يكشنبه , 05 /خرداد /1398
 Sunday , 26 /May /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

حکم بازداشت مهاجم ترکتورسازی در اسکاتلند صادر شد

تهران - جارپرس-آنتونی استوکس به دلیل مزاحمت برای همسر سابق خود و آزار و اذیت زنان به محض ورود به اسک...

اعتراض پرسپولیس به رای کمیته اخلاق

تهران - جارپرس-باشگاه پرسپولیس به رای صادر شده از سوی کمیته اخلاق اعتراض کرد.

۱۷۶ نیروی امریه پارسال جذب پایگاه های آتش نشانی روستایی شدند

تهران-جارپرس-مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در...

هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

تهران - جارپرس-سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستق...

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره کارتخوان در دفتر وزیر نفت

تهران - جارپرس-وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای، مطالب و ادعاهای مطرح شده در برخی رسانه ها و تریبون...

جریمه 5 میلیارد ریالی شرکت روغن نباتی متخلف وصول شد

تهران - جارپرس -  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از مختومه شدن پرونده اتهامی شرکت روغن نباتی خب...

مداح توهین کننده به مقدسات به دادسرا احضار شد

تهران - جارپرس-مداح توهین کننده به مقدسات اهل سنت در یکی از برنامه های شبکه 5 صدا و سیمای جمهوری ا...

لاریجانی رئیس ماند/پزشکیان و مصری نواب رئیس شدند

تهران - جارپرس -تهران-ایرنا-علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس برای سال چهارم مجلس دهم انتخاب شد.

 • حکم بازداشت مهاجم ترکتورسازی در اسکاتلند صادر شد

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
 • اعتراض پرسپولیس به رای کمیته اخلاق

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
 • ۱۷۶ نیروی امریه پارسال جذب پایگاه های آتش نشانی روستایی شدند

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
 • هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
 • اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره کارتخوان در دفتر وزیر نفت

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
 • جریمه 5 میلیارد ریالی شرکت روغن نباتی متخلف وصول شد

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
 • مداح توهین کننده به مقدسات به دادسرا احضار شد

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
 • لاریجانی رئیس ماند/پزشکیان و مصری نواب رئیس شدند

  يكشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳

آگهی
آگهی

هزینه ویزای ایران و عراق حذف شد

تهران - جارپرس - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره ویزای ایران و عراق گفت: مسافران باید ویزا بگیرند؛ اما هزینه دریافت ویزا حذف شد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه شنبه در سی و هشتمین ستاد هماهنگی خدمات سفر به میزبانی سازمان فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اشاره به سفر رئیس جمهوری به عراق گفت: مسئولان عراقی تمایلی به برداشتن ویزا بین دو کشور نداشتند، اما مقرر شد هزینه ویزا از ابتدای سال آینده حذف شود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات بهتری امسال نسبت به سال های گذشته برای سفرهای نوروزی در حال شکل گیری است، گفت: موضوع ایمنی و امنیت مهم است و دولت به شدت بر آن تاکید دارد. امیدواریم آمار تلفات جاده ای کاهش یابد.
مونسان با اشاره به اینکه در صورت نیاز به اعلام هشدارهایی مانند سیل و آب گرفتگی سازمان های هشدار دهنده باید دقت داشته باشند، گفت: تلاش می کنیم ایام خوبی برای مردم بسازیم .
وی افزود: دولت نیز تاکید ویژه به کنترل قیمت دارد، سازمان های مسئول هم باید توجه و حداکثر نظارت را اعمال کنند تا موضوع قیمت سبب تلخ کامی مسافران نشود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهداشت و موضوعات سلامت را مهم دانست و افزود: مراکز ارائه خدمات؛ مانند رستوران ها باید خدمات بهداشتی و سالم به مردم ارائه کنند.
وی با تاکید بر توزیع یکنواخت سفر به خصوص در غرب کشور گفت: بار ترافیکی باید به سمت غرب و شرق برود تا سبب کاهش ترافیک شده و گره های ترافیکی اتفاق نیافتد.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: امیدواریم با معرفی زیبایی های سایر نقاط کشور، شاهد کاهش ترافیک در مسیرهای شمالی باشیم، چند نقطه کور ترافیکی در شمال کشور وجود دارد که باید برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.
مونسان اضافه کرد: دستگاه‌های امنیتی و ایمنی، وزارت کشور و همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند اتفاق ناخوشایند بزرگی در کشور رخ ندهد، دستگاه‌های هشداردهنده باید بموقع اخبار هشداری را منتشر کنند تا حوادث پیش بینی نشده، زحمات دستگاه‌های عضو ستاد را تحت تاثیر قرار ندهد و مهمتر از آن کام مردم تلخ نشود.
وی گفت: توجه به نشاط و شادابی در ایام نوروز 98 به صورت ویژه باید در دستور کار قرار گیرد، همه باید تلاش کنیم حداکثر رضایت‌مندی مردم در این ایام فراهم شود، موضوع افزایش نیافتن قیمت و کنترل آن از دیگر موارد مورد تاکید رئیس جمهوری است. از سازمان تعزیزات حکومتی می‌خواهیم در این حوزه بیشتر توجه و نظارت کند؛ به ویژه در استان ها گشت‌های ویژه، نظارت بر افزایش نیافتن قیمت ها را به صورت شبانه روزی کنترل کنند.

***افزایش قیمت بلیت هواپیما
معاون رئیس جمهور گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما یکی از موضوعات مهم در این بخش است، با توجه به محدود شدن چارترکننده‌ها، باید با نظارت حداکثری از افزایش قیمت جلوگیری شود. نباید افزایش قیمت بلیت هواپیما، خدمات و اقدامات ستاد را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: معاونت گردشگری هم باید با نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی اجازه ندهد این مراکز خارج از سیاست‌های ابلاغی سازمان میراث‌فرهنگی حرکت کنند. به هیچ وجه در این بخش افزایش قیمت نخواهیم داشت و نباید اجازه دهیم موضوع قیمت موجب تلخکامی مردم در ایام نوروز شود.
مونسان گفت: پیش بینی می شود با وجود مشکلات موجود، در ایام نوروز شاهد رشد گردشگری داخلی باشیم، در 11 ماه امسال شاهد کاهش 3 میلیونی سفرهای خارجی بودیم و اگر همین تعداد امسال در نوروز سفر داخلی داشته باشند، پیش بینی می کنیم رشد 20 درصدی گردشگری داخلی رخ دهد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در گردشگری ورودی هم امسال با رشد و جهش قابل توجهی مواجه بودیم، در 11 ماه سال 97 از 7 میلیون گردشگر ورودی عبور کردیم و پیش بینی می شود در ایام نوروز 98 میزبان گردشگران خارجی زیادی باشیم.
وی گفت: تنوع محصولات گردشگری در دستور کار سازمان میراث فرهنگی بوده است؛ زیرا این موضوع به توزیع یکنواخت گردشگران در کشور کمک زیادی می‌کند، خوشبختانه از 400 واحد بومگردی به 1500 واحد رسیدیم و همین موضوع منجر به رشد طبیعت‌گردی در کشور شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به این اقدامات و برنامه‌ها، شعاری در سازمان میراث‌ فرهنگی با عنوان توزیع سفر؛ توزیع ثروت شکل گرفته است. اعتقاد داریم همه مناطق کشور باید از فواید و مزایای صنعت گردشگری بهره‌مند شوند.
مونسان اضافه کرد: در رسیدگی به شکایات دنبال تنبیه نیستیم، اگرچه تنبیه هم باید برای افرادی که از قانون تخطی می‌کنند در نظر گرفته شود. هدف ما رضایت‌مندی گردشگران است، رسیدگی به شکایات باید به لحظه باشد و مردم آثار آن را ببینند، نرم افزار و سامانه 09629 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در طول تعطیلات آماده پاسخگویی به مردم است.
معاون رئیس‌جمهوری گفت: ارائه آمارهای گردشگری در همه نقاط دنیا پیچیدگی و سختی خود را دارد، همه باید در سرعت انتقال آمار به ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دقت لازم را داشته باشند تا آمار در بالاترین سطح درستی ارائه شود.

***سه ویژگی مهم برای سفرهای نوروزی 98
رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با اشاره به اینکه در نوروز 98 سه ویژگی مهم مورد توجه است، تاکید کرد: توزیع سفر به نحوی که سفر در همه نقاط کشور جریان داشته باشد، کنترل قیمت و افزایش نیافتن آن برای بالا بردن سطح رضایت مردم و ایجاد فضایی بانشاط و امیدبخش در ایام نوروز.
مونسان افزود: بیش از یک میلیون نفر از هموطنان در بخش‌های مختلف در طول ایام نوروز تلاش می کنند تا مردم ما در آرامش و امنیت سفرهای خوب و بانشاطی را داشته باشند، امیدواریم با تلاش و هماهنگی مضاعف، نوروز 98 سرشار از شادی و طراوت برای هموطنان باشد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی