دوشنبه , 28 /خرداد /1397
 Monday , 18 /June /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

دو کره تا پایان سال جاری میلادی به صلح می رسند

پکن - جارپرس - وزیر خارجه کره جنوبی اظهار امیدواری کرد تا پایان سال 2018 میلادی با همسایه شمالی خ...

دیابت زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس

تهران - جارپرس - مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس نشان می دهد دیابت در اولین سال های تش...

پیش فروش اینترنتی خودرو همچنان دور از دسترس

تهران - جارپرس - طرح پیش فروش اینترنتی ایران خودرو به مناسبت عید سعید فطر که چهارشنبه هفته گذشته...

روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

تهران - جارپرس - رئیس جمهور کشورمان در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی، به دعوت رسمی روسای...

کنگره ملی خانه احزاب هفتم تیربرگزار می شود

تهران - جارپرس - کنگره ملی احزاب ایران در روز هفتم تیر با حضور شخصیت ها، اساتید دانشگاه و صاحبنظرا...

«هدیه اینترنت رایگان» پیامی کذب و هزینه بر

تهران - جارپرس - انتشار خبر کذب اختصاص 120 گیگ اینترنت رایگان همراه اول به عنوان هدیه عید سعید فط...

منشا پیامک های تهدید آمیز به نمایندگان کجاست؟

تهران - جارپرس - تعیین تکلیف لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین م...

آئین نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه ها درسال 97 تصویب شد

تهران - جارپرس - هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئ...

 • دو کره تا پایان سال جاری میلادی به صلح می رسند

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
 • دیابت زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
 • پیش فروش اینترنتی خودرو همچنان دور از دسترس

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
 • روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
 • کنگره ملی خانه احزاب هفتم تیربرگزار می شود

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
 • «هدیه اینترنت رایگان» پیامی کذب و هزینه بر

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
 • منشا پیامک های تهدید آمیز به نمایندگان کجاست؟

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
 • آئین نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه ها درسال 97 تصویب شد

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱

لاریجانی: اقدام آمریکا در انتقال سفارت تل‌آویو و مساله‌ هسته‌ای ایران بی‌پاسخ نمی‌ماند

تهران - جارپرس - رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آمریکا پایبند به هیچ تعهدی نیست، گفت: آنها درباره‌ محور مقاومت دچار اشتباه محاسباتی شدند. قطعا این اقدام آنها در انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس و مساله هسته‌ای ایران بدون پاسخ نمی‌ماند. چنین اقداماتی باعث افزایش تنش در منطقه و جهان می‌شود.

به گزارش جارپرس به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین در اتحادیه بین‌المجالس اسلامی با عنوان اوضاع جاری در فلسطین گفت: رئیس جمهور آمریکا در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ بیت‌المقدس پایتخت دائمی فلسطین را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد و به آن مشروعیت بخشید و گفت که می‌خواهد در ۱۴ مه ۲۰۱۸ یعنی ۲۴ اردیبهشت سال ۹۷ در روز نکبت همزمان با سالروز تاسیس رژیم نامشروع صهیونیستی برای انتقال سفارت خود به قدس شریف اقدام کند.

وی تاکید کرد که باید کشورهای اسلامی با وحدت و همدلی نسبت به این تقسیم نادرست و بی خردانه رئیس جمهور آمریکا اقدامات جدی‌تری را انجام دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت بسیاری از کشورهای عربی با تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: این مخالفت نیاز به حمایت‌های جدی‌تر و اقدامات عملی دارد. امروز همگان دریافته‌اند رفتارهای آمریکا باعث آشفتگی و گسستگی در صحنه بین‌المللی و ناامنی در جهان شده است.

وی توضیح داد: دولت آمریکا پایبند به هیچ تعهدی نیست. یک روز توافقات بین‌المللی آب و هوا را به هم می‌زند، دیگر روز نیز توافقات مربوط به تعرفه‌های گمرکی با چین و اروپا را زیر پا می‌گذارد و سپس با فشارهای مختلف حرف خود را درباره اروپا پس می‌گیرد. روز دیگر خلاف حقوق بشر برای اتباع برخی کشورهای اسلامی قوانین غیرعادلانه وضع کرده و مرزهای این کشور را می‌بندد. اکنون نیز از توافق ۱+۵ با ایران خارج می‌شود، توافقی که به درخواست خود آمریکا بوده است. روز دیگر می‌گوید در سوریه نمی‌ماند و از برخی کشورها برای ماندن در سوریه پول می‌خواهد و بعد سوریه را بمباران می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا سال‌هاست از تروریست‌ها حمایت می‌کند، آنها خودشان اذعان کردند که داعش را ایجاد کرده و بعد علمدار مبارزه با داعش می‌شوند، این اقدام آنها نشان می‌دهد که دولت آمریکا دچار بحران تصمیم‌گیری شده و ناپخته به صحنه بین‌المللی نگاه می‌کند. رییس‌جمهور فعلی آمریکا توانایی تشخیص پیامدهای طولانی مدت اقدامات خود را ندارد. لازم است مسئولان کنونی آمریکا درباره تصمیم‌گیری نسبت به قدس و محور مقاومت دچار اشتباه محاسباتی نشوند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدانید این اقدامات درباره فلسطین و مساله هسته‌ای ایران بدون پاسخ نمی‌ماند، اقداماتی که باعث افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می‌شود. هزینه این اقدامات را باید پرداخت کنید و به زودی آن را می‌کشید.

لاریجانی یکی دیگر از دلایل تشکیل نشست فوق‌العاده فلسطین را سرکوب مردم فلسطین در راهپیمایی اخیر در روز بازگشت توسط رژیم صهیونیستی عنوان و اظهار کرد: روز نکبت روزی است که بزرگ‌ترین فاجعه بشریت به وقوع پیوست، آنها ملت فلسطین را آواره و مجبورشان کردند که خانه و کاشانه‌شان را ترک کنند و به دیگران بدهند اما ملت فلسطین درباره این اقدام مستقیم ایستادگی کرده است و از حق مسلم خود دفاع کرد که اگر دفاع ملت فلسطین نبود امروز رژیم صهیونیستی مابقی کشورهای عربی را دچار بحران امنیتی می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا برای تخصیص اعتبار لازم جهت ساخت سفارت آمریکا در قدس، گفت: ترامپ نیز اعلام کرد که مشتاق انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف است. رژیم صهیونیستی و آمریکا به طرق مختلف درصدد جلب حمایت سایر کشورها برای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس هستند تا اقدام خود را مشروع جلوه دهند. اکنون ملت مظلوم فلسطین بیش از هر زمانی به حمایت ما،‌ مسلمانان و مردم آزادیخواه جهان احتیاج دارد.

وی افزود: کمک به ملت فلسطین نه تنها یک اقدام بشر دوستانه است که کمک به کسانی است که هزینه دفاع از منافع امت اسلامی و همه کشورهای منطقه را متحمل شده‌اند.

لاریجانی با محکوم کردن اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی و بیانیه وزارت خارجه آمریکا، گفت: درخواست ما این است که کشورهای اسلامی با آزادی‌خواهان جهان و مجامع بین‌المللی نسبت به این اقدام آمریکا عکس‌العمل جدی نشان دهند چون در شرایط فعلی شاهد سکوت برخی کشورهای جهان اسلام و نزدیک شدن برخی کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی و تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم نامشروع صهیونیستی هستیم. لازم است که همه به این موارد واکنش نشان دهند.

وی با اشاره به راهپیمایی بازگشت از سوی فلسطینی‌ها، گفت: ملت فلسطین با این راهپیمایی نشان داد که زنده است و اقدامات منجر به آوارگی و بحران‌سازی برای آنها باعث نشده که فلسطینی‌ها حق خود در گرفتن سرزمین‌شان را فراموش کرده و ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی را انجام ندهند. آنها می‌خواهند برای سرنوشت خودشان تصمیم‌گیری کنند و به دنبال بازگشت به سرزمین‌های اشغالی هستند. در این شرایط آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که اقدام‌شان در انتقال سفارت آمریکا برای رژیم صهیونیستی بدون پاسخ نمی‌ماند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی با شکست‌های متعدد دچار بهم‌ریختگی شده است، گفت: اکنون نیز با ایجاد روش‌های نوین مقاومت از یک سو و به وجود آوردن ماجراجویی در صحنه بین‌المللی دچار بهم‌ریختگی شده‌اند، با راهپیمایی اخیر مردم فلسطین نیز هراس دارد و فکر نمی‌کرد که با چنین راهپیمایی روبرو شود. عملا این وحدت مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی را دچار مشکل کرده است. اکنون زمانی است که ملت‌های اسلامی باید با اراده و وحدت از مردم فلسطین حمایت کنند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مساله فلسطین، دفاع از جهان اسلام و امت اسلامی است، گفت: دفاع از قدس شریف وظیفه جهان اسلام است. کشورهای اسلامی می‌توانند با اتخاذ اقدامات عملی از جمله تحریم مراودات سیاسی با رژیم صهیونیستی و شکایت به دیوان بین‌المللی دادگستری، رای مشورتی دادگاه را اخذ کرده و از عادی شدن تحولات اخیر در فلسطین جلوگیری کنند.

وی در پایان گفت: امروز مساله امت اسلامی حکم می‌کند که کشورهای اسلامی در صف واحد و یکپارچه با مردم فلسطین همراهی کرده و با اقدام آمریکا مخالفت کنند.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی