شنبه , 31 /فروردين /1398
 Saturday , 20 /April /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

آیت‌الله صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد

تهران - جارپرس-خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت ...

حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

قائم شهر – جارپرس – به گفته امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، ستاد یا...

هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

تهران - جارپرس - هواشناسی استان تهران روز پنجشنبه در اطلاعیه ای هشدار داد به دلیل فعالیت سامانه ...

سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

تهران - جارپرس - سامانه های پدافند هوایی بومی تلاش و اس 300 در مراسم رژه مشترک یگان های ارتش در جو...

کاهش دمای هوا در راه است

تهران - جارپرس - کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز بعدازظهر (29 فروردین) با ریزش هوای سرد ...

پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

کرج - جارپرس - کارشناس کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راه استان البرز با تکذیب شایعه انسداد جاده کرج ...

ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

استان ها - جارپرس - 29 فروردین دیگری به نام روز ارتش فرا رسید و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ...

روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

تهران - جارپرس - رییس جمهوری گفت: نیروهای مسلح ما در برابر متجاوزین ایستادگی می‌کنند قدرت نیروها...

 • آیت‌الله صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد

  جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 • حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 • هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
 • سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
 • کاهش دمای هوا در راه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 • پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 • ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 • روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷

مدیرکل شیلات مازندران: هدف ما تولید محصولات صادرات محور است

بابلسر - جارپرس - مدیرکل شیلات مازندران گفت: هدف و برنامه ما تولید محصولات صادرات محور است.
مهندس ولی اله محمدزاده در جمع کارکنان و مهمانان شیلات مازندران در مراسم معارفه خود گفت: یکی از اهداف مهم ما در برنامه ششم تولید محصولات صادرات محور است.
وی با بیان اینکه شیلات ۵ ماموریت محوری سازمانی دارد افزود: ماموریت اول شیلات مازندران توسعه پایدار و متوازن آبزی پروری است که در مازندران با وجود ۳۴۰۰ مرکز آبزی پروری و تولید بالغ بر ۷۵ هزارتن، ۶۹۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند که امیدواریم این رقم در برنامه ششم بصورت چشمگیر افزایش پیدا کند.
محمدزاده گفت: ماموریت دوم مجموعه شیلات مازندران صید و صیادی مسئولانه از ذخایر آبزیان است که با فعالیت ۵۴ تعاونی پره و ۴۴ شناور صیادی کیلکا و بیش از ۳۸۰۰ نفر صیاد، از جمله ماموریت های سازمانی ما است که باید سبد صیادی استان را رونق ببخشیم.
به گفته مدیرکل شیلات مازندران؛ سومین ماموریت بازسازی ذخایر آبزیان با دارا بودن ۲ مرکز مهم در استان مازندران، مرکز شهید رجایی ساری و مرکز شهید باهنر در کلاردشت است که هدف اصلی آنها بازسازی ذخایر آبزیان دریای خزر می باشد که در این ماموریت هم امیدواریم گامهایی در جهت توسعه کمی و کیفی بچه ماهیان برداشته شود.
مهندس محمدزاده اظهار داشت: محور و ماموریت چهارم فعالیت شیلات مازندران حفاظت از ذخایر منابع آبزیان است که در یگان حفاظت با بیش از ۱۵۰ نفر موضوع حفاظت از منابع آبزیان را بر عهده دارند.
او ادامه داد: پنجمین و مهمترین محور فعالیت شیلات استان بحث توسعه صنایع تبدیلی بازار و توجه ویژه به صادرات است که به عنوان یکی از مهمترین محورهای فعالیت شیلات مازندران می باشد که شرایط موجود با ۹۵ هزارتن تولید و ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر شاغل مستقیم در بخش فعالیت های شیلاتی مازندران است که ارزش اقتصادی آن در سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
مدیرکل شیلات مازندران در ادامه سخنان خود گفت: مهمترین و محوری ترین برنامه های ما در برنامه ششم که با همکاری همه همکاران، مجموعه استانداری، دستگاههای مرتبط و سازمان شیلات ایران پیگیری خواهد شد بهره گیری از ظرفیت های موجود برای توسعه آبزی پروری به ویژه بحث آبزی پروری دریایی و پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی است که هردو جز پروژه های اقتصاد مقاومتی است که با جدیت پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه پیگیری دوم ایجاد زیستگاههای طبیعی در قالب شیل گذاری در راستای حفظ و احیای ذخایر دریای خزر است تا از این روش بتوان سبد صید و صیادی را رونق بیشتری بخشیم افزود: پیگیری سوم، تقویت نیروی انسانی و تجهیز یگان حفاظت منابع آبزیان است تا از این طریق بتوانیم بهتر از منابع و ذخایر موجود در دریای خزر حفاظت و حراست کنیم.
محمدزاده در ادامه بیان داشت: با توجه به قدمت زیاد مراکز، نوسازی و تجهیز مراکز بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری و شهید باهنر کلاردشت جز مهمترین محورهای آینده می باشد.
او با اشاره به اینکه تقویت و پیوند بین زنجیره تولید و زنجیره بازار با هدف افزایش ارزش افزوده موضوعی است که در برنامه های آینده به آن خواهیم پرداخت تصریح کرد: پنجمین برنامه ما در آینده تولید محصولات صادرات محور است باید به سمت تولید محصولاتی رویم که بتوانیم شرایط صادرات را داشته باشد و به کشورهای هدف آن را صادر کنیم. با رویکرد جدیدی که در استان ایجاد شد تا پایان برنامه ششم محصولاتی که صادر می شود ارزش آن باید به حدود ۳ میلیارد دلار برسد در این رقم سهم شیلات هم قابل توجه است.
مهندس محمدزاده با اذعان به اینکه؛ در سه ماهه اول سال ۹۷ در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته حدود ۲۴۰ درصد افزایش درآمد ارزی از محصولات شیلاتی را شاهد بودیم افزود: تقویت تشکل ها و تعاونی های صیادی صیادان پره، شرکت تعاونی صیادان کیلکا و آبزی پروری گرمابی و سردآبی و خاویاری از دیگر برنامه های مهم خواهد بود.
وی همچنین بیان کرد: ترویج و توسعه مکانیزاسیون یکی از محوری ترین برنامه ها با نگاه ارتقا بهره وری و استفاده از منابع آب و خاک است.
مدیرکل شیلات مازندران در پایان تاکید کرد: امیدوارم در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید گام های موثری در توسعه فعالیت های شیلاتی با هدف تولید و اشتغال برداریم.
گفتنی است؛ در مراسم باشکوهی با حضور مسئولین شهری، استانی و کشوری مهندس محمدزاده رسما به عنوان مدیرکل جدید شیلات مازندران معرفی و از خدمات رستمی مدیرکل پیشین در این مراسم تقدیر شد.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی