چهارشنبه , 24 /مرداد /1397
 Wednesday , 15 /August /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

بابلسر - جارپرس - امام جمعه بابلسر در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: معتقدم یک خبرنگار باید از نظ...

دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

تهران - جارپرس - حاشیه های کمپین 'فرزندت کجاست ' که با هدف شفاف سازی فعالیت فرزندان مسوولان در ت...

ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

تهران - جارپرس - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بر...

طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

تهران - جارپرس - طرح تسهیل خروج بانوان نخبه که رای اعضای کمیسیون امنیت ملی را بدست آورده و در نوبت ...

سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

تهران - جارپرس - شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا سیاست های کلان اطلاع رسانی برای مقابله با جنگ...

هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

تهران - جارپرس - استانداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که هیچ کدام از اعضای شورای اسلامی شهر تهر...

گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

تهران - جارپرس - دبیر کل سازمان ملل با استقبال از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، آن را سن...

مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

تهران - جارپرس - کشور به وحدت و انسجام ملی نیاز دارد و هرگونه اظهارنظر غیرمعقول سیاسی، دمیدن در آ...

 • امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
 • دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
 • ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
 • طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
 • سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
 • هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 • گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
 • مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸

بلژیک با شکست انگلیس سوم شد

تهران - جارپرس - تیم ملی فوتبال بلژیک در دیدار رده بندی جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی انگلیس را شکست داد و عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا؛ در این دیدار که در ورزشگاه «سن پترز بورگ» برگزار شد، بازیکنان تیم ملی بلژیک با ارائه نمایش تماشایی تیم ملی انگلیس را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و در جایگاه سوم جام جهانی 2018 روسیه ایستادند.
«توماس مونیه» در دقیقه چهار و «ادن هازارد» در دقیقه 82 برای تیم ملی بلژیک گلزنی کردند و عنوان سومی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.
دیدار تیم های ملی بلژیک و انگلیس در نیمه نخست دیدنی و جذاب بود و گردش توپ در زمین سرعت بالایی داشت و به جز در دقایق میانی این نیمه توپ بیشتر در نزدیک محوطه جریمه دو تیم در جریان بود و به رغم شکست یک بر صفر تیم ملی انگلیس برابر بلژیک اما این شاگردان «گرت ساوت گیت» بودند که در آمار نسبت به حریف برتری داشتند.
در دقایق ابتدایی نیمه نخست بازیکنان تیم ملی بلژیک که شروع کننده این دیدار بودند توپ و میدان را دراختیار داشتند و شاگردان«گرت ساوت گیت» در تیم ملی انگلیس در این دقایق با دفاع از درون زمین حریف قصد داشتن آنان را تحت فشار قرار دهند که در یک ضد حمله سریع تیم ملی بلژیک به گل رسید.
در دقیقه چهار چادلی از سمت چپ دروازه تیم ملی انگلیس نفوذ کرد و توپ ارسالی او به محوطه جریمه را «توماس مونیه» با یک بغل پا ساده درون دروازه تیم ملی انگلیس جای داد.
ملی پوشان انگلیس به منظور جبران گل خورده جلو کشیدند، اما تلاش آنان مثمرثمر نبود و به گل نرسیدند.
در دقیقه 11«کوین دین بروینه» بازیکن تیم ملی بلژیک درمحوطه جریمه حریف صاحب توپ شد، اما شوت او را « جوردن پیکفورد» دفع و مانع از گلزنی این بازیکن شد.
در دقیقه 13 هازارد در موقعیت گلزنی قرار داشت، اما موفق نبود.
در دقیقه 14«لوفتس چیک» ملی پوش انگلیس در محوطه جریمه بلژیک فرصت سرزنی پیدا کرد که این ضربه را «کورتوا» دروازه بان تیم ملی بلژیک مهار کرد.
در دقیقه 17«لوکاکو» پس از یک و دو با هازارد در پشت محوطه جریمه انگلیس وارد محوطه جریمه این تیم شد، اما ضربه آخر وی دقت لازم را نداشت و توپ را پیکفورد جمع کرد.
در دقیقه 19 لوفتس چیک از سمت راست وارد محوطه جریمه تیم ملی بلژیک شد و دو مدافع این تیم را پشت سر گذاشت، اما مهاجمان این تیم ازپاس ارسالی این بازیکن نتوانستند استفاده کنند و مدافعان حریف توپ را دفع کردند.
در دقیقه 24 «رحیم استرلینگ» با پاسی عرضی در پشت محوطه جریمه تیم ملی بلژیک «هری کین» را در موقعیت گلزنی قرارداد، اما کاپیتان تیم ملی انگلیس با شوتی ناامید کننده این فرصت را به راحتی از دست داد و موفق به گلزنی نشد.
در دقیقه 33 شوت هازارد در محوطه جریمه به یکی از مدافعان پرتعداد تیم ملی انگلیس برخورد کرد و راهی کرنر شد.
در دقیقه 34 ضربه برگردان «آلدرویرلد» مدافع پیش تاخته تیم ملی بلژیک با فاصله کمی از دیرک افقی دروازه تیم ملی انگلیس به بیرون رفت.
در دقایق باقی مانده از این دیدار اتفاق خاصی نیفتاد و بازی در نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر تمام شد و بازیکنان با سوت علیرضا فغانی داور این دیدار به رختکن رفتند.
«گرت ساوت گیت» سرمربی تیم ملی انگلیس که عنوان سومی جام جهانی را از دست رفته می دید، نیمه دوم را با دو تغییر همزمان آغاز و لینگارد و راشفورد را به ترتیب جانشین رز و استرلینگ کرد و با این تغییرات تیمش هجومی تر شد و انگلیسی ها با تریپیر و لینگارد در موقعیت گلزنی قرار گرفتند، ولی تلاش آنان به منظورگلزنی کافی نبود.
شاگردان «روبرتو مارتینز» در تیم ملی بلژیک در این دقایق تنها چشم به ضد حملات داشتند و با حرکات سریع و به موقع خود بارها دروازه تیم ملی انگلیس را تهدید کرد.
در دقیقه 57 «رومرلو لوکاکو» با پاس عمقی و زیبای ادن هازارد در محوطه جریمه تیم ملی انگلیس در موقعیت گلزنی قرار گرفت، اما نتوانست از موقعیت تک به تک با پیکفورد سنگربان تیم ملی انگلیس استفاده کند و ناکام ماند.
در دقیقه 62 «دلف» مدافع تیم ملی انگلیس یک فرصت صد درصدی گل را از ادن هازارد گرفت و به تکلی به موقع مانع از گلزنی مهاجم تیم ملی بلژیک شد.
در دقیقه 69 «دایر» بازیکن هافبک تیم ملی انگلیس به دنبال یک حرکت ترکیبی از نیمه میدان وارد محوطه جریمه تیم ملی بلژیک شد و اما توپ او در آستانه ورود به دروازه این تیم با حضور به موقع « آلدرویرد» راهی کرنر شد.
در دقیقه 73 و 74 لینگارد وتریپیر درموقعیت گلزنی قرار گرفتند اما توپ این دو با بد اقبالی از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.
در دقیقه 79 و در حالیکه تیم ملی انگلیس سرتاسر حمله بود، ملی پوشان تیم ملی بلژیک در یک ضد حمله سریع که از چند پاس دقیق صورت گرفت در آستانه گلزنی قرار گرفتند، اما پیکفورد سنگربان تیم ملی انگلیس شوت سنگین مونیه را دفع کرد.
در دقیقه 82 و با همین تاکتیک بازیکنان تیم ملی بلژیک به دروازه تیم ملی انگلیس نزدیک شدند و این بار ادن هازارد پاس درعمق کوین دی بروینه را دریافت کرد و گلزنی کرد.
در ادامه ملی پوشان تیم ملی بلژیک از بهم ریختگی تیم ملی انگلیس که انتظارچنین نتیجه ای را نداشتند دو بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی شدند اما موفق نبودند و دیدار شصت و سوم جام جهانی با نتیجه 2 برصفر به سود تیم ملی بلژیک تمام شد و این تیم سوم شد.
ترکیب تیم ملی بلژیک:
کورتوا، فرتونگن، آلدرویرلد، کمپانی، ویتسل، مونیه، تیلمانس( دمبله دردقیقه 78 )، چادلی( فرمالین دردقیقه 39 )، دی‌بروین، ازارد و لوکاکو(مرتنز در دقیقه 60 ).
ترکیب تیم ملی انگلیس:
جوردن پیکفورد، جونز، استونز، مگوئائر، تریپیر، رز(لینگارد دردقیقه 45 ) ، دایر، دلف، لوفتس چیک، استرلینگ( راشفورد دردقیقه 45) و هری کین.
علیرضا فغانی به همراه رضا سخندان ومحمدرضا منصوری قضاوت این دیدار را برعهده داشت، داوربین المللی کشورمان با نشان دادن کارت زرد به استونز و مگوئائر این بازیکنان را جریمه کرد.
تیم های ملی فرانسه و کرواسی فردا(یکشنبه) دیدار نهایی جام بیست و یکم را درورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهند کرد.