصمیم می‌گیرند.

این عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه در جمهوری اسلامی، این مردم هستند که براساس شایستگی‌ها با رای خود مدیران و حاکمان را انتخاب می‌کنند، اظهار کرد: امروز مدیران و مسئولان نظام به پشت‌گرمی حمایت و پشتیبانی‌های مردم است که در برابر استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند.

زبان ملت ایران به زبان مردم منطقه تبدیل شده است

وی از ملت ایران به‌عنوان ملتی آزاده در جهان امروز نام برد و گفت: ملت ما، انتخاب کرده‌اند که در جهان امروز، حرف خود را بزنند. مردم زبان گویای انقلاب اسلامی هستند، زبان ملت ایران بعد از ۴۵ سال ایستادگی اینک به زبان مردم منطقه تبدیل شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به پیشرفت‌های کشور در این چهار دهه پرداخت و بیان کرد: اگر دشمنان روزی در هراس بود که به ما سیم خاردار بفروشند، امروز در هراس است که دست‌ساخته‌های جوانان نخبه ایران اسلامی و سلاح‌های دفاعی ملت ایران در اختیار دیگران قرار نگیرد.

جغرافیای سیاسی و اقتصادی منطقه بر مدار دستان ملت ایران می‌چرخد

وی به قدرت بالای جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اشاره و اظهار کرد: امروز تمام جغرافیای سیاسی و اقتصادی منطقه بر مدار دستان پرهمت ملت ایران می‌چرخد و این برای مردم کشوری که در دوران استعمار هر وقت قدرت‌ها اراده می‌کردند بخشی از آن را جدا می‌کردند و تصمیم‌های اصلی را در آن کشورهای استعمارگر می‌گرفتند یک موفقیت بزرگ است.

خاندوزی از ملت ایران به‌عنوان ملتی الهام‌بخش نام برد و گفت: ملت ایران امروز در جهان اسلام، یک ملت راهگشاست و بی‌شک در آن روز موعود و بزرگ، این اراده ملت ایران است که الهام‌بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه مردم در این چهار دهه اجازه ندادند کسی به کشور ما نگاه چپ بیندازد، ادامه داد: البته کشور با مشکلاتی مواجه است که باید برای حل آن تلاش کنیم.

این عضو کابینه اضافه کرد: اراده دولت این است که در میانه فشارهای اقتصادی و تحریم‌های جهان استکبار، نقطه ضعف‌ها را رفع کند.

وی با بیان اینکه ساختار اقتصاد ما تا پیش از این، یک ساختار مبتنی بر نفت بوده است، تصریح کرد: اقتصاد در کشور ما برای دهه‌ها مرکزگرا و دولت‌زده بوده است. دشمنان نیز در جنگ اقتصادی نقطه و پیکان حمله خود را بر همین نقطه ضعف بنیان گذاشته‌اند.

تدبیر رئیسی بر اصلاح ساختارهاست

او با بیان اینکه تدبیر آیت‌الله رئیسی این است که ما نیازمند اصلاح ساختارها هستیم، افزود: با همین تدبیر است که می‌توانیم امید دشمنان در این بخش را ناامید کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به چشم‌اندازهای اقتصادی در کشور به درون‌مایه برنامه هفتم اقتصادی پرداخت و اظهار کرد: محور برنامه هفتم در پنج ساله آینده رفع همین نقطه ضعف‌هاست تا اقتصاد کشور از یک اقتصاد نفتی به یک اقتصاد مولد و دانش‌بنیان گذار کند.

هدف نهایی سفرهای استانی بازگرداندن قدرت تصمیم به استان‌هاست

خاندوزی با انتقاد از برخی منتقدان سفرهای استانی رئیس جمهوری، بیان کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند مراد رئیس جمهوری از سفرهای استانی سرکشی به شهرستان‌هاست، اما در حقیقت هدف نهایی از این سفرها، بازگرداندن قدرت تصمیم به استان‌ها و قوی‌تر کردن مناطق و استان‌ها است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به موفقیت‌های اقتصادی استان سمنان، گفت: ثبت کمترین نرخ بیکاری در استان، رشد بالای اقتصادی، فعال‌سازی ۱۶۰ واحد راکد و بسیاری توفیق‌های دیگر استان سمنان، نتیجه همین نگرش دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به بازگرداندن درآمدهای مالیاتی به استان‌ها، اظهار کرد: رئیس جمهوری تاکید کرد که درآمدها باید در استان‌ها هزینه شود تا مردم اثرهای ناشی از آن را در زندگی خود ببینند. دولت تاکید کرده است حتی درآمدهای ناشی از گردش مالی شرکت‌های دولتی نیز به همان استان‌ها برگردد. البته برخی مدیران اجرایی در مقابل این تصمیم مقاومت کرده‌اند، اما اراده دولت بر این بوده که مردم منطقه از مزایای این واحدهای تولیدی و صنعتی بهره‌مند شوند.

لزوم رهایی از تحریم‌پذیری

وی راه‌اندازی درگاه مجوزها در این دولت را یک گام مهم دانست و گفت: امروز هر کسی بخواهد به تولید و صنعت وارد شود به سهولت می‌تواند مجوزهای لازم را با کمترین هزینه اخذ و فعالیت خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن آغاز کند.

او از کاهش ۵۰ درصدی صدور بخش‌نامه‌ها در این دولت خبر داد و افزود: تصمیم داریم با هدف اطمینان‌بخشی به بخش تولید و صنعت سال آینده نیز بخش قابل توجهی از بخش‌نامه‌ها کاهش یابد تا بخش‌های تولیدی غافلگیر نشوند و به دور از ویژه‌خواری‌ها و رانت‌ها به امر تولید بپردازند.

وی راه موفقیت کشور در اقتصاد را رهایی از تحریم‌پذیری دانست و گفت: باید همزمان با تلاش برای احیای انگیزه و امید در بخش تولید و اقتصاد، به سمت تحریم‌ناپذیری کشور حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه دولت و رئیس جمهوری در همین راستا در حوزه خارجی گام‌های بلندی برداشته‌اند، اظهار کرد: عضویت کشور ما در پیمان‌های بزرگ منطقه‌ای مانند شانگهای و ایکس و … در همین راستا بوده است.

 

نیکزاد: حکمرانی نظام جمهوری اسلامی ایران نوع جدیدی از استقرار نظام سیاسی است

‌نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: حکمرانی نظام جمهوری اسلامی ایران نوع جدیدی از استقرار نظام سیاسی، مذهبی و حکمرانی بر مبنای احکام نورانی اسلام در دنیا است که حفظ آزادگی، تمامیت ارضی، دفاع از مظلوم، خودباوری، خداباوری، خدا محوری و خدابندگی است.

علی نیکزاد امروز (یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه) در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در زنجان با بیان اینکه آمریکا از حقوق بشر سوء‌استفاده کرده و برای مردم یمن، سوریه، افغانستان هیچ خدمتی نکرده است، افزود: رژیم کودک‌کش اسراییل بدون در نظر گرفتن کنوانسیون حقوق بشر هر روز در غزه اقدام به جنایت می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه ما به هیچ عنوان از آمریکا تبعیت نمی‌کنیم و حامی و پشتیبان مظلومان هستیم، تصریح کرد: ما اعلام می‌کنیم که آمریکا نباید از شورای امنیت، سازمان‌های بین‌المللی فرهنگی و اجتماعی سوءاستفاده کند.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در حوزه زنان مدعی بوده و آمریکا در این خصوص فقط از زنان سوء‌استفاده می‌کند، گفت: بانوان ایرانی، آگاه، پاک، شرافتمند، عدالت‌خواه بوده و از کوچکترین نهاد یعنی خانواده حفاظت می‌کنند.

نیکزاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران موشک را برای دفاع از کشور، آرمان‌های انقلاب اسلامی و مظلومان می‌خواهد، اظهار کرد: اگر انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز داریم برای امر پیشرفت، عدالت، برق و پزشکی استفاده می‌شود و چیزی غیر از این نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور در انتخابات ۱۴۰۲، به معنای این است که ما به دنبال سربلندی، عظمت و امنیت هستیم، افزود: مردم ایران همه‌کاره کشور و تعیین‌کننده آینده خود هستند و این بار نیز با انتخابی آگاهانه دشمنان را ناامید خواهند کرد.

این مسئول با بیان اینکه مشارکت در انتخابات این است که مسئولان برای به دست آوردن حق مردم حرکت کنند، خاطرنشان کرد: اگر گلایه‌ای در بحث معیشت، اشتغال و اقتصاد داریم باید با حضور خود در انتخابات، مجلس شورای اسلامی را شکل دهیم و افرادی انتخاب کنیم که آنان باتقوا، انقلابی و ساده زیست باشند و بتوانند مشکلات را حل کنند.

یک روز تاریخی و حماسه حضور به عشق انقلاب در چهارمحال‌وبختیاری

حدود یک ساعت مانده به آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن، جمعیت زیادی در فلکه بسیج شهرکرد که آغاز محل راهپیمایی است ایستاده‌بودند، پیر و جوان خود را به محل راهپیمایی می‌رساندند، مردمی که با عشق به رهبر و ایران می‌آمدند.

از لبخندی که بر لبانشان بود مشخص بود که به اجبار نیامده بودند زیرا پای ایران در میان بود، مردمی که تا پای جان عاشق رهبر و ایران مانده و خواهند ماند.

شاید گلایه‌مند از مشکلات باشند اما این دلیلی بر عدم حضور در راهپیمایی نبود، و تا نزدیکی محل تجمع پایانی مردم که در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد بود ایستاده‌بودند، امسال راهپیمایی شور و حال دیگری هم داشت آن هم عده‌ای از کاندیدای انتخاباتی مجلس بودند که میان مردم حاضر شده بودند و پا به پای مردم حرکت می‌کردند.

البته مسئولان هم پا به پای مردم در راهپیمایی شرکت کردند و حتی وسط جمعیت درد و دل مردم را گوش می‌دادند.

 

وزیر تعاون: انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است، گفت: حماسه حضور مردم در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن نیازمند یک حلقه مکمله یعنی حماسه ۱۱ اسفند و مشارکت پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است.

سیدصولت مرتضوی  ۲۲ بهمن‌ماه در مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن که با حضور گسترده مردم و راهپیمایان در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد با تبریک چهل‌وپنجمین فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل(ره) با قدردانی از عموم مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: دهه فجر امسال مقارن با عید بزرگ مبعث پیامبر گرامی اسلام(ص) بود و بعثت، هدیه خداوند بر عالم بشریت و هدایت‌گر انسان از ظلمت به نور است.

مرتضوی بیان کرد: امت ایران اسلامی در ادامه مسیر انقلاب، بستر تداوم آن‌را در جهان سراسر ظلم فراهم کردند و در طول چهار و نیم دهه که از عمر انقلاب می‌گذرد، این امت خداجوی همواره در صف اول بودند؛ آنان همواره در جبهه‌های مختلف از جبهه جهاد علیه استکبار تا خودکفایی و نیز در فتح قله‌های دانش مبارزه کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه ۲۲ بهمن روز پایان وابستگی به بیگانگان و رها شدن از اسارت بود، افزود: امام(ره) در ابتدای زمامداری، مردم را به دو رکن اساسی یعنی استقلال و آزادی بشارت دادند که استقلال جمهوری اسلامی ایران از یوغ بیگانگان امروز در کمتر ملتی قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن نماد انسجام ملی در مقابل اراده جهانیان است، توضیح داد: بر کسی پوشیده نیست که جهان استکبار از شرق تا غرب همواره پشتیبان نظام ستمشاهی بودند اما انقلاب آمد و بساط استکبار را در هم پیچید؛ به برکت این انقلاب امروز حضور پرشور ملت ایران را در عرصه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم و این انقلاب نه فقط در جغرافیای ایران اسلامی بلکه در تمامی جوامع بشری اثرگذار است.

مرتضوی تصریح کرد: انقلاب اسلامی قطب‌های قدرت را بازتعریف و نظریه‌ای به نام عدالت اجتماعی ذیل نظریه حکومت دینی و ولایت فقیه را پیاده‌سازی کرد؛ انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا دیگر نه انقلابی با تفکر مارکسیستی و نه اندیشه لیبرالیست به وقوع بپیوندد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخی دستاوردهای انقلاب را یادآور شد و تأکید کرد: از زمان شکل‌گیری نظام تا کنون، به‌طور میانگین هر ساله یک انتخابات در کشور برگزار شده است، افزایش سن امید به زندگی، افزایش پوشش تحصیلات تکمیلی، انجام سخت‌ترین جراحی‌ها و درمان‌های پیشرفته در اقصی نقاط ایران اسلامی، افزایش توان دفاعی و صنعت فضایی به اذعان دوست و دشمن، پیشرفت‌ها در علوم و صادرات دانش، صنایع سنگین و فراسنگین، پرتاب ماهواره‌ها به فضا و … از جمله افتخارات نظام اسلامی است.

مرتضوی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر جمهوریت نظامی اسلامی است، گفت: حماسه حضور مردم در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن نیازمند یک حلقه مکمله یعنی حماسه ۱۱ اسفند و مشارکت پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است. در ابتدای انقلاب وقتی اندیشه‌های گوناگون در داخل و خارج به دنبال ارائه و تحمیل نظر در خصوص تشکیل حکومت بودند، امام(ره) قائل به حکومت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه بیشتر، بودند.

وی با بیان اینکه انتخابات نماد و مظهر جمهوریت نظام جمهوری اسلامی ایران و حق مردم است چهار راهبرد رهبری در خصوص انتخابات را یادآور شد و توضیح داد: چهار راهبرد مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت باید در این عرصه مهم سیاسی مورد توجه قرار گیرد. بستر مشارکت به فضل الهی فراهم شده است و در این راستا، وزارت کشور و تمامی دستگاه‌های اجرایی و شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام بوده و پای کار هستند.

مرتضوی افزود: در انتخابات پیش‌رو برای مجلس، به ازای هر کرسی ۵۰ نفر با هم رقابت می‌کنند و نظیر این را در هیچ جای دنیا حتی در کشورهایی که خود را مهد تمدن می‌دانند، سراغ نداریم و لذا بستر رقابت سالم فراهم است.

وی در پایان گفت: انتخابات حق‌الناس است و دولت جمهوری اسلامی به عنوان مجری انتخابات تا پای جان برای این رهنمود ایشان و فراهم کردن سلامت و صحت انتخابات تلاش و ایستادگی می‌کند. امروز به فضل الهی هم مشارکت و هم رقابت، امنیت و سلامت انتخابات یک امر مردم‌پایه است و مردم همواره در میدان حضور دارند که نمونه آن را امروز در حماسه حضور اهالی ولایتمدار چهارمحال و بختیاری مشاهده کردیم و شرمنده کرامت آنان هستیم.

 

رئیس عقیدتی سیاسی فراجا: انقلاب همچنان زنده و برخاسته از اعماق جان مردم است

رئیس عقیدتی سیاسی فراجا گفت: بعد از ۴۵ سال که از عمر این انقلاب سپری می‌شود از شعارهای مردم می‌فهمیم که انقلاب همچنان زنده و پویا و برخواسته از اعماق جان مردم است.

حجت‌الاسلام سید علیرضا ادیانی روز یکشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ شهر یاسوج افزود: در همین ابتدای سخن از حضور ملت شریف ایران به ویژه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج که همگام و همدوش با ملت ایران، انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام و رهبری را گرامی داشتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با تبریک آغاز چهل و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: دهه فجر امسال با روزهای پر خیر و برکت رجب و ماه شعبان مصادف بود، انقلابی که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ نه بزرگی به استبداد و استکبار گفت و ملتی را از تحقیر و ذلت به اوج عزت و آقایی رساند. بعد از ۴۵ سال که از عمر این انقلاب سپری می‌شود از شعارهای مردم می‌فهمیم که انقلاب همچنان زنده و پویا و برخاسته از اعماق جان مردم است.

رئیس عقیدتی سیاسی فراجا خاطرنشان کرد: استکبار و استبداد در زمان طاغوت به دنبال جدایی دین از سیاست و خارج کردن دین از زندگی مردم بود اما مردم آن دوران که خواهان استقلال و نفی وابستگی به استبداد به ویژه در حوزه سیاسی بودند علیه رژیم طاغوت، استکبار و وابستگی به بیگانگان قیام کردند.

حجت‌الاسلام ادیانی تصریح کرد: مردم خواهان این بودند که خود برای سرنوشت کشور تصمیم بگیرند و هیچ گونه وابستگی به بیگانگان نداشته باشند تا بتواند سرنوشت و مقدرات کشور را رقم بزند و آزادانه هرکسی را بخواهند بر مسند قدرت بنشانند که به فضل الهی این مهم تحقق یافت.

وی انتخابات ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ را مصداق آزادی و مردم سالاری دانست و ادامه داد: از همه مهمتر جمهوری اسلامی بود، جمهوری اسلامی یکی از ارکان‌ بزرگ منظومه فکری امام مجاهد (ره) بوده و جمهوری اسلامی آن قدر دستاورد بزرگی است که مترادف با انقلاب اسلامی شد.

رئیس عقیدتی سیاسی فراجا عنوان کرد: مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد یک بار دیگر نشان دادید با وجود تبلیغات مسموم دشمنان که خواهان این بودند که مردم از انقلاب و آرمان‌های انقلاب فاصله بگیرند در صحنه هستید.

حجت‌الاسلام ادیانی تاکید کرد: دشمنان حتی نمی خواهند این حضور، شور و شکوه مردم را ببیند اما همه می‌دانند این شکوه حضور یعنی حفظ ارزش‌ها و تاکید بر استمرار جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: در همین روزهای سالگرد پیروزی انقلاب، حماسه بزرگ دیگری در پیش است و مردم حماسه دیگری را روز ۱۱ اسفند در انتخابات مجلس دوازدهم پای صندوق‌های رای رقم خواهند زد. مردم تعیین کننده و صاحبان اصلی این انقلاب هستند و این مردم به معنای واقعی ولی نعمتان انقلاب هستند و جمهوری اسلامی همین حضور آگاهانه مردم در تمام عرصه‌هاست‌.

حجت‌الاسلام ادیانی خاطرنشان کرد: همین مردم در جنگ هشت ساله برابر توطئه دشمن ایستادند، بعد از جنگ هم در مقابل انواع و اقسام توطئه و دسیسه مقاومت کردند، فتنه ۸۸ و سایر فتنه‌ها را خنثی و حماسه ۹ دی را خلق کردند و همیشه حماسه‌آفرین هستند. اگر چه عده‌ای در برابر تحریم دشمن کمر خم کردند اما رئیس جمهور در دولت سیزدهم اعلام کرد برای رفع مشکلات دستمان را جلوی دشمنان دراز نمی کنیم با توان داخلی به پیش خواهیم رفت.

وی تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند سرنوشت ساز است و هر رای شما یک تیر به قلب دشمنان است، بار دیگر با حضور باشکوه خود دشمنان را ناکام می‌گذاریم بنابراین باید قدرشناس این ملت بود و خدا را برای این حضور آنها شکرگزار بود.

رئیس عقیدتی سیاسی فراجا عنوان کرد: مردم همواره با اهداء جان و مال خود مقابل دشمنان و حربه‌های آنها ایستادگی کردند، این حضور باشکوه مردم یک پیام به مسئولان دارد و آن اینکه مردم بصیرت دارند و آگاه می باشند و از کمبودها گلایه نمی‌کنند اما از تصمیمات غلط و توجه نکردن به مشکلات گلایه‌مند هستند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ادیانی بیان کرد: قدرشناسی مسئولان از حضور مردم  آن است که همه توان را صرف رفع مشکلات مردم و رفاه آنها کنند و از هیچ تلاشی برای رفاه آنها دریغ نکنند، امیدوارم مسئولان استان با حمایت‌های دولت جهادی سیزدهم با اتخاذ تصمیمات صحیح و ارائه برنامه‌های کوتاه مدت گامی برای رفع مشکلات مردم بردارند.

 

مردم ایران زمین در اوج وحدت دست در دست هم ایستاده‌اند

‌ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: علی رغم تلاش‌های یاوه گویان و دشمنان، مردم ایران زمین در اوج وحدت دست در دست هم با سوگندی که یاد کردند تا آخرین لحظه خواهند ایستاد و اجازه نمی‌دهند که هیچ دشمن بیگانه‌ای، نگاه چپ به این سرزمین داشته باشد.

امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تبریز، اظهار کرد: مردم قهرمان پرور، ولایتمدار، غیرتمند و غیرت پرور و عزت آفرین خطه آذربایجان و به ویژه تبریز در طول انقلاب اسلامی و همه وقایع مهم تاریخی به ویژه تاریخ معاصر همواره نقش بی بدیل داشته‌اند.

به گزارش ایسنا،وی ادامه داد: این خطه همواره وامدار دلاورمردانی است که از این خطه پرشور با افتخار و با عزت، قدم در همه عرصه‌های علمی و فناوری، صنعتی، نظامی و سیاسی گذاشته‌اند و امروز به لطف خداوند متعال و گام‌های پرهیبت و اقتدارآفرین، نظام مقدس جمهوری اسلامی در قله افتخار ایستاده است.

ایرانی با بیان این‌که قیام قهرمانانه مردم تبریز در طول تاریخ فراموش شدنی نیست، اظهار کرد: مردم قهرمان پرور تبریز از زمان سردار و سالار ملی در تبریز علمدار بودند و پرچم مبارزه با بی عدالتی، خاموشی و ناآگاهی بر دوش گرفتند، همواره توانستند هرگونه حرکت ناشایست و ناجوانمردانه دشمنان را با مشت‌های محکم خود هم‌چون امروز پاسخ دهند و از صحنه روزگار محو کنند.

وی افزود: شهدای عزیزی که از این خطه مبارزه پرور در هشت سال دفاع مقدس برخاسته‌اند، هنوز صفحه‌های تاریخ به وجودشان افتخار می‌کند و فراموش شدنی نیستند و امروز نیز جوانان عزیز با شور و حال بیشتر از آن دوران در صحنه هستند و تلاش می‌کنند تا مسیری که شهدا با نور پرفروغ روشن کردند را با افتخار بیشتری طی کنند.

وی با بیان این‌که مردم ایران اسلامی در هر لحظه که نیاز باشد در صحنه حضور دارند، گفت: دشمن باید بداند که مردم غیرتمند در مقابلش ایستاده‌اند. امروز نیروهای مسلح به برکت انقلاب، خون شهدا، مردم عزیز و ولایت فقیه، افتخارات کشورمان را به همه جهانیان نشان می‌دهند و جمهوری اسلامی در همه عرصه‌های دینی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، علمی، صنعتی، پژوهشی و سیاسی می‌تواند در بالاترین نقطه بایستد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: نیروی دریایی افتخار داشت که در سال ۱۴۰۲ بتواند همه حوزه‌های اقتداری را در یک قاب ماموریت بلندمدت به جهانیان نشان بدهد.

وی افزود: نیروی دریایی در حوزه برقراری امنیت در عمق اقیانوس‌ها و امنیت اقتصادی به صورت شبانه روزی در هر نقطه‌ای که لازم است حضور دارد.

وی ادامه داد: نیروی دریایی ارتش و سپاه با اخوت و برادری در کنار همدلی و همراهی در اوج هماهنگی در دریا حضور دارند. اگر ماموریت و اقتدارآفرینی ناوگروه ۸۶ رقم خورد شامل مجموعه کل ایران زمین بود چرا که همرزمان از ۲۹ استان کشور حضور داشتند و ۱۳ نفر نیز از آذربایجان شرقی در این ماموریت بودند.

ایرانی گفت: دشمن بداند که هیچگاه نخواهد توانست این غیرت‌ها را از ما بگیرد و در هر لحظه که نیاز باشد نیروهای دریایی در صحنه حضور دارند.

وی افزود: امروز نقطه عطف اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، با حضور مردم نمایش داده شد و مردم نشان دادند که همیشه ایرانی‌ها و آذربایجانی‌های باغیرت و به ویژه تبریز گوش به فرمان مولا هستند و هرآنچه که ولایت فقیه تکلیف کنند در اولویت آن‌ها است و در هر صحنه‌ای پرشور حضور می‌یابند زیرا انقلاب متعلق به خودشان است.

 

یک مسئول: اقتدار ایران در دنیا حرف اول را می زند

‌رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه امروز ایران اسلامی بسیار مقتدر است ودر دنیا حرف اول را می زند، گفت: همه مسئولان در مسیر انقلاب برای رفع مشکلات کشور در تلاشند.

حاجی بابایی، ۲۲ بهمن در سخنرانی راهپیمایی گفت: امروز اقتداری در کشور بدست آوردیم که امنیت ما را رقم زده و این امنیت شرایطی ایجاد شده که آمریکا هر هزینه ای برای از بین بردن این امنیت پایدار پرداخت می کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه انقلاب کردیم تا اسلام محمدی را احیا کنیم، افزود: انقلاب شد تا قیام عاشورا غبارروبی شود تا به دنیا بگوییم دین پیامبر و اهل بیت را احیا می کنیم و در این راه از هیچ چیزی نمی ترسیم.

وی با بیان اینکه قدرت اول کشور حضور و مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: دشمن بدنبال ایجاد تفرقه و تبلیغ برای عدم مشارکت مردم در انتخابات و در صدد تجاوز به منافع جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر کشور انتخابات پر شوری داشته باشد، اقتدار و امنیت ملی افزایش می یابد و مشکلات به سرعت از بین خواهد رفت.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: حفظ نظام فقط از طریق مردم امکان پذیر است، حفظ نظام یعنی حضور مردم در انتخابات و رای مردم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا نمی خواهد به قله برسیم، گفت: جنگ ما با آمریکا جنگ بین ۲ ملت نیست بلکه جنگ یک دیکتاور با یک کشور مقتدر در راه رشد است.

وی افزود: علت تمام فشارهایی که آمریکا بر ملت وارد می کند این است که آمریکا توان کوچکترین تعرض و تحرکی را به کشور ندارد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به سرعت کشور در حال رشد است، فشارهای بین المللی و امید آمریکا عصبانی کردن مردم از طریق تکیه بر مشکلات اقتصادی است چون می‌داند از نظر نظامی توان مقابله ندارد.

حاجی بابایی با اشاره به قدرت نظامی ایران ادامه داد: امروز موشک‌های نقطه زن جمهوری اسلامی می تواند فردی که برای رژیم صهیونیستی سوخت آماده می کند تا به غزه حمله کند و در مقرش روی صندلی نشسته را هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه امروز دنیا، اسلام ناب کربلایی و عاشورایی را می شناسند، گفت: امروز ملت‌ها علیه آمریکا هستند و جوانان دنیا به ایران نگاه می کنند.

 

معاون فرهنگی قوه قضاییه:۲۲ بهمن به ما هویت ملی، دینی و انقلابی داد

‌معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ۲۲ بهمن به ملت تحت ستم ما عزت بخشید و به ما هویت ملی، دینی و انقلابی داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر «صادقی» در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در ایلام، با اشاره به مجاهدت‌های مردم ایران برای به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در منطقه پرآشوب که جهان استکبار حضور و پایگاه دارد یا دست نشانده دارند،‌ در امنیت کامل مسیر خود را ادامه می‌دهد و در دیگر سرزمین‌های منطقه مانند یمن و لبنان این انقلاب نفود دارد.

معاون فرهنگی و رئیس مرکز توسعه شورای حل اختلاف قوه قضاییه  ادامه داد: مردمان سرزمین‌های دیگر از مجاهدت مردم ایران درس آموخته‌اند و امروز در غزه و سوریه و لبنان و یمن ثمره انقلاب اسلامی را می‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه پیشرفت ایران را می‌بینند و آموخته‌اند که  پیمودن راه استقلال و آزادی مرهون تلاش و اطاعت از رهبر الهی است، تصریح کرد: امروز صدای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به تاسی از مردم ایران در یمن، غزه و لبنان شنیده می‌شود.

معاون فرهنگی و رئیس مرکز توسعه شورای حل اختلاف قوه قضاییه تصریح کرد: ۲۲ بهمن به ما هویت ملی، دینی و انقلابی داد و ملت تحت ستم را عزت بخشید و خود را در ۲۲ بهمن شناختیم و خود را یافتیم که بتوانیم این انقلاب را ادامه دهیم و این پرچم افتخار آمیز را به صاحب اصلی‌اش امام زمان (عج) بسپاریم.

استاندار ایلام: ۲۲ بهمن تجلی اراده و نماد همبستگی ملت ایران است

‌استاندار ایلام با بیان اینکه مردم با حضور پُرشور خود را راهپیمایی ۲۲‌بهمن، بار دیگر با امامین انقلاب و شهدا تجدید پیمان کردند، گفت: ۲۲ بهمن تجلی اراده و نماد همبستگی ملت ایران است.

دکتر «حسن بهرام‌نیا» امروز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: مردم امروز در سراسر استان همزمان با سراسر کشور، تجلی اراده و پایبندی خود به نظام جمهوری اسلامی ایران را منصه ظهور گذاشتند.

وی با بیان اینکه یوم الله ۲۲ بهمن تجلی‌ اراده و نماد همبستگی ملت ایران است، افزود: مردم با حضور پُرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بار دیگر با امامین انقلاب و شهدا تجدید پیمان کردند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره برگزاری راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در استان ایلام و سراسر کشور، خاطرنشان کرد: این حضور پُرشور به‌منزله این که است که مردم بار دیگر برای اعتلای نظام اسلامی هم‌پیمان، متحد و مسنجم شدند.

بهرام‌نیا ادامه داد: امروز یادآور سال ۵۷ بود که مردم به رهبری امام راحل در آن ایام رژیم ۲۵۰۰ طاغوت را سرنگون کردند.

وی تأکید کرد: اراده همه ملت ایران، گروه‌های جبهه مقاومت ‌و انسان‌های آزاده بر نابودی جبهه استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی است.

استاندار ایلام اضافه کرد: به کمک خداوند متعال و با اراده پولادین جبهه مقاومت، هیمنه پوشالی رژیم کودک‌کش صهیونیستی و نظام استکباری فرو ریخت و به یقین شکست خواهند خورد.

حضور حماسی مردم قم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

‌راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور جمعیت انبوهی از مردم انقلابی و ظلم‌ستیز در خیابان‌های قم برگزار شد.

امروز مردم در شهر قم از ساعت ۹ صبح از مسیرهای ۱۰گانه از سمت میدان حانبازان حرکت خود را شروع کردند و در حالی که پرچم سه رنگ ایران، تصویر حاج قاسم سلیمانی و امام خمینی (ره) و دیگر پلاکاردهای شعارنویسی‌شده را در دست داشتند، با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» خشم خود را نسبت به نظام استکبار نشان دادند.

در حالی که مردم از سمت میدان جانبازان حرکت کرده بودند و به سمت حرم می‌رفتند، شاهد حضور گسترده مردم از اقشار مختلف جامعه بودیم از کارمند و کارگر گرفته تا مسئولان استانی و کشوری که نشان از وحدت ملی مردم ایران از هر قشری داشت. همچنین در درست داشتن پرچم سه رنگ کشور جلوه‌گر میهن‌پرستی مردم و حمایت از نظام اسلامی در برابر مستکبران بود که زنده و پاینده بودن ایران را ندا می‌داد.

مردم با شعارهایی از جمله «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» و «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست» بار دیگر یادآور تجدید پیمان خود با رهبر انقلاب شدند و به آرمان‌های جمهوری اسلامی سلامی دوباره دادند. در این بین، مردم پلاکاردهایی را در حمایت از شرکت در انتخابات در دست داشتند.

برخی از شعارهای داده‌شده در این راهپیمایی، نشان از بغض ملت ایران نسبت به حادثه غزه و محکوم کردن رژیم صهیونیستی داشت، این رژیم در جنگ غزه حدود ۱۱ هزار نفر کودک بیگناه را به شهادت رساند که این اقدام در مجامع بین‌المللی پیش‌تر محکوم شده بود.

برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی مانند ایستگاه مسابقه نقاشی، اجرای نمایش و سرودهای انقلابی نیز از جمله برنامه‌هایی بود که در طول مسیر برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده بود.

 

انقلاب اسلامی ایران آغازی بر بازسازی تمدن نوین جهانی است 

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران آغازی بر بازسازی تمدن نوین جهانی و ظهور آخرین منجی الهی در زمین خواهد بود و این یک وعده الهی است.

سرلشگر عبدالرحیم موسوی در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که امروز ۲۲ بهمن در خیابان شهدا در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حضور گسترده مردم قزوین در مبارزات دوران پیروزی انقلاب و مجاهدت‌های این مردم در دوران دفاع مقدس که با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده رقم خورده برگ زرینی بر تاریخ کشورمان افزوده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیان کرد: ۲۲ بهمن نه فقط برای ایران و منطقه بلکه برای جهان یک نقطه عطف در تاریخ معاصر است که شروع روزهای جدید جهانی را یادآوری می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در عصری به وقوع پیوست که اندیشه‌های غیر الهی بر جهان حکومت می‌کرد و امید مستضعفان عالم برای دستیابی به عدالت به یأس و ناامیدی تبدیل شده بود. انقلاب اسلامی با به چالش کشیدن مکاتب الحادی، ارائه الگویی متعالی و متکی بر اندیشه ناب اسلامی یک نظام مستقل و قدرتمند را در ایران مستقر ساخت.

وی بیان کرد: ملت بزرگ ایران در پرتو آموزه‌های متعالی اسلام و با سپردن دل و جان به رهبری حضرت امام راحل، با وحدت و یگانگی تحولی وسیع در جهان آفریدند که در تاریخ ماندگار شد و تأثیرات و بازتاب‌های گسترده و عمیقی در منطقه و جهان بر جای گذاشت.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران یک بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان مطرح نمود و چشم‌انداز وحدت جهان اسلام، تمدن نوین اسلامی و ایستادگی در برابر قدرت‌های استکباری و استمراری را ترسیم نمود. انقلاب اسلامی ایران آغازی بر بازسازی تمدن نوین جهانی و ظهور آخرین منجی الهی در زمین خواهد بود و این یک وعده الهی است.

موسوی بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی عزت، عظمت و استقلال برای ملت ایران است؛ از مهمترین اهداف ملت ایران در مبارزه علیه طاغوت عزت‌طلبی و استقلال خواهی بوده و انقلاب اسلامی این دستاوردها را برای ملت بزرگ به ارمغان آورده است.

گسترش پرتو انقلاب اسلامی و بیداری مستضعفان 

به گزارش ایسنا، وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: گسترش پرتوهای الهام‌بخش انقلاب اسلامی در منطقه موجب بیداری مستضعفان و ملل تحت ستم و شکل‌گیری جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی و رژیم نحس و نجس صهونیستی شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: منطقه غرب آسیا از ویژگی‌های فرهنگی از جمله موقعیت ممتاز در عرصه بین‌المللی برخوردار است به همین دلیل کشورهای مسلمان منطقه در طول قرون اخیر همواره مورد طمع و دشمنی بیگانگان قرار داشتند.

وی گفت: یکی از رهاوردهای انقلاب اسلامی، احیای مسئله فلسطین و تبدیل موضوع فلسطین به اولین موضوع جهان است که در پرتو این موضوع زمینه‌های تحقق حقوق مردم مظلوم فلسطین فراهم شده است.

این مسئول عنوان کرد: مبارزان و مجاهدان فلسطینی در پاسخ به تجاوز و ظلم‌ رژیم صهیونیستی عملیات صوفان‌الاقصی را طراحی کردند. این عملیات ضعف‌های رژیم صهیونیستی را نمایان ساخت و نشان داد این رژیم در سراشیبی زوال قرار دارد و اگر حمایت‌های آمریکا نباشد محو این رژیم را به چشم خواهیم دید اما به یاری خداوند بزرگ و به دست با کفایت فلسطینیان این اتفاق دیر یا زود به وقوع خواهد پیوست.

وی ادامه داد: نسل جدید و جوان فلسطین، هراسی از رژیم کودک‌کش صهیونیستی ندارند و تنها راهکار تحقق حق مردم فلسطین را مقاومت می‌دانند و با وجود سختی‌ها شجاعانه به مقابله با این رژیم برخاسته‌اند و حقوق مسلم خود که رهایی سرزمین فلسطین است را طلب می‌کنند.

موسوی یادآور شد: مقامات غربی که ادعایشان در خصوص حقوق بشر آزادی و دموکراسی، گوش جهان را پر کرده نه تنها علیه رژیم صهیونیستی موضع گیری نکردند بلکه حداکثر پشتیبانی را از این رژیم غاصب به عمل آوردند؛ سازمان‌های مختلف بین‌المللی نیز به تأثیر از قدرت‌های استکباری در برابر جنایات رژیم صهیونیستی ضعیف هستند که در چنین شرایطی اقدامات تأثیرگذار از سوی کشورهای اسلامی و ملت‌های آزادی‌خواه ضروری است.

وی افزود: کشورهای اسلامی می‌توانند با قطع شریان‌های این رژیم مانع تداوم جنایات صهیونیستی شوند و داغ بدنامی را از چهره خود پاک کنند.

انتخابات از عوامل قدرت‌ساز جمهوری اسلامی است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در روزهای آینده‌ یکی از رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی یعنی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان را در پیش داریم که با توجه به وضعیت منطقه حضور پر شور در انتخابات نه فقط ایران بلکه جبهه مقاومت را تقویت و امیدوارتر خواهد کرد.

وی گفت: انتخابات یکی از عوامل قدرت‌ساز برای نظام جمهوری اسلامی ایران است و حضور در ۱۱ اسفند مانع رسیدن دشمنان به اهدافشان است؛ شور مشارکت تضمین کننده حرکت جمهوری اسلامی در مسیر اقتدار و حلال مشکلات کشور است.

این مسئول گفت: شور در انتخابات تأمین کننده امنیت و تضمین کننده منافع ملی است و با مشارکت در انتخابات کشور در برابر تهدیدات بیگانگان ایمن خواهد شد.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: ملت آگاه، بصیر و انقلابی ایران همانند گذشته با حضور پر شور در انتخابات یک بار دیگر به جهانیان ثابت خواهند کرد پشتیان انقلاب و ادامه دهنده راه شهدا هستند و مردم قزوین که همواره حامی انقلاب بودند نیز در این آزمون بزرگ سربلند و رو سفید خواهند بود.

انتهای پیام

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.