جمعه , 28 /دي /1397
 Friday , 18 /January /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

آمادگی لغو روادید بازرگانی همزمان با سفر روحانی به بغداد

کربلا - جارپرس - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت موافقت طرف عراقی، توافقنامه لغو...

روسیه آمریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد

مسکو - جارپرس - دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به اینکه روس ها می دانند که آم...

کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

لندن – جارپرس – یک سخنگوی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که کانال ویژه مالی اروپا موسوم به «...

لبنان دعوت آمریکا برای شرکت در کنفرانس ورشو را رد کرد

تهران - جارپرس - شبکه خبری المیادین از نپذیرفتن دعوت آمریکا از سوی لبنان برای شرکت در کنفرانس ضد ا...

موگرینی در نشست لهستان شرکت نمی‌کند

لندن – جارپرس – یک سخنگوی اتحادیه اروپا با اشاره به فشردگی برنامه کاری «فدریکا موگرینی» مسئول سیا...

ظریف: ایرانیان افسانه ابرقدرتی آمریکا را درهم شکستند

تهران - جارپرس - وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری با اشاره به سالگرد فرار شاه و همزمانی آن ...

انتصاب رابط خانه مطبوعات شهرستان بابلسر

بابلسر - جارپرس - در حکمی از سوی مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران، رابط خانه مطبوعات شهرستان بابلسر من...

جولیانی به تبانی تیم ترامپ با روسیه اعتراف کرد

تهران - جارپرس - تارنمای خبری بیزینس اینسایدر گزارش داد: رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهو...

 • آمادگی لغو روادید بازرگانی همزمان با سفر روحانی به بغداد

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
 • روسیه آمریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴
 • کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱
 • لبنان دعوت آمریکا برای شرکت در کنفرانس ورشو را رد کرد

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
 • موگرینی در نشست لهستان شرکت نمی‌کند

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 • ظریف: ایرانیان افسانه ابرقدرتی آمریکا را درهم شکستند

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
 • انتصاب رابط خانه مطبوعات شهرستان بابلسر

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
 • جولیانی به تبانی تیم ترامپ با روسیه اعتراف کرد

  پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸

آذری جهرمی: اجازه خرابکاری در شبکه ارتباطی کشور را نمی دهیم

تهران - جارپرس - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمله سایبری انجام شده روز گذشته رژیم صهیونیستی به شبکه ارتباطی ایران گفت: به هیچ عنوان اجازه اختلال در شبکه ارتباطی کشور را نمی دهیم.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» امروز (سه شنبه) در همایش پدافند غیرعامل در شبکه های ارتباطی کشور در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نیروهای متخصص و جوانان توانمند کشور در مقابل حملات سایبری ایستادگی خواهند کرد و هیچ زمان اجازه نمی دهند ارتباطات کشور دچار وقفه شود.
وی بیان داشت: اینکه عده ای فکر کنند می توانند شبکه ارتباطی ایران را دچار اختلال کنند، خیال خامی بیش نیست و شبکه، همواره پایدار خواهد ماند.
آذری جهرمی از جمع آوری مدارک و شواهد حمله سایبری دیروز خبر داد و گفت: این مدارک برای احقاق حق کشورمان در همه مجامع جهانی ارائه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: دانش به دست آمده در جریان این دفع حمله سایبری را در اختیار کشورهای دوست و همسایه قرار خواهیم داد تا آنها از این تجربه استفاده کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ایستادگی در برابر حملات سایبری هرچند با مشکلاتی مواجه است، اما با هم افزایی بیشتر بین دستگاه ها و برگزاری مانورهای دقیق تر می توان بر نقاط ضعف غلبه کرد.
وی خواستار توجه جدی همه دستگاه ها به هشدارها و آسیب های سایبری شد و ادامه داد: این پذیرفته نیست که دستگاهی نسبت به این هشدارها بی توجه باشد.
عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود تا افرادی که آسیب پذیری سامانه ها را شناسایی و اطلاع رسانی می کنند، مورد تشویق قرار گرفته و حتی برای آنان جایزه در نظر گرفت.

** مرز های سایبری ایران بدون نگهبان نیست
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: امروزه در جهان با یک عده شرور مواجه هستیم که برای آسیب رساندن به کشورهای دیگر تلاش می کنند «آب را از سرچشمه آلوده کنند» در حالی که پیش تر اینگونه نبود.
وی به اقدام های پیشین صورت گرفته توسط رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به زیرساخت های کشورمان اشاره کرد و گفت: آنها تلاش کردند این اقدام ها را از جانب ایران به جهانیان معرفی کنند.
آذری جهرمی گفت: اقدام روز گذشته در حمله سایبری به کشورمان هم از قبل برنامه ریزی شده بود و در حالی که تصور آنها این بود که آسیب خواهیم دید، جوانان و متخصصان کشور از چندروز پیش اقدام های اولیه را شناسایی کرده و با آغاز حمله در روز گذشته به موقع دفع شد.
عضو هیات دولت دوازدهم گفت: آسیب پذیری مذکور قرار بود با ایجاد کدهای خاص در شبکه ارتباطی کشور عمل کند که به هوشیاری به موقع دفع شد.
وی بر ضرورت حفظ و افزایش هوشیاری در کشور تاکید کرد و گفت: مرزهای سایبری ایران بدون نگهبان نیست و همانگونه که آنها نیروهای متخصص برای حمله دارند، ما هم جوانان متخصص برای مقابله داریم.
آذری جهرمی ادامه داد: حملات سایبری به کشورمان تنها مربوط به روز گذشته نبوده است و بزودی اطلاع رسانی دقیقی از همه حملات انجام شده و اقدام های مقابله ای منتشر خواهد شد.
وزیر ارتباطات گفت: امروزه حملات پراکنده سایبری علیه کشورمان جای خود را به حملات منظم دولتی داده است و همه آنها را در مجامع بین المللی رسوا خواهیم کرد.
وی افزود: به رغم ادعاهای دشمنان، این مردم هستند که در این حملات بیشترین آسیب ها را می بینند و ما برای جلوگیری از آسیب دیدن مردم از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.

** شبکه سیگنال رسانی صدا و سیما تکمیل شد
آذری جهرمی یکی از اقدام های مهم در مقابل تهدید های دشمنان را ایجاد و تقویت شبکه سیگنال رسانی زمینی به صدا و سیما برشمرد و گفت: این شبکه به زودی در یک مراسم رسمی وارد مدار خواهد شد و پس از آن امکان قطع تصویر در نقاط مختلف کشور از بین خواهد رفت.
عضو هیات دولت به بروز بحران های طبیعی در سال گذشته که موجب اختلال شبکه های ارتباطی شده بود، اشاره کرد و گفت: بر همین اساس و با شناسایی مشکلات و رفع آنها اکنون یک شبکه خاص ارتباطی برای مدیریت بحران ایجاد شده که امکان ارسال پیامک، صوت و تصویر را به صورت همزمان دارد.
وی از طراحی شبکه «رینگ وایرلس» برای شهر تهران خبر داد که اکنون آماده بهره برداری شده است.
آذری جهرمی به پایداری خوب شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و در عین حال بر ضرورت تداوم کارهای جدی تر برای ارتقای آن تاکید کرد.

** شبکه های توزیع استانی ایجاد می شود
وزیر ارتباطات گفت: شبکه های توزیع ترافیک استانی با هدف تمرکز زدایی در دستور کار قرار گرفته است تا با ایجاد آنها در مواقع بحران شاهد پایداری بیشتر شبکه ارتباطی کشور باشیم.
به گفته وی؛ اکنون شبکه ارتباطی کشور به پایداری خوبی رسیده است که باید برای بهتر شدن آن تلاش کرد.
آذری جهرمی افزود: زمانی در کشور پس از وقوع یک حمله سایبری از وقوع ان آگاه می شدیم اما امروز به گونه ای شده است که در بدو شروع حمله در جریان آن قرار می گیریم و اقدام ها براساس آن آغاز می شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی