چهارشنبه , 30 /خرداد /1397
 Wednesday , 20 /June /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

نظارت ستادی متمرکز سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلا از کانون بابلسر

بابلسر -جارپرس-در نشستی با حضور سید جواد حسینیان مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلا، یاسر ابراه...

ساحل شهر گردشگری بابلسر باید در شان شهروندان باشد/با خرید دستگاه ساحل روب سواحل بابلسر از زباله پاکسازی می شود

بابلسز - جارپرس-شهردار بابلسر گفت:ساحل شهر گردشگری بابلسر باید در شان شهروندان باشد لذابا خرید دستگ...

قضاوت چهار داور بانوی کشتی ایران در مسابقات اروپا

تهران - جارپرس-چهار داور بانوی کشتی ایران ضمن حضور در کلاس بین المللی داوری درجه سه در کشور مجارستا...

فتحی از نمایندگی مجلس استعفا داد

تهران - جارپرس-محمد جواد فتحی نماینده مردم تهران در اعتراض به برخی ایرادهای موجود در ساختار قانونگذا...

دو کره تا پایان سال جاری میلادی به صلح می رسند

پکن - جارپرس - وزیر خارجه کره جنوبی اظهار امیدواری کرد تا پایان سال 2018 میلادی با همسایه شمالی خ...

دیابت زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس

تهران - جارپرس - مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس نشان می دهد دیابت در اولین سال های تش...

پیش فروش اینترنتی خودرو همچنان دور از دسترس

تهران - جارپرس - طرح پیش فروش اینترنتی ایران خودرو به مناسبت عید سعید فطر که چهارشنبه هفته گذشته...

روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

تهران - جارپرس - رئیس جمهور کشورمان در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی، به دعوت رسمی روسای...

 • نظارت ستادی متمرکز سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلا از کانون بابلسر

  سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
 • ساحل شهر گردشگری بابلسر باید در شان شهروندان باشد/با خرید دستگاه ساحل روب سواحل بابلسر از زباله پاکسازی می شود

  سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
 • قضاوت چهار داور بانوی کشتی ایران در مسابقات اروپا

  سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
 • فتحی از نمایندگی مجلس استعفا داد

  سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
 • دو کره تا پایان سال جاری میلادی به صلح می رسند

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
 • دیابت زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
 • پیش فروش اینترنتی خودرو همچنان دور از دسترس

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
 • روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹

آگهی
آگهی
واعظی:

رئیس جمهوری احتمالا به جام جهانی نمی رود

تهران-جارپرس-رییس دفتر رئیس جمهوری گفت: به دلیل تداخل برنامه ها، رئیس جمهوری احتمالا برای دیدن مراسم افتتاحیه جام جهانی به روسیه نمی رود.

به گزارش جارپرس از ایرنا، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: سخنان وزیر خارجه آمریکا بیشتر مجموعه ای از شعارها بود و قبلا همین مطالب را ترامپ به زبان دیگری گفته بود. به جز چند کشور کوچک، افکار عمومی دنیا و مسئولان سیاسی کشورهای مختلف استقبالی از این مطالب نکردند.
وی افزود: در داخل کشور نیز همین طور شد، آنها فکر می کردند مطالبی را مطرح کرده و بخشی از مردم طرفداری کنند. دست آمریکا برای مردم رو شده است لذا من فکر می کنم آنچه را که طراحی کرده بودند و اتفاق افتاد، در داخل کشور و در جهان تاثیری نداشت. دولت یک رویکردی مشخص دارد و انشاء الله مذاکرات را انجام می دهد و فکر می کنم گام به گام پیش می رود.
واعظی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد مباحث مطرح شده در جلسه امروز هیات دولت، گفت: مباحث مختلفی مورد بررسی قرار گرفت. در مورد مساله آب و خشکسالی امسال در نقاط مختلف بحث کردیم به ویژه در مورد سیستان که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و کمبود آبی که هست، ببینیم چطور می شود کمک کرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات سخنگوی هیات رئیسه مجلس در مورد اختیار دولت برای کاهش ساعات اداری، گفت: همیشه به ما می گفتند این موضوع در اختیار مجلس است و نخستین بار است که سخنگوی هیات رییسه مجلس این را گفته است. ما این مطلب را در ابتدای دولت گفتیم که به استانداران مناطق گرمسیر اختیار می دهیم تا کار را زودتر شروع کنند و به گونه ای برنامه ریزی کنند که کارمندان عزیز به دلیل فشار هوا و ماه مبارک، از کار کم نگذارند و در وزارتخانه ها و سازمان ها حسب مورد، با توجه به ارباب رجوع، یک جا به جایی داشته باشند.
وی افزود: در مورد اینکه دولت کاهش ساعات کار را تصویب بکند تا الان ذهنیت ما این بوده است که این موضوع در اختیار مجلس است حالا خودشان چیز دیگری خواستند ولی ما این کار را اول ماه رمضان انجام دادیم.
رئیس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی در مورد بحث عدم کفایت رئیس جمهوری، خطاب به خبرنگار سوال کننده گفت: اول شما عدم کفایت را القا نکنید، این موضوع هیچ وقت نبوده و خودتان بیخود مطرح می کنید. شمار نمایندگان 290 تن است؛ اگر یک نماینده این موضوع را مطرح کند، بعد شما بیایید آن را بپرسید، کار درستی نیست.
وی افزود: سوال از رییس جمهوری در گذشته مطرح و روالش هم طی شده است. اصلا چنین چیزی که تعاملی میان دولت و مجلس نیست را شما نمی توانید به عنوان یک مورد خاص معرفی کنید.
واعظی درباره سفر رییس جمهوری به اتریش گفت: پیشنهاداتی از سوئیس و اتریش شده است ؛ ما هم در حال برنامه ریزی هستیم که اگر وقت رییس جمهوری اجازه بدهد ،هماهنگ کنیم. سفر بعد از ماه مبارک رمضان انجام می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوی در پاسخ به پرسشی در مورد دعوت رییس فیفا از رییس جمهوری برای دیدن جام جهانی روسیه ، گفت: زمان آن به گونه ای است که با برنامه های رییس جمهوری تداخل دارد. بعید می دانم رییس جمهور در این مراسم شرکت کند. رییس جمهوری در این ماه احتمالا به دعوت رئیس جمهوری چین برای شرکت در اجلاس شانگهای به آن کشور می رود و دیدار دوجانبه خواهد داشت.
وی در ادامه اظهار داشت: من چند بار قبلا گفتم که در کشوری مانند ایران وقتی مردم به نامزد موردنظرشان رای می دهند، انتظارشان این است که با جناح دیگری که انتخابات را واگذار کرده و مورد احترام همه ما هست برای توسعه کشور همکاری کنیم. مردم انتظارشان این است که مشکلاتشان حل بشود. با رقابت های جناحی و درگیری ها نمی توانیم به مردم خدمت کنیم و همه باید دست به دست دهیم تا مسائل حل شود.
واعظی افزود: لذا من خواهش کردم از همه جناح ها، گروه ها و نهادها در شرایطی که خیلی هم عادی نیست و آمریکا از همه توانش علیه ایران استفاده می کند و مثلث آمریکا، عربستان و اسرائیل علیه ایران بوجود آمده، بیش از هر زمانی نیاز به وحدت، انسجام و همکاری داریم و باید تلاش کنیم اختلاف سلیقه ها را کنار بگذاریم و روی اشتراکات، اصول و منافع ملی توافق داشته باشیم تا بتوانیم از خودمان یک انسجام در رابطه به مواضع مختلف داشته باشیم که هم علامتی به خارج باشد که بدانند در داخل کشور در رابطه با توطئه ها، همه هم نظر و متحد هستند و هم در داخل کشور، امید و نشاط را به مردم برگردانیم.
وی خاطرنشان کرد: آن کسانی که در خارج، فشار بر مردم و دولت را برنامه ریزی می کنند، مردم ایران را نشناخته اند. ممکن است در داخل برخی مسئولان اختلاف سلیقه و نظر داشته باشند ولی در مقابل سوء استفاده دشمن خارجی از این اختلاف سلیقه ها، مردم متحد می شوند.
واعظی افزود: در کشوری زندگی می کنیم که با سایر کشورها فرق دارد. مقام معظم رهبری برای دولت و مردم عزیزمان فصل الخطاب است. بارها در 4 دهه اخیر غربی ها و کشورهای دیگر خواب هایی را دیدند که هیچ وقت تعبیر نشده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی