دوشنبه , 28 /اسفند /1396
 Monday , 19 /March /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

زلزله 5 ریشتری گناوه را لرزاند

تهران -جارپرس -زمین لرزه ای به بزرگی پنج در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت هشت و 48 ثانیه صبح ...

شماری از نظامیان سعودی در عملیات نیروهای یمنی کشته شدند

تهران- جارپرس-منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند که در عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن در مناطق...

کالا از افراد غیر مطمئن و دوره گرد نخرید

تهران- جارپرس-مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی نیروی انتظامی در توصیه به شهروندان در مورد خریدهای ...

جاده کندوان دوشنبه و سه شنبه یک طرفه می شود

نوشهر - جارپرس -پلیس راه کشور با اعلام برنامه محدودیت های ترافیکی در آستانه تعطیلات نوروزی در محور...

نرخ ارزهای بانکی ثابت ماند

تهران- جارپرس-بانک مرکزی نرخ تبادلی 39 ارز را برای امروز یکشنبه اعلام کرد که به دلیل تعطیلی بازاره...

روحانی: تورم سال 96 کشور تک رقمی بود

تهران- جارپرس-رییس جمهوری اسلامی وضعیت ایران در سال 96 را تشریح کرد و گفت: تورم ایران در این سال تک...

داروهای ممنوع برای مسافران عازم آسیای میانه

تهران - جارپرس-گمرک جمهوری اسلامی ایران خروج برخی اقلام دارویی همراه مسافران عازم منطقه آسیای میانه ...

ایران و بوسنی راه های تسهیل سفرهای اتباع دو کشور را بررسی کردند

تهران-جارپرس-علی چگنی مدیر کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در نشستی با معاون وزیر امور خارجه بوسنی ...

 • زلزله 5 ریشتری گناوه را لرزاند

  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲
 • شماری از نظامیان سعودی در عملیات نیروهای یمنی کشته شدند

  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
 • کالا از افراد غیر مطمئن و دوره گرد نخرید

  يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 • جاده کندوان دوشنبه و سه شنبه یک طرفه می شود

  يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
 • نرخ ارزهای بانکی ثابت ماند

  يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
 • روحانی: تورم سال 96 کشور تک رقمی بود

  يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
 • داروهای ممنوع برای مسافران عازم آسیای میانه

  شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
 • ایران و بوسنی راه های تسهیل سفرهای اتباع دو کشور را بررسی کردند

  شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱

کُشتی در آستانه یک تصمیم مهم

تهران-جارپرس-مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی درحالی فردا قرار است تکلیف رییس مستعفی فدراسیون را مشخص کند که به نظر می رسد این مجمع در آستانه تصمیمی مهم برای یکی از پرافتخارترین رشته های تاریخ ورزش ایران قرار دارد.

 

به گزارش جارپرس از ایرنا، بعد از استعفای رسانه ای رسول خادم در نهم اسفند و مخالفت وزارت ورزش و جوانان و حمایت های متعدد جامعه کشتی از رئیس مستعفی، هنوز تلاش ها برای بازگرداندن خادم ، موثر واقع نشده و به همین دلیل و با درخواست رییسان هیات های کشتی سراسر کشور، مجمع فوق العاده فدراسیون فردا (دوشنبه) با حضور «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.
البته پیش از برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون، گویا «بهروز نعمتی» عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای به نمایندگی از طرف هیات رییسه با رسول خادم برگزار کرده و خواستار بازگشت وی به فدراسیون کشتی شده است اما خبری از پاسخ رئیس مستعفی فدراسیون به این درخواست منتشر نشده است.
دیگر عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی در این خصوص روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: کشتی ایران خیلی بزرگ است و همه ما بخشی از وجودمان متعلق به ورزش کشتی است و خادم نیز در این رشته ملی به لحاظ اخلاقی و توانایی های فنی، آدم قابلی است که توانسته این فدراسیون را بی حاشیه اداره کند.
«سید هادی حسینی» با تاکید بر اینکه خادم باید در کشتی به فعالیت خود ادامه دهد،گفت: از سوی دیگر حرفی که او زده غلط نیست چرا که ما نمی گوییم با آنها کشتی بگیریم چرا که رژیم اشغالگر قدس، نژادپرست و کودک کش است. اما تکلیف و سیاست ما در این زمینه باید مشخص باشد.
معاون حقوقی، مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: همه ما پیرو سیاست های نظام هستیم و رسول خادم نیز چنین رویکردی دارد و به نوعی همه سرباز ولایت، کشور و تابع سیاست های نظام هستیم.
حسینی ادامه داد: خادم باید به کشتی برگردد چرا که طی این سال ها فدراسیون را بی حاشیه اداره کرده و ممکن است یک کشتی گیر در یک مسابقه ای نتواند مسابقه بدهد و گرفتار شود و این نگرانی وجود دارد که کشتی محروم شود و بهتر است سیاستگذاران این نگرانی را مرتفع کنند.
عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی یادآور شد: تقاضای ما از خادم این است که کشتی را تنها نگذارد چرا که هدف و تلاش همه ما سربلندی کشورمان است و کشتی نیز از رشته هایی است که بارها پرچم ایران را در میادین بین المللی بالا نگه داشته است.
درهمین راستا رییس هیات کشتی استان مازندران نیز درخصوص برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون گفت: این مجمع به دلیل شرایطی که برای فدراسیون ایجاد شده فردا برگزار می شود، چرا که کشتی همچنان باید به راه خود ادامه دهد و ماموریت اصلی ما در جلسه فردا، درخواست از خادم برای ادامه فعالیت و تلاش برای برگرداندن وی است.
اصغر ثمربخش ادامه داد: همانطور که محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد، برخی از موضوعات مربوط به سیاست های کلان و آرمان های نظام است که باید در دستگاهها و ارگان های مربوط درمورد آن تصمیم گیری شود و باید منافع کشور را مد نظر قرار داد.
وی تصریح کرد: امیدوارم فردا مجمع فدراسیون کشتی، تصمیمی را اتخاذ کند که به نفع کشتی کشورمان باشد و از سوی دیگر اگر تلاش ها برای بازگشت خادم به فدراسیون بی نتیجه ماند، براساس اساسنامه فدراسیون، مجمع باید درخصوص تعیین سرپرست تصمیم گیری کند.
ثمربخش درخصوص اینکه آیا مجمع فرد خاصی را از هم اکنون برای سرپرستی فدراسیون در نظر گرفته است؟ گفت: در این خصوص تاکنون هیچ تصمیمی گرفته نشده و فردی نیز برای این پست مشخص نشده است.
از سوی دیگر برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی به غیر از آنکه تکلیف فدراسیون را مشخص خواهد کرد، به این دلیل اهمیت دارد که اقدامی منحصر به فرد در ورزش کشورمان در حال انجام است و آن تعیین تکلیف فدراسیون و احتمالا تعیین سرپرست فدراسیون کشتی با تصمیم اعضای مجمع است، چرا که پیش از این وزارت ورزش با توجه به اختیارات خود می توانست سرپرست فدراسیون را تعیین کند.
براساس اساسنامه جدید فدراسیون کشتی که به تایید اتحادیه جهانی رسیده است، از این پس مجمع عمومی فدراسیون کشتی اختیار تعیین سرپرست و عزل رییس فدراسیون را خواهد داشت و البته این موضوع با حمایت و همکاری همه جانبه وزارت ورزش انجام شده است، چرا که یکی از ایرادهای اساسی اتحادیه جهانی که خطر تعلیق کشتی را نیز به دنبال داشت، همین موضوع بود.
این مجمع درحالی قرار است فردا برگزار شود که در اقدامی سوال برانگیز بنابر تصمیم و اعلام فدراسیون، پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه ها خواهد بود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی