سه شنبه , 14 /مرداد /1399
 Tuesday , 04 /August /2020

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

پایگاه خبری جارپرس جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط زیر به صورت تمام وقت
دعوت به همکاری می نماید.
چپ چین خانم
مهارت کامل به تغییر تیترولید
خبرنگار مرد
حرفه ای و دارای سابقه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
بازاریاب خانم
دارای سابقه در مطبوعات و خبرگزاریها
ارسال رزومه به  info@jaarpress.ir با شماره فکس: 02177600370

افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی در اوج تحریم

تهران-چارپرس-مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افتتاح ۳ طرح بزرگ پتروشیمی در روز پنجشنبه...

پیشنهاد وزارت کشور برای تبلیغات مجازی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس پیشنهاد وزارت کشور برای تبلیغات مجازی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس

تهران- جارپرس-معاون سیاسی وزارت کشور نگرانی وزارت بهداشت درباره برگزاری تجمعات در تبلیغات دومین مرح...

اهل جار زدن پیگیری پرونده‌های تخلفات نیستیم/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

تهران- جارپرس -شهردار تهران در خصوص عدم حضورش در جلسه هیات دولت و سرانجام پرونده‌های تخلفات در شهرد...

تاکید دریادار سیاری بر وحدت سپاه و ارتش

تهران- جارپرس-دریادار سیاری با بیان اینکه وحدت و مودّت بین ارتش و سپاه یک مسیر دو طرفه ناگسستنی است...

بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت کارون در تهران ‌

تهران-جارپرس-پست فوق توزیع برق ۶۳ به۲۰ کیلوولت کارون در استان تهران جایگزین پست فرسوده قدیمی شد.

کاهش قیمت رسمی ۱۶ ارز عمده

تهران- جارپرس-بانک مرکزی امروز (دوشنبه) بهای رسمی ۴۷ ارز عمده را اعلام کرد که ۱۶ ارز شاهد کاهش ارزش ...

حمایت‌های همه‌جانبه وزارت جهاد کشاورزی از طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین

تهران-جارپرس-معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای طرح ملی اح...

دست داشتن یک شرکت‌ مخابراتی در ترور سردار سلیمانی

تهران-جارپرس-یک شرکت تلفن همراه عراقی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس متهم شد. ...

 • افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی در اوج تحریم

  سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۸
 • پیشنهاد وزارت کشور برای تبلیغات مجازی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس پیشنهاد وزارت کشور برای تبلیغات مجازی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس

  سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۸
 • اهل جار زدن پیگیری پرونده‌های تخلفات نیستیم/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲
 • تاکید دریادار سیاری بر وحدت سپاه و ارتش

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶
 • بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت کارون در تهران ‌

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
 • کاهش قیمت رسمی ۱۶ ارز عمده

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴
 • حمایت‌های همه‌جانبه وزارت جهاد کشاورزی از طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
 • دست داشتن یک شرکت‌ مخابراتی در ترور سردار سلیمانی

  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
آگهی
آگهی

میراث پرونده پزشکی کیارستمی برای فخیم زاده

تهران - جارپرس - ماجرای پرونده پزشکی عباس کیارستمی از سال گذشته تا روزی که حکم توبیخ کتبی پزشک او را صادر کردند، فراز و فرودهای مختلفی داشت. شاید ترکش های این داستان هنوز تمام نشده باشد، وقتی که نزدیکان مهدی فخیم زاده از مشکلاتی در پذیرش بیمارستانی او پس از حادثه خبر می دهند.
به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، خسرو امیر صادقی، یکی از نزدیکان مهدی فخیم زاده با تشریح آخرین وضعیت این کارگردان، گفت: ماجرای پرونده پزشکی و مرگ عباس کیارستمی تا حدی باعث ایجاد شکاف بین پزشکان و هنرمندان شده است. باید فضای ایجاد شده بین پزشکان و هنرمندان را به سمت آشتی ببریم، زیرا ممکن است پیشکسوتان دیگری نیز دچار مشکلات جسمی شوند و نیاز به خدمات پزشکی داشته باشند در نتیجه بهتر است این فضای سوء تفاهم هر چه سریعتر برطرف شود.
وی درباره مراجعه اولیه همراهان این کارگردان سینما و تلویزیون به بیمارستان پس از حادثه تصادف گفت: بر اساس آنچه تهیه کننده آخرین فیلم فخیم زاده گفته، وقتی به بیمارستان طالقانی چالوس مراجعه کردند، او را پذیرش کردند، اما اعلام کردند که باید هر چه سریعتر به تهران منتقل شود.
وی افزود: پس از حادثه تصادف که برای فخیم زاده در شمال کشور رخ داد وقتی می خواستند او را به تهران بیاورند، با چند بیمارستان تماس گرفتند، اما برخی از آنها از پذیرفتن او خودداری کردند و اعلام کردند امکانات لازم را برای درمان او ندارند.
امیر صادقی در پاسخ به این پرسش که چه بیمارستان هایی از پذیرش او خودداری کردند، گفت: بهتر است از این بیمارستان ها اسمی برده نشود زیرا باید فضای ایجاد شده بین پزشکان و هنرمندان را به سمت آشتی ببریم.
وی درباره آخرین وضعیت فخیم زاده که در بیمارستانی در تهران بستری است، گفت: هوشیاری او کامل است، اما از نظر بهبودی برای راه رفتن و غیره به زمان نیاز دارد. تیم پزشکی نیز بر ممنوع ملاقات بودن او تاکید دارد.
سید حامد حسینی، تهیه کننده فیلم «مشت آخر» آخرین فیلم فخیم زاده درباره چرایی پذیرش نشدن او در بیمارستان گفت: برخی از بیمارستان ها که او را پذیرش نکردند، موضوع، نبود امکانات پزشکی را مطرح کردند. اما مساله این است، وقتی که در موضوعی مانند ماجرای مرحوم کیارستمی در رسانه ها افراط و غلو می شود امروز آسیب آن را می بینیم.
وی ادامه داد: برخی گزارش هایی که درباره جراحت فخیم زاده به بیمارستان ها داده و در فضای مجازی انتقال داده شد. واقعیت محض نبود وقتی که یک واقعیت محض نداشته باشیم، بعدا تصمیم گیری بر اساس گزارشهایی که واقعیت ندارد، سخت است. اصل موضوع این بوده است که ما کنترل خبر و فضای مجازی را نداریم و لطمه آن به جامعه هنرمندان بازمی گردد.
وی گفت: در فضای مجازی گزارش شده بود که فخیم زاده شکستگی لگن و گردن دارد و بیمارستان باید ثابت می کرد که او شکستگی لگن و گردن ندارد؛ بیمارستان ها توصیه می کردند که از نظر پزشکی نباید فخیم زاده را جابه جا کنند. در حالی که باید ثابت می شد شکستگی وجود ندارد و او را جابجا می کردند.
این تهیه کننده سینما گفت: اطلاعات غلط گزارشهای اولیه، تاثیر گذاشته بود و باعث شده بود که بیمارستان ها نتوانند تصمیم بگیرند ضمن آنکه برخی بیمارستان ها امکانات پزشکی لازم را نداشتند یعنی تخت خالی در بخش مراقبت های ویژه ICU یا متخصص لازم را نداشتند.
حسینی افزود: اگر ما چیزی را غلو و بزرگنمایی کنیم در هرصنفی که باشد کل جامعه لطمه می خورد. در موضوع بیماری مرحوم کیارستمی برخی ژورنالیست های کم تجربه، موضوع را بزرگ کردند و لطمه بزرگی به جامعه پزشکی زدند در حالی که می توانست اگر خطایی هم وجود داشته، آن را مدیریت کنند اما این اتفاق نیفتد. این مسائل طبیعتا برجامعه پزشکی تاثیر می گذارد.
وی تاکید کرد: اکنون باید تلاشمان این باشد که جامعه پزشکی با جامعه هنرمندان آشتی کنند. نه اینکه با بزرگنمایی این فاصله را بزرگتر کنیم. من مفصل با مسئولان وزارت بهداشت و اورژانس کشور جلسه داشتم و در این باره صحبت کردیم و اکنون وضعیت فخیم زاده خیلی بهتر است.

* فاصله بین جامعه پزشکی و هنرمندان کم شده است
علیرضا عسگری، مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: زمانی که بیماری از بیمارستان در هر شهری از تهران تا چالوس به علت مشکلات پزشکی و اورژانسی در چهارچوب فرآیندهای وزارت بهداشت به پذیرش نیاز داشته باشد، در بخش دولتی از طریق سیستم ستاد هدایت بیماران اورژانس کشور که در واقع بخشی از نظام سلامت است، برای او در نزدیکترین بیمارستان پذیرش گرفته می شود تا امکانات مورد نیاز را برای او فراهم کند.
وی افزود: یعنی عملا بیمار در این مسیر هیچ دخالتی ندارد. این وظیفه تولیت سلامت است که بیمار اورژانسی را پذیرش کند. به طورمثال بیماری که ضربه مغزی می شود و در شهرستان امکانات درمان او نیست ستاد هدایت بیماران مکلف است پذیرش بیمارستان مناسب را برای او بگیرد.
وی ادامه داد: همچنین اگر بیماری به ICU نیاز دارد و در آن شهر، تخت های مراقبت های ویژه بیمارستان پر است، بیمار از طریق ستاد هدایت بیماران در نزدیکترین بیمارستان پذیرش می شود اما اگر شخصی بخواهد راسا خودش اقدام کند و خودش بیمارش را به بیمارستان خصوصی یا هر جایی که خودش می خواهد منتقل کند دیگر نظام سلامت وظیفه ای در برابر او ندارد.
مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: به طورمثال در بیمارستان چالوس بیماری که دچار آپاندیس می شود و می خواهد در بیمارستان تهران جراحی شود، نظام سلامت وظیفه ای ندارد که برای بیمار در تهران دنبال بیمارستان بگردد چون از مسیر تولیت و حاکمیت رد نشده و آن بیمارستان نیز که خصوصی است و بیمارستان خصوصی مانند هر ارائه کننده خدمت خصوصی است و می خواهد یا نمی خواهد خدمات و امکاناتش را بفروشد.
عسگری افزود: در این صورت نزدیکان بیمار به بیمارستان می گویند چنین خدمتی می خواهیم و اگر بیمارستان بگوید من این خدمت را ندارم یا به این شکلی که تو می خواهی ندارم دیگر هرجی به آن نیست. در این صورت ما به عنوان وزارت بهداشت به بیمارستان چه بگوییم.
مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت درباره هنرمندان و پزشکان بعد از پرونده پزشکی کیارستمی گفت: من احساس می کنم فاصله جامعه پزشکی و هنرمندان کمتر شده است. ما پزشکان که به آنان نزدیک تر شده ایم. خدمت رساندن به بیماران نیز کاری حرفه ای است و برای هر بیماری در چارچوب اصول علمی انجام می شود.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی