دوشنبه , 01 /بهمن /1397
 Monday , 21 /January /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

مرتضوی در زندان در حال تحمل کیفر است

تهران - جارپرس - وکیل سعید مرتضوی گفت: رفتن مرتضوی به نجف شایعه ای بی اساس است، موکلم در زندان مش...

پویش ملی مبارزه با سرطان از فردا در بابلسر آغاز می شود

بابلسر - جارپرس - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر از آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان از فردا...

فرماندار بابلسر: دستگاه های دولتی بابلسر به شبکه دولت وصل شوند

بابلسر - جارپرس - فرماندار شهرستان بابلسر در جلسه شورای اداری گفت: دستگاه های دولتی برای تسهیل در...

ثبت سفارش کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی ممنوع شد

تهران - جارپرس - نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت را موظف کردند که ثبت سفارش کالاهای مصرفی...

ایران از دولت ونزوئلا مقابل مداخلات غیرقانونی واشنگتن حمایت می کند

تهران - جارپرس - سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اظهارات و اقدامات مداخله جویانه وزیر امور...

لایحه CFT امروز در مجلس بررسی می شود

تهران - جارپرس - نمایندگان در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق دولت جمهور...

تخریب روابط دیرینه ایران و اروپا از سوی معاندان عجیب نیست

تهران - جارپرس - سخنگوی وزارت امور خارجه به اتهام زنی های امنیتی برای تخریب روابط دیرینه ایران و ...

618 کیلوگرم هروئین پیش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد

تهران - جارپرس - وزارت اطلاعات اعلام کرد که سربازان گمنام امام زمان (عج) محموله مواد مخدر حاوی 6...

 • مرتضوی در زندان در حال تحمل کیفر است

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
 • پویش ملی مبارزه با سرطان از فردا در بابلسر آغاز می شود

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 • فرماندار بابلسر: دستگاه های دولتی بابلسر به شبکه دولت وصل شوند

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
 • ثبت سفارش کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی ممنوع شد

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 • ایران از دولت ونزوئلا مقابل مداخلات غیرقانونی واشنگتن حمایت می کند

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
 • لایحه CFT امروز در مجلس بررسی می شود

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
 • تخریب روابط دیرینه ایران و اروپا از سوی معاندان عجیب نیست

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
 • 618 کیلوگرم هروئین پیش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد

  يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰

آگهی
آگهی
واعظی:

رئیس جمهوری احتمالا به جام جهانی نمی رود

تهران-جارپرس-رییس دفتر رئیس جمهوری گفت: به دلیل تداخل برنامه ها، رئیس جمهوری احتمالا برای دیدن مراسم افتتاحیه جام جهانی به روسیه نمی رود.

به گزارش جارپرس از ایرنا، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: سخنان وزیر خارجه آمریکا بیشتر مجموعه ای از شعارها بود و قبلا همین مطالب را ترامپ به زبان دیگری گفته بود. به جز چند کشور کوچک، افکار عمومی دنیا و مسئولان سیاسی کشورهای مختلف استقبالی از این مطالب نکردند.
وی افزود: در داخل کشور نیز همین طور شد، آنها فکر می کردند مطالبی را مطرح کرده و بخشی از مردم طرفداری کنند. دست آمریکا برای مردم رو شده است لذا من فکر می کنم آنچه را که طراحی کرده بودند و اتفاق افتاد، در داخل کشور و در جهان تاثیری نداشت. دولت یک رویکردی مشخص دارد و انشاء الله مذاکرات را انجام می دهد و فکر می کنم گام به گام پیش می رود.
واعظی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد مباحث مطرح شده در جلسه امروز هیات دولت، گفت: مباحث مختلفی مورد بررسی قرار گرفت. در مورد مساله آب و خشکسالی امسال در نقاط مختلف بحث کردیم به ویژه در مورد سیستان که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و کمبود آبی که هست، ببینیم چطور می شود کمک کرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات سخنگوی هیات رئیسه مجلس در مورد اختیار دولت برای کاهش ساعات اداری، گفت: همیشه به ما می گفتند این موضوع در اختیار مجلس است و نخستین بار است که سخنگوی هیات رییسه مجلس این را گفته است. ما این مطلب را در ابتدای دولت گفتیم که به استانداران مناطق گرمسیر اختیار می دهیم تا کار را زودتر شروع کنند و به گونه ای برنامه ریزی کنند که کارمندان عزیز به دلیل فشار هوا و ماه مبارک، از کار کم نگذارند و در وزارتخانه ها و سازمان ها حسب مورد، با توجه به ارباب رجوع، یک جا به جایی داشته باشند.
وی افزود: در مورد اینکه دولت کاهش ساعات کار را تصویب بکند تا الان ذهنیت ما این بوده است که این موضوع در اختیار مجلس است حالا خودشان چیز دیگری خواستند ولی ما این کار را اول ماه رمضان انجام دادیم.
رئیس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی در مورد بحث عدم کفایت رئیس جمهوری، خطاب به خبرنگار سوال کننده گفت: اول شما عدم کفایت را القا نکنید، این موضوع هیچ وقت نبوده و خودتان بیخود مطرح می کنید. شمار نمایندگان 290 تن است؛ اگر یک نماینده این موضوع را مطرح کند، بعد شما بیایید آن را بپرسید، کار درستی نیست.
وی افزود: سوال از رییس جمهوری در گذشته مطرح و روالش هم طی شده است. اصلا چنین چیزی که تعاملی میان دولت و مجلس نیست را شما نمی توانید به عنوان یک مورد خاص معرفی کنید.
واعظی درباره سفر رییس جمهوری به اتریش گفت: پیشنهاداتی از سوئیس و اتریش شده است ؛ ما هم در حال برنامه ریزی هستیم که اگر وقت رییس جمهوری اجازه بدهد ،هماهنگ کنیم. سفر بعد از ماه مبارک رمضان انجام می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوی در پاسخ به پرسشی در مورد دعوت رییس فیفا از رییس جمهوری برای دیدن جام جهانی روسیه ، گفت: زمان آن به گونه ای است که با برنامه های رییس جمهوری تداخل دارد. بعید می دانم رییس جمهور در این مراسم شرکت کند. رییس جمهوری در این ماه احتمالا به دعوت رئیس جمهوری چین برای شرکت در اجلاس شانگهای به آن کشور می رود و دیدار دوجانبه خواهد داشت.
وی در ادامه اظهار داشت: من چند بار قبلا گفتم که در کشوری مانند ایران وقتی مردم به نامزد موردنظرشان رای می دهند، انتظارشان این است که با جناح دیگری که انتخابات را واگذار کرده و مورد احترام همه ما هست برای توسعه کشور همکاری کنیم. مردم انتظارشان این است که مشکلاتشان حل بشود. با رقابت های جناحی و درگیری ها نمی توانیم به مردم خدمت کنیم و همه باید دست به دست دهیم تا مسائل حل شود.
واعظی افزود: لذا من خواهش کردم از همه جناح ها، گروه ها و نهادها در شرایطی که خیلی هم عادی نیست و آمریکا از همه توانش علیه ایران استفاده می کند و مثلث آمریکا، عربستان و اسرائیل علیه ایران بوجود آمده، بیش از هر زمانی نیاز به وحدت، انسجام و همکاری داریم و باید تلاش کنیم اختلاف سلیقه ها را کنار بگذاریم و روی اشتراکات، اصول و منافع ملی توافق داشته باشیم تا بتوانیم از خودمان یک انسجام در رابطه به مواضع مختلف داشته باشیم که هم علامتی به خارج باشد که بدانند در داخل کشور در رابطه با توطئه ها، همه هم نظر و متحد هستند و هم در داخل کشور، امید و نشاط را به مردم برگردانیم.
وی خاطرنشان کرد: آن کسانی که در خارج، فشار بر مردم و دولت را برنامه ریزی می کنند، مردم ایران را نشناخته اند. ممکن است در داخل برخی مسئولان اختلاف سلیقه و نظر داشته باشند ولی در مقابل سوء استفاده دشمن خارجی از این اختلاف سلیقه ها، مردم متحد می شوند.
واعظی افزود: در کشوری زندگی می کنیم که با سایر کشورها فرق دارد. مقام معظم رهبری برای دولت و مردم عزیزمان فصل الخطاب است. بارها در 4 دهه اخیر غربی ها و کشورهای دیگر خواب هایی را دیدند که هیچ وقت تعبیر نشده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی