يكشنبه , 27 /آبان /1397
 Sunday , 18 /November /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

امکان ارتقا روابط اقتصادی ایران و عراق تا 20 میلیارد دلار وجود دارد

تهران - جارپرس - رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ظرفیت های بیشتری برای توسعه روابط میان دو کشور ایر...

نوبخت: به بهانه تحریم نباید در انجام کارها کوتاهی کنیم

تهران - جارپرس - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نباید تمام مسائل را به تحریم ربط دهیم و در انجام کا...

پرونده حادثه قطار تبریز-مشهد پس از 2 سال هنوز باز است

تهران - جارپرس - صبح پنجم آذر سال 95 قطار تبریز به مشهد با قطار سمنان به مشهد که روی ریل توقف کرده ...

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی بابلسر معرفی شد

بابلسر - جارپرس - حجت الاسلام حبیب اله رمضانی اندی به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ب...

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

تهران - جارپرس - مدیرکل دفتر روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق گزارش دفتر مقابله ب...

صعود بورس در انتظار انتشار گزارش های 9 ماهه شرکت ها

تهران - جارپرس - خیال بازار سرمایه از تحریم ها با مشخص شدن تاثیر اندک آنها راحت شده، اما بورس برای...

تمهیدات بانک مرکزی برای بازگشت ارز ناشی از صادرات به کشور

تهران - جارپرس - رئیس کل بانک مرکزی ایران در یادداشتی از درنظر گرفتن تمهیداتی برای صادرکنندگان و ب...

2 ماه حقوق کارگران هفت تپه پیگیری می شود

اهواز - جارپرس - قائم مقام معاونت اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه موضوع هفت تپه در سطح ...

 • امکان ارتقا روابط اقتصادی ایران و عراق تا 20 میلیارد دلار وجود دارد

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
 • نوبخت: به بهانه تحریم نباید در انجام کارها کوتاهی کنیم

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵
 • پرونده حادثه قطار تبریز-مشهد پس از 2 سال هنوز باز است

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
 • رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی بابلسر معرفی شد

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
 • 75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
 • صعود بورس در انتظار انتشار گزارش های 9 ماهه شرکت ها

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
 • تمهیدات بانک مرکزی برای بازگشت ارز ناشی از صادرات به کشور

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 • 2 ماه حقوق کارگران هفت تپه پیگیری می شود

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵

آگهی
آگهی
امام جمعه موقت تهران:

باید باتمام وجود از آمریکا متنفر بود

تهران-جارپرس-امام جمعه موقت تهران با انتقاد از افرادی که معتقدند باید با مذاکره با آمریکا مشکل رفع شود، گفت: آمریکا جز جنایت کاری نکرده است و با تمام وجود باید از آن منتفر بود.

به گزارش جارپرس، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی اظهارداشت: آنان که می‌گویند با مذاکره با آمریکا مشکلی را حل کنیم، آیات قرآن را که ناظر بر نفی طاغوت است، ببینند. با تمام وجود باید از آمریکا متنفر بود. آمریکا جز جنایت، کاری نکرده است؛ این کشور به هیچ یک از وعده‌هایش عمل نکرده و فقط به دنبال منافع خود است.
وی در ادامه در مورد اقدامات ترامپ رییس جمهوری آمریکا به این جمله از حضرت زینب (س) که یزید را مورد خطاب قرار داد، استناد کرد که هرچه می توانی در ضربه زدن، اهانت و جسارت به ما و اسرا تلاش کن اما زورت به خدا نمی رسد. هرچه می خواهی تحریم کن اما بدان نتیجه تحریم ها رسوایی خود تو است.
امام جمعه موقت تهران با تاکید براین که امروز جهان اسلام با حمله و هجمه گسترده دشمنان به سرکردگی آمریکا مواجه است، تنها راه خروج از این وضعیت را توکل به وعده های الهی، ایستادگی و مقاومت دانست.
آیت الله موحدی کرمانی با یادآوری موقعیت حساس امروز انقلاب اسلامی، درک هرچه بیشتر این حساسیت را یک وظیفه همگانی دانست.
وی با مقایسه شرایط امروز جامعه مسلمانان با شرایط زمان پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد: در یک مقطعی تمام کفار و مشرکین تصمیم گرفتند که به مسلمانان حمله کنند و ریشه اسلام را بخشکانند و حتی اهل کتاب را که با رسول الله پیمان بسته بودند را همراه خود کردند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دشمنان به دنبال آن هستند ایرانی که از طریق انقلاب اسلامی از حلقوم آنها بیرون کشیده شده را دوباره به دست خود بگیرند.
آیت الله موحدی کرمانی هشدارداد: مبادا گول آنها را بخوریم چراکه جهان اسلام امروز علمدار آن ایران اسلامی است، با یک هجمه و حمله گسترده از ناحیه دشمنان به رهبری آمریکا مواجه شده است.
وی همچنین با مقایسه ترامپ با عمرابن عبدود خاطرنشان کرد: امروز یک قلدر مغرور متکبر همانند عمر ابن عبدود متکی به نیروی جسمانی خود به میدان آمده و مبارز می طلبد و آن زمان تنها فردی که به اذن پیغمبر اکرم (ص) به مبارزه با او رفت حضرت علی (ع) بود و او را به درک واصل کرد.
وی گفت:دشمنان می خواهند از جمیع امکانات خود برای له کردن انقلاب استفاده کنند و ابزار آنها فراوان است و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب در هر مقطعی سخنانی بیدار کننده به مردم و مسئولان می فرمایند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید براین که توطئه های دشمنان بویژه آمریکا و اسرائیل وعربستان قابل احصاء نیست، اظهارداشت: آنها کم ضربه نزدند و کم خیانت و توطئه نکردند، شاهدید که هزاران بچه را از مادران خود در آمریکا به جرم مهاجر بودن جدا کردند.
آیت الله موحدی کرمانی یادآور شد: آمریکا از هیچ جنایتی در دنیا فروگذار نیست، اصل و ماهیت این عنصر را ظلم و ستم و جنایت است، امیدواریم همانطور که علی (ع) آن زمان به میدان مبارزه با عمرابن عبدود رفت و اورا نابود کرد علی زمان ما نیز این عنصر را نابود کند.
وی افزود:اشکال اصلی این ستمگران آن است که راه را گم کرده اند و کور و کر هستند و نه می فهمند و نه می بینند و البته به پندهای تاریخ و نصایح قرآن و غیرقرآن ایمانی ندارند.
وی به داستان کهف اشاره کرد و گفت: در واقع در این داستان تعدادی در مقابل موقعیت طاغوت ایستادند و از شهر بیرون زده و به کوه پناه بردند و گفتند تسلیم طاغوت نمی شویم، خداوند نیز به آنان عزت عطا کرد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران یادآور شد: دشمنان ما فکر می کنند که با سرکوب، خونریزی می توانند در عالم قدرت یگانه شوند اما سخت در اشتباه هستند چراکه تدبیر عالم به دست آنها نیست و خداوند مدبر است و او می خواهد ظالمین را نابود کند.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین اظهارداشت: دشمنان اسلام در حال حاضر دست به کشتار و حمله به مردم یمن، فلسطین و مظلومین عالم می زنند و ظلم را ادامه می دهند، به امید این که حکومتشان پایدار بماند درحالی که تنها به سمت نابودی حرکت می کنند.

**جایزه الهی ماه رمضان را حفظ کنیم
امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر بهره های معنوی ماه رمضان از مردم خواست تا آنچه در سایه عبادت های این ماه به دست آورده اند را به عنوان جایزه الهی حفظ کنند.
آیت الله موحدی کرمانی با قرائت آیه 18 سوره حشر که می فرماید «هر انسان مومن باید ببیند چه چیزی برای روز قیامت خود می فرستد»، گفت: ماه رمضان تمام شد و اینک وقت یک دقت است که چقدر از این ماه بهره گرفتیم.
وی تصریح کرد: در نماز عید فطر این گونه دعا کردیم که خدایا برای روزه داران جایزه هایی مهیا کردی. آیا ما توانسته ایم این هدایا و جوایز را دریافت کنیم یا نه.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران به دعاهای قنوت های نماز عید فطر نیز اشاره کرد و یادآور شد: در 9 قنوت این نماز از خدا می خواهیم که خدایا در هر سعادت و خوبی که پیامبر اکرم (ص) و خاندانش را وارد کردی، مرا هم وارد کن و از هر بدی که آنان را خارج کردی، مرا هم خارج کن و بهترین چیزی که به بندگان صالحت می دهی به من هم بده.
آیت الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: این جایزه ماه رمضان بود. حال باید با یک محاسبه دقیق ببینیم آیا توانسته ایم این جایزه را دریافت کنیم یا نه. اگر دریافت نکردیم بدانیم که مغبون هستیم و ضرر کرده ایم.

** تقوا منحصر به ماه رمضان نیست
خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در بخش دیگری از این خطبه با قرائت آیه 183 سوره بقره گفت: قرآن می فرماید روزه را بر شما واجب کردیم تا بتوانید در خودتان تقوا ایجاد کنید. حالا باید ببینیم توانسته ایم تقوا را به دست آوریم. البته این تقوا منحصر به ماه رمضان نیست بلکه در پایان هر شب جمعه باید بگوییم آیا خدا از جوایز به من هم داده است یا نه و حتی در سفرهای زیارتی که به مشهد و عتبات عالیات می رویم باید در پایان سفر بپرسیم که آیا آنچه را زائرین مخلص دریافت می کنند ما هم دریافت کردیم.

** ضرورت پاک کردن نفس از آلودگی ها
آیت الله موحدی کرمانی همچنین روایتی از حضرت علی علیه السلام را قرائت کرد که بعضی از افراد روزه می گیرند و فقط تشنگی نصیبشان می شود و در دل شب قیام می کنند، ولی فقط خسته می شوند.
وی تاکید کرد: باید دقت کنیم چگونه ممکن است یک ماه روزه بگیریم و نتیجه آن فقط گرسنگی و تشنگی باشد و به همین دلیل باید مروری بر اخلاق و اعمال خود داشته باشیم چون بعضی از اخلاقیات و سیره ها مانع هستند و نمی گذارند انسان از برنامه های خوب استفاده کند.
امام جمعه موقت تهران از قطع رحم، ظلم به جان یا مال یا آبرو و ناموس و همچنین بی احتیاطی در تصرف اموال به عنوان خطرات بزرگ یاد کرد و از ضرورت پاک کردن آلودگی های نفسانی سخن گفت.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: کسی که بگوید من باید از هر راهی به پول برسم باید بدانیم این فرد از ماه رمضان هیچ بهره ای ندارد و نمازش هم معراج نیست.

** برنامه های ماه رمضان را ادامه دهیم
وی همچنین گفت: ماه رمضان نورانیت به همراه دارد و اگر احساس کردید نوری در شما پیدا شده، به برکت این ماه و سحرها و دعاها و تلاوت قرآن است و تلاش کنید تا آن را از دست ندهید و برنامه هایی که مولد این نور بودند را ادامه دهید.
وی با تلاوت آیه هشتم سوره آل عمران که از خدا می خواهیم بعد از هدایت ما را دچار لغرش و انحراف نکند، از ضرورت حفظ دستاوردهای ماه رمضان سخن گفت و افزود: در قرآن آمده است که مومنین در قیامت با خود نور می آورند و این نور، راه را برای رسیدن به بهشت باز می کند و سخن مومنان در قیامت این است که خدایا این نور را برای ما تمام کن.

** همیشه میان خوف و رجاء باشیم
این کارشناس مذهبی به نمازگزاران سفارش کرد تا بر اساس آموزه های دینی همواره بین خوف و رجا باشند و تاکید کرد: در دعاها می خوانیم که خدایا دو حالت دارم، هم می ترسم و هم امید دارم. یعنی وقتی به گناهانم نگاه می کنم می ترسم ولی وقتی رحمت تو را می بینم، امیدوار می شوم و به همین دلیل نباید به کار خوب مان مغرور شویم که اگر گرفتار عجب شویم بسیار خطرناک است ولی از طرف دیگر به رحمت الهی امیدواریم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی