جمعه , 30 /فروردين /1398
 Friday , 19 /April /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

آیت‌الله صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد

تهران - جارپرس-خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت ...

حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

قائم شهر – جارپرس – به گفته امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، ستاد یا...

هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

تهران - جارپرس - هواشناسی استان تهران روز پنجشنبه در اطلاعیه ای هشدار داد به دلیل فعالیت سامانه ...

سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

تهران - جارپرس - سامانه های پدافند هوایی بومی تلاش و اس 300 در مراسم رژه مشترک یگان های ارتش در جو...

کاهش دمای هوا در راه است

تهران - جارپرس - کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز بعدازظهر (29 فروردین) با ریزش هوای سرد ...

پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

کرج - جارپرس - کارشناس کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راه استان البرز با تکذیب شایعه انسداد جاده کرج ...

ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

استان ها - جارپرس - 29 فروردین دیگری به نام روز ارتش فرا رسید و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ...

روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

تهران - جارپرس - رییس جمهوری گفت: نیروهای مسلح ما در برابر متجاوزین ایستادگی می‌کنند قدرت نیروها...

 • آیت‌الله صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد

  جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 • حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 • هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
 • سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
 • کاهش دمای هوا در راه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 • پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 • ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 • روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷

رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی حضور می یابد

تهران - جارپرس - معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی حضور می یابد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی طبق آیین نامه داخلی مجلس می بایست روز یکشنبه برگزار شود ولی هنوز زمان نهایی آن از سوی هیات رییسه مجلس به ما اعلام نشده و ممکن است تغییراتی داشته باشد و بنا شده که رییس جمهوری در جلسه رای اعتماد حضور یابد.
امیری یادآور شد: معرفی وزیران پیشنهادی به مجلس بر اساس فرایندهایی انجام می شود، به این صورت که معرفی وزیران پیشنهادی ممکن است با نظر شخصی رییس جمهوری باشد یعنی رییس جمهوری شخصا صلاحیت های فردی را می شناسد و نسبت به آن علم و اطلاع دارد و فرد را به مجلس معرفی می کند یا این که در مشورت با نمایندگان یا فراکسیون های مجلس این افراد را به مجلس معرفی می کند.
وی اظهار داشت: کانال های معرفی افراد متعدد است، از این رو ممکن است افراد مختلفی به رییس جمهوری برای تصدی یک وزارتخانه معرفی شوند اما این رییس جمهوری است که باید به جمع بندی برای انتخاب یک فرد برسد، در این پروسه استعلام های قانونی نسبت به این افراد از دستگاه های ذی ربط نیز صورت می گیرد.
وی افزود: برای انتخاب وزیران پیشنهادی دولت، بررسی‌ها و کارشناسی‌های خیلی طولانی و مفصل انجام شده است، از همان زمان که رییس جمهوری به این نتیجه‌ رسید که باید تغییراتی را در دولت ایجاد کند و بعد از آن نیز دو وزیر استیضاح شده نتوانستند رای اعتماد را از مجلس بگیرند، پروسه انتخاب وزرا آغاز شد و جمع بندی معرفی چهار وزیر به مجلس شورای اسلامی بود.
امیری افزود: از ابتدای تشکیل دولت، اعضای کابینه به رییس جمهوری اعلام کردند که در هر مقطع و شرایطی که تغییرات در دولت به نفع نظام و دولت بود و مطالبه‌ای از ناحیه افکار عمومی شکل گرفت، رییس جمهوری تغییرات لازم را اعمال کند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری در مورد مخالفت های برخی نمایندگان با دو دو کردن در زمان قرائت نامه رییس جمهوری در صحن مجلس گفت: برخی از نمایندگان در جلسه امروز به نشانه مخالفت دو - دو می‌کردند، تعدادی از نمایندگان نیز به نشانه موافقت چهار- چهار می‌گفتند، البته این حق نمایندگان است که نظرات خود را بیان‌ کنند و در نهایت آنها هستند که به وزیر و یا وزرا رای اعتماد می‌دهند.

**به رای بالای مجلس به وزیران پیشنهادی امیدوار هستیم
وی افزود: وزیران معرفی شده تا یک هفته‌ آینده در کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها و مجامع نمایندگان حضور پیدا کرده و به سوالات و ابهامات پاسخ می‌دهند.
امیری تاکید کرد: نباید دو - دو گفتن نمایندگان ملاک رای مجلس شورای اسلامی باشد، ما بسیار امیدواریم در یک هفته‌ پیش رو گفت‌وگوهای سازنده و مفیدی با وزرا و نمایندگان صورت بگیرد و آنها به سوالات پاسخ دهند تا اگر ابهامی وجود دارد شفاف سازی شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم هفته‌ آینده شاهد رای بالای نمایندگان به وزرای معرفی شده باشیم.
معاون پارلمانی رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره انتقادات مطرح شده به دولت به دلیل معرفی شریعتمداری جهت تصدی وزارت کار گفت: افرادی که به مجلس شورای اسلامی معرفی شده‌اند هیچ کدام وزیر استیضاح شده‌ ای که بر کنار شده باشند، نبوده اند، البته همیشه نسبت به وزرا در مجلس شورای اسلامی سوال، تذکر و استیضاح انجام می‌شود اما این طور نیست که همه استیضاح‌ها به صحن آمده و بعد منجر به کناره‌گیری آن وزیر شود.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف و اختیارات مجلس شورای اسلامی در کنار تقنین، نظارت است که شامل سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح می‌شود.
وی افزود: اگر درخواست استیضاحی نسبت به وزیری مطرح شود، آن وزیر آماده پاسخگویی در مجلس خواهد بود و در کمیسیون‌های تخصصی حضور پیدا می‌کند. اکنون هم با توجه به شرایط موجود و تغییرات در دولت، جابه جایی صورت گرفته است.

**تشریح روند بررسی CFT در شورای نگهبان
امیری درباره جلسات شورای نگهبان برای بررسی لایحه CFT، گفت‌: این لایحه جزو چهار لایحه‌ای است که دولت به مجلس تقدیم کرده است، مجلس به مدت دو ماه آن را مسکوت گذاشت و بعد از آن نیز ابتدا در جلسه غیر علنی به بررسی ابعاد آن پرداخت و دولت به ابهامات پاسخ داد و مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی و با مدیریت خوب لاریجانی و پس از استماع نظرات موافقان، مخالفان و نماینده دولت این لایحه را تصویب کرد.
وی تصریح کرد: تصویب CFT در مجلس شورای اسلامی نشان از بلوغ سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی و دولت و نخبگان دارد.
امیری گفت‌: دولت مکاتبه‌ای با شورای نگهبان داشت، مبنی بر این که آمادگی دارد تا در شورا به سوالات پاسخ دهد، در همین راستا چهارشنبه هفته گذشته که شورا به بررسی این لایحه پرداخت، نمایندگان دولت نیز دعوت شدند.
وی تصریح کرد: از سوی دولت معاون اول رییس جمهوری، وزیر امور خارجه، رییس کل بانک مرکزی و بنده حضور داشتیم و در مورد این لایحه توضیحاتی داده شد، در این جلسه آقای جهانگیری درباره ضرورت‌ها صحبت کرد و اعضای شورای نگهبان هم سوالاتی داشتند که هر کدام از ما چهار نفر به تناسب به سوالات پاسخ دادیم.

**4 لایحه دولت ربطی به برجام ندارد
وی تصریح کرد: جلسه خوب و در فضایی صمیمی با گفت‌وگوهای سازنده برگزار شد که لازم است از دبیر شورای نگهبان و اعضای آن برای اجابت درخواست دولت تشکر کنیم.
امیری اظهار امیدواری کرد CFT در جلسه شورای نگهبان مورد تایید قرار گیرد و مشکلات و خلاءهای قانونی رفع شود.
وی ادامه داد: چهار لایحه دولت به برجام ارتباطی ندارد، دو لایحه مربوط به قوانین داخلی بود که مدتی اجرا شد، اما خلاءها و اشکالاتی وجود داشت که باید رفع می‌شد.
امیری افزود: ما به عنوان کشوری که بیشترین آسیب را از تروریسم خورده‌ایم و می‌خواهیم سالم‌ترین رابطه مالی در خارج از مرزهای کشور داشته باشیم، باید این لوایح را اجرایی کنیم.
وی گفت‌: امروز شورای نگهبان جلسه‌ای را برای بررسی CFT نداشته است.
معاون پارلمانی رییس جمهور درباره گلایه فراکسیون امید مبنی بر انتخاب وزیران پیشنهادی بدون مشورت با آنان نیز گفت: ما همیشه با نمایندگان از فراکسیون‌های مختلف مشورت می‌کنیم، آنها اگر پیشنهاداتی دارند به ما اعلام ‌کنند.
امیری تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان هم با دفتر رییس جمهوری در ارتباط هستند، این طور نبوده که تصور شود ارتباطات قطع شده است. این افراد معرفی شده و نقطه نظرات منتقل و مشورت‌هایی هم بوده است، در نهایت باید به موضوع توانمندی کار تیمی برای حل مشکلات کشور توجه کرد.

**رکن جدید قانون گذاری که از سوی آخوندی مطرح شده، نظر شخصی او است
وی در پاسخ به سوالی در خصوص محتوای نامه عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی برای استعفا از وزارت راه، گفت‌: موضوعی که آقای آخوندی در رسانه‌ها مطرح کره است نظر شخصی ایشان است و ارتباطی با موضوع استعفا از وزارت راه ندارد و باید از خود ایشان توضیحات را بپرسید.
وی در خصوص گمانه زنی ها برای انتخاب آخوندی به عنوان شهردار تهران گفت: در این باره باید از اعضای شورای اسلامی شهر تهران سوال شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی