جمعه , 24 /مرداد /1399
 Friday , 14 /August /2020

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

پایگاه خبری جارپرس جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط زیر به صورت تمام وقت
دعوت به همکاری می نماید.
چپ چین خانم
مهارت کامل به تغییر تیترولید
خبرنگار مرد
حرفه ای و دارای سابقه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بازاریاب خانم
دارای سابقه در مطبوعات و خبرگزاریها
ارسال رزومه به  info@jaarpress.ir با شماره فکس: 02177600370

افزایش بهای رسمی ۲۵ ارز

تهران- جارپرس-بانک مرکزی امروز (پنج‌شنبه) با اعلام رسمی نرخ ۴۷ ارز عمده، از کاهش افزایش بهای ۲۵ ارز ...

این گفته که دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است/حواسمان باشد در زمین دشمن بازی نکنیم

تهران- جارپرس-رییس جمهور تصریح کرد که مقایسه شرایط صلح با شرایط جنگ خطاست.

مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

تهران- جارپرس-نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت رای ...

در یک سال اخیر هیچ روزنامه و خبرگزاری را توقیف نکرده‌ایم/ پرونده‌ای جدید برای طبری

تهران- جارپرس-سخنگوی قوه قضاییه گفت: در یکی دو ماه اخیر تعدادی از پرونده‌هایی که در وضعیت مشابه در ...

معترضان عراقی ساختمان استانداری الدیوانیه را آتش زدند

تهران- جارپرس-جمعی از معترضان عراقی عصر دوشنبه در جریان تظاهراتی که با فراخوان فعالان عراقی برگزار ...

توپ مسکن خبرنگاران در زمین وزارت ارشاد!

تهران- جارپرس-از اولین باری که موضوع ساخت مسکن در قالب همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ارشاد ...

برخورداری ۱۰ میلیون نفر از روستاییان از آب پایدار در دولت تدبیر و امید

تهران- جارپرس-وزیر نیرو با بیان اینکه تا پیش از دولت تدبیر و امید حدودیک میلیون نفر از جمعیت روستای...

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسید

تهران- جارپرس-سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در کشور به ط...

 • افزایش بهای رسمی ۲۵ ارز

  پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶
 • این گفته که دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است/حواسمان باشد در زمین دشمن بازی نکنیم

  چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
 • مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

  چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
 • در یک سال اخیر هیچ روزنامه و خبرگزاری را توقیف نکرده‌ایم/ پرونده‌ای جدید برای طبری

  سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
 • معترضان عراقی ساختمان استانداری الدیوانیه را آتش زدند

  سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
 • توپ مسکن خبرنگاران در زمین وزارت ارشاد!

  سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
 • برخورداری ۱۰ میلیون نفر از روستاییان از آب پایدار در دولت تدبیر و امید

  سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۵
 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسید

  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹

موحدی‌کرمانی: برای تصمیمات مهم باید اقناع ملی صورت بگیرد

تهران- جارپرس-امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین باید با اقناع ملی و به تدریج انجام می شد، گفت: باید به مردم اطلاع بدهید و آن‌ها را اقناع کنید که این به نفع شماست.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته (بیست و دوم آذرماه) تهران در مصلای امام خمینی (ره)با اشاره به خطرات کم پنداشتن غفلت‌ها از سوی انسان، یادآور شد: به علت غفلت شما ممکن است عده‌ای مجروح شوند، صدمه ببینند، بخش‌هایی از کشور دچار مشکل بشود.این درست نیست که شما بفرمایید غفلت شد و تمام! ممکن است در همین غفلت شما غضب خدا قرار داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: تصمیم گرفتید بنزین را گران کنید، البته که باید قیمت بنزین به نرخ واقعی آن برسد، اما روی حساب، نه آنطور که آن آقا گفت شب خوابیدم و صبح مطلع شدم بنزین گران شده است؛عجب؛ شما از وضع کشور مطلع نبودید؟ خدا کند این جمله دروغ باشد. این چیز کمی نیست، یک خبر نداشتن ببینید چه فاجعه ای ایجاد کرد، چه خون‌هایی به ناحق ریخته شد، چقدر تخریب شد، چقدر اماکن را آتش زدند، به علت یک غفلت. آیا می‌توانیم بگوییم این چیزی نیست؟
وی با تاکید بر اینکه این کار باید با اقناع ملی و به تدریج انجام می‌شد گفت: شما باید به مردم اطلاع بدهید و آن ها را اقناع کنید که اگر ۵۰۰ تومان روی قیمت بنزین آمده است، این به نفع شماست امایکباره قیمت را گران کردید و مردمی که از گرانی خسته شده بودند، نگران شدند و اعتراضات شروع شد. این رویه شما که تدبیر نیست.
موحدی کرمانی با تاکید بر این که روش پیامبر اکرم (ص)، حتی در مواجه با شراب خواران برخورد تدریجی و گام به گام بوده است، افزود: باید در ابتدا ۵۰۰ تومان اضافه می شد، چند ماه بعد ۵۰۰ تومان دیگر اضافه می شد تا مردم اینگونه آگاه، بیدارو آماده شوند، نه اینکه به یکباره قیمت سه برابر شود. در این قضیه اقناع بسیار کم انجام شده بود و "تدریجیت" وجود نداشت و مردمی که از تهیه نسخه پزشکی خود عاجز هستند، ناراحت شدند و دشمن هم از این فرصت سوءاستفاده کرد.
امام جمعه موقت تهران افزود: شما که عنوان تدبیر دارید، این مسائل را باید با دقت بررسی کنید. هیات دولت در اتاق در بسته نشسته است و تصمیم می گیرد، در حالی که آن‌ها باید متوجه اثرات تصمیمات خود در جامعه باشند. دولت برای گرانی باید فکری کند، جان مردم به لب رسیده است. برای حل مشکلات مردم اگر لازم است حقوق افرادی که رقم بالا می‌گیرند راکم کنید و به بدبخت ها بدهید. چه معنایی دارد در این کشور کسی حقوق های کلان بگیرد؟
وی در ادامه با اشاره به عملکرد شهرداری هم خاطرنشان کرد: من به شهرداری تذکر می دهم؛ این که کسی می خواهد در خانه خود یک طبقه محقر برای پسرش که تازه ازدواج کرده است ایجاد کند وشما مانع می‌شوید و هزینه‌های سنگینی از آن ها می گیرید، غلط است و باید اصلاح شود.

موحدی کرمانی در خطبه آغازین نماز جمعه تهران با تاکید براین که سنگر انسان تقواست و برای فرار از وسوسه‌های انسانی گفت: انسان باید به این سنگر پناهنده شود. قرآن مجید هر جا نام از ایمان برده به دنبالش ذکر از عمل صالح کرده است. قرآن می فرماید تمام ایمان عمل است و چیزی جدا از عمل نیست. هرجا عمل نباشد آنجا ایمان هم نیست.
وی در ادامه افزود: خداوند متعال به واسطه حکمت خود چهار چیز را در چهار چیز دیگر پنهان کرده است. "رضا"ی خود را در "عبادات" پنهان ساخته، "غضب خدا" هم در "معاصی" پنهان شده است، "اجابت" را هم خداوند در "دعا" پنهان کرده است و چهارمین مورد هم "اولیا خداوند" هستند که میان "بندگان" مخفی شده اند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به روایتی از "علی ابن یقطین" از یاران امام صادق (ع) و وزیر هارون الرشید عباسی که از ملاقات با یک ساربان ساده بود طفره رفت، تصریح کرد: این شخص به این علت از سوی امام تنبیه شد مسئولان خوب دقت کنید، این که به افراد مختلف ملاقات نمی‌دهید و پاسخشان را نمی دهید، یعنی چه؟ آیا خودتان را گم کرده اید؟ وای بر آن کسی که فکر کند کسی است! اگر فرصت نداریم باید نماینده‌ای مشخص کنیم تا او به نمایندگی ما با مردم ملاقات کند و به ما اطلاع دهد. این که بگوییم ما وقت نداریم و مردم برایمان مهم نیست درست نیست.
موحدی کرمانی ضمن تاکید بر آن که سنت خدا این است که دلی را نباید رنجاند، مظلومی را اگر مطلع شدید یاری کنید و اگر مطلع نشدید، تحقیق کنید، گفت: عمل حج مستحب را خداوند از شما مسئولان نمی خواهد، کربلا و نجف و مشهد را هم نمی خواهد، خدا از شما می خواهد حالا که امانتش دست شماست، مسئولیت خود را انجام دهید و به داد مردم برسید. به عوض انجام نماز شب، بنشین و گرفتاری‌های مردم را حل کن و راه‌های حل آنها را مشخص کن و فردا انجامش بده. خداوند از شما مسئولان این را می خواهند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی