شنبه , 04 /خرداد /1398
 Saturday , 25 /May /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

خیابان های فرانسه بار دیگر میزبان جلیقه زردها شد

تهران - جارپرس - یک روز مانده به انتخابات پارلمانی اروپا، معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانس...

جزییات عرضه ۲.۱میلیارد یورو در سامانه نیما

تهران - جارپرس -۲ میلیارد و ۱۶۱ میلیون یورو در اردیبهشت امسال با هدف تامین کالاهای وارداتی مورد ن...

پیش بینی باران و آذرخش برای استان تهران

تهران - جارپرس - اداره کل هواشناسی استان تهران در اطلاعیه ای با پیش بینی کاهش دمای هوای تهران طی ...

عارف: فهرست فراکسیون امید برای انتخابات هیات رئیسه مجلس هنوز قطعی نشده است

تهران - جارپرس - رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که فهرست نهایی فراکسیون برای ان...

فراخوان برای اعتصاب عمومی در سودان

تهران - جارپرس - «انجمن مشاغل حرفه ای» سودان به دنبال تعلیق و به نتیجه نرسیدن مذاكرات با ارتش درب...

29 نفر به دنبال درگیری در زندانی در ونزوئلا کشته شدند

تهران - جارپرس -  مقامات ونزوئلا اعلام کردند که دست کم ۲۹ زندانی طی درگیری در زندانی در این کشور ...

چین قطار تندرو با سرعت 600 كیلومتر در ساعت ساخت

پكن - جارپرس - نمونه آزمایشی قطار مگلِو با سرعت 600 كیلومتر در ساعت در شهر چینگدائو واقع در شرق ...

ساخت و ساز غير مجاز در شميرانات به معادن رسيد

تهران - جارپرس - رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شميرانات ساخت و سازهاي غيرمجاز در مجاورت م...

 • خیابان های فرانسه بار دیگر میزبان جلیقه زردها شد

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
 • جزییات عرضه ۲.۱میلیارد یورو در سامانه نیما

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
 • پیش بینی باران و آذرخش برای استان تهران

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
 • عارف: فهرست فراکسیون امید برای انتخابات هیات رئیسه مجلس هنوز قطعی نشده است

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
 • فراخوان برای اعتصاب عمومی در سودان

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
 • 29 نفر به دنبال درگیری در زندانی در ونزوئلا کشته شدند

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
 • چین قطار تندرو با سرعت 600 كیلومتر در ساعت ساخت

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
 • ساخت و ساز غير مجاز در شميرانات به معادن رسيد

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

آگهی
آگهی

بانک مرکزی خط اعتباری برای سپرده های موسسات مالی ایجاد کرد

تهران - جارپرس - سخنگوی قوه قضاییه گفت: شایعه پرداخت تنخواه ٢٥ هزار میلیاردتومانی بانک مرکزی به موسسات مالی دروغ است و خط اعتباری برای این موسسات به منظور پرداخت طلب سپرده گذاران در نظر گرفته شده است.

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در یکصد و بیست و هفتمین نشست خبری افزود: اقدام قوه قضاییه و قاضی مربوطه ادامه دارد. روند مهاجرت به پیام رسان های داخلی خوب است البته برخی از فیلتر شکن و برخی هم از هاتگرام استفاده می کنند که مسئولان در تلاش برای تقویت شبکه های داخلی هستند.

* تنخواه 25 میلیارد تومانی بانک مرکزی به موسسات اعتباری صحت ندارد
سخنگوی قوه قضاییه گفت: شایعه پرداخت تنخواه ٢٥ هزار میلیاردتومانی بانک مرکزی به موسسات مالی دروغ است و خط اعتباری برای این موسسات به منظور پرداخت طلب سپرده گذاران در نظر گرفته شده است.
وی گفت: عده ای از مسئولان موسسات که سپرده ای از مردم گرفته بودند تحت تعقیب قرار گرفتند. برای ضایع نشدن حق مردم، خود مجموعه حکومت از سران سه قوه وارد شد تا این موضوع را طوری مدیریت و تدبیر کنند که کمتر حق مردم ضایع شود.
وی اضافه کرد: موسسات صاحب مجوز متکفل شده اند که سپرده های مردم را برگردانند اما دارایی های برخی از این موسسات، تکافوی سپرده سپرده گذاران را نمی داد. تاکنون بخشی از سپرده های افرادی که مبالغی در موسسات داشته اند، پرداخت شد. این مبلغ تنخواه نیست بلکه بانک مرکزی به آن موسسات خط اعتباری داده که از این محل پرداخت شد.
معاون اول قوه قضاییه با اعلام تشکیل هیات های تسویه به منظور شناسایی اموال مردم و فعالیت این هیات ها با جدیت اظهار داشت: آن دسته از اموالی که قابل نقد شدن است نقد می شود و بقیه در صورت امکان تهاتر می شود.
به گفته وی، سپرده های تا مبلغ ٢٠٠ میلیون تومان سپرده گذاری تاکنون پرداخت شده است و موسسه ثامن الحجج تا ١٠ روز دیگر سپرده های پنج هزار نفر را که تا ٣٠٠ میلیون تومان سپرده گذاری کرده اند، پرداخت می کند.
محسنی اژه ای گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی برخی موسسات تا ٩٩ درصد از سپرده های نفرات سپرده گذار پرداخت شده است. این تسویه حساب، علی الحساب است تا ببینند اموال شناسایی شده چقدر است و اگر اموال شناسایی شده بیشتر باشد، سود بیشتری پرداخت می شود.
وی افزود: افرادی که سپرده آنان بیش از یک میلیارد تومان است باقی می مانند که باید دید اموال شناسایی شده چقدر است.
وی از تلاش برای تسریع محاکمه این موسسات خبر داد و گفت: تاکید بر شناسایی و بازگرداندن اموال است و وزیر اطلاعات برای شناسایی و ردیابی اموال قول مساعد داده است.

* شیطان بزرگ برای تحقق اهداف خود به منفورترین افراد یعنی منافقان متوسل شد
محسنی اژه ای در بخش دیگری از این نشست خبری، گفت: این روزها به طور مشخص شیطان بزرگ آمریکا و سردمدارانش مانند رژیم صهیونیستی برای ایران، کرکوری می خوانند و به قدری مستاصل شدند که برای تحقق اهداف خود به منفورترین افراد و تروریست هایی متوسل شده اند که دستشان به خون ١٧ هزار شهید آلوده است.
وی گفت: زمان اوایل انقلاب، که انقلاب نوپا بود، هنوز نیروی امنیتی، نظامی و قضایی ما آن انسجام لازم را پیدا نکرده بود و آنان هم در داخل کشور حامی داشتند، غلطی نتوانستند بکنند؛ حالا امروز آمریکا و ترامپ دل خوش به این افراد دل خوش کردند.
وی اضافه کرد: مردم ما شکر خدا آگاه و روشن هستند و از این خواب هایی که ٤٠ سال است دشمن دیده و هیچگاه تعبیر نشده، فریب نمی خورند؛ مجموعه دستگاه های امنیتی نظامی و قضایی کاملا هوشیار و مشرف به قضایا هستند و هر گروهی که بخواهد امنیت کشور و آرامش مردم را مختل کند و با نیروی نظامی امنیتی مقابله کند، برخورد می کنند.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: از مردم می خواهم مراقب بچه هایشان باشند تا فریب حرف های آنان را نخورند و اگر جمعیتی از کشور خواسته بجایی دارند، عده ای ضد انقلاب وارد این جمعیت نشوند. مراقب باشند فرصت طلبان و تروریست ها و خارج نشینان و حامیان آنان از این اعتراض بحق، سوء استفاده نکنند.

* ثبت نشدن دادخواست ها، تخلف است
سخنگوی قوه قضاییه درباره وجود رویه عدم ثبت دادخواست ها و شکایات در روزهای پایانی ماه و تایید و تکذیب این موضوع گفت: هر کسی که به دادگاه یا دادسرا مراجعه می کند، دادخواست در همان روز، باید ثبت شود و اگر به صورت عمدی ثبت نشود تخلف محسوب می شود و اگر عمدی هم نباشد موضوع دنبال می شود.
وی افزود: مردم اگر دادخواست هایی که در دادسرا ثبت نمی شود به بخش نظارت بر دادستانی کل کشور و درغیراین صورت به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اطلاع دهند.
* شکنجه مشایی صحت ندارد
محسنی اژه ای درپاسخ به پرسش خبرنگاری درباره برخی شایعات مبتی بر شکنجه مشایی و در کما بودن بقایی گفت: بقایی دوره محکومیت را می گذراند و مشایی دوره بازداشت موقت خود را سپری می کند.
وی ادامه داد: شکنجه مطلقا صحت ندارد درباره کما تا آنجا که مطلع هستم صحت ندارد.
وی درباره نامه سرگشاده محیط زیست مبنی بر شکنجه بازداشتی های محیط زیست گفت: نمی دانم به چه کسی و برای کجا نوشتند که خبرنگار گفت آقای جلایی پور برای رهبری نوشته است و اژه ای پاسخ داد مگر جلایی پور بازداشت است که نامه نوشت.
معاون اول قوه قضاییه درعین حال اضافه کرد: اگر کسی مدعی شکنجه است شکایت کند، سازمان زندانها، حفاظت قوه قضاییه و دادسرا به جدیت این موضوع را دنبال می کند
وی افزود: بنده تخلفات را رد نمی کنم اما اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد، به طور جدی پیگیری می شود.

* سرنوشت معوقات بانکی
معاون اول قوه قضاییه درباره معوقات بانکی و افزایش یا کاهش آن گفت: نسبت به شش سال قبل معوقات بانکی افزایش داشت اما هر سال افزایش نداشتیم.
وی افزود: کسانی که معوقات بانکی داشتند سه دسته بودند یک دسته اصلا جرمی نداشتند و تحت تعقیب قضایی قرار نگرفتند؛ این افراد باید معوقه را پرداخت می کردند.
محسنی اژه ای اظهارداشت: دسته دوم افرادی هستند که معوقه دارند و توانایی پرداخت هم دارند اما جرمی مرتکب نشده اند که قوه قضاییه، سازمان ثبت و بانک مرکزی به آنان کمک می کنند اما دسته سوم کسانی هستند که علاوه بر معوقه، جرمی هم داشتند که کار نخست تسویه بود و به نحوی تسویه کردند.
وی ادامه داد: گاهی تعداد کم معوقه بالاست و گاهی تعداد بالا اما معوقه کم است که تاکید ما بر معوقه بالاست و سراغ مبلغ وام کم نرفتیم و تعداد قابل توجهی از آنانی که معوقه بیش از هزار میلیارد بود، تسویه شد.

* مشاوران دوتابعیتی داریم
سخنگوی قوه قضاییه درباره گزارش تحقیق و تفحص مجلس مبنی بر استفاده از دوتابعیتی ها گفت: وزارت اطلاعات مدعی بود دوتابعیتی که الان مدیر باشد نداریم؛ مواردی مشخص شد که از این افراد به صورت مشاوره ای استفاده می شد که در اینجا خلاء قانونی داریم.
وی افزود: مجلس با تحقیقو تفحص وجود این خلاء قانونی را قبول کرد. در وزارتخانه ها و بانک مرکزی افرادی (دوتابعیتی) داشتیم که به عنوان مشاور فعالیت می کردند که بعد از این قضیه عذر آنان خواسته شد.
محسنی اژه ای با متفاوت دانستن گرین کارت و دو تابعیتی، گفت: افرادی داریم که دوتابعیتی نیستند اما گرین کارت دارند که این هم یک خلاء قانونی است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی