شنبه , 25 /مرداد /1399
 Saturday , 15 /August /2020

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

پایگاه خبری جارپرس جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط زیر به صورت تمام وقت
دعوت به همکاری می نماید.
چپ چین خانم
مهارت کامل به تغییر تیترولید
خبرنگار مرد
حرفه ای و دارای سابقه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بازاریاب خانم
دارای سابقه در مطبوعات و خبرگزاریها
ارسال رزومه به  info@jaarpress.ir با شماره فکس: 02177600370

وزیر فرهنگ: تعداد خبرنگاران بیمه‌شده تا سه برابر افزایش یافته است

تهران- جارپرس-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیمه کردن خبرنگاران را نیازمند تامین منابع لازم دانست و گف...

هشدار سپاه به آمریکا نسبت به آینده توافق امارات و رژیم صهیونیستی

تهران- جارپرس -سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید توافق عادی سازی روابط امارا...

حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد

تهران- جارپرس-تیم رسانه‌ای امنیتی عراق از شلیک سه موشک کاتیوشا در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد خبر...

موسوی: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد

تهران- جارپرس-سخنگوی وزرات امورخارجه در واکنش به شکست تاریخی آمریکا برابر ایران تاکید کرد: دیپلماسی...

افزایش بهای رسمی ۲۵ ارز

تهران- جارپرس-بانک مرکزی امروز (پنج‌شنبه) با اعلام رسمی نرخ ۴۷ ارز عمده، از کاهش افزایش بهای ۲۵ ارز ...

این گفته که دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است/حواسمان باشد در زمین دشمن بازی نکنیم

تهران- جارپرس-رییس جمهور تصریح کرد که مقایسه شرایط صلح با شرایط جنگ خطاست.

مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

تهران- جارپرس-نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت رای ...

در یک سال اخیر هیچ روزنامه و خبرگزاری را توقیف نکرده‌ایم/ پرونده‌ای جدید برای طبری

تهران- جارپرس-سخنگوی قوه قضاییه گفت: در یکی دو ماه اخیر تعدادی از پرونده‌هایی که در وضعیت مشابه در ...

 • وزیر فرهنگ: تعداد خبرنگاران بیمه‌شده تا سه برابر افزایش یافته است

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
 • هشدار سپاه به آمریکا نسبت به آینده توافق امارات و رژیم صهیونیستی

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
 • حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
 • موسوی: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱
 • افزایش بهای رسمی ۲۵ ارز

  پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶
 • این گفته که دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است/حواسمان باشد در زمین دشمن بازی نکنیم

  چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
 • مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

  چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
 • در یک سال اخیر هیچ روزنامه و خبرگزاری را توقیف نکرده‌ایم/ پرونده‌ای جدید برای طبری

  سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
آگهی
آگهی
در گفت و گو با ایرنا

فرمانده نداجا: هیچ کشوری قادر به اخلال در امنیت ایران مقتدر نیست

تهران-جارپرس-فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه هیچ کشوری قادر به ایجاد خلل در امنیت بااقتدار ایران نیست، گفت: امنیت امروز میهن اسلامی، بومی و تولید خودمان است و به هیچ کشوری نیز وابستگی نداریم.

به گزارش جارپرس از ایرناامیر دریادار «حسین خانزادی» که برای انجام بازدید رسمی به پاکستان سفر کرده اظهار داشت: هیچ کشوری توانایی ایجاد خلل در امنیت ایران را نخواهد داشت، این امنیت بااقتدار در کنار کشورهای همسایه از جمله همسایه شرقی ما پاکستان به یقین می تواند هم افزایی و همگرایی خوبی را برای دستیابی امنیت جمعی به ویژه در دریا فراهم کند.

**ظرفیت همکاری های دریایی ایران و پاکستان

فرمانده نداجا گفت: یک اختلاف معنی دار در ارتباط با شرایط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان وجود دارد. ایران ۴۰ سال زیر تحریم ها بوده و در این فضا به نظر می رسد که همسایه شرقی و مسلمان ما پاکستان شرایط بهتری داشته است.

وی اظهار داشت: پیشرفت ها خوبی در پاکستان اتفاق افتاده است و قرار است امروز با سفر به شهر «کراچی» بخشی از ظرفیت های ساخت تجهیزات نظامی دریایی این این کشور را مشاهده کنیم که در سال های اخیر پیشرفت خوبی در این حوزه داشته است.

امیر خانزادی گفت: در همین فضا جمهوری اسلامی به ویژه نیروی دریایی ارتش پیشرفت های خیلی خوبی را تجربه کرده است. حرکت ها در گام اول انقلاب، حرکت های ظرفیت سازی و جهشی بوده است و اکنون انباشت قابل توجهی از دانش، تجربه و زیرساخت در مجموعه های فنی، صنعتی، علمی و دانشی نیروی دریایی، وزارت دفاع و بخش کشوری وجود دارد و به ما کمک می کند که گام دوم را با شتاب و قدرت بیشتری برداریم.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی کاملا خودکفا و مستقل است، افزود: در آینده برنامه ریزی ویژه ای برای ساخت تجهیزات داریم، این تجهیزات با توجه و دانشی که در گام اول به دست آوردیم رویکرد ویژه ای خواهد بود. در گام دوم قطعا ملت شریف ایران شاهد تجهیزاتی خواهند بود که به لحاظ فناوری، تکنیک و دانش فاصله جدی نسبت به گذشته دارد.

 

**نیروهای خارجی عامل ناامنی در منطقه

فرمانده نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هر کشوری به واسطه تکالیفی که دولت ها دارند وظیفه دارد با استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح، امنیت را در مناطق دریایی تحت حاکمیت خود برقرار کند و قطعا بخش های مختلف از جمله اقتصاد از آن بهره مند می شود.

وی افزود: ایران و پاکستان هر دو کشور از مرزها و مناطق تحت حاکمیت امن چه در منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و منطقه شمال اقیانوس هند برخورداند.

امیر خانزادی تاکید کرد: هدف از آنچه که در برخی موارد برخی از کشورهای غربی و قدرت های استکباری درباره امنیت تنگه هرمز و راه انداختن ائتلاف های نمایشی نام می برند به نوعی تثبیت حضور نامشروع خود است در حالی که این حضور به غیر از ایجاد ناامنی چیزی را به دنبال ندارد.

فرمانده نداجا حضور قدرت های خارجی و استکباری در منطقه را عامل نا امنی و خروج بی قید و شرط آنان را به نفع منطقه دانست و افزود: در این خصوص با همتای پاکستانی خود صحبت کردیم و گفتیم که این منطقه نیاز به هیچ نیروی خارجی ندارد و طرف پاکستانی نیز موافق مواضع ایران بود.

وی تاکید کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران هماهنگی و مشارکت کشورهای منطقه می تواند امنیت را آنگونه که به خوبی برقرار شده تا آینده تداوم ببخشد.

**بزرگ ترین تحول خلیج فارس

فرمانده نداجا گفت: همه آنانی که به صورت نمایشی در منطقه حضور داشتند نه تنها ائتلافی را نتوانستند شکل بدهند بلکه به تدریج در حال خروج هستند زیرا حضور بی دلیل آنان باعث هزینه سازی برای ملت های خود می شد و این کشورها به خوبی از این موضوع آگاه هستند.

وی افزود: انگلیسی ها بیشتر منطقه را ترک کردند، آمریکایی ها نیز ناو هواپیمابر خود را در نقطه دور مستقر کرده و می توان گفت که آنان نیز در حال ترک منطقه هستند.

امیر خانزادی تاکید کرد: حضور این کشورها هیچ تاثیر معنا داری در منطقه ندارد، آنانی که به نوعی از نبود غیبت نمایشی آمریکا نگرانی و ترس دارند و با حضور نمایشی آمریکا احساس دلگرمی می کنند  باید بدانند که خروج بیگانگان از منطقه قطعا امنیت بیشتری را به دنبال دارد.

**اهداف سفر به پاکستان

فرمانده نداجا گفت: جمهوری اسلامی ایران از مجموع ۱۵ کشور همسایه خود با چهار کشور از جمله جمهوری اسلامی پاکستان به طور همزمان دارای مرزهای زمینی و دریایی است.

وی با اشاره به حائز اهمیت بودن سفر سال گذشته فرمانده نیروی دریایی به تهران برای شرکت در اجلاس فرمانده های دریایی اقیانوس هند، افزود: در پاسخ به این سفر و دعوت رسمی از بنده، با هدف توسعه همکاری های میان دو کشور به ویژه نیروهای دریایی راهی پاکستان شدم.

وی خاطر نشان ساخت: رویکرد اصلی ما توسعه همکاری ها میان دو کشور ایران و پاکستان در دریا است که آن را به طور جدی دنبال می کنیم که جنبه های مختلفی شامل عملیاتی، فنی، آموزشی و همکاری های متعددی که در قالب تبادل اطلاعات شکل می گیرد، را به خود اختصاص می دهد.

امیر خانزادی افزود: نیرو دریایی پاکستان در آینده نزدیک قرار است رزمایش بین المللی «امان» را تدارک ببیند، از نداجا نیز برای حضور در آن دعوت شده، توضیحات لازم در این خصوص ارائه شد و برنامه ریزی های لازم برای رزمایش امان و رزمایش آتی فرمانده هان دریایی اقیانوس هند، که در اسفندماه قرار است برگزار شود، انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد تعاملی و همکاری دریایی آغاز شده است. یک فاصله زمانی را داشتیم که شاید بیش از ۲۰ سال فرمانده های دریایی دوطرف سفر دوجانبه به کشورهای یکدیگر نداشتند.

امیر خانزادی گفت وگوها با طرف پاکستانی را مهم و سازنده توصیف کرد و گفت: بر توسعه همکاری ها به ویژه بخش هایی که در منطقه واگرایی و یا اختلاف زمینه ای وجود دارد تاکید شد و دو طرف توافق کردند که اینگو مسائل باید از طریق گفت وگو به سرانجام برسد و هیچ کشور نباید در منطقه به دنبال راهکار نظامی باشد.

وی افزود: در سفر به شهر بندری کراچی از مراکز آموزشی، فنی و زیرساختی نیروی دریایی پاکستان بازدید خواهیم کرد، نتیجه این بازدید آشنایی با ظرفیت هایی خواهد بود که قابل اشتراک میان دو کشور است به ویژه در حوزه های آموزشی که از هم اکنون نشانه هایی از اینکه امکان اشتراک این ظرفیت قابل مشاهده است.

**بنادر چابهار و گوادر

فرمانده نداجا در ادامه گفت: درخصوص استفاده از ظرفیت های بنادر چابهار و گوادر با طرف پاکستانی گفت و گو شد. آنان معقتد بودند که به اشتراک گذاشتن ظرفیت دو بندر به رونق بیشتر منطقه کمک می کند.

وی گفت: طرفین تاکید داشتند که چابهار و گوادر دارای ظرفیت های ژئوپولیتیک خاصی هستند و هرگز رقیب یکدیگر نیستند چون ظرفیت های آنان جدا است.

حسین خانزادی گفت: قطعا در آینده زمینه های همکاری بین دو بندر هم بیشتر مهیا می شود که قطعا باعث شکوفایی سایر کشورها منطقه نیز خواهد شد.

امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با سفر به اسلام آباد با «ظفر محمود عباسی» همتای پاکستانی خود دیدار و درخصوص توسعه همکاری های مشترک و موضوعات مورد علاوه بحث و تبادل نظر انجام داد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی