سه شنبه , 23 /مرداد /1397
 Tuesday , 14 /August /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

بابلسر - جارپرس - امام جمعه بابلسر در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: معتقدم یک خبرنگار باید از نظ...

دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

تهران - جارپرس - حاشیه های کمپین 'فرزندت کجاست ' که با هدف شفاف سازی فعالیت فرزندان مسوولان در ت...

ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

تهران - جارپرس - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بر...

طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

تهران - جارپرس - طرح تسهیل خروج بانوان نخبه که رای اعضای کمیسیون امنیت ملی را بدست آورده و در نوبت ...

سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

تهران - جارپرس - شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا سیاست های کلان اطلاع رسانی برای مقابله با جنگ...

هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

تهران - جارپرس - استانداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که هیچ کدام از اعضای شورای اسلامی شهر تهر...

گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

تهران - جارپرس - دبیر کل سازمان ملل با استقبال از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، آن را سن...

مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

تهران - جارپرس - کشور به وحدت و انسجام ملی نیاز دارد و هرگونه اظهارنظر غیرمعقول سیاسی، دمیدن در آ...

 • امام جمعه بابلسر: خبرنگار باید از نظر مالی تامین شود

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
 • دردسرهای یک کمپین برای نماینده مجلس

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
 • ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
 • طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
 • سیاست های مبارزه با جنگ روانی تصویب شد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
 • هیچ کدام از اعضای شورای پایتخت بازداشت نشده اند

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 • گوترش از امضای کنوانسیون دریای خزر استقبال کرد

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
 • مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

  سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸

بانک مرکزی خط اعتباری برای سپرده های موسسات مالی ایجاد کرد

تهران - جارپرس - سخنگوی قوه قضاییه گفت: شایعه پرداخت تنخواه ٢٥ هزار میلیاردتومانی بانک مرکزی به موسسات مالی دروغ است و خط اعتباری برای این موسسات به منظور پرداخت طلب سپرده گذاران در نظر گرفته شده است.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در یکصد و بیست و هفتمین نشست خبری افزود: اقدام قوه قضاییه و قاضی مربوطه ادامه دارد. روند مهاجرت به پیام رسان های داخلی خوب است البته برخی از فیلتر شکن و برخی هم از هاتگرام استفاده می کنند که مسئولان در تلاش برای تقویت شبکه های داخلی هستند.

* تنخواه 25 میلیارد تومانی بانک مرکزی به موسسات اعتباری صحت ندارد
سخنگوی قوه قضاییه گفت: شایعه پرداخت تنخواه ٢٥ هزار میلیاردتومانی بانک مرکزی به موسسات مالی دروغ است و خط اعتباری برای این موسسات به منظور پرداخت طلب سپرده گذاران در نظر گرفته شده است.
وی گفت: عده ای از مسئولان موسسات که سپرده ای از مردم گرفته بودند تحت تعقیب قرار گرفتند. برای ضایع نشدن حق مردم، خود مجموعه حکومت از سران سه قوه وارد شد تا این موضوع را طوری مدیریت و تدبیر کنند که کمتر حق مردم ضایع شود.
وی اضافه کرد: موسسات صاحب مجوز متکفل شده اند که سپرده های مردم را برگردانند اما دارایی های برخی از این موسسات، تکافوی سپرده سپرده گذاران را نمی داد. تاکنون بخشی از سپرده های افرادی که مبالغی در موسسات داشته اند، پرداخت شد. این مبلغ تنخواه نیست بلکه بانک مرکزی به آن موسسات خط اعتباری داده که از این محل پرداخت شد.
معاون اول قوه قضاییه با اعلام تشکیل هیات های تسویه به منظور شناسایی اموال مردم و فعالیت این هیات ها با جدیت اظهار داشت: آن دسته از اموالی که قابل نقد شدن است نقد می شود و بقیه در صورت امکان تهاتر می شود.
به گفته وی، سپرده های تا مبلغ ٢٠٠ میلیون تومان سپرده گذاری تاکنون پرداخت شده است و موسسه ثامن الحجج تا ١٠ روز دیگر سپرده های پنج هزار نفر را که تا ٣٠٠ میلیون تومان سپرده گذاری کرده اند، پرداخت می کند.
محسنی اژه ای گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی برخی موسسات تا ٩٩ درصد از سپرده های نفرات سپرده گذار پرداخت شده است. این تسویه حساب، علی الحساب است تا ببینند اموال شناسایی شده چقدر است و اگر اموال شناسایی شده بیشتر باشد، سود بیشتری پرداخت می شود.
وی افزود: افرادی که سپرده آنان بیش از یک میلیارد تومان است باقی می مانند که باید دید اموال شناسایی شده چقدر است.
وی از تلاش برای تسریع محاکمه این موسسات خبر داد و گفت: تاکید بر شناسایی و بازگرداندن اموال است و وزیر اطلاعات برای شناسایی و ردیابی اموال قول مساعد داده است.

* شیطان بزرگ برای تحقق اهداف خود به منفورترین افراد یعنی منافقان متوسل شد
محسنی اژه ای در بخش دیگری از این نشست خبری، گفت: این روزها به طور مشخص شیطان بزرگ آمریکا و سردمدارانش مانند رژیم صهیونیستی برای ایران، کرکوری می خوانند و به قدری مستاصل شدند که برای تحقق اهداف خود به منفورترین افراد و تروریست هایی متوسل شده اند که دستشان به خون ١٧ هزار شهید آلوده است.
وی گفت: زمان اوایل انقلاب، که انقلاب نوپا بود، هنوز نیروی امنیتی، نظامی و قضایی ما آن انسجام لازم را پیدا نکرده بود و آنان هم در داخل کشور حامی داشتند، غلطی نتوانستند بکنند؛ حالا امروز آمریکا و ترامپ دل خوش به این افراد دل خوش کردند.
وی اضافه کرد: مردم ما شکر خدا آگاه و روشن هستند و از این خواب هایی که ٤٠ سال است دشمن دیده و هیچگاه تعبیر نشده، فریب نمی خورند؛ مجموعه دستگاه های امنیتی نظامی و قضایی کاملا هوشیار و مشرف به قضایا هستند و هر گروهی که بخواهد امنیت کشور و آرامش مردم را مختل کند و با نیروی نظامی امنیتی مقابله کند، برخورد می کنند.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: از مردم می خواهم مراقب بچه هایشان باشند تا فریب حرف های آنان را نخورند و اگر جمعیتی از کشور خواسته بجایی دارند، عده ای ضد انقلاب وارد این جمعیت نشوند. مراقب باشند فرصت طلبان و تروریست ها و خارج نشینان و حامیان آنان از این اعتراض بحق، سوء استفاده نکنند.

* ثبت نشدن دادخواست ها، تخلف است
سخنگوی قوه قضاییه درباره وجود رویه عدم ثبت دادخواست ها و شکایات در روزهای پایانی ماه و تایید و تکذیب این موضوع گفت: هر کسی که به دادگاه یا دادسرا مراجعه می کند، دادخواست در همان روز، باید ثبت شود و اگر به صورت عمدی ثبت نشود تخلف محسوب می شود و اگر عمدی هم نباشد موضوع دنبال می شود.
وی افزود: مردم اگر دادخواست هایی که در دادسرا ثبت نمی شود به بخش نظارت بر دادستانی کل کشور و درغیراین صورت به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اطلاع دهند.
* شکنجه مشایی صحت ندارد
محسنی اژه ای درپاسخ به پرسش خبرنگاری درباره برخی شایعات مبتی بر شکنجه مشایی و در کما بودن بقایی گفت: بقایی دوره محکومیت را می گذراند و مشایی دوره بازداشت موقت خود را سپری می کند.
وی ادامه داد: شکنجه مطلقا صحت ندارد درباره کما تا آنجا که مطلع هستم صحت ندارد.
وی درباره نامه سرگشاده محیط زیست مبنی بر شکنجه بازداشتی های محیط زیست گفت: نمی دانم به چه کسی و برای کجا نوشتند که خبرنگار گفت آقای جلایی پور برای رهبری نوشته است و اژه ای پاسخ داد مگر جلایی پور بازداشت است که نامه نوشت.
معاون اول قوه قضاییه درعین حال اضافه کرد: اگر کسی مدعی شکنجه است شکایت کند، سازمان زندانها، حفاظت قوه قضاییه و دادسرا به جدیت این موضوع را دنبال می کند
وی افزود: بنده تخلفات را رد نمی کنم اما اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد، به طور جدی پیگیری می شود.

* سرنوشت معوقات بانکی
معاون اول قوه قضاییه درباره معوقات بانکی و افزایش یا کاهش آن گفت: نسبت به شش سال قبل معوقات بانکی افزایش داشت اما هر سال افزایش نداشتیم.
وی افزود: کسانی که معوقات بانکی داشتند سه دسته بودند یک دسته اصلا جرمی نداشتند و تحت تعقیب قضایی قرار نگرفتند؛ این افراد باید معوقه را پرداخت می کردند.
محسنی اژه ای اظهارداشت: دسته دوم افرادی هستند که معوقه دارند و توانایی پرداخت هم دارند اما جرمی مرتکب نشده اند که قوه قضاییه، سازمان ثبت و بانک مرکزی به آنان کمک می کنند اما دسته سوم کسانی هستند که علاوه بر معوقه، جرمی هم داشتند که کار نخست تسویه بود و به نحوی تسویه کردند.
وی ادامه داد: گاهی تعداد کم معوقه بالاست و گاهی تعداد بالا اما معوقه کم است که تاکید ما بر معوقه بالاست و سراغ مبلغ وام کم نرفتیم و تعداد قابل توجهی از آنانی که معوقه بیش از هزار میلیارد بود، تسویه شد.

* مشاوران دوتابعیتی داریم
سخنگوی قوه قضاییه درباره گزارش تحقیق و تفحص مجلس مبنی بر استفاده از دوتابعیتی ها گفت: وزارت اطلاعات مدعی بود دوتابعیتی که الان مدیر باشد نداریم؛ مواردی مشخص شد که از این افراد به صورت مشاوره ای استفاده می شد که در اینجا خلاء قانونی داریم.
وی افزود: مجلس با تحقیقو تفحص وجود این خلاء قانونی را قبول کرد. در وزارتخانه ها و بانک مرکزی افرادی (دوتابعیتی) داشتیم که به عنوان مشاور فعالیت می کردند که بعد از این قضیه عذر آنان خواسته شد.
محسنی اژه ای با متفاوت دانستن گرین کارت و دو تابعیتی، گفت: افرادی داریم که دوتابعیتی نیستند اما گرین کارت دارند که این هم یک خلاء قانونی است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی