دوشنبه , 03 /تير /1398
 Monday , 24 /June /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi
 سپاه یک فروندپهپادجاسوسی آمریکائی را سرنگون کرد

ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود

تهران - چارپرس-وزیر امور خارجه تاکید کرد: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد، کاملاً ا...

بهزیستی: مراقب نسخه اعتیادآور برخی عطاری ها برای ترک اعتیاد باشید

شیراز - جارپرس - مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی فارس گفت: برخی عطاری‌ها با کپسول‌های ...

اگر اروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

تهران - جارپرس - سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما از کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم و به دنبال افزایش...

تحریم‌های آمریکا مانع همکاری های بین المللی در عرصه مواد مخدر شده است

تهران - جارپرس - وزیر امور خارجه گفت:اعمال تحریم‌ها و اقدامات یک جانبه آمریکا و ورود آنها به عرصه...

بیت کوین رکورد زد

تهران - جارپرس - بهای ارز دیجیتال بیت کوین در معاملات امروز با تداوم روند صعودی به ۱۱ هزار و ۳۰۴ دلا...

اروپایی ها به دنبال خرید تسلیحات بیشتر از شرکت های آمریکایی هستند

تهران - جارپرس - سازندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در امریکا اعلام کردند که درخواست های کشورهای اروپ...

قیمت هر دست دل و جگر گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان شد

تهران - جارپرس - رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه، گفت: کاهش کشتار دام زنده، قیمت هر دست دل ...

سه هزار دستگاه پژو ۳۰۱ امسال تولید می شود

تهران - جارپرس - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: اکنون قالب های قطعات خودروی پژ...

 • ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸
 • بهزیستی: مراقب نسخه اعتیادآور برخی عطاری ها برای ترک اعتیاد باشید

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
 • اگر اروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵
 • تحریم‌های آمریکا مانع همکاری های بین المللی در عرصه مواد مخدر شده است

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
 • بیت کوین رکورد زد

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
 • اروپایی ها به دنبال خرید تسلیحات بیشتر از شرکت های آمریکایی هستند

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
 • قیمت هر دست دل و جگر گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان شد

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
 • سه هزار دستگاه پژو ۳۰۱ امسال تولید می شود

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
واشنگتن پست:رفتارترامپ ایران را به میز مذاکره نمی آورد

آگهی
آگهی

خیز بلند دموکرات ها برای استیضاح ترامپ

تهران - جارپرس - هنوز درگیری کاخ سفید و دموکرات ها بر سر بودجه مرزی ادامه دارد، با این حال اعضای مجلس نمایندگان که به تازگی دموکرات هادر آن اکثریت را به دست آورده اند، اعلام کردند با جدیت موضوع استیضاح «دونالد ترامپ» را پیگیری می کنند.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، آتش تنشی که در هفته پایانی سال 2018 اوج گرفت و باعث تعطیلی حدود یک سوم دستگاه های دولتی ایالات متحده گردید نه تنها در سال جدید فروکش نکرد بلکه نشانه هایی از تعمیق و تبدیل آن به یک بحران بزرگ به چشم می خورد. به اعتقاد تحلیلگران مسائل ایالات متحده، مجادله میان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با نمایندگان دموکرات مجلس این کشور، در افکار عمومی به شکل نوعی لجبازی در آمده است.
رئیس جمهوری آمریکا بر خواسته خود در زمینه تامین بودجه بیش از 5 میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید می کند و آن را بسیار ضروری تر از هر طرح و بودجه دیگری می داند حال آنکه دموکرات ها آشکارا با آن مخالف می کنند. این امر اختلافی بود چند هفته اخیر بخشی از دولت را به تعطیلی کشاند و حال ترامپ در مقابل حزب رقیب خود تلاش می کند از ادامه تعطیلی نهادهای این کشور به عنوان حربه ای برای وادار کردن دموکرات ها به عقب نشینی استفاده کند.
در شرایطی که دموکرات ها بر تصمیم خود پافشاری می کنند، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز در پاسخ به آن ها گفته با این شرایط ممکن است تعطیلات کارمندان ماه ها یا سال ها به طول بیانجامد.

** استیضاح ترامپ هدف اصلی دموکرات ها
گذشته از چالش اقتصادی و بودجه ای، عرصه سیاسی دیگری هم در دشمنی های دو حزب باز شده که آن هم به جریان افتادن موضوع استیضاح رئیس جمهوری است. در این بین با تغییر در ساختار مجلس نمایندگان آمریکا و کسب اکثریت از سوی دموکرات ها، زمزمه های استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده هم پرقدرت تر از قبل به گوش می رسد.
رساترین اظهارات از سوی یکی از تازه واردان به مجلس نمایندگان آمریکا عنوان شد. «رشیده طلیب» نماینده جدید مجلس این کشور در همین روزهای نخست ورود به مجلس، ترامپ را آماج حملات تند لفظی خود قرار داد. وی تقریبا با همان ادبیات به جنگ ترامپ رفت و اعلام کرد از روزهای ابتدایی دوره مسوولیت خود با جدیت موضوع استیضاح وی را دنبال می کند. در این راستا حتی «برد شرمن» دیگر نماینده دموکرات هم تصریح کرد طرح مربوط به استیضاح دونالد ترامپ را به مجلس ارائه کرده است.
روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی در همین زمینه آورده است: طلیب قول داد که موضوع استیضاح را پیگیری می کند و از گفته های تند و غافلگیرکننده خود علیه ترامپ پشیمان نیست.
روزنامه فوق انتخاب این زن فلسطینی الاصل به عنوان نماینده مجلس آمریکا را نوعی تاریخسازی دانست و آورد وی ساعاتی پس از ادای سوگند نمایندگی در اظهاراتی به عنوان نخست خبر رسانه ها در آمریکا تبدیل شد. طلیب اعتراف کرد که مجلس جدید آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها قرار گرفته است روی برکناری رئیس جمهوری کنونی آمریکا تمرکز می کند.
این سخنان طلیب با تشویق شدید و واکنش مثبت مخاطبان روبرو شد به ویژه آنکه بسیاری از فعالان حوزه مهاجرتی نیز در محل حضور داشتند. برخی از حامیان این نماینده مجلس آمریکا تاکید کردند وی به درستی توانسته است نارضایتی سیاسی آن ها را بازتاب بدهد اما برخی دیگر از نوع ادبیات وی انتقاد کرده اند. وی سپس در یک پیام توئیتری، خود را نسبت به انتقادها بی تفاوت نشان داد.
به نوشته رسانه های آمریکایی مهمترین محور در طرح استیضاح به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 و نتیجه تحقیقات «رابرت مولر» در این زمینه مربوط می شود. «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هم ضمن مشروع دانستن نارضایتی ها از ریاست جمهوری ترامپ، عنوان داشت اکنون زود است که در مورد استیضاح وی سخنی گفته شود. پلوسی اظهار داشت که نیاز است تا نتایج تحقیقات نماینده ویژه (رابرت مولر) در زمینه دخالت احتمالی روسیه برای نمایندگان مشخص شود.
روزنامه «یو.اس.ای تودی» نیز در گزارشی زمان را برای استیضاح ترامپ مناسب دانست و با اشاره به تحولات بعد از سوگند نمایندگان تازه مجلس اینگونه به موضوع پرداخت که «ریاست جمهوری ترامپ تهدید جدی و مستقیم علیه ایالات متحده است. وی تقریبا هر روز به قانون اساسی، دموکراسی، حکومت قانون و مردمی که در این کشور زندگی می کنند، حمله ور می شود. وی چالشی قانونی را برای کشور پدید آورده است که هم اکنون باید با آن مقابله کرد».
طلیب هم در زمینه استیضاح ترامپ اظهار داشت دموکرات ها نیازی به نتیجه تحقیقات مولر ندارند زیرا هدف اصلی این تحقیقات آن است تا مشخص کند که آیا وی به صورت مستقیم در توطئه روسیه در انتخابات سال 2016 دخالت داشته است یا خیر. نیازی به انتظار تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیق ها وجود ندارد زیرا رئیس جمهوری در این دو سال جرائم و جنایات شدیدی را علیه ایالات متحده مرتکب شده که سوء استفاده از قدرت و اعتمادعمومی از مهمترین آن ها است.

**استیضاح؛ خیلی دور خیلی نزدیک
البته هنوز در میان دشمنان ترامپ در رسانه ها و کارشناسان همسویی کاملی دیده نمی شود. واشنگتن پست در گزارش خود تاکید می کند دموکرات ها باید علیه دروغ های ترامپ جنگی را به راه بیاندازند. شبکه خبری «سی.ان.ان» هم به نقل از تحلیلگران، سخنان نمایندگان دموکرات در مورد ترامپ را به شماره افتادن دوران ریاست جمهوری ترامپ تحلیل کرد. با این وجود، سی.ان.ان ضمن تایید سخنان نانسی پلوسی سخن گفتن از استیضاح رئیس جمهوری را بسیار زودهنگام دانسته است.
به نوشته گزارش تارنمای شبکه خبری «ای.بی.سی نیوز» اگرچه رئیس مجلس جدید نمایندگان آمریکا موضوع استیضاح رئیس جمهوری را رد نکرد اما اظهار داشت: نباید به موضوع استیضاح از دیدگاه های سیاسی نگریسته شود زیرا استیضاح بسیار تفرقه آفرین و شکاف ساز است و نباید دموکرات ها به دلایل سیاسی آن را دنبال کنند.
این شبکه تلویزیونی آورده است دموکرات ها به محض در اختیار گرفتن کنترل مجلس، دست به کار شدند. به نظر می رسد آن ها قادر خواهند شد تا موضوع استیضاح را پیش ببرند و سپس سنا را به جلسه دادگاهی علیه رئیس جمهوری تبدیل کنند. اما از آنجاکه اکثریت مجلس سنا در دست حزب جمهوریخواه قرار دارد احتمال محکومیت ترامپ و اخراج وی اندک است.
به نوشته واشنگتن پست این خبرهای پرتعداد در مورد استیضاح، رئیس جمهوری دولت آمریکا را به واکنش واداشت. «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این موضوع عنوان کرد که ترامپ می گوید دموکرات ها نمی توانند وی را استیضاح کنند زیرا دوره ریاست جمهوری وی بیش از انتظارها موفق بوده است.
شبکه خبری سی.ان.ان هم اعتقاد دارد در مورد اجرای عملی استیضاح تردیدهای واقعی مطرح است. گزارش با ابراز تردید نسبت به موفقیت دموکرات ها، به سخنان ترامپ استناد کرد و دلیل مخالفت دموکرات ها با ترامپ را در این امر می داند که دموکرات ها از شکست خود در انتخابات سال 2020 اطمینان پیدا کرده اند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی