جمعه , 01 /تير /1397
 Friday , 22 /June /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

پزشکی قانونی علت مرگ سید امامی را اعلام کرد

تهران - جارپرس - وکیل مدافع خانواده کاووس سیدامامی از اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی درباره علت مرگ ...

ملت ایران هرگز برابر توطئه‌های دولت آمریکا تسلیم نمی‌شود

تهران - جارپرس - رئیس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران هرگز برابر توطئه ها و فشارهای دولت آمریکا تس...

ظریف: دوران سلطه جهانی و منطقه ای به سر آمده است

تهران - جارپرس - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با تاکید براینکه دوران سلطه جهانی و منطقه ای به سر...

جهانگیری: اعتماد و امید مردم را نشانه رفته اند

تهران - جارپرس - اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: آنچه کشور را تهدید می کند، کسانی و یا...

100 شرکت خارجی وارد مذاکره با طرف های ایرانی می شوند

تهران - جارپرس - دبیرکل بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه قرار است بزودی 100 شرکت از ...

تفکیک 5 وزارتخانه هفته آینده در مجلس بررسی می شود

تهران - جارپرس - رئیس دفتر رئیس جمهوری بر مصمم بودن دولت در نهایی شدن طرح تفکیک پنج وزارتخانه با...

مردم ایران از فوتبال زنان حمایت می کنند

تهران - جارپرس - کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت:...

زنگنه: احتمال توافق اوپک برای افزایش تولید اندک است

تهران - جارپرس - وزیر نفت ایران که برای شرکت در نشست رسمی اول تیر (22 ژوئن) سازمان کشورهای صادرک...

 • پزشکی قانونی علت مرگ سید امامی را اعلام کرد

  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
 • ملت ایران هرگز برابر توطئه‌های دولت آمریکا تسلیم نمی‌شود

  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 • ظریف: دوران سلطه جهانی و منطقه ای به سر آمده است

  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
 • جهانگیری: اعتماد و امید مردم را نشانه رفته اند

  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
 • 100 شرکت خارجی وارد مذاکره با طرف های ایرانی می شوند

  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 • تفکیک 5 وزارتخانه هفته آینده در مجلس بررسی می شود

  چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷
 • مردم ایران از فوتبال زنان حمایت می کنند

  چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴
 • زنگنه: احتمال توافق اوپک برای افزایش تولید اندک است

  چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰

آگهی
آگهی
جهانگیری :

کشور برای حل چالش‌ها به گفت‌وگو نیاز دارد/هیچکدام از شاخص‌های اصلی اقتصاد کشور نگران کننده نیست

تهران - جارپرس - معاون اول رییس جمهور تصریح کرد که کشور بیش از هر زمان دیگری برای حل چالش‌ها به گفت و گو نیاز دارد.

به گزارش جارپرس به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در دوسالانه اقتصاد کشاورزی کشور که در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امیداریم این کنفرانس که در استانی مهم و راهبردی برگزار می شود، برای کشور دستاوردهای خوبی داشته باشد.

وی افزود: سه نهاد که امروز در این جمع حضور دارند یکی نمادی از تسریع در پیشرفت کشور یعنی دانشگاه به عنوان مغز متفکر و مسئول اصلی توسعه علم و تربیت نیروی انسانی است. در طرح‌های توسعه کشور باید به دانشگاه توجه شود.

وی ادامه داد: نهادهای مدنی بدون تردید پای ثابت هر اقدام برای توسعه هستند و دولت و دستگاه های اجرایی.

جهانگیری افزود:گاهی ممکن است در نقش دولت برای توسعه زیاده‌روی شود به دلیل نقش پررنگ دولت این تصور ایجاد شود که دولت همه کاره است، اما واقعیت این است که دولت، نهادهای تخصصی و دانشگاه ‌ها به همراه یکدیگر باید یه چالش‌هاس پیش رو بپردازند.

این مسئول با بیان اینکه در این راستا گفت‌وگو مهمترین راه پرداختن به این مسائل است، افزود: مهمترین پیام این کنفرانس هم این باید باشد که برای اقتصاد کشاورزی گفت‌و گو می‌شود و امیدواریم نتیجه آن در قالب یک تفاهم به اطلاع جامعه برسد.

جهانگیری تصریح کرد: به اعتقاد من کشور امروز بیش از هر زمان دیگری برای حل چالش‌ها به گفت و گو نیاز دارد، باید با گفت و گو افق‌های تازه‌ای در مسائل آنی و روزمره و آتی و بلند مدت بازکنیم.

وی افزود: به همین دلیل تشکیل جلسات هم اندیشی علمی و تخصصی مانند امروز از جمله ضرورت‌های حیاتی کشور است.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه امروز باید با همفکری به راه‌حل‌های نو در حل مشکلات برسیم گفت: این بایدها، بایدهایی دلسوزانه از طرف کسی است که در جریان مسائل کشور است و می‌داند چه چالش‌های بزرگی پیش روی کشور است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: امروز مسائل کشور دیگر تک‌بعدی نیست، برخی از مسائل به دلیل طولانی شدن پیچیده و چندوجهی شده است.

جهانگیری اضافه کرد: مثلا اینگونه نیست که به مسأله آب فکر کنیم که این مسأله فقط یه یک بخش تعلق دارد.

وی افزود: در این وضعیت وقتی به مسائل اصلی نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که برجسته‌ترین مسائل کشور سیاسی است.

جهانگیری با بیان اینکه برای حل مشکلات باید به فهمی درست از مسائل و تفاهمی مشترک برای حل آن برسیم ادامه داد: در این مسیر حتما ابعاد سیاسی بیش از بقیه خود را نشان خواهد داد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در بخش اقتصادی نیز ما باید فهرستی از مسائل و مشکلات داشته باشیم، ما در این بخش چالش‌هایی جدی همچون بیکاری، سرمایه ‌گذاری، معیشت مردم و ... داریم.

وی افزود: در حوزه محیط زیست هم امروز ریزگردها و مسأله آب به مساله‌ای جدی تبدیل شده است.

جهانگیری با اشاره به تهدیدهای جدید منطقه ای و بین المللی تصریح کرد: هیچ کدام از این مسائل راه حل تک بعدی ندارد و برای حل آنها باید گفت‌وگو کرد تا راه حلی مورد اتفاق همه بخش‌ها برای آن یافت.

این مسئول با بیان اینکه سیاست یعنی افق جدیدی پیش روی جامعه باز کنیم تصریح کرد: با جامعه‌ای مایوس نسبت به آینده نمی‌توان به سمت پیشرفت حرکت کرد.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه امروز عده‌ای در کشور تلاش می‌کنند، شرایط و آینده کشور را بحرانی جلوه دهند، گفت: این مسأله هم به اقتصاد هم به سیاست و هم به اجتماع لطمه وارد می‌کند و هزینه حل مشکلات را بالا می‌برد.

وی ادامه داد: کشور ها تلاش دارند مشکلات بزرگ خود را کوچک کنند، اما در کشور ما برخی به خاطر رقابت سیاسی سعی می‌کنند مشکلات کوچک را بزرگ جلوه دهند.

این مسئول افزود: امروز جریان مخالف نظام جمهوری اسلامی که همواره به دنبال براندازی بوده‌اند سعی دارد به جامعه این موضوع را القا کند که جامعه دولت ندارد و بی دولتی را به مردم القا کند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: من با صراحت می‌گویم امروز کشور بیش از آنکه با مشکلات روبرو باشد با بزرگنمایی مشکلات روبروست و بزرگنمایی مشکلات به دستور کار همه کسانی که می‌خواهند به ایران ضربه بزنند و از حاکمیت قانون نگران هستند، تبدیل شده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: هیچ کشور مقتدری نیست که در مقطعی با مشکلات مواجه نباشد، آمریکا، اروپا و شرق آسیا هم در مقاطعی مشکلات داشته‌اند.

وی افزود: بنابراین مشکلات اجتماعی و اقتصادی هیچ ملتی را متزلزل نمی‌کند آن هم ملتی چون ایران که از حوادث بزرگ سربلند بیرون آمده است.


جهانگیری اضافه کرد: آن چیزی که موجب آسیب زدن به یک ملت می‌شود تخریب و تضعیف سرمایه‌های اجتماعی و امید مردم نسبت به آینده است.

وی خاطرنشان کرد: ما برای عبور از چالش‌های پیش رو باید با وحدت و انسجام با مشارکت همه ذی‌نفعان برای یافتن راه حل گفت‌وگو کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشور قادر است مسائل و مشکلات خود را حل کند، گفت: عملکرد چند سال اخیر نشان از ظرفیت بالای کشور برای حل مشکلات دارد.

وی از فضایی که پیشتر علیه ایران و ایرانی در جهان درست شده بود گفت و تصریح کرد: در چنین شرایطی ما پشت میز مذاکره نشستیم و در مقابل همه قدرت‌ها از منطق خود دفاع کردیم.

جهانگیری افزود: برجام از این منظر نمایانگر قدرت ایران بود ، حال هم که آمریکا می‌گوید در این توافق کلاه سر ما رفته است.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: ما به توافقی رسیدیم که حز افتخارات دیپلماسی دنیاست و امروز بزرگترین قدرت دنیا فریاد می‌زند که آن را قبول ندارد، اینکه آنها با این توافق چه کار کنند با خودشان است ولی کشوری که اینگونه عمل کند باید افراد ساده‌لوحی باشند که بپذیرند با چنین کشوری وارد گفت و گو شوند.

جهانگیری افزود: ما برای اداره کشور در همه شرایط آمادگی و برنامه داریم، این شعار نیست و این برنامه‌های تنظیم شده را اجرا خواهیم کرد ولی برای آنها روسیاهی در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما در دوران تحریم یک میلیون و در برخی مواقع کمتر از یک میلیون بشکه نفت در روز می‌فروختیم اما در همان زمان موفق شدیم رشد اقتصادی را مثبت کنیم و تورم را کاهش دهیم.

وی افزود: در آن شرایط جهت‌گیری توسعه اقتصادی را در مسیر درست قرار دادیم.

جهانگیری با بیان اینکه امروز هیچکدام از شاخص‌های اصلی اقتصاد کشور نگران کننده نیست افزود: ما در سال ۹۶ پس از یک دوره پنج ساله رشد منفی سرمایه‌گذاری این رشد را مثبت کردیم، در این سال رشد اقتصادی کشور نیز به مثبت چهار و نیم درصد رسید.

وی ادامه داد: در میزان برداشت از میدان مشترک پارس جنوبی امروز ما کمی بیشتر از قطر برداشت می‌کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه ما در بخش آب و خاک هم کارهای مهمی انجام داده‌ایم گفت: با یک تصمیم گیری در بخش آب استان‌های غربی هشت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کردیم، تونلی به طول ۴۵ کیلومتر را تکمیل کردیم که با آن چند وقت دیگر دشت‌های کرمانشاه و ایلام زیر کشت خواهد رفت.

وی افزود: کار بزرگ دیگر سرمایه‌گذاری یک و نیم میلیارد دلاری براب تسطیح و آبرسانی به ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان است، در دشت سیستان به ۴۶ هزار هکتار از اراضی با سیستم های مدرن آبرسانی شده است.

جهانگیری گفت: اینها نشان می‌دهد که کشور ظرفیت انجام کارهای بزرگ را دارد فقط برای انجام آنها به اتحاد نیاز است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع کشاورزی اشاره و اعلام کرد: طی شش دهه گذشته اهدافی که برای بخش کشاورزی تعیین شده تکرار شده است.

جهانگیری افزود: افزایش بهره وری که امروز هم مهمترین مساله در دستور کار است و ارتقاء امنیت غذایی از جمله این اهداف است.

وی ادامه داد: در بحث امنیت غذایی خوشبختانه ما در تولید گندم خودکفا شده ‌ایم در تولید شکر نیز امسال به واردات نیازی نخواهیم داشت یا اگر نیاز داشته باشیم بسیار اندک خواهد بود.

جهانگیری در پایان به مشکلاتی که در روستاهای کشور وجود دارد نیز اشاره و اعلام کرد: ما در دولت یازدهم به ۱۱ هزار و ۵۰۰ روستا گازرسانی کردیم تا جمعیت روستایی برخوردار از گاز از ۵۵ درصد به ۸۶ درصد برسد اما با این وجود جمعیت همواره از روستا به سمت شهر می‌آید.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی