سه شنبه , 29 /آبان /1397
 Tuesday , 20 /November /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

15 کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه آزاد شدند

دزفول - جارپرس - 15 نفر از کارگران بازداشتی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که اقدام به اخلال در نظم...

کشف ویروس های بسیار بزرگ در خاک جنگل

تهران - جارپرس - گروهی از محققان دانشگاه امهرست ماساچوست دریافتند درون خاک جنگل ویروس های بزرگی زن...

معوقه های فرهنگیان تا سه هفته آینده پرداخت می شود

مهاباد - جارپرس - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معوقه های فرهنگیان کمتر از یکهزار میلیارد ریال ا...

جزئیات فایل صوتی لحظات قتل خاشقچی منتشر شد

آنکارا - جارپرس - محتوا و جزئیات فایل صوتی 11 دقیقه ای لحظات قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آ...

ورود موج جدید بارشی به کشور از پنجشنبه

تهران - جارپرس - مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه جوی از بعدازظهر پنجشنبه به کش...

پیام رسان های داخلی در مواجهه با ترکتازی تلگرام

تهران - جارپرس - پس از پیام های فوری، نرم افزارهای پیام رسان به یکی از تسهیلات ضروری و کاربردی در ...

منتقدان سخنان ظریف درمورد پولشویی به استیضاح روی آوردند

تهران - جارپرس - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از تدوین تقاضای استیضاح وزیر امور خارجه خبرداد ...

آمریکا، ونزوئلا را در فهرست حامیان تروریسم قرار می دهد

تهران - جارپرس - واشنگتن پست گزارش داد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آماده می شود تا ون...

 • 15 کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه آزاد شدند

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
 • کشف ویروس های بسیار بزرگ در خاک جنگل

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
 • معوقه های فرهنگیان تا سه هفته آینده پرداخت می شود

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
 • جزئیات فایل صوتی لحظات قتل خاشقچی منتشر شد

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
 • ورود موج جدید بارشی به کشور از پنجشنبه

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
 • پیام رسان های داخلی در مواجهه با ترکتازی تلگرام

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 • منتقدان سخنان ظریف درمورد پولشویی به استیضاح روی آوردند

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
 • آمریکا، ونزوئلا را در فهرست حامیان تروریسم قرار می دهد

  سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳

سالانه 100 هزار نفر جذب دستگاه های دولتی می شود

خرم آباد - جارپرس - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: سالانه تنها 100 هزار نفر از مجموع هشت میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور جذب دستگاه های دولتی می شود.
به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا جمشید انصاری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری در سالن همایش های استانداری لرستان افزود: در حال حاضر تعداد هشت میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور وجود دارد که 2 میلیون نفر آنها در نظام اداری مشغول به کار هستند و 6 میلیون باقی مانده باید در بخش خصوصی و سایر بخش ها جذب شوند.
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از نیروی فارغ التحصیل امکان جذب در دولت را ندارند، گفت: دولت در نهایت می تواند سه میلیون نیرو جذب کند و با توجه به اینکه سالانه صد هزار نفر خروجی داریم طبق قانون یک سوم آنها یعنی معادل 30 تا 40 هزار نفر را می توان جذب کرد.
انصاری با بیان اینکه دولت 2میلیون و 672هزار نیروی انسانی دارد، افزود: کل نیروهای کار کشور 23 میلیون نفر است که بدین ترتیب 15 درصد نیروی کار در بخش دولتی مشغول به کار هستند.
وی بیان کرد: سالانه 100 هزار نفر در کشور بازنشسته می شوند این در حالی است که سالانه 800 هزار نفر نیروی کار از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند.
انصاری اظهار داشت: فارغ التحصیلان دانشگاهی باید مهارت های لازم را کسب کنند تا بتوانند در بازار کار جذب شوند.
وی با بیان اینکه شرایط کشور متفاوت شده است، اظهار داشت: باید متناسب با شرایط ویژه و خاصی که کشور در آن قرار دارد تصمیم گیری شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: در شرایط اعمال تحریم ها، کاهش فروش نفت و درآمدهای نفتی در آینده نزدیک و طی ماه های آینده با کاهش درآمد ها مواجه خواهیم شد.
وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه به بخشی از درآمدهای خود دسترسی نداریم، هزینه های جدیدی نیز ایجاد می شود.
معاون رییس جمهوری گفت: باید نسبت به توان افزایی مدیران و کاهش هزینه های دولت در استان ها اقدام شود که در این ارتباط از استانداران می خواهیم کمیته صرفه جویی در استانها ایجاد شود.
وی افزود: در بسیاری از موارد نظام اداری وظایف اصلی خود را فدای موضوعیت خود کرده است و به عبارتی آنقدر به اهداف موضوعیت خود پرداخته است که اهداف اصلی و مسئولیت های اصلی خود را فراموش کرده است.
انصاری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بخش قابل توجهی از منابع را بخود اختصاص داده است، گفت: این سازمان باید پاسخگو باشد که این همه منابع عظیم را که به سختی حاصل می شوند چگونه تبدیل به ارتقای کیفیت آموزشی می کند.
وی افزود: در دنیا 25 درصد کارکنان آموزش و پرورش در مشاغل پشتیبانی و 75 درصد در بخش اصلی آموزش قرار دارند ولی این نسبت در کشور ما 37 به 63 است که آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: ایران بعد از سوئیس بالاترین نسبت دانش آموز به کارکنان را دارد که باید این تفاوت نسبت و مازاد نیرو را تعیین تکلیف کرد.
وی با اشاره به تقاضای برخی مدیران در خصوص افزایش بودجه از محل عمومی گفت: چرا از درآمدهای اختصاصی از محل ارائه خدمات به مردم بهره گرفته نمی شود و چرا توقع دارید تمام نیاز از محل بودجه عمومی تامین شود.
انصاری افزود: سال گذشته در وزارت بهداشت مجوز استخدام 11 هزار و 590 نفر داده شده است و با در نظر گرفتن هشت هزار نفر در آموزش و پرورش و مجوزهای استخدام هیات های علمی در مجموع 12 هزار و 500 مجوز استخدام از محل بودجه عمومی داده شده است.
وی گفت: آمار نیروی انسانی دولت 2 میلیون و 672 هزار نفر است و مجموع شاغلان بخش عمومی سه میلیون نفر است.
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد گفت:مدیریت ها باید متناسب با این شرایط تغییر کند اما متاسفانه هنوز خیلی از مدیران این شرایط جدید را نپذیرفته و یا درک نکرده اند.
وی افزود: زمانیکه رئیس جمهوری اشاره به تنگه هرمز می کند این صرفا حرف نیست و اگر لازم باشد برای حمایت از چنین تصمیم هایی نیروی مسلح هم وارد عمل می شود و انجام کار هزینه هایی هم خواهد داشت.
انصاری ادامه داد: تمام این شرایط ویژه را نظام اداری کشور باید مدیریت کند و مدیریت به شیوه و سبک و سیاق گذشته دیگر جایز نیست و روش اداره امور نیازمند تغییراتی است.
معاون رئیس جمهور گفت: تمام مدیران دستگاه های اجرایی بجای درخواست های مکرر مبنی بر تامین کسری بودجه تغییرات جدی در ماموریت های خود بدهند و اگر نیاز است حتی مردم را توجیه کنند تا برخی توقعات کاهش یابند.
وی افزود: مدیران را باید متناسب با شرایط خاص و بحرانی موجود توان افزایی و اولویت ها را مشخص کرد؛ حتی آموزش های لازم برای شرایط موجود باید به کارکنان داده شود.
انصاری گفت: بزرگترین ظرفیت برای مدیریت بحران کارکنان دولت هستند، اگر همراهی و همکاری کارکنان را نداشته باشیم طبعا در پیشبرد برنامه های دولت در شرایط ویژه با مشکل مواجه می شویم.
وی افزود: با کم کردن فاصله حقوق ها و ایجاد عدالت در پرداخت ها می توان همدلی در بین مردم و کارکنان دستگاه های مختلف را ایجاد کرد .
وی گفت: در همین راستا باید نظام پرداخت نیروهای کارمعین و پیمانی یکسان شود و میزان اضافه کاری بالا برای افزایش حقوق بدون انجام کار اضافه که کار درستی نیست.
معاون رئیس جمهور با اشاره به پرداخت برخی رفاهیات به کارکنان گفت: برخی کارکنان تقاضا دارند بجای اینگونه رفاهیات در احکام کارگزینی آنها در دوران بازنشتگی لحاظ شود که می توان همین کار را در راستای رضایتمندی و همدلی بیشتر با کارکنان انجام داد تا بتوان در شرایط بحرانی منابع بالی اکنون کمک کرد.
انصاری گفت: در راستای کم کردن هزینه می توان از هزینه های اضافی کم کرد و یا استفاده از خودرو را کاهش داد و منابع حاصل شده از این صرفه جویی ها را صرف ماموریت های اصلی کرد.
وی با تاکید بر مشارکت دادن مردم گفت: با توجه تغییرات اخیر در کشور مردم را باید در حوزه نظارت هم وارد کرد ،مردم اگر در بخش نظارت وارد عمل کنند بسیار بهتر می توان نتیجه گرفت.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه نظارت وحضور مردم است که قیمت ها را کنترل می کند گفت:در حوزه کنترل بازار و در بخش های محتلف باید از مشارکت مردم استفاده کرد.
انصاری با بیان اینکه ارتقای شفافیت و تشدید مبارزه با فساد در دستور کار ویژه نظام اداری قرار گیرد گفت: در شرایط ویژه اکنون برخی برای نفع شخصی خود عمل کنند اما دستگاه و نظام اداری نباید آلوده به فساد شود و همواره مبارزه با فساد و ارتقای شفافیت در دستگاهها باید مورد توجه باشد.
وی با اشاره به تلاش برای ارتقای بهره وری گفت: باید از منابع محدود استفاده بیشتری صورت گیرد و تغییراتی در مفهوم بهره وری صورت گیرد.
انصاری یادآور شد: بنا بر برنامه های توسعه پنجم و ششم پیش بینی انجام شده این است که از هشت درصد رشد اقتصادی 2/7 درصد از طریق بهره وری انجام شود.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد شرایط ویژه را نمی توان مانند گذشته مدیریت کرد و مدیران ابتکار عمل در حوزه مدیریت خود باشند تا با پشتیبانی مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب از این شرایط عبور کرد.
وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی مختلف بدنبال کسری هزینه ها نباشند بلکه باید راهکارهایی در دستور کار قرار دهند تا بتوان به کاهش هزینه ها رسید.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی