سه شنبه , 28 /اسفند /1397
 Tuesday , 19 /March /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

خدمات درمانی در نوروز به تعطیلات نمی رود

تهران- جارپرس -در طول حدود 2 هفته تعطیلات نوروزی که بسیاری از مردم برای سفر و دید و بازدید ها و سای...

حداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد

تهران- جارپرس -در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران برای سال 98، مبلغ 15...

ظریف: سفر رئیس جمهوری به عراق گره های بسیاری را باز کرد

قم - جارپرس - وزیر امور خارجه با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق بسیار موفق بود گ...

10 کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه هراز زیر بار ترافیک رفت

ساری - جارپرس - در آستانه شروع تعطیلات نوروزی 10 کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه محور هراز آمل - ته...

احداث زیرساخت‌ راکتورهای بوشهر 2و 3 تابستان 98

تهران - جارپرس - رئیس سازمان انرژی اتمی از بتن ریزی زیرساخت‌های راکتورهای نیروگاه‌های بوشهر 2 و 3 تا...

متهمان بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند

تهران - جارپرس - قاضی دادگاه انقلاب گفت: متهمان بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند و این حکم امشب ...

لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکلات مردم غفلت نمی کنیم

تهران - جارپرس - رییس جمهوری خطاب به ملت ایران گفت: مطمئن باشید لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکل...

وزیر امور خارجه برای دیدار با مراجع وارد قم شد

قم - جارپرس - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه به منظور دیدار با مراج...

 • خدمات درمانی در نوروز به تعطیلات نمی رود

  سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
 • حداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد

  سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
 • ظریف: سفر رئیس جمهوری به عراق گره های بسیاری را باز کرد

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۱
 • 10 کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه هراز زیر بار ترافیک رفت

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
 • احداث زیرساخت‌ راکتورهای بوشهر 2و 3 تابستان 98

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۶
 • متهمان بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
 • لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکلات مردم غفلت نمی کنیم

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
 • وزیر امور خارجه برای دیدار با مراجع وارد قم شد

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱

هزینه ویزای ایران و عراق حذف شد

تهران - جارپرس - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره ویزای ایران و عراق گفت: مسافران باید ویزا بگیرند؛ اما هزینه دریافت ویزا حذف شد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه شنبه در سی و هشتمین ستاد هماهنگی خدمات سفر به میزبانی سازمان فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اشاره به سفر رئیس جمهوری به عراق گفت: مسئولان عراقی تمایلی به برداشتن ویزا بین دو کشور نداشتند، اما مقرر شد هزینه ویزا از ابتدای سال آینده حذف شود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات بهتری امسال نسبت به سال های گذشته برای سفرهای نوروزی در حال شکل گیری است، گفت: موضوع ایمنی و امنیت مهم است و دولت به شدت بر آن تاکید دارد. امیدواریم آمار تلفات جاده ای کاهش یابد.
مونسان با اشاره به اینکه در صورت نیاز به اعلام هشدارهایی مانند سیل و آب گرفتگی سازمان های هشدار دهنده باید دقت داشته باشند، گفت: تلاش می کنیم ایام خوبی برای مردم بسازیم .
وی افزود: دولت نیز تاکید ویژه به کنترل قیمت دارد، سازمان های مسئول هم باید توجه و حداکثر نظارت را اعمال کنند تا موضوع قیمت سبب تلخ کامی مسافران نشود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهداشت و موضوعات سلامت را مهم دانست و افزود: مراکز ارائه خدمات؛ مانند رستوران ها باید خدمات بهداشتی و سالم به مردم ارائه کنند.
وی با تاکید بر توزیع یکنواخت سفر به خصوص در غرب کشور گفت: بار ترافیکی باید به سمت غرب و شرق برود تا سبب کاهش ترافیک شده و گره های ترافیکی اتفاق نیافتد.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: امیدواریم با معرفی زیبایی های سایر نقاط کشور، شاهد کاهش ترافیک در مسیرهای شمالی باشیم، چند نقطه کور ترافیکی در شمال کشور وجود دارد که باید برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.
مونسان اضافه کرد: دستگاه‌های امنیتی و ایمنی، وزارت کشور و همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند اتفاق ناخوشایند بزرگی در کشور رخ ندهد، دستگاه‌های هشداردهنده باید بموقع اخبار هشداری را منتشر کنند تا حوادث پیش بینی نشده، زحمات دستگاه‌های عضو ستاد را تحت تاثیر قرار ندهد و مهمتر از آن کام مردم تلخ نشود.
وی گفت: توجه به نشاط و شادابی در ایام نوروز 98 به صورت ویژه باید در دستور کار قرار گیرد، همه باید تلاش کنیم حداکثر رضایت‌مندی مردم در این ایام فراهم شود، موضوع افزایش نیافتن قیمت و کنترل آن از دیگر موارد مورد تاکید رئیس جمهوری است. از سازمان تعزیزات حکومتی می‌خواهیم در این حوزه بیشتر توجه و نظارت کند؛ به ویژه در استان ها گشت‌های ویژه، نظارت بر افزایش نیافتن قیمت ها را به صورت شبانه روزی کنترل کنند.

***افزایش قیمت بلیت هواپیما
معاون رئیس جمهور گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما یکی از موضوعات مهم در این بخش است، با توجه به محدود شدن چارترکننده‌ها، باید با نظارت حداکثری از افزایش قیمت جلوگیری شود. نباید افزایش قیمت بلیت هواپیما، خدمات و اقدامات ستاد را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: معاونت گردشگری هم باید با نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی اجازه ندهد این مراکز خارج از سیاست‌های ابلاغی سازمان میراث‌فرهنگی حرکت کنند. به هیچ وجه در این بخش افزایش قیمت نخواهیم داشت و نباید اجازه دهیم موضوع قیمت موجب تلخکامی مردم در ایام نوروز شود.
مونسان گفت: پیش بینی می شود با وجود مشکلات موجود، در ایام نوروز شاهد رشد گردشگری داخلی باشیم، در 11 ماه امسال شاهد کاهش 3 میلیونی سفرهای خارجی بودیم و اگر همین تعداد امسال در نوروز سفر داخلی داشته باشند، پیش بینی می کنیم رشد 20 درصدی گردشگری داخلی رخ دهد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در گردشگری ورودی هم امسال با رشد و جهش قابل توجهی مواجه بودیم، در 11 ماه سال 97 از 7 میلیون گردشگر ورودی عبور کردیم و پیش بینی می شود در ایام نوروز 98 میزبان گردشگران خارجی زیادی باشیم.
وی گفت: تنوع محصولات گردشگری در دستور کار سازمان میراث فرهنگی بوده است؛ زیرا این موضوع به توزیع یکنواخت گردشگران در کشور کمک زیادی می‌کند، خوشبختانه از 400 واحد بومگردی به 1500 واحد رسیدیم و همین موضوع منجر به رشد طبیعت‌گردی در کشور شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به این اقدامات و برنامه‌ها، شعاری در سازمان میراث‌ فرهنگی با عنوان توزیع سفر؛ توزیع ثروت شکل گرفته است. اعتقاد داریم همه مناطق کشور باید از فواید و مزایای صنعت گردشگری بهره‌مند شوند.
مونسان اضافه کرد: در رسیدگی به شکایات دنبال تنبیه نیستیم، اگرچه تنبیه هم باید برای افرادی که از قانون تخطی می‌کنند در نظر گرفته شود. هدف ما رضایت‌مندی گردشگران است، رسیدگی به شکایات باید به لحظه باشد و مردم آثار آن را ببینند، نرم افزار و سامانه 09629 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در طول تعطیلات آماده پاسخگویی به مردم است.
معاون رئیس‌جمهوری گفت: ارائه آمارهای گردشگری در همه نقاط دنیا پیچیدگی و سختی خود را دارد، همه باید در سرعت انتقال آمار به ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دقت لازم را داشته باشند تا آمار در بالاترین سطح درستی ارائه شود.

***سه ویژگی مهم برای سفرهای نوروزی 98
رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با اشاره به اینکه در نوروز 98 سه ویژگی مهم مورد توجه است، تاکید کرد: توزیع سفر به نحوی که سفر در همه نقاط کشور جریان داشته باشد، کنترل قیمت و افزایش نیافتن آن برای بالا بردن سطح رضایت مردم و ایجاد فضایی بانشاط و امیدبخش در ایام نوروز.
مونسان افزود: بیش از یک میلیون نفر از هموطنان در بخش‌های مختلف در طول ایام نوروز تلاش می کنند تا مردم ما در آرامش و امنیت سفرهای خوب و بانشاطی را داشته باشند، امیدواریم با تلاش و هماهنگی مضاعف، نوروز 98 سرشار از شادی و طراوت برای هموطنان باشد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی