قالیباف:ان‌شاءالله همانطور که قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم

double-quot
تهران – جارپرس – محمد باقر قالیباف گفت: امروز مهندسان فارغ التحصیل ما در کشور با کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می‌کنند.

کد خبر : 20533
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 6:49
قالیباف:ان‌شاءالله همانطور که قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم

به گزارش جارپرس به نقل از ایسنا، این کاندیدای ریاست جمهوری عصر روز سه شنبه در اجتماع جمعی از معلمان، کارگران و هواداران خود در سالن حوزه هنری تهران، با گرامیداشت روز معلم گفت: در ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ این ملت تصمیم خواهد گرفت و سکان دار مدیریت اجرایی کشور را مشخص خواهد کرد. من چند شب قبل هم اشاره کردم که ما واقعیت های تلخ و شیرین زیادی را در کشور خود می‌بینیم. واقعیت‌های شیرین ما این است که کشور ما یک کشور ثروتمندی است همانطور که همه دنیا و ملت ما این را می‌داند و باور دارد.

وی افزود: تنها در حوزه نفت و گاز به عنوان یک ذخیره عظیم، رتبه اول جهان متعلق به کشور ما است. همچنین در حوزه منابع انسانی نیز امروز جزو جوان ترین کشورهای دنیا هستیم این در حالی است که بسیاری از کشورها بحران نیروی انسانی دارند، با این وجود ما نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و متخصص داریم. امروز مهندسان فارغ التحصیل ما در کشور با کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می‌کنند.

این نامزد انتخاباتی خاطر نشان کرد: از بعد جغرافیایی در کشوری هستیم که در زمستان و تابستان اختلاف دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه داریم، در زمانی که در شمال کشور مردم در دمای منفی ۱۵ و منفی ۲۰ درجه زندگی می کنند، در جنوب کشور مردم در کنار ساحل در یک هوای خوب با دمای مثبت ۲۰ درجه زندگی می کنند، البته اگر ریزگردها بگذارند.

وی همچنین گفت: موقعیت اقلیمی ما حتی به گونه ای است که در بعضی از استان ها همزمان چهار فصل را داریم. همه عزیزان اهل کشاورزی مطلع هستند که دو محصول خرما و گردو دو اقلیم متفاوت دارند این در حالی است که در استان کرمان، در کمتر از ۱۰۰ کیلومتر در ارتفاعات بردسیر شما گردو های منطقه بردسیر را می بینید و از یک طرف نخل های خرما را در دشت جیرفت مشاهده می کند.

قالیباف یادآور شد: این موارد ظرفیت های کشور ما به شمار می رود اما این ظرفیت ها به درستی اداره نمی شود.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در تاریخ کشور ما در مقاطعی که دولت های نالایق مثل دوره قاجار سر کار می آیند، آنها چشم به خارج از کشور دارند و هیچ تکیه ای به مردم ندارند. در آن دوره وقتی اشرافی گری، تنبلی و دوری از مردم روند دوره قاجار می شود، مردم ایران باید هزینه اش را بدهند. مردمی که این هزینه را با انقلاب مشروطیت می دهند، خصوصا آذری ها، بختیاری ها، گیلانی ها و همه دست به دست هم می دهند تا بتوانند به آن ناکارآمدی پایان دهند.

وی تاکید کرد: وقتی مردم به طرق مختلف از میدان خارج می‌شوند، نتیجه اش استبداد پهلوی است، رژیمی که هم به مردم ظلم کرد و هم سرباز بی چون و چرای آمریکا بود و این ملت را به بیگانگان فروخت. باز هم این ملت و مردم باید هزینه این کار را بدهند. امام مهربانی ها، مستضعفان و محرومان که جز برای خدا سخن نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت، محبت او در دل یکایک مردم سرزمین افتاد و خداوند رابطه امام (ره) را با مردم مستحکم کرد. به این ترتیب انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

قالیباف ادامه داد: همه با هم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ رای خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به صندوق رای ریخیتیم و عهد همه ما با هم این بود که مردم در سرنوشت خودشان دخیل بوده و در عرصه های مختلف تصمیم گیر باشند.

وی افزود: متاسفانه در گذشت زمان هرچه قدر فاصله کردیم به تدریج و آرام آرام تاثیرات مردم در تصمیمات کشور کاهش پیدا کرد. در دوران دفاع مقدس همه مردم به میدان آمدند و آن افتخار عظیم در بعد نظامی اتفاق افتاد به نحوی که یک متر از میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت. مردم مبارزه و مجاهدت کردند و با شهید دادن و مجروح دادن، ایستادگی کردند و جنگ را مدیریت کردند. اگر مردم نبودند، ارتش و سپاه قادر نبودند جنگ را اداره کنند چرا که مردم جنگ را اداره کردند.

این نامزد انتخاباتی خاطر نشان کرد: روزهای اول جنگ حتی برای داشتن یک خمپاره ۶۰ با برد ۱۲۰۰ متر، محدودیت داشتیم اما همین مردم، دانشگاه، اساتید، صنعتگران در کمتر سه – چهار سال توانستند موشک بسازند. همین تراشکاران صنعتی که در کنار خیابان موتور ماشین تعمیر می کردند، توانستند مهمات جبهه بسازند و زمانی که جنگ تمام نشده بود به موشک دسترسی پیدا کنند. آن ها با تولید تکنولوژی توانستند مناطق نظامی دشمن را مورد هدف قرار دهند.

وی تصریح کرد: آن جایی که مردم در صحنه هستند نشان دادند هم داریم، هم می‌شود هم می‌توانیم. سوال امروز ما از دولت مردان این است که در کشوری با این همه سرمایه و ظرفیت های مادی و انسانی چرا باید رکود بر اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟ چرا امروز باید بیکاری آنچنان گریبانگیر خانواده ها شود که فرزندان شرمنده پدران و پدران شرمنده فرزندان خود باشند؟

قالیباف گفت: امروز فاصله بین یک جوان بانشاط و فارغ التحصیل تا تبدیل شدن به یک معتاد کارتن خواب تنها در فاصله یک شغل در کمتر از یک سال است.

وی افزود: امروز همه آمارها نشان می‌دهد که ازدواج کاهش و طلاق افزایش پیدا کرده است. همچنین بر اساس آمارها بخش قابل توجهی از طلاق‌ها در همان سال‌های اول و دوم زندگی است. فاصله بین یک زندگی شیرین و باتداوم با یک زندگی فروپاشی شده تنها در دو سال به معنی داشتن و نداشتن یک شغل است. چرا باید این اتفاق بیفتد؟

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز یک تعداد افراد فرصت طلب، منفعت طلب می خواهند با نفوذ، پارتی، ثروت، تهدید و تطمیع بیشترین منفعت را از سرمایه و انفال ملی در کشور ببرند، بدون اینکه هیچ کاری انجام دهند و تلاشی کنند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که در حوزه واردات و صادرات در سقف ۵۰ میلیارد دلار قرار داریم، نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا صورت می گیرد. در حالی که تروریست‌ها به دنبال این هستند یک جلیقه انفجاری وارد کشور کنند و این جزیره امن را به هم بزنند ولی قادر نیستند، چطور می شود نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار قاچاق از ریل‌ها و جاده‌ها وارد کشور شده و توزیع شود. جز اینکه ۴ درصد حوزه نفوذ داشته و بقیه را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

قالیباف تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم تا سایه سنگین این افراد را که جز ظلم به مردم کاری ندارند، از میان برداریم. سایه واردات چی هایی که اقلام مضر و غیر ضروری وارد کشور می کنند، در نتیجه شاهد این وضعیت بیکاری جوانان هستیم. در مقابل با این اقدام آنها واردات کنندگان و تجار مومن، زحمت کش و میهن دوست ما ورشکست می شوند ولی این ها هر روز پولدارتر می‌شوند. همه کارخانه داران و کسانی با رنج و زحمت در کشور تولید ثروت می‌کنند، هر روز یک کارخانه یکی از پس از دیگری تعطیل می‌شود اما این قاچاقچی‌ها و دلال‌ها هر روز پولدارتر می‌شوند.

این نامزد انتخاباتی ادامه داد: در ۲۹ اردیبهشت باید به این سیاست‌ها و حرکت‌ها پایان دهیم و فرصت ندهیم این روند در کشور ادامه پیدا کند چرا که امروز جوانان ما فرصت کار ندارند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: انقلاب اسلامی در آغاز به همت شما مردم و خون شهدا این فرصت را فراهم کرده تا قالیبافی که در سن ۱۹ سالگی هیچ فرقی با بقیه جوانان نداشته، امروز پشت این تریبون بیاورد و مدعی است که می تواند خدمتگذار شما مردم باشد. این فرصت را انقلاب و مردم به قالیباف و قالیباف ها دادند، اما غصه ما اینجا است که چرا امروز جوانان این کشور امیدی به آینده خودشان ندارند؟ این جز سلطه این ۴ درصد برای خروج از مردم در عرصه مدیریت چیز دیگری نیست.

وی همچنین اظهار کرد: من به شما عرض می کنم ۴ درصدی ها با تاثیری که بر تصمیم گیری گذاشته اند، حتی در قانون گذاری، قانون شکنی، دور زدن قانون اثرگذاری می کنند. وقتی دولت روش دوری از مردم و اشرافی گری را سبقه خودش قرار دهد، نتیجه این می شود که این افراد رشد می کنند و فرصت ها برابر اجتماعی و اقتصادی را از جامعه بگیرند و در ادامه شاهد هستیم که طبقات برخوردار و غیر برخوردار در جامعه شکل می گیرد.

قالیباف ادامه داد: باید در ۲۹ اردیبهشت به این روند پایان دهیم و مردم را در صحنه اشتغال، سیاست، اقتصاد و فرهنگ وارد کنیم. بعضی افراد وقتی با مردم صحبت می کنند حرف از تحول ۱۰۰ روزه در اقتصاد می زنند اما بعد از ۴ سال می گویند که چه کسی قول ۱۰۰ روزه داده است؟ این مسایل ۱۰۰ سال زمان می خواهد. حرف ما این است که این مردم و ملت نه صبر ایوب دارند و نه عمر حضرت نوح.

وی خاطر نشان کرد: ما مطمئن هستیم که دولت مردم در کنار شما مردم می تواند کاری کند تا دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم. ما می‌توانیم، می‌شود و داریم از این رو باید بر داشته‌های خودمان تکیه کنیم.

این نامزد انتخاباتی یادآور شد: به شما عزیزان مژده می‌دهم با برگشتن مردم در صحنه اداره کشور، دوباره زنگ‌های کارخانه‌های ما به صدا در آید و کارگران ما هر روز با عشق و نشاط از سحرگاهان تا پاسی از شب مشغول کار، تلاش و فعالیت شوند. ان‌شاءالله زمین‌های کشاورزی ما پر برکت از تر همیشه باشد، مردم ما نیز با خیال آسوده تولید خودشان را انجام دهند و دوباره شور، نشاط کار و فعالیت به کشور ما بر گردد.

قالیباف در پایان گفت: ان‌شاءالله به جای اینکه یک کشور وارداتی باشیم در آینده نه چندان دور کالاهای ایرانی را در اقصی نقاط دنیا خصوصا بازارهای منطقه ببینیم و همین‌طور که ما قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم. می‌توانیم به همه کارگران، معلمان، زحمت‌کشان، بازنشستگانی که زحمت کشیده‌اند و امروز شرمنده نوه‌ها، عروس‌ها و دامادهای خودشان هستند و مخصوصا خانواده‌های نیازمند کمک کنیم و مثل همیشه افتخار را به ایران و ایرانی برگردانیم.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.