چهارشنبه , 24 /مرداد /1397
 Wednesday , 15 /August /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

بابلسر - جارپرس - امام جمعه بابلسر در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: معتقدم یک خبرنگار باید از نظ...

دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

تهران - جارپرس - حاشیه های کمپین 'فرزندت کجاست ' که با هدف شفاف سازی فعالیت فرزندان مسوولان در ت...

ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

تهران - جارپرس - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بر...

طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

تهران - جارپرس - طرح تسهیل خروج بانوان نخبه که رای اعضای کمیسیون امنیت ملی را بدست آورده و در نوبت ...

سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

تهران - جارپرس - شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا سیاست های کلان اطلاع رسانی برای مقابله با جنگ...

هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

تهران - جارپرس - استانداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که هیچ کدام از اعضای شورای اسلامی شهر تهر...

گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

تهران - جارپرس - دبیر کل سازمان ملل با استقبال از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، آن را سن...

مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

تهران - جارپرس - کشور به وحدت و انسجام ملی نیاز دارد و هرگونه اظهارنظر غیرمعقول سیاسی، دمیدن در آ...

 • امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
 • دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
 • ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
 • طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
 • سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
 • هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 • گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
 • مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸

مدیرکل شیلات مازندران: هدف ما تولید محصولات صادرات محور است

بابلسر - جارپرس - مدیرکل شیلات مازندران گفت: هدف و برنامه ما تولید محصولات صادرات محور است.
مهندس ولی اله محمدزاده در جمع کارکنان و مهمانان شیلات مازندران در مراسم معارفه خود گفت: یکی از اهداف مهم ما در برنامه ششم تولید محصولات صادرات محور است.
وی با بیان اینکه شیلات ۵ ماموریت محوری سازمانی دارد افزود: ماموریت اول شیلات مازندران توسعه پایدار و متوازن آبزی پروری است که در مازندران با وجود ۳۴۰۰ مرکز آبزی پروری و تولید بالغ بر ۷۵ هزارتن، ۶۹۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند که امیدواریم این رقم در برنامه ششم بصورت چشمگیر افزایش پیدا کند.
محمدزاده گفت: ماموریت دوم مجموعه شیلات مازندران صید و صیادی مسئولانه از ذخایر آبزیان است که با فعالیت ۵۴ تعاونی پره و ۴۴ شناور صیادی کیلکا و بیش از ۳۸۰۰ نفر صیاد، از جمله ماموریت های سازمانی ما است که باید سبد صیادی استان را رونق ببخشیم.
به گفته مدیرکل شیلات مازندران؛ سومین ماموریت بازسازی ذخایر آبزیان با دارا بودن ۲ مرکز مهم در استان مازندران، مرکز شهید رجایی ساری و مرکز شهید باهنر در کلاردشت است که هدف اصلی آنها بازسازی ذخایر آبزیان دریای خزر می باشد که در این ماموریت هم امیدواریم گامهایی در جهت توسعه کمی و کیفی بچه ماهیان برداشته شود.
مهندس محمدزاده اظهار داشت: محور و ماموریت چهارم فعالیت شیلات مازندران حفاظت از ذخایر منابع آبزیان است که در یگان حفاظت با بیش از ۱۵۰ نفر موضوع حفاظت از منابع آبزیان را بر عهده دارند.
او ادامه داد: پنجمین و مهمترین محور فعالیت شیلات استان بحث توسعه صنایع تبدیلی بازار و توجه ویژه به صادرات است که به عنوان یکی از مهمترین محورهای فعالیت شیلات مازندران می باشد که شرایط موجود با ۹۵ هزارتن تولید و ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر شاغل مستقیم در بخش فعالیت های شیلاتی مازندران است که ارزش اقتصادی آن در سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
مدیرکل شیلات مازندران در ادامه سخنان خود گفت: مهمترین و محوری ترین برنامه های ما در برنامه ششم که با همکاری همه همکاران، مجموعه استانداری، دستگاههای مرتبط و سازمان شیلات ایران پیگیری خواهد شد بهره گیری از ظرفیت های موجود برای توسعه آبزی پروری به ویژه بحث آبزی پروری دریایی و پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی است که هردو جز پروژه های اقتصاد مقاومتی است که با جدیت پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه پیگیری دوم ایجاد زیستگاههای طبیعی در قالب شیل گذاری در راستای حفظ و احیای ذخایر دریای خزر است تا از این روش بتوان سبد صید و صیادی را رونق بیشتری بخشیم افزود: پیگیری سوم، تقویت نیروی انسانی و تجهیز یگان حفاظت منابع آبزیان است تا از این طریق بتوانیم بهتر از منابع و ذخایر موجود در دریای خزر حفاظت و حراست کنیم.
محمدزاده در ادامه بیان داشت: با توجه به قدمت زیاد مراکز، نوسازی و تجهیز مراکز بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری و شهید باهنر کلاردشت جز مهمترین محورهای آینده می باشد.
او با اشاره به اینکه تقویت و پیوند بین زنجیره تولید و زنجیره بازار با هدف افزایش ارزش افزوده موضوعی است که در برنامه های آینده به آن خواهیم پرداخت تصریح کرد: پنجمین برنامه ما در آینده تولید محصولات صادرات محور است باید به سمت تولید محصولاتی رویم که بتوانیم شرایط صادرات را داشته باشد و به کشورهای هدف آن را صادر کنیم. با رویکرد جدیدی که در استان ایجاد شد تا پایان برنامه ششم محصولاتی که صادر می شود ارزش آن باید به حدود ۳ میلیارد دلار برسد در این رقم سهم شیلات هم قابل توجه است.
مهندس محمدزاده با اذعان به اینکه؛ در سه ماهه اول سال ۹۷ در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته حدود ۲۴۰ درصد افزایش درآمد ارزی از محصولات شیلاتی را شاهد بودیم افزود: تقویت تشکل ها و تعاونی های صیادی صیادان پره، شرکت تعاونی صیادان کیلکا و آبزی پروری گرمابی و سردآبی و خاویاری از دیگر برنامه های مهم خواهد بود.
وی همچنین بیان کرد: ترویج و توسعه مکانیزاسیون یکی از محوری ترین برنامه ها با نگاه ارتقا بهره وری و استفاده از منابع آب و خاک است.
مدیرکل شیلات مازندران در پایان تاکید کرد: امیدوارم در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید گام های موثری در توسعه فعالیت های شیلاتی با هدف تولید و اشتغال برداریم.
گفتنی است؛ در مراسم باشکوهی با حضور مسئولین شهری، استانی و کشوری مهندس محمدزاده رسما به عنوان مدیرکل جدید شیلات مازندران معرفی و از خدمات رستمی مدیرکل پیشین در این مراسم تقدیر شد.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی