يكشنبه , 01 /مهر /1397
 Sunday , 23 /September /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

عوامل حادثه تروریستی اهواز به قوه قضاییه تحویل داده شوند

تهران- جارپرس-سخنگوی قوه قضاییه گفت: رئیس کل دادگستری و دادستان استان خوزستان با کمک نیروهای امنیتی...

دولت ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت عقب‌نشینی کرد

تهران - جارپرس - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «دولت ترامپ از طرح...

همه جانباختگان حادثه تروریستی اهواز شهید محسوب می شوند

تهران - جارپرس - مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید گفت: همه جانباختگان حادثه تروریست...

شهیدی به نمایندگی از رئیس‌ جمهوری به خوزستان می رود

تهران - جارپرس - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از رئیس جمهوری برای دیدار و گفت‌ و ...

احکام تبرئه بازداشت شدگان تجمع روز جهانی زن قطعی شد

تهران - جارپرس - وکیل مدافع تعدادی از زنان بازداشت شده در تجمع روز جهانی زن از قطعیت یافتن احکام ت...

سرپیچی از فرمان دانش آموزان پلیس مدرسه جریمه دارد

تهران - جارپرس - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: رانندگان همه خودر...

«نماد اعتماد» شرکت ثامن پیش از اعلام ورشکستگی باطل شده بود

تهران - جارپرس - یک مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت امتیاز «ن...

اتحادیه طلا برای بستن سایت های فروش آنلاین سکه نامه نوشت

تهران - جارپرس - رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: نامه نگاری با مراجع و نهادهای مرتبط برای بست...

 • عوامل حادثه تروریستی اهواز به قوه قضاییه تحویل داده شوند

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵
 • دولت ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت عقب‌نشینی کرد

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
 • همه جانباختگان حادثه تروریستی اهواز شهید محسوب می شوند

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
 • شهیدی به نمایندگی از رئیس‌ جمهوری به خوزستان می رود

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
 • احکام تبرئه بازداشت شدگان تجمع روز جهانی زن قطعی شد

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 • سرپیچی از فرمان دانش آموزان پلیس مدرسه جریمه دارد

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 • «نماد اعتماد» شرکت ثامن پیش از اعلام ورشکستگی باطل شده بود

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 • اتحادیه طلا برای بستن سایت های فروش آنلاین سکه نامه نوشت

  يكشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹

آگهی
آگهی

جام جهانی دروازه ورود زنان به ورزشگاه آزادی

تهران - جارپرس - سرانجام پس از سال ها انتظار، پای خانواده ها و بانوان ایرانی به ورزشگاه بزرگ و خاطره انگیز آزادی تهران باز شد، اما نه برای تماشای یک مسابقه فوتبال، بلکه برای تماشای زنده دیدار تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا از روی نمایشگر بزرگ.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، پس از اطلاع رسانی از روزهای گذشته مبنی بر پخش دیدار تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا از مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه در ورزشگاه آزادی، در همان لحظات اولیه بیش از 30 هزار بلیت فروخته شد.
خانواده ها از زن و مرد، پیر و جوان، دختران و پسران که پرچم سه رنگ ایران اسلامی را به همراه داشتند از بعدازظهر روز چهارشنبه در مقابل دروازه اصلی ورزشگاه آزادی تهران حضور یافتند اما با ممانعت و مخالفت پلیس تهران، مواجه شدند.
علاقمندان برای تماشای دیدار ایران و اسپانیا از حدود ساعت 16 خود را به ورزشگاه آزادی تهران رساندند و لحظه به لحظه بر تعداد آنان افزوده شد اما پس از آن اخبار ضد و نقیضی مبنی بر لغو برنامه پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی منتشر شد که باعث شد برخی از خانواده ها محل ورزشگاه را ترک کنند اما جمع کثیری که بلیت به همراه داشتند، با امید به ورود به ورزشگاه پشت در ماندند تا اینکه سرانجام در لحظات آخر و در فاصله یک ساعت مانده به دیدار تاریخی ایران و اسپانیا اجازه ورود صادر و خانواده ها برای نخستین بار وارد ورزشگاه آزادی شدند.
دروازه ها باز و طلسم شکسته شد و هیچ اتفاقی هم رخ نداد. بانوان ایرانی برای نخستین بار پای به ورزشگاهی گذاشتند که ورود آنان طی این سالها به عنوان یکی از مباحث و موضوعات چالش برانگیز برای مسوولان بود و هیچگاه هم روشن نشد که بانوان اجازه ورود به ورزشگاه را دارند یا خیر.
خانواده ها که جمع کثیری از دختران نوجوان، جوان و زنان نیز جزو آنان بودند، با حضور خود گرمای خاصی به ورزشگاه آزادی بخشیدند و همگی شاد و پر انگیزه در کنار یکدیگر مسابقه فوتبال را تماشا کردند.
«ملیحه امامی» بانوی 43 ساله که به همراه همسر و دو دختر خود در ورزشگاه آزادی تهران حضور یافته بود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای نخستین بار است که از نزدیک فضای ورزشگاه آزادی تهران را می بینم، آرزو داشتم روزی در ورزشگاه حاضر شوم.
وی اظهار داشت: حضور در ورزشگاهها و تماشای مسابقات ورزشی حق بانوان ایرانی است اما شرایط کشورمان به گونه ای است که این اجازه به آنها داده نمی شود، از سوی دیگر از نظر فرهنگی باید در این زمینه بیشتر کار شود تا ورزشگاهها، از این پس بتوانند شاهد حضور بانوان باشند.
«عاطفه حاتمی» بانوی 35 ساله که همراه همسر و دو فرزند خردسالش در ورزشگاه آزادی حضور دارند نیز گفت: در سال های اخیر بانوان ورزشکار ایرانی موفقیت های زیادی در میادین ورزشی کسب کرده اند و نشان دادند که بانوان کشورمان همچون مردان توانایی کارهای بزرگ را دارند، اما اینکه چرا بانوان کشورمان نمی توانند در کنار مردان و به همراه خانواده در ورزشگاه حاضر شوند، برایم جای سوال است.
وی تصریح کرد: جای بسی خوشحالی است که امروز توانستیم همراه با خانواده به ورزشگاه آزادی بیاییم و دیدار تیم ملی ایران و اسپانیا را ببینم. همگی شاهد بودیم که خانواده ها در کنار یکدیگر حضور داشتند و هیچ مشکلی نیز به وجود نیامد.
این بانوی تهرانی ادامه داد: توجه و اهمیت دادن به بانوان و حقوق آنها سبب شده که در بخش های مختلف و از جمله رشته های ورزشی موفقیت های زیادی را کسب کنند. اگر آنها بیشتر از گذشته در ورزشگاهها و سالن های ورزشی برای تماشای مسابقات حضور داشته باشند، این قشر بیشتر به ورزش نزدیک می شوند و تعداد زنان ورزشکار افزایش می یابد.
«احمد حسینی» یکی دیگر از تماشاگران دیدار ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی گفت: فضای ورزشگاه آزادی تهران امروز با حضور خانواده بسیار خوب و صمیمی بود و آرامش خاصی وجود داشت و اینکه بانوان و دختران کشورمان همچون مردان، امروز توانستند در ورزشگاه حضور یابند، موجب خوشحالی آنان شده بود.
«ماهور پویا»، 24 ساله که همراه دوستان خود در ورزشگاه آزادی تهران حضور داشت، گفت: وقتی که شنیدم خانواده ها می توانند برای تماشای مسابقه به ورزشگاه بیایند، از این موضوع بسیار خوشحال شدم و به همراه دوستان خود به ورزشگاه آمدیم.
وی تصریح کرد: امیدوارم که روزی فرا برسد و فضای فرهنگی ورزشگاههای ما به گونه ای باشد که بانوان و دختران این سرزمین بتوانند در ورزشگاهها برای تماشای مسابقات حضور یابند.
تماشاگران و علاقمندان در این بازی در جایگاههای یک تا هفت ورزشگاه آزادی تهران مستقر شدند. حاضران بازی ایران و اسپانیا را در یک نمایشگر بزرگ 1200 متر مربعی که روبروی جایگاه ورزشگاه آزادی کار گذاشته شده بود تماشا کردند. قیمت بلیت این برنامه در هر 2 طبقه 15 هزار تومان بود.
ایران دومین بازی خود در جام جهانی روسیه را یک بر صفر به اسپانیا واگذار کرد و در آخرین بازی خود در این مرحله روز دوشنبه 4 تیر ماه به مصاف پرتغال می رود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی