جمعه , 26 /بهمن /1397
 Friday , 15 /February /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

قاچاق خاک واقعیت ندارد

قزوین - جارپرس - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قاچاق خاک کشور واقعیت ندارد ...

حمله به اتوبوس پرسنل فداکار سپاه عمق درماندگی دشمنان است

تهران - جارپرس - رییس جمهوری حمله سبعانه به اتوبوس حامل پرسنل فداکار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی...

گورباچف: آمریکا با هدف برتری نظامی از پیمان موشکی خارج شد

تهران - جارپرس - آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی هدف آمریکا از فسخ پیمان منع موشک های هسته ای میان...

مادورو خواستار همبستگی ملت‌های عربی و اسلامی با ونزوئلا شد

تهران - جارپرس - رئیس‌جمهور ونزوئلا از ملت‌های عربی و اسلامی خواست تا با این کشور اعلام همبستگی کن...

نمک خطر بروز سرطان معده را 68درصد بیشتر می کند

تهران - جارپرس - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خطر بروز سرط...

22 مسیر برون شهری به علت نبود ایمنی مسدود است

تهران - جارپرس - مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: 22 مسیر برون شهری به علت نبود ایمنی، بارش ب...

جدایی اصلاح طلبان از دولت گل به خودی است

تهران - جارپرس - بهزاد نبوی این روزها بیش از هر زمان دیگری دغدغه روشنگری دارد. وی در مرور تاریخ 4...

زیردریایی فاتح با حضور رییس‌جمهوری به نیروی دریایی ملحق می شود

تهران - جارپرس - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: زیردریایی فاتح در روزهای آیند...

 • قاچاق خاک واقعیت ندارد

  پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
 • حمله به اتوبوس پرسنل فداکار سپاه عمق درماندگی دشمنان است

  پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
 • گورباچف: آمریکا با هدف برتری نظامی از پیمان موشکی خارج شد

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
 • مادورو خواستار همبستگی ملت‌های عربی و اسلامی با ونزوئلا شد

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
 • نمک خطر بروز سرطان معده را 68درصد بیشتر می کند

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 • 22 مسیر برون شهری به علت نبود ایمنی مسدود است

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
 • جدایی اصلاح طلبان از دولت گل به خودی است

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
 • زیردریایی فاتح با حضور رییس‌جمهوری به نیروی دریایی ملحق می شود

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴

روایت «اِل تیمپو» از کوچ کی روش به کلمبیا

تهران - جارپرس - روزنامه «اِل تیمپو» در گزارشی با اشاره به قطعی شدن قرارداد «کارلوس کی روش» با تیم ملی کلمبیا در هفته جاری، ابعاد تازه ای را از داستان حضور مرد پرتغالی روی نیمکت این تیم آشکار کرد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، این روزنامه کلمبیایی در گزارش خود می نویسد: تیم ملی کلمبیا سرانجام در هفته جاری می تواند حضور کی روش را در راس کادر فنی خود لمس کند. 152 روز پیش صندلی سرمربی این تیم خالی شد و این موضوع دقیقا به کنفرانس خبری روز 4 سپتامبر بر می گردد؛ زمانی که «خوزه نستور پکرمن» از سمتش در این تیم اخراج شد.
و حالا انتظار می رود «کارلوس کی روش» پرتغالی هفته جاری با سفر به بوگوتا (پایتخت کلمبیا) امضای خود را پای قرارداد نشانده و مسئولیت تیم ملی کلمبیا را بپذیرد؛ این در حالی است که جام ملت های آمریکای جنوبی از 15 ژوئن سال جاری میلادی در برزیل آغاز می شود و این نخستین چالشی است که انتظار کی روش را می کشد.
داستان حضور کی روش روی نیمکت کلمبیا، از اواخر ماه آگوست سال گذشته آغاز شد یعنی حتی پیش از تایید جدایی پکرمن.
نخستین تماس های رسمی در 24 سپتامبر و در هتل سَوُوی لندن برقرار شد؛ جایی که کی روش با رامون خسورون رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا و در آستانه حضور این 2 نفر در مراسم اهدای جوایز بهترین های فیفا، دیدار کرد.
در ادامه 2 ارتباط دیگر نیز برقرار شد؛ ضیافت شام در ماه نوامبر در مادرید و جلسه ای دیگر در جریان برگزاری فینال جام لیبرتادورس مابین ریورپلاته و بوکاجونیورز در روز نهم دسامبر در همان شهر.
همزمان با آغاز مذاکرات با کی روش، تیم ملی کلمبیا چند بازی دوستانه پیش روی خود می دید و فدراسیون فوتبال این کشور «آرتورو ریِس» سرمربی تیم زیر 20 ساله های کلمبیا را به سمت سرمربی تیم بزرگسالان منصوب کرد؛ کسی که در 2 بازی دوستانه ماه سپتامبر مقابل ونزوئلا و آرژانتین روی نیمکت این تیم نشست و در ادامه نیز در ماه اکتبر بار دیگر برای هدایت این تیم در بازی مقابل آمریکا و کاستاریکا فراخوانده شد.
با این حال، فرآیند تایید حضور کی روش بارها به تعویق افتاد؛ در واقع «آلوارو گونزالس آلزاته» رئیس واحد «دیفوتبال» یا «شاخه آماتور»، تنها کسی بود که از همان ابتدای کار مخالفت خود را با حضور کی روش ابراز کرد؛ به عبارت دیگر او می خواست جانشین پکرمن، یک کلمبیایی باشد و برای این منظور دو گزینه را معرفی کرد: رینالدو روئدا و خوآن کارلوس اوساریو.
بدنبال تصمیم هیات مدیره جدید فدراسیون فوتبال شیلی مبنی بر ابقای روئِدا در سمتش روی نیمکت تیم ملی این کشور، گزینه نخست به طور خودکار حذف شد.
و دومین گزینه یعنی کسی که گونزالس به طور مستقیم با وی مذاکره کرده بود، سر از تیم ملی پاراگوئه در آورد.
لوئیس فیلیپه اسکولاری گزینه دیگر روی میز فدراسیون فوتبال کلمبیا بود اما پس از اینکه سرمربی کنونی تیم پالمیراس در کنفرانسی مطبوعاتی به طور علنی نسبت به این پیشنهاد ابراز عدم تمایل کرد، فدراسیون فوتبال کلمبیا را بر آن داشت تا با انتشار پستی در شبکه های مجازی، خود را نسبت به چنین پیشنهادی بی اطلاع نشان داده و از عدم تمایلش برای جذب اسکولاری پرده بر دارد.
فاکتور دیگری که حضور کی روش را روی نیمکت کلمبیا به تاخیر انداخت، تعهدات سرمربی زاده موزابیک به تیم ملی ایران بود؛ تیمی که در آن زمان در جام ملت های آسیا حضور داشت.
با این حال، با وجود اینکه کی روش هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت اما گاه و بیگاه به کلمبیا چشمک می زد؛ در واقع او در جریان مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه و در حالی که رقابت های جام ملت های آسیا رفته رفته به اوج خود می رسید، با اشاره به تیم ملی کلمبیا اظهار داشت: آنها تیم حیرت انگیزی هستند، بازیکنان شگفت انگیزی دارند و در رده بندی فیفا در جایگاه بالایی قرار دارند؛ قبول کردن هدایت تیم با اعتباری مثل کلمبیا باعث افتخار و مباهات من خواهد بود.
کی روش به همراه ایران تا نیمه نهایی جام ملت های 2019 آسیا رسید؛ جایی که در نهایت به ژاپن باخت و از گردونه رقابت ها کنار رفت؛ این در حالی است که به محض اتمام همکاری اش با تیم ملی ایران، کی روش به اینستاگرام یورش برد و نوشت: با کلمات نمی توانم از این بازیکنان تشکر کنم؛ برای تمام کارهایی که در طی این چند سال انجام دادند؛ برای حمایت ها و تعهدشان. بودن در کنار آنها، این مردان فوق العاده باعث افتخار من بود؛ در این سفر 8 ساله با وجود تمام ناملایمات آنها همواره شخصیت بزرگ خود را حفظ کردند؛ شخصیتی که فکر می کنم به واسطه آن استحقاق حضور در فینال را داشتند.
کی روش در ادامه پیام اینستاگرامی خود نوشت: این تیم یکی از بهترین خانواده های فوتبالی در دوران حرفه ای من بود و برای تمام آنها بهترین ها را آرزو دارم؛ و حالا، پایان کار اینجا است؛ من به روش خودم این کار را انجام دادم و با حمایت تمام اعضای گروه بهترین، خودم را به نمایش گذاشتم؛ از همه سپاسگزارم.
این پیام پایان کار دوران هشت ساله کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران بود؛ دورانی که با حضور در 2 جام جهانی (2014 و 2018) همراه شد و آمار 65 پیروزی، 27 تساوی و 13 شکست را در 100 بازی برای وی برجای گذاشت.
به محض اتمام تعهدات کی روش با ایران، او با هواپیما عازم لیسبون شد و انتظار می رود با حضور در کلمبیا، طی هفته جاری با این تیم به توافق برسد.
پنج ماه بی سرپرستی تیم ملی کلمبیا در شرف پایان یافتن است و علاوه بر این، بازی دوستانه ای با ژاپن برای ماه مارس نیز تدارک دیده شده و ضرب الاجل دیگری در کار نیست.
فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار بیانیه ای اطمینان داد که این نهاد هیچ مبلغی را به عنوان کمیسیون به هیچ واسطه ای در ارتباط به کارلوس کی روش پرداخت نخواهد کرد.
«خورخه انریکه والز» نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال کلمبیا در مصاحبه با ال تیمپو اظهار داشت: هیچ کمیسیونی در کار نیست؛ نخستین حرفی که کی روش با ما در میان گذاشت این بود: «نه تنها واسطه ای وجود ندارد بلکه هیچ علاقه ای هم به چنین افرادی ندارم؛ برای مذاکره کردن کسی را به نیابت از خودم نمی فرستم»؛ علاوه بر این، دختر او به عنوان وکیل، کارهای حقوقی او را انجام می دهد.
این در حالی است که «آلوارو گونزالس آلزاته» که براساس ادعای رسانه های مختلف، به دلیل واسطه قرار دادن پسرش برای مذاکرات با کی روش، از سوی رئیس این نهاد مورد غضب قرار گرفته است؛ در مصاحبه با این روزنامه اظهار داشت: در هیچ کدام از جلسات کمیته اجرایی صحبتی از کمیسیون در کار نبوده و همواره پرداخت مستقیم مورد نظر بوده است؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی هیچ امتیازی برای پسرم درخواست نکرده ام و همواره از او خواسته ام تا کار حرفه ای خود را در نهایت شرافت و شفافیت و بدون دخالت دادن من یا فدراسیون انجام دهد.