چهارشنبه , 30 /بهمن /1398
 Wednesday , 19 /February /2020

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

پایگاه خبری جارپرس جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط زیر به صورت تمام وقت
دعوت به همکاری می نماید.
چپ چین خانم
مهارت کامل به تغییر تیترولید
خبرنگار مرد
حرفه ای و دارای سابقه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بازاریاب خانم
دارای سابقه در مطبوعات و خبرگزاریها
ارسال رزومه به  info@jaarpress.ir با شماره فکس: 02177600370

خبرگان رهبری از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کرد

تهران- جارپرس-مجلس خبرگان رهبری در پیامی در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین...

ترخیص خودروها از گمرک هیچ پشت پرده‌ای ندارد

تهران- جارپرس-رئیس کل گمرک ایران گفت: هدف اصلی از ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک جلوگیری از رسوب...

رونمایی از دومین دکل ساخت جهاددانشگاهی با حضور وزیر نفت

تهران- جارپرس-با حضور وزیر نفت از دکل ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی رونمایی شد.

پایان تحقیقات پرونده اکبر طبری/ کیفرخواست دو شهروند فرانسه صادر شد

تهران-جارپرس-سخنگوی قوه قضاییه گفت: از عموم مردم با هر فکر و سلیقه و هر گرایش سیاسی دعوت می کنم که ...

حضرت آیت الله خامنه‌ای :هرچه حضور مردم در پای صندوقها بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است

تهران- جارپرس-رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: در انتخابات هم مثل ۲۲بهمن و بزرگداشت شهید سلیمانی...

هیچ مورد مثبتی از کرونای جدید در ایران نداریم

تهران- جارپرس- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیج مورد مثبتی از ویروس کرونای جدید در کشور ن...

تثبیت قیمت طلای سیاه در بازار

تهران- جارپرس- قیمت نفت همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد و این موضوع باعث شده تا قیمت طلای س...

موسوی: مردم ایران به تناقض گویی‌های آمریکایی‌ها عادت کرده اند

تهران - جارپرس - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مردم عزتمند ایران نسبت به تناقض‌گویی‌های طیفی معلوم‌...

 • خبرگان رهبری از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کرد

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
 • ترخیص خودروها از گمرک هیچ پشت پرده‌ای ندارد

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
 • رونمایی از دومین دکل ساخت جهاددانشگاهی با حضور وزیر نفت

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
 • پایان تحقیقات پرونده اکبر طبری/ کیفرخواست دو شهروند فرانسه صادر شد

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
 • حضرت آیت الله خامنه‌ای :هرچه حضور مردم در پای صندوقها بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷
 • هیچ مورد مثبتی از کرونای جدید در ایران نداریم

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴
 • تثبیت قیمت طلای سیاه در بازار

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱
 • موسوی: مردم ایران به تناقض گویی‌های آمریکایی‌ها عادت کرده اند

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
آگهی
آگهی

بازی شطرنج در تراکتور و کیش و مات هواداران

تهران-جارپرس-تیم فوتبال تراکتور با گذشت ۱۸ ماه از زمان واگذاری به بخش خصوصی و تغییرات گسترده‌ در آن، نتوانسته خواسته‌های هواداران و البته مالک جدید را برآورده سازد و در این میان سرمربیان نخستین قربانیان نتایج ضعیف تیم بوده‌اند.

به گزارش جارپرس ازایرنا، تراکتور پس از آنکه در خرداد سال ۹۷ به طور رسمی به زنوزی واگذار شد، تغییرات گسترده ای را هم در سطح بازیکنان و هم در سطح کادر فنی و مدیرعاملی تیم تجربه کرد که البته هیج کدام از این تغییرات تاکنون این تیم پرطرفدار را به اهدافش نرسانده و تغییرات در کادر فنی و مدیرعاملان تیم راه به جایی نبرده است.

این تیم در سال نخست مالکیت زنوزی در پایان رقابت ها و به رغم به کارگیری سه سرمربی در طول فصل و چندین مدیرعامل، به دلایل مختلف نتواست در رده ای بهتر از پنجمی قرار گیرد تا آرزوی هواداران این تیم برای قهرمانی در لیگ برتربه سال بعد موکول شود؛این تیم در آن سال در رقابت های جام حذفی نیز در مرحله یک شانزدهم و نخستین دیدار مقابل صنعت نفت آبادان شکست خورد و حذف شد.

تراکتور در نخستین سال تجربه با زنوزی در ابتدای فصل، جان توشاک ولزی را به خدمت گرفت، اما حضور وی در ایران و تیم تراکتور چندی نپایید و این مربی پس از ۷ بازی ایران را ترک کرد.

تیم زنوزی با توشاک 2برد، ۳ تساوی و ۲ شکست تجربه کرد و با۹گل زده و میانگین ۱.۲۸ گل برای هر بازی و ۱۰ گل خورده میانگین ۱.۴۲ گل برای هر بازی را تجربه کرد و این مربی ولزی شبانه تبریز را ترک کرد تا هدایت تیم به طور موقت به محمد تقوی برسد.

تقوی تا نیم فصل هدایت تراکتور را به عنوان سرمربی موقت برعهده گرفت و به رغم موقت بودن، بهترین عملکرد را در بین دیگر سرمربیان این تیم برجا گذاشت و با ثبت میانگین ۱.۹ امتیاز برای هر بازی، این تیم را ترک کرد.

تقوی پس از توشاک در ۹ بازی بر روی صندلی سرمربیگری تراکتور نشست و ۵ برد، ۲ تساوی و ۲ شکست را با این تجربه کرد و در این ۹ دیدار ۱۷ گل برای تراکتور به ثمر رسید و ۷ گل نیز وارد دروزاه این تیم شد و این نشانگر هجومی بودن تیم و عملکرد بهتر در خط دفاعی بود.

با برکناری تقوی از تراکتور در نیم فصل، جرج لینکز، پیرمرد بلژیکی، جانشین او شد؛لیکنز موفق شد در ۷ دیداری که روی نیمکت تراکتورسازی نشست، ۵ پیروزی و ۲ تساوی کسب و امیدها برای قهرمانی این تیم را بیش از پیش کند.

اما آمار بسیار خوب لیکنز تا بازی سپیدرود ادامه داشت و اتفاقات این بازی و باخت های پی در پی تراکتور موجب حاشیه رفتن تیم شد و این اتفاق کار را برای لیکنز سخت تر و هواداران را از قهرمانی در لیگ برتر مایوس تر کرد.

لیکنز با تراکتور در ۱۵ بازی نیم فصل دوم ۷ برد، ۵ تساوی و ۳ باخت را تجربه کرد تا میانگین امتیاز لیکنز تا ۱٫۷ برای هر بازی کاهش یابد و همه این برکناری ها و انتصاب ها در پایان رده ای بهتر از پنجمی برای تراکتور نداشت.

سال نخست تراکتور زنوزی با تمام اتفاقات و کم و کاستی ها و فراز و فرودها و جدایی چند بازیکن کلیدی و تاثیرگذار از این به پایان رسید.

با شروع فصل نقل و انتقالات فصل جاری لیگ برتر، محمدرضا زنوزی در اولین اقدام، مصطفی دنیزلی، سرمربی ترکیه ای را به عنوان سکاندار تیم انتخاب و معرفی کرد واین مربی ترک که قبلا لیگ ایران را با تیم های پاس و پرسپولیس تجربه کرده بود، وارد گود مربیگری تراکتور شد و از همان ابتدا به هواداران قول قهرمانی در لیگ را داد.

۷ هفته نخست برای تراکتور رویایی و ایده آل بود و این تیم با دنیزلی و برخورداری از بازیکنان بزرگ و سرشناس بدون باخت و حتی گل خورده، خود را به به عنوان یکی از مدعیان به یگر تیم ها معرفی کرد.

اما هفته هشتم رقابت ها، هفته پایان رکوردهای تراکتور در لیگ بود و این تیم مقابل صنعت نفت آبادان ۲ بر یک بازنده شد و روند پیروزی ها تراکتور در این بازی قطع شد.

به دنبال این بازی، تراکتور در تبریز ۴ بر ۲ به استقلال باخت و نقاط ضعف این تیم در خطوط سه گانه بیشتر بروز کرد و اصرار بر استفاده از بازیکنانی که انگیزه و رمقی برای بازی نداشتند، به تدوام نتیجه نگرفتن تراکتور در رقابت ها منجر شد.

تراکتور در هفته دهم ۲ بر صفر بازنده بازی با سپاهان شد و در پی لغو 2 بازی با شهر خودرو و پیکان، ضعیف ترین نتیجه را مقابل ضعیف ترین تیم لیگ کسب کرد و با تساوی مقابل شاهین شهرداری بوشهر در تبریز، موج انتقادات را متوجه این تیم کرد.

پس از کسب نتایج ضعیف اخیر، هرچند سرمربی تراکتور عنوان کرد که هنوز برای قهرمان کردن تراکتور امیدوار است و این تیم را قهرمان خواهد کرد، اما به یکباره این سرمربی ترک، کناره گیری خود را از هدایت تراکتور اعلام کرد تا تراکتور در طول ۱۸ ماه و کمتر از ۲ فصل چهار سرمربی را تجربه کند؛ بعید نیست این روند تا پایان رقابت های فصل جاری چندین بار تکرار شد و تراکتور پنجمین و یا ششمین مربی را نیز تجربه کند و آزمون و خطا در این تیم همچنان ادامه داشته باشد.

با این روند بازی شطرنجی که در تراکتورشروع شده و این بار به مهره احد شیخ لاری رسیده، به طور قطع نتیجه نخواهد داد و نتیجه ای جز کیش و مات هواداران و عقب افتادن آرزوی چندین ساله آنها منجر نخواهد داشت.

مدیریت باشگاه برای موفقیت در لیگ برتر باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشد و با پرهیز از آزمون و خطا در این تیم و بکارگیری بازیکنان جوان و باانگیزه و کادر فنی مجرب به خواسته هواداران جامه عمل بپوشاند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی