چهارشنبه , 02 /بهمن /1398
 Wednesday , 22 /January /2020

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

پایگاه خبری جارپرس جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط زیر به صورت تمام وقت
دعوت به همکاری می نماید.
چپ چین خانم
مهارت کامل به تغییر تیترولید
خبرنگار مرد
حرفه ای و دارای سابقه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بازاریاب خانم
دارای سابقه در مطبوعات و خبرگزاریها
ارسال رزومه به  info@jaarpress.ir با شماره فکس: 02177600370

نرخ یورو و ۲۴ ارز دیگر کاهش یافت

تهران-جارپرس-بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن...

رضایت عامه مردم مدنظر باشد/رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند

تهران- جارپرس-رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز قدرت ملی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار ...

پیام سپاه خوزستان در پی شهادت فرمانده بسیج دارخوین

تهران- جارپرس-سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در پی شهادت عبدالحسین مجدمی‌مقدم، فرمانده بسیج دارخوین، پیامی ...

واکنش‌های تهران برابر ارجاع احتمالی پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل

تهران- جارپرس-رئیس دفتر رئیس جمهوری با استناد به نامه اردیبهشت ماه روحانی به سران کشورهای اروپایی و...

کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی آزادراه تهران- شمال

تهران- جارپرس-معاون وزیر راه و شهرسازی از کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی پیشنهاد شده در آزادراه تهرا...

جاده‌های ۱۳ استان کشور برفی و بارانی است

تهران-جارپرس-مرکز مدیریت راه‌های کشور از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۳ استان کشور خبر داد و در ا...

ائتلاف هایی که امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند

تهران- جارپرس-هشت کشور اروپایی به اضافه کره جنوبی اعلام کرده‌اند که برای تامین امنیت، نیروی دریایی ...

هر کس ترامپ را بکشد سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌گیرد

تهران- جارپرس-نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه «اگر همه کرمانی‌ها در راه حاج قاسم شهید شوند...

 • نرخ یورو و ۲۴ ارز دیگر کاهش یافت

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷
 • رضایت عامه مردم مدنظر باشد/رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱
 • پیام سپاه خوزستان در پی شهادت فرمانده بسیج دارخوین

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
 • واکنش‌های تهران برابر ارجاع احتمالی پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۵
 • کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی آزادراه تهران- شمال

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 • جاده‌های ۱۳ استان کشور برفی و بارانی است

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
 • ائتلاف هایی که امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 • هر کس ترامپ را بکشد سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌گیرد

  سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲
آگهی
آگهی

موحدی‌کرمانی: برای تصمیمات مهم باید اقناع ملی صورت بگیرد

تهران- جارپرس-امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین باید با اقناع ملی و به تدریج انجام می شد، گفت: باید به مردم اطلاع بدهید و آن‌ها را اقناع کنید که این به نفع شماست.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته (بیست و دوم آذرماه) تهران در مصلای امام خمینی (ره)با اشاره به خطرات کم پنداشتن غفلت‌ها از سوی انسان، یادآور شد: به علت غفلت شما ممکن است عده‌ای مجروح شوند، صدمه ببینند، بخش‌هایی از کشور دچار مشکل بشود.این درست نیست که شما بفرمایید غفلت شد و تمام! ممکن است در همین غفلت شما غضب خدا قرار داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: تصمیم گرفتید بنزین را گران کنید، البته که باید قیمت بنزین به نرخ واقعی آن برسد، اما روی حساب، نه آنطور که آن آقا گفت شب خوابیدم و صبح مطلع شدم بنزین گران شده است؛عجب؛ شما از وضع کشور مطلع نبودید؟ خدا کند این جمله دروغ باشد. این چیز کمی نیست، یک خبر نداشتن ببینید چه فاجعه ای ایجاد کرد، چه خون‌هایی به ناحق ریخته شد، چقدر تخریب شد، چقدر اماکن را آتش زدند، به علت یک غفلت. آیا می‌توانیم بگوییم این چیزی نیست؟
وی با تاکید بر اینکه این کار باید با اقناع ملی و به تدریج انجام می‌شد گفت: شما باید به مردم اطلاع بدهید و آن ها را اقناع کنید که اگر ۵۰۰ تومان روی قیمت بنزین آمده است، این به نفع شماست امایکباره قیمت را گران کردید و مردمی که از گرانی خسته شده بودند، نگران شدند و اعتراضات شروع شد. این رویه شما که تدبیر نیست.
موحدی کرمانی با تاکید بر این که روش پیامبر اکرم (ص)، حتی در مواجه با شراب خواران برخورد تدریجی و گام به گام بوده است، افزود: باید در ابتدا ۵۰۰ تومان اضافه می شد، چند ماه بعد ۵۰۰ تومان دیگر اضافه می شد تا مردم اینگونه آگاه، بیدارو آماده شوند، نه اینکه به یکباره قیمت سه برابر شود. در این قضیه اقناع بسیار کم انجام شده بود و "تدریجیت" وجود نداشت و مردمی که از تهیه نسخه پزشکی خود عاجز هستند، ناراحت شدند و دشمن هم از این فرصت سوءاستفاده کرد.
امام جمعه موقت تهران افزود: شما که عنوان تدبیر دارید، این مسائل را باید با دقت بررسی کنید. هیات دولت در اتاق در بسته نشسته است و تصمیم می گیرد، در حالی که آن‌ها باید متوجه اثرات تصمیمات خود در جامعه باشند. دولت برای گرانی باید فکری کند، جان مردم به لب رسیده است. برای حل مشکلات مردم اگر لازم است حقوق افرادی که رقم بالا می‌گیرند راکم کنید و به بدبخت ها بدهید. چه معنایی دارد در این کشور کسی حقوق های کلان بگیرد؟
وی در ادامه با اشاره به عملکرد شهرداری هم خاطرنشان کرد: من به شهرداری تذکر می دهم؛ این که کسی می خواهد در خانه خود یک طبقه محقر برای پسرش که تازه ازدواج کرده است ایجاد کند وشما مانع می‌شوید و هزینه‌های سنگینی از آن ها می گیرید، غلط است و باید اصلاح شود.

موحدی کرمانی در خطبه آغازین نماز جمعه تهران با تاکید براین که سنگر انسان تقواست و برای فرار از وسوسه‌های انسانی گفت: انسان باید به این سنگر پناهنده شود. قرآن مجید هر جا نام از ایمان برده به دنبالش ذکر از عمل صالح کرده است. قرآن می فرماید تمام ایمان عمل است و چیزی جدا از عمل نیست. هرجا عمل نباشد آنجا ایمان هم نیست.
وی در ادامه افزود: خداوند متعال به واسطه حکمت خود چهار چیز را در چهار چیز دیگر پنهان کرده است. "رضا"ی خود را در "عبادات" پنهان ساخته، "غضب خدا" هم در "معاصی" پنهان شده است، "اجابت" را هم خداوند در "دعا" پنهان کرده است و چهارمین مورد هم "اولیا خداوند" هستند که میان "بندگان" مخفی شده اند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به روایتی از "علی ابن یقطین" از یاران امام صادق (ع) و وزیر هارون الرشید عباسی که از ملاقات با یک ساربان ساده بود طفره رفت، تصریح کرد: این شخص به این علت از سوی امام تنبیه شد مسئولان خوب دقت کنید، این که به افراد مختلف ملاقات نمی‌دهید و پاسخشان را نمی دهید، یعنی چه؟ آیا خودتان را گم کرده اید؟ وای بر آن کسی که فکر کند کسی است! اگر فرصت نداریم باید نماینده‌ای مشخص کنیم تا او به نمایندگی ما با مردم ملاقات کند و به ما اطلاع دهد. این که بگوییم ما وقت نداریم و مردم برایمان مهم نیست درست نیست.
موحدی کرمانی ضمن تاکید بر آن که سنت خدا این است که دلی را نباید رنجاند، مظلومی را اگر مطلع شدید یاری کنید و اگر مطلع نشدید، تحقیق کنید، گفت: عمل حج مستحب را خداوند از شما مسئولان نمی خواهد، کربلا و نجف و مشهد را هم نمی خواهد، خدا از شما می خواهد حالا که امانتش دست شماست، مسئولیت خود را انجام دهید و به داد مردم برسید. به عوض انجام نماز شب، بنشین و گرفتاری‌های مردم را حل کن و راه‌های حل آنها را مشخص کن و فردا انجامش بده. خداوند از شما مسئولان این را می خواهند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی