0 نظر
160 بازدید

تهران آماده جشن انقلاب

double-quot تهران- جارپرس-تهران برای راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن انقلاب آماده شده است، از روزها قبل شهرداری تهران با نصب پرچم‌های ایران برنامه‌های خود را آغاز کرده و در روز ۲۲ بهمن نیز ناوگان سه‌گانه حمل و نقل عمومی پایتخت، خدمات ویژه‌ای برای جابه‌جایی شرکت کنندگان ارائه می‌دهد.
کد خبر : 138658
تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1402 - 15:23
تهران آماده جشن انقلاب

به گزارش جارپرس از ایسنا،  شهر تهران برای راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده است؛ بگونه ای که علاوه بر برقراری محدودیت‌های ترافیکی، دستگاه‌های مختلف اعم از حمل و نقل عمومی و سازمان‌های مختلف اقدامات زیادی را در راستای برگزاری باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام داده‌اند.

نورافشانی ۱۱۰ نقطه در تهران

مصطفی زیبایی‌نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح ویژه برنامه های ۲۲ بهمن شهرداری تهران با بیان اینکه جشن بزرگ شب ۲۲ بهمن در روز – شنبه مورخ ۲۱ بهمن – ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ – برگزار می‌شود، گفت: این جشن همراه با اجرای حمید عسگری و حسین حقیقی و گروه‌های سرود، برنامه‌های جذاب و نورافشانی ویژه در فرهنگسرای خاوران برپا خواهد شد.

زیبایی نژاد با بیان اینکه  جشن خانواده بزرگ ایران همراه با برنامه‌های استیج و پردیس فرهنگی، آموزشی، خدماتی، ایستگاه پذیرایی و … در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد؛  افزود: ۳۵ پردیس فرهنگی، هنری و خدماتی با بیش از ۴۰۰ غرفه تخصصی ارائه خدمات به خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان و همچنین پذیرایی از شهروندان شرکت کننده در راهپیمایی که از کرسی‌های تلاوت قرآن تا غرفه‌های نقاشی و بازی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان در آن‌ها تعبیه شده است، برپا خواهند شد. نهادهای شهرداری تهران اعم از شرکت مترو، اداره کل سلامت، شرکت توسعه‌ فضاهای فرهنگی، مرکز فعالیت های دینی، شورای عالی قرآن، سازمان آتش نشانی و ستاد گردشگری غرفه‌ خواهند داشت. سازمان ورزش نیز پردیس اختصاصی ورزش و سرگرمی را از خیابان یادگار امام (ره) تا میمنت بر پا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ۲۲ استیج در کنار پردیس‌های خدماتی با محوریت برنامه‌های فرهنگی، اجرای سرود، نمایش و مسابقات و برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان نیز در جشن خانواده بزرگ ایران به اجرا در خواهند آمد؛ افزود: اجرای نورافشانی در فرهنگسرای خاوران و میدان آزادی به صورت ویژه، نورافشانی بالغ بر ۷۰ میدان اصلی به صورت خاص و حدود هزار و صد نقطه نورافشانی محلی به همراه طنین بانگ الله اکبر در شب ۲۲بهمن در پایتخت اجرا می‌شود.

زیبایی‌نژاد همچنین گفت: گل‌آرایی استیج اصلی ویژه برنامه روز ۲۲بهمن، طراحی و اجرای فرش گل و کاروان گل در مسیر راهپیمایی با استفاده از نمادهای انقلاب اسلامی، فضاسازی و تبلیغات محیطی مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن و معابر منتهی به این مسیر، نصب تلویزیون‌های شهری در میدان آزادی و خیابان‌های آزادی، محمدعلی جناح و شهید آیت‌الله سعیدی برای پخش برنامه‌های جایگاه مراسم و بهره‌مندی شرکت‌کنندگان از برنامه‌ها، اجرای ویدیو مپینگ با محوریت دهه فجر انقلاب اسلامی در میدان آزادی نیز از جمله برنامه‌های دیگر شهرداری تهران به شمار می‌روند.

زیبایی‌نژاد ادامه داد: بالغ بر ۴۰ ایستگاه پذیرایی در مسیر راهپیمایی و ورودی ایستگاه‌های مترو (تئاتر شهر، میدان انقلاب و مقابل ساختمان مرکزی مترو (پل‌حافظ) ) و همچنین چایخانه حضرت رضا(ع) نیز برپا خواهند شد و مسابقه عکاسی عکس سلفی موبایلی با خانواده در راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار می شود.  

اجرای پویش «تولدت مبارک انقلاب اسلامی ایران»  

بنابر اعلام سازمان زیباسازی، پویش فرهنگی «تولدت مبارک انقلاب اسلامی ایران» در پایتخت اکران شد و در این پویش فرهنگی چهل و پنج سال دستاورد و صفاتی که این انقلاب گرانقدر به ملت شریفمان ارزانی داشته است با تصاویری از رهبر کبیر انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی به تصویر کشیده شده‌است.

اکران‌های فرهنگی ویژه این دهه مبارک، آماده سازی و نصب ۸ عدد تلویزیون شهری و رادیو حجمی با پخش سرودهای انقلابی و تصاویر شادی مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اجرای ۳۰۰ المان نوری پرچم ایران، اجرای ۱۶۰۰۰ تخته پرچم پایه کوتاه، نما پرچم، ابر پرچم و پرچم بزرگراهی در سراسر پایتخت، توزیع و نصب ۲۰۰۰۰ پرچم بر روی تاکسی ها در ایستگاه‌های مختلف تاکسیرانی، نصب ۳۰۰ تابلو اسامی شهدای نام‌گذاری شده معابر تهران در دوران شورای شهر ششم در میدان سپاه و اکران ابتکاری و ویژه قاب‌های نمادین گلزار شهدایی و بنر شهدا و جان بر کفان جمهوری اسلامی در میدان انقلاب اسلامی، اجرای ویدئو مپینگ در برج آزادی و نورافشانی در سطح شهر از دیگر برنامه‌های سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت چهل و پنجمین جشن شکوهمند انقلاب اسلامی است.

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو و عدم مسافرگیری ایستگاه میدان آزادی در ۲۲ بهمن

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران نیز با بیان اینکه روز یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ متروی تهران و حومه با آمادگی کامل، خدمات ویژه‌ای را به شهروندان و مسافران گرامی ارائه خواهد کرد؛ گفت: در این روز خدمات‌رسانی در خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۷ متروی تهران و حومه افزایش می‌یابد، تصریح کرد: با توجه به قرارگیری تعدادی از ایستگاه‌های متروی تهران در مسیر راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، استفاده از این ناوگان حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری بهترین انتخاب برای شهروندان است و متروی تهران در نظر دارد با کاهش فاصله حرکت قطارها در این روز بهترین خدمات‌رسانی را به شهروندان ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه افزود: در این روز با افزایش اعزام قطارها در خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۷ متروی تهران و حومه؛ فاصله حرکت در خط ۱، ۲، ۳، ۴ از ۷ دقیقه به ۵ دقیقه، و در خط هفت از ۱۴ دقیقه به ۱۲ دقیقه کاهش می‌یابد. ضمن آنکه در صورت نیاز آمادگی برای اعزام قطارهای فوق‌العاده نیز وجود دارد و مانند سال‌های گذشته و به منظور حفظ نظم و امنیت در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، ایستگاه میدان آزادی از صبح تا پایان مراسم راهپیمایی پذیرش و جابه‌جایی مسافر  نخواهد داشت.

استقرار اتوبوس‌ها از ساعت ۸ صبح در میادین اصلی

مهدی علیزاده – مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هم در مورد تمهیدات اتوبوسرانی برای ۲۲ بهمن گفت: همکارانم در شرکت واحد با آمادگی کامل برای آرامش خاطر و رفاه حال شرکت‌کنندگان در این مراسم که از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۲ بهمن ‌ماه در خیابان و میدان آزادی برگزار می‌شود، نسبت به جابجایی شهروندان از میادین و مبادی اصلی پایتخت اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد: چهارراه تهرانپارس، یافت آباد، میدان خراسان، پایانه خاوران، میدان رسالت، شهرک شهید محلاتی، ابوذر، نازی آباد، فلکه دوم صادقیه، شهرک شهید باقری، تهرانسر، دولت آباد و میدان شهر ری میادین و مبادی اصلی پایتخت برای خدمات رسانی شرکت اتوبوسرانی تهران است و تمهیدات لازم برای بازگشت شرکت‌کنندگان به میادین اصلی و مبادی اولیه نیز اندیشیده شده است و ناوگان اعزامی تا انتقال آخرین نفر در محل برگزاری مراسم حضور خواهند داشت.

سرویس‌رسانی رایگان ۱۰۰ دستگاه تاکسی ون در یوم الله ۲۲ بهمن

شادی مالکی – سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران نیز از سرویس رسانی رایگان به راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن به همت معاونت نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی و با هدف خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان پایتخت خبر داد و افزود: سازمان تاکسیرانی با استقرار ۱۰۰ خودروی تاکسی ون در ۵ محور به مقصد میادین منتهی به مسیر راهپیمائی در خیابان‌های آزادی و انقلاب خدمات رسانی می‌کند.

مالکی در توضیح این مسیرها گفت: مسیر نخست حدفاصل میدان ولی عصر(عج) تا چهارراه ولی عصر(عج) به صورت رفت و برگشت و مسیر دوم حدفاصل پل شهید ستاری (جاده مخصوص) به سمت آزادی به صورت رفت و برگشت خواهد بود.

به گفته وی، حدفاصل میدان حر تا میدان انقلاب به صورت رفت و برگشت، حدفاصل میدان امام خمینی(ره) تا ضلع جنوب میدان فردوسی به صورت رفت و برگشت و حدفاصل ورودی خیابان فرودگاه مهرآباد از سمت بزرگراه شهید لشکری تا فرودگاه مهرآباد به صورت رفت و برگشت از دیگر مسیرهایی است که تاکسی ون های سازمان تاکسیرانی سرویس رسانی خواهند کرد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی در ادامه به برپایی غرفه و استیج فرهنگی مقابل این سازمان در روز ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: در استیج برنامه‌های متنوع فرهنگی و در غرفه ویژه برنامه‌های مخصوص کودکان از جمله نقاشی، مسابقات فرهنگی و گریم کودکان همراه با اهدای جایزه با محوریت تسری دادن نشاط و شادابی میان شهروندان برگزار خواهد شد و نصب پرچم پرافتخار کشور و شعارنویسی روی ۲۰ هزار تاکسی در مناطق ۲۲ گانه انجام شده است.

اعلام مسیرهای دسترسی به فرودگاه مهرآباد در روز ۲۲ بهمن 

محمدرحیم مرتضوی – شهردار منطقه ۹ هم با بیان اینکه با توجه به اینکه دسترسی خیابان‌های منتهی به میدان آزادی در شب ۲۱ بهمن از ساعت ۲۳ تا پایان برگزاری مراسم راهپیمایی در روز ۲۲ بهمن مسدود است، تدابیر لازم جهت اطلاع‌رسانی مسافرین در نظر گرفته شده است و افزود: به این منظور و جهت حضور به موقع در فرودگاه مهرآباد مسافرین می‌توانند نسبت به زمان‌بندی مناسب و انتخاب مسیرهای جایگزین از بزرگراه شهید ستاری و محورهای رینگ بیرونی میدان آزادی، میدان فـتح و تقـاطع غیرهمسـطح جناح-شیخ فضل الله نوری استفاده کنند و با همکاری فرودگاه مهرآباد پیامک اطلاع‌رسانی نیز برای مسافرین ارسال شده است.

نورافشانی در برج میلاد همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب

همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد که همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن بزرگ انقلاب اسلامی همراه با نورافشانی و بانگ الله اکبر در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد و این برنامه با حضور خانواده‌ معظم شهدا و شهروندان تهرانی امشب از  ساعت ۲۰ در محوطه برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

تمهیدات ترافیکی و اعلام مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ در تهران

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در پایتخت را تشریح کرد و گفت: برابر اعلام ستاد برگزاری مراسم دهه فجر به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب تاریخی و شکوهمند اسلامی ایران، راهپیمایی مردم ایران از ساعت ۹ صبح روز ۲۲ بهمن آغاز شده و شهروندان تهرانی پس از طی مسیرهای سیزده‌گانه تعیین شده، در میدان بزرگ آزادی تجمع خواهند کرد. در همین راستا نیز یکسری تمهیدات ویژه ترافیکی برای نظم‌دهی به عبور و مرور از سوی پلیس در نظر گرفته شده است که طی دو مرحله اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به مرحله اول اجرای محدودیت‌های ترافیکی گفت: مرحله اول اجرای محدودیت ها از ساعت ۲۲ امشب، شنبه ۲۱ بهمن آغاز می‌شود. مرحله دوم نیز از ساعت شش صبح روز یکشنبه، ۲۲ بهمن ماه تا پایان مراسم و در مسیرهای سیزده‌گانه تعیین شده برای راهپیمایی اجرا خواهد شد.

اعلام مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ در تهران

موسوی‌پور درباره مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مسیر شماره ۱ از مسجد امام حسین(ع) آغاز شده و با عبور از میدان امام حسین(ع)، خیابان انقلاب و خیابان آزادی به میدان آزادی منتهی می‌شود. مسیر شماره ۲ از مسجد جامع ابوذر شروع شده و با عبور از میدان ابوذر، خیابان ابوذر، بزرگراه آیت اله سعیدی به میدان آزادی می‌رسد.

وی ادامه داد: مسیر شماره ۳ از مسجد امام هادی(ع) آغاز شده و با عبور از خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی و بزرگراه آیت اله سعیدی به میدان آزادی ختم می‌شود. مسیر شماره ۴ نیز با آغاز از مسجد دارالسلام و عبور از میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب و خیابان آزادی به میدان آزادی منتهی می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به مسیر شماره ۵ راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این مسیر از مسجد الجواد(ع) آغاز شده و با عبور از میدان هفتم تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب و خیابان آزادی به میدان آزادی خواهد رسید. مسیر شماره ۶ هم از مسجد حضرت امیر (ع) آغاز شده و پس از گذر از خیابان کارگرشمالی، میدان انقلاب و خیابان آزادی در میدان آزادی به پایان خواهد رسید.

موسوی‌پور با بیان اینکه مسیر شماره ۷ از مسجد المهدی (عج) آغاز شده و از خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی عبور کرده و به میدان آزادی می‌رسد، گفت:  مبدا مسیر شماره ۸ مسجد ابوالصدق است و با عبور از خیابان امام خمینی(ره)، خیابان کارون، خیابان آذربایجان و خیابان آزادی به میدان آزادی می‌رسد. مسیر شماره ۹ نیز از مسجد امام سجاد(ع) آغاز شده و با عبور از خیابان آیت اله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه و خیابان محمدعلی جناح به میدان آزادی منتهی می‌شود.

به گفته وی، مسیر شماره ۱۰ از مسجد قمربنی هاشم آغاز شده و با گذر از خیابان شهید بختیاری و بزرگراه شهید آیت الله سعیدی به میدان آزادی منتهی می‌شود. مسیر شماره ۱۱ نیز از مسجد جامع رسول اکرم(ص) در تهرانسر شروع شده و با عبور از بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک و بزرگراه شهید لشگری در میدان آزادی به پایان می‌رسد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه مسیر شماره ۱۲ از مسجد نظام مافی آغاز می‌شد و از بلوار ایت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه و بزرگراه محمدعلی جناح گذر کرده و به میدان آزادی می‌رسد، گفت: مسیر شماره ۱۳ از مسجدامام خمینی (ره)   شروع شده و با عبور از بلوار شهید نفیسی و بزرگراه لشگری به میدان آزادی منتهی می‌شود.

کدام معابر تهران در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن مسدود است؟

وی با اشاره به به محدودیت‌های تردد در مرحله اول اجرای محدودیت‌های ترافیکی راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: محدودیت‌های مرحله اول از ساعت ۲۲ روز شنبه آغاز شده و بر اساس آن شاهد  انسداد ضلع شمال غربی میدان آزادی حدفاصل خیابان محمدعلی جناح تا بزرگراه لشگری خواهیم بود. همچنین در مسیر شرق به غرب خیابان آزادی از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب، غرب به شرق جاده مخصوص ازابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان آزادی، بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب و دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان محدودیت تردد وجود دارد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره محدودیت‌های تردد در مرحله دوم اجرای طرح نیز گفت: این محدودیت‌ها از ساعت شش صبح روز یکشنبه ۲۲ بهمن آغاز می‌شود. براین اساس در طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه تا میدان فردوسی و در صورت نیاز برابر ابلاغ رده‌های فرماندهی تا میدان امام حسین(ع) ممنوعیت تردد برای خودروهای سواری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی نیز ممنوعیت تردد خودروهای سواری اعمال خواهد شد، گفت: در بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی، بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی و کلیه رمپ و لوپ‌های پل غیرهمسطح بزرگراه شیخ فضل اله، ورودی به بزرگراه محمدعلی جناح نیز با ممنوعیت تردد وسایل نقلیه مواجه است.

موسوی پور افزود: در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید نواب صفوی از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و در ادامه شمال به جنوب خیابان توحید از میدان توحید تا خیابان آزادی، بزرگراه یادگار امام(ره) از خیابان تیموری تا دورگرد ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی، خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج، خیابان‌های حبیب اللهی، اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به سمت جنوب تا خیابان آزادی نیز محدودیت تردد وسایل نقلیه وجود دارد.

وی با بیان اینکه در خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز و خیابان‌های فردوسی و قرنی حدفاصل خیابان های جمهوری تا سمیه نیز محدودیت تردد اعمال شده است، گفت: در خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان آیت الله طالقانی و میدان ولی عصر(عج) و همچنین خیابان های عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل خیابان‌های دکتر قریب شمالی، اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی، رودکی شمالی و خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی نیز با محدودیت تردد مواجه است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین در خیابان‌های عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل خیابان‌های جمالزاده، نوفلاح، زارع، اوستا، ساسان به سمت خیابان آزادی، اسکندری جنوبی، رودکی جنوبی، خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی و خیابان‌های عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل خیابان استاد نجات اللهی، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا و خیابان حافظ به جنوب انسداد کامل انجام خواهد شد.

به گفته موسوی پور در خیابان‌های عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل خیابان‌های خارک از استاد شهریار، ابوریحان، رازی، دانشگاه، ۱۲ فروردین، منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب، زیرگذر استاد معین در هر دو مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال نیز محدودیت تردد وسایل نقلیه اعمال شده است. در خیابان سپاه از میدان سپاه به سمت جنوب انسداد کامل و بالعکس از تقاطع ابن سینا و فخرآباد به شمال اعمال شده است.

توقف در کدام معابر تهران در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن ممنوع است؟

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور در خصوص محدوده‌های ممنوعیت توقف نیز گفت: محدوده‌های ممنوعیت و پاکسازی معابر در مرحله اول از ساعت ۲۲ امشب در مسیر شرق به غرب خیابان آزادی از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب، غرب به شرق جاده مخصوص از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان آزادی، بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب و دسترسی حلقه خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به حلقه داخلی میدان آزادی اجرا می‌شود و رانندگان نباید خودرو و موتورسیکلت خود را در این معابر پارک کنند.

وی ادامه داد: همچنین از ساعت شش صبح روز یکشنبه نیز توقف و پارک خودروی سواری در هر دو مسیر بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه، هر دو مسیر جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان، هر دو مسیر بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح و هر دو مسیر خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین(ع) ممنوع است.

موسوی‌پور در خصوص مسیرهای جایگزین برای تردد رانندگان در این روز نیز گفت: بزرگراه امام علی(ع)، شمال به جنوب خیابان مفتح، تونل توحید، شمال به جنوب بزرگراه ستاری – بزرگراه لشگری –خیابان معراج – شمال به جنوب سعیدی و زیر گذر استادمعین مسیرهای جایگزین برای تردد رانندگان در این روز است.

وی درباره محل توقف و چینش اتوبوس های شرکت واحد نیز گفت: محل های توقف و چینش اتوبوس های شرکت واحد در مسیرهای شمال به جنوب بزرگراه اشرفی اصفهانی تا قبل از سازمان آب، ضلع شمال خیابان شهیدگلاب، شمال به جنوب خیابان شهید برادران رحمانی از میدان رحمانی تا قبل از مخصوص، شمال به جنوب خیابان شهید عزیزی (در هر دو جهت یک لاین عبوری)، هر دو جهت بلوار معراج به سمت آزادی، ضلع جنوبی خیابان حجاج به سمت آزادی، جنوب به شمال بزرگراه آیت الله سعیدی حدفاصل میدان فتح تا خیابان دامپزشکی، جنوب به شمال خیابان ۲۱ متری جی حدفاصل خیابان طوس تا خیابان آزادی، شرق به غرب خیابان طوس حدفاصل خیابان ۲۱ متری جی تا بلوار استاد معین، جنوب به شمال خیابان شهیدان، جنوب به شمال خیابان میمنت، جنوب به شمال زنجان جنوبی، هر دو مسیر خیابان حبیب الهی، مسیر شرق به غرب خیابان آذربایجان، جنوب به شمال بزرگراه نواب از خیابان دامپزشکی تا میدان توحید، بزرگراه یادگار امام(ره) حدفاصل خیابان نیکرو تا خیابان آزادی، خیابان کارگر شمالی حدفاصل بلوار کشاورز تا میدان انقلاب، خیابان دانشگاه حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان انقلاب، خیابان ولیعصر (عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان انقلاب، خیابان فردوسی حدفاصل خیابان جمهوری تا میدان فردوسی است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره مسیرهای مجاز تردد تاکسی در این روز نیز گفت: مسیرهای مجاز تردد تاکسی در خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل میدان ولیعصر(عج) تا تقاطع انقلاب (محل استقرار میدان ولیعصر(عج))، بزرگراه لشگری حدفاصل پل ستاری تا میدان آزادی یا ورودی فرودگاه مهرآباد (محل استقرار پل ستاری)، خیابان کارگر جنوبی حدفاصل میدان حر تا تقاطع جمهوری (محل استقرار میدان حر)، خیابان فردوسی حدفاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی (محل استقرار میدان امام خمینی(ره)) وبزرگراه لشگری قبل از دورگرد تأمین اجتماعی به منظور انتقال مسافرین و راهپیمایی کنندگان به محدوده فرودگاه می باشد.

وی همچنین گفت: درکلیه معابر دارای محدودیت تردد از ورود و تردد موتورسیکلت و همچنین حرکت خلاف جهت وسایل نقلیه جلوگیری خواهد شد. همچنین خروجی سه راهی فرودگاه از طریق خیابان معراج به سمت بزرگراه آیت الله سعیدی باز بوده و تردد به سمت جنوب مجاز خواهد بود و پایانه مسافربری غرب از ساعت ۲۳ امشب تا پایان مراسم تعطیل بوده و اتوبوس‌هایی که از شهرستان‌های غرب کشور به مقصد تهران مسافر حمل کرده‌اند، از طریق بزرگراه آزادگان به سمت پایانه جنوب هدایت خواهند شد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.