جمعه , 30 /شهريور /1397
 Friday , 21 /September /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

عادل عبدالمهدی در یک گامی نخست وزیری عراق

تهران - جارپرس - «عادل عبدالمهدی» وزیر پیشین نفت و عضو سابق مجلس اعلای اسلامی عراق، به دنبال انت...

نرخ انواع سکه در بازار آزاد تثبیت شد

تهران - جارپرس - بهای انواع مسکوکات طلا امروز (سه شنبه) به دلیل در پیش بودن ایام سوگواری حضرت ام...

طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس انرژی تصویب شد

تهران - جارپرس - اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه روز سه شنبه طرح عرضه نفت خام به صورت ا...

رژه نیروهای مسلح در بندرعباس برگزار می شود

تهران - جارپرس - سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از برگزاری رژه نیروهای مسلح در روز 31 شهریور...

فیلیپین طوفان زده؛ 100 کشته و مفقود

کوالالامپور - جارپرس - در حالیکه سخنگوی دولت فیلیپین آمار قربانیان ابرطوفان منگخوت را در شمال و م...

لاشه هواپیمای روسی پیدا شد

مسکو - جارپرس - وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که لاشه هواپیمای تجسسی ایل-20 که بامداد ...

روسیه، اسرائیل را مسبب ناپدید شدن هواپیمای تجسسی خود دانست

مسکو - جارپرس - وزارت دفاع روسیه، رژیم صهیونیستی را مسبب ناپدید شدن هواپیمای تجسسی خود در دریای مد...

کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند

تهران - جارپرس - معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: چندین کلاهبردار که با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی...

 • عادل عبدالمهدی در یک گامی نخست وزیری عراق

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
 • نرخ انواع سکه در بازار آزاد تثبیت شد

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۹
 • طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس انرژی تصویب شد

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
 • رژه نیروهای مسلح در بندرعباس برگزار می شود

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
 • فیلیپین طوفان زده؛ 100 کشته و مفقود

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵
 • لاشه هواپیمای روسی پیدا شد

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
 • روسیه، اسرائیل را مسبب ناپدید شدن هواپیمای تجسسی خود دانست

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
 • کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند

  سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱

ساماندهی کودکان کار و خیابان اولویت وزارت کشور است

تهران - جارپرس - معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: اولویت وزارت کشور ساماندهی کودکان کار و خیابان به ویژه کودکان کار دارای تابعیت کشورهای دیگر است.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، دومین نشست مشترک شبکه مدیران کل مشارکت های مردمی دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد، پیش از ظهر امروز – شنبه – با موضوع بررسی مسائل مرتبط با کودکان کار و خیابان در محل وزارت کشور برگزار شد.
«کمال اکبری» معاون مشارکت های مردمی سازمان امور اجتماعی کشور در این نشست گفت: تقویت و افزایش مشارکت های اجتماعی در کشور یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان کشور و دولت دوازدهم است و در تلاش هستیم با هم افزایی بین بخشی در دستگاه های دولتی و همکاری سازمان های مردم نهاد، بسیاری از مسائل مهم اجتماعی به خصوص در حوزه کودکان کار و خیابان را ساماندهی کنیم.
معاون مشارکت های مردمی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان این که در آستانه روز تشکلها و مشارکت های مردمی قرار داریم اظهار داشت: در سال های اخیر ظرفیت های مردمی خوبی به ثمر رسیده است و سازمان های مردم نهاد قدرتمند با دغدغه های جدی تاسیس شده اند که می توانند هم نشاط و امید اجتماعی را در جامعه افزایش دهند.
وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند در حوزه کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی به دستگاه اجرایی کشور کمک کنند و نقش آفرین باشند.
اکبری خاطرنشان کرد: مسائل و معضلات اجتماعی کشور از موضوعات مهمی است که در سال های اخیر دغدغه همه مسئولان کشور بوده و رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر رسیدگی و حل تمامی این معضلات از طریق ظرفیت های مردمی در جامعه تاکید کرده اند.
معاون سازمان امور اجتماعی کشور با تاکید بر این که باید در همه حوزه های کشور از ظرفیت های مردمی استفاده شود تصریح کرد: دولت راهکارهای حل معضلات اجتماعی و بررسی ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و ایفای نقش گسترده و بهینه آنها در این مسیر را در دستور کار ویژه دارد.
وی گفت:حوزه هایی مانند کودکان کار و خیابان در اولویت کار وزارت کشور قرار دارد و طرح های مناسبی که در این زمینه وجود دارد از طریق وزرات کشور مورد حمایت قرار می گیرد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان امور اجتماعی اظهار داشت: امیدواریم دستگاه های اجرایی نیز وظایف و تکالیف خود را در زمینه کودکان کار و خیابان انجام دهند تا بتوانیم این حوزه را ساماندهی کنیم و سمن ها نیز در این زمینه دستگاه و سازمان های اجرایی را یاری کنند.
کمالی اضافه کرد: کودکان کار و خیابان که تابعیت کشورهای خارجی دارند با اولویت جدی تری باید مورد بررسی قرار گرفته و ساماندهی شوند، البته دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد نیز در این زمینه فعال شده اند و برخی طرح ها ارائه شده که امیدواریم با هم افزایی که در این زمینه وجود دارد بتوانیم این طرح را به زودی اجرایی کنیم.
معاون مشارکت های مردمی سازمان امور اجتماعی گفت: با همکاری دستگاه های دولتی و حاکمیتی و سازمان های مردم نهاد در حوزه «کودکان کار و خیابان» گام های خوبی برداشته شده است و زمینه و آمادگی خوبی نیز شکل گرفته است. برنامه ها و اقدامات انجام شده در ایام «هفته مشارکت های اجتماعی» اطلاع رسانی می شود.
وی با بیان این که امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است گفت: جمهوری اسلامی محصول حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم است و باید تلاش کنیم با حضور خودجوش و هدفمند مردم و همکاری تشکل های مردمی بتوانیم به اهداف نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی دست یابیم.
در این جسه همچنین مدیران سازمان های مردم نهاد و نمایندگان دستگاه های مختلف علاوه بر بیان مشکلات کودکان کار و خیابان و پیشنهاداتی نیز در حوزه آموزش و پرورش، ساماندهی کودکان کار حاشیه نشین، کنترل جمعیت این گروه، تعیین متولی مشخص برای امور کودکان کاروخیابان، تربیت این کودکان توسط مراجع ذی صلاح به جز خانواده، کنترل ویزای آنها اشاره کردند.
22مردادماه روز مشارکت های اجتماعی و سازمان های مردم است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی