جهانگیری: دولت کمترین تردیدی در ادامه اجرای طرح جامع سلامت ندارد

double-quot
تهران – جارپرس – معاون اول رییس جمهوری گفت: کمترین تردیدی در بین اعضای دولت و بویژه شخص رییس جمهور و وزیر بهداشت برای اجرای طرح جامع سلامت وجود ندارد.

کد خبر : 19023
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 14 بهمن 1395 - 7:04
جهانگیری: دولت کمترین تردیدی در ادامه اجرای طرح جامع سلامت ندارد

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در آیین بزرگداشت روز پرستار در سالن اجلاس سران افزود:‌ آثار مشکلاتی که در سال ۹۴ برای بودجه دولت پیش آمد، هنوز در سال ۹۵ باقی است ولی دولت به ملت و به شما پرستاران تعهدی داده است که طرح سلامت به خوبی استمرار داشته باشد و اجرا شود.
وی یادآوری کرد: در همین هفته های اخیر، دولت سه جلسه برای مسایل طرح سلامت تشکیل داد که در جلسه نخست، وزیر بهداشت مشکلات و موانع این طرح را گزارش داد و در جلسه دوم بیمه ها مشکلات خود را مطرح کردند و در جلسه سوم سازمان برنامه و بودجه در این خصوص گزارش های خود را ارائه داد.
جهانگیری اظهار داشت: دنبال این هستیم که هشت هزار میلیارد تومانی را که در اصلاح بودجه در مهرماه مجوز آن را از مجلس گرفتیم از طریق فروش اوراق آن را تامین کنیم و پول آن را برای طرح سلامت اختصاص دهیم که با مشکل رو به رو نشود.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: قرار شده است سازمان تامین اجتماعی در هفته آینده با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت و وزیر رفاه جلسه ای درخصوص طرح سلامت داشته باشند وسازمان تامین اجتماعی برای کمک به طرح سلامت به صورت جدی وارد میدان شود.
جهانگیری یادآور شد: خوشبختانه به دلیل حساسیت ویژه ای که رئیس جمهوری روی این طرح دارد خیلی از این جلسات را خودشان برگزار کردند.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: وزیر بهداشت از دولت خواست که روی این طرح بیشتر فعال شویم و حتما من کمک خواهم کرد و اطمینان می دهم که مشکلات پرستاران را پیگیری کنم چرا که مشکلات آنها جدی است و باید روی آن حتما وقت گذاشت.
جهانگیری یادآور شد: در این دولت کارهای بسیاری برای حل مشکلات پرستاران انجام شد ولی متاسفانه هنوز موفق نشدیم مشکلات مادی و کمبود شغلی این قشر عظیم را برطرف کنیم.
معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: من از تیم پزشکی، پرستاری و سایر کسانی که در پرداخت های دولت به آنها تاخیر جدی افتاده است و تحمل کردند تشکر می کنم.
جهانگیری گفت: اطمینان می دهم که دولت حتما کمک خواهد کرد تا در یک زمان کوتاهی مشکلات پرستاران برطرف شود و بخش عمده اش را تا قبل از پایان سال حل کند.
معاون اول رئیس جمهوری بیان داشت: این جلسه به پاس مقام پرستار و حرفه پرستاری است و تجلیل از خدمتگزارانی است که تلاش می کنند از درد و رنج مردم بکاهند. هر نظام سیاسی و سالمی موظف است حقوق مردم خدمتگزار را به خوبی پاس بدارد.
جهانگیری تصریح کرد: خوشبختانه در جامعه ای زندگی می کنیم که مردم آن قدردان و آگاه به خدمت گروه هایی هستند که برای آنها زحمت می کشند.
معاون اول رئیس جمهوری به حادثه تلخ پلاسکو اشاره کرد و اظهار داشت: بهترین شاهد این قدردانی در تشییع پیکر پاک آتش نشانانی بود که در این حادثه تلخ جان خود را از دست دادند.
جهانگیری در ادامه ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی انقلابی است که ملت ایران در زمانی که خیلی ها تصور می کردند راهی برای پیروزی انقلابی با تکیه بر آرمان های اسلامی، عدالت خواهی، استقلال طلبی، آزادی خواهی و حاکمیت مردم و احکام اسلامی غیرممکن است، ممکن کردند.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: ملت ایران در سال ۵۷ در چنین روزهایی حماسه بزرگی به ثبت رساندند که به تعبیر زیبای امام (ره) انفجار نور بود.
جهانگیری در ادامه به خاطره ای از حضور یاسرعرفات در تهران و دیدار با امام اشاره کرد و بیان داشت: یادم هست در اوایل پیروزی انقلاب مرحوم یاسر عرفات رهبر نهضت آزادی بخش فلسطین به تهران آمده بود تا با امام (ره) ملاقاتی داشته باشد.
معاون اول رئیس جمهوری در آن دیدار تعبیری کرده بود و آن این بود که شما در دامنه کوه هستید و عظمت کوه را ملاحظه نمی کنید. ما که از فاصله دورتر به این کوه و عظمت نگاه می کنیم می بینیم که ملت ایران چه کار بزرگی در این طرح و مقطع تاریخی انجام داده است.
جهانگیری اضافه کرد: در ۳۸ سالی که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد، علیرغم همه مخالفت ها و دشمنی ها با نهضت ایران به خاطر آرمان های استقلال و آزادی اش، (این نظام) توانست کارهای بزرگی انجام دهد.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز در منطقه ای که ما قرار داریم کشوری که کانون ثبات و امنیت بوده و زمینه پیشرفت و توسعه در آن فراهم است ایران است.
جهانگیری تاکید کرد: توطئه های گسترده ای خصوصا در سال های اخیر انجام گرفت که امنیت ایران را بر زنند. گروه های تروریستی که با نام داعش شکل گرفت و همچنین گروه های دیگری که در شرق کشور درست شد، همه با این انگیزه بود که امنیت ملت ایران را بر هم زنند که به لطف خدا نتوانستند کاری کنند و ایران امن است.

**آمریکایی ها راهی جز اصلاح سیاست هایشان ندارند
معاون اول رئیس جمهوری در ادامه به دستور ترامپ درباره دیوارکشی مرز خود با مکزیک اشاره و تاکید کرد: بزرگترین قدرت دنیا فکر می کند برای اینکه امنیت ملتش را برقرار کند باید دیوار بکشد و محدودیت های غیرقانونی مغایر با تمام اصول انسانی، قانون بین الملل برقرار کند که شاید بتواند امنیت را برای مردم خودش ایجاد کند.
وی افزود: قطعا آمریکایی ها اشتباه می کنند. مسیری که آمریکا رفت و به این نقطه رسید که امروز فکر می کند با دیوارکشیدن امنیتش برقرار می شود باید از آن برگردند و مسیر و سیاست هایشان را اصلاح کرده و لشکرکشی هایی که به عراق و افغانستان داشتند را اصلاح کنند.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه وقتی انسان باد می کارد طوفان درو می کند، گفت: نتیجه اش این است که امروز برخلاف عرف بین الملل می آیند و ویزاهایی می دهند و مهر دولت آمریکا در پاسپورت افراد می زنند که بیایند به آمریکا و بعد که داخل آمریکا می روند دستگیرشان می کنند. کجای دنیا با حقوق بین الملل اینچنین رفتار می کنند.
جهانگیری تاکید کرد: قطعا با توجه به فضایی که در سطح بین الملل ایجاد شده است، آمریکایی ها راهی جز اصلاح سیاست هایشان ندارند.
معاون اول رئیس جمهوری به بحث حقوق بشر اشاره کرد و افزود: مردم دنیا و حتی خود مردم آمریکا و غرب می بینند که چگونه مردم یمن را قتل عام و آنان را محاصره می کنند و صدایی از آمریکایی ها بلند نمی شود.
جهانگیری اظهار داشت: می بینند در همین منطقه خاورمیانه در برخی کشورها اگر به خانم ها اجازه رانندگی بدهند آن را به عنوان یک موضوع مهم و دستاورد بزرگ مطرح می کنند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: آنها که طرفدار این قدرت های بزرگ هستند، می شوند طرفدار حقوق بشر و به ملت ایرانی که بیش از ۷۰ درصد دانشجویانش خانم هستند می گویند شما مخالف حقوق زنان هستید.
جهانگیری گفت: این سیاست های دوگانه و رفتارهای ناصحیح در رابطه با حقوق ملت ها باید اصلاح شود. از قلدری دست بردارند تا امنیت برقرار شود.
معاون اول رئیس جمهوری بیان داشت: ما به فضل الهی نه تنها امنیت ایران را برقرار کردیم بلکه نگذاشتیم که داعش در منطقه ما دولت تشکیل دهد نه ائتلاف غربی ها مانع تشکیل حکومت داعش بود و نه ائتلاف های دیگر بلکه این ایران بود که نگذاشت بغداد دست داعش بیفتد.
جهانگیری یادآور شد: البته ایران به ملت و دولت عراق و سوریه کمک کرد که آنها این کار را انجام دادند و نگذاشتند که داعش در آنجا دولت تشکیل دهد.
معاون اول رئیس جمهوری در پایان عنوان داشت: در سالگرد پیروزی انقلاب مفتخریم که علیرغم همه مشکلات که دشمنان ایجاد کردند کشور ما رو به پیشرفت است و مردم امیدوارند.
جهانگیری یادآور شد: باید امید زنده نگه داشته شود و آن را پاس بداریم و یقیقا با سرمایه بزرگی که در اختیار مسئولین جمهوری اسلامی ایران است حتما قادر خواهیم بود از مشکلات پیش رو عبور کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.