دوشنبه , 27 /آذر /1396
 Monday , 18 /December /2017

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

تازه های خبری

logo-samandehi

مجلس کوبا تصمیم یکجانبه آمریکا درباره بیت المقدس را محکوم کرد

تهران-جارپرس-کمیسیون روابط بین الملل مجلس کوبا تصمیم یکجانبه ایالات متحده آمریکا درانتخاب بیت المق...

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

تهران-جارپرس-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی حسینی را به عنوان مدیر ...

وزیر دفاع: شکایت ایران از آمریکا بزودی به سازمان ملل ارجاع می شود

تهران-جارپرس-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا درخصوص ادع...

شمخانی: جمهوری اسلامی ایران اقدام های خود را آشکارا اعلام می کند

سنندج-جارپرس-دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران اگر اقدامی انجام دهد بدون هیچ ابها...

ظریف: آماده افزایش همکاری ها با آذربایجان در زمینه های مختلف هستیم

تهران-جارپرس-وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان از آمادگی جمهوری اس...

روحانی سالگرد استقلال قزاقستان را به نظربایف تبریک گفت

تهران-جارپرس-رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در پیامی به نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان بیست و ششم...

پرویز مشرف، تشکیل دولت انتقالی در پاکستان را خواستار شد

اسلام آباد-جارپرس-پرویز مشرف ژنرال بازنشسته پاکستان و رییس جمهوری پیشین این کشور، دخالت بیشتر ارتش...

یک مقام رژیم صهیونیستی: هیچ قطعنامه بین المللی تصمیم ترامپ را تغییر نخواهد داد

تهران-جارپرس-نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با اشاره به رای گیری این سازمان برای تصویب ...

 • مجلس کوبا تصمیم یکجانبه آمریکا درباره بیت المقدس را محکوم کرد

  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
 • مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
 • وزیر دفاع: شکایت ایران از آمریکا بزودی به سازمان ملل ارجاع می شود

  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
 • شمخانی: جمهوری اسلامی ایران اقدام های خود را آشکارا اعلام می کند

  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 • ظریف: آماده افزایش همکاری ها با آذربایجان در زمینه های مختلف هستیم

  يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
 • روحانی سالگرد استقلال قزاقستان را به نظربایف تبریک گفت

  يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
 • پرویز مشرف، تشکیل دولت انتقالی در پاکستان را خواستار شد

  يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴
 • یک مقام رژیم صهیونیستی: هیچ قطعنامه بین المللی تصمیم ترامپ را تغییر نخواهد داد

  يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷

آگهی
آگهی

خبر مجعول صدای آمریکا در خصوص بحث موشک ایران در نشست ناتو

وین-جارپرس-بر خلاف خبر دروغ و مجعول یک رسانه آمریکایی، موضوع توافق هسته ای یا برنامه موشکی ایران در دستور کار نشست روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزیران امور خارجه کشورهای عضو 'ناتو' در بروکسل نیست ؛ بلکه نشست ناتو تحت الشعاع گزارشهای مربوط به برکناری 'رکس تیلرسون' قرار گرفته است.

به گزارش جارپرس از ایرنا،بخش فارسی 'صدای آمریکا' در گزارشی مجعول مدعی شده 'اظهارات مسئولان ارشد حاضر در این نشست (ناتو) نشان می دهد که موضوع توافق هسته ای ایران و جامعه جهانی و همچنین برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران، جزو دستور جلسات این نشست است.'
این خبرسازی ناشیانه صدای آمریکا علیه برنامه هسته ای و موشکی ایران در حالی است که طبق اخبار سایت رسمی ناتو و اظهارات روز دوشنبه دبیر کل ناتو در کنفرانس خبری پیش از نشست وزیران امور خارجه ؛ هیچ اشاره ای به وجود توافق هسته ای یا برنامه موشکی ایران در دستور این نشست ندارد.
این درحالی است که بی ثباتی در دولت آمریکا و گزارشهای مطرح شده در خصوص برکناری رکس تیلرسون از مقام وزارت امور خارجه آمریکا نشست ناتو را تحت الشعاع خود قرار داده و صدای آمریکا ترجیح داده با خبرسازی ناشیانه درباره موضوع موشکی ایران ، این مساله را به فراموشی بسپارد. این موضوع در کنفرانس خبری روز دوشنبه 'ینس استولتبرگ' دبیر کل ناتو در بروکسل نیز مطرح شد و دبیر کل ناتو با پرسشهای متعددی در خصوص گمانه زنی های مربوط به برکناری تیلرسون و تاثیر آن بر نشست وزیران امور خارجه ناتو رو به رو شد.
تیلرسون با بیان مطالب کلی در خصوص اینکه آمریکا بزرگترین متحد ناتو است و اعلام تعهد هفته گذشته تیلرسون به شراکت آمریکا و ناتو قصد داشت از کنار این سوالات عبور کند اما یکی از خبرنگاران بار دیگر بر این مساله پافشاری کرد و خطاب به دبیر کل ناتو گفت : شما به سوال مطرح شده پاسخ ندادید. سوال، درباره همکاری ناتو با آمریکا نبود؛ سوال این است که آیا وزیران ناتو می توانند اطمینان داشته باشند که آمریکا قادر به دادن تعهد و بیان یک سیاست مشخص در این نشست هست ؟
دبیر کل ناتو در نهایت در مواجهه با اصرار خبرنگاران گفت: ما همواره دیده ایم که وزیران ناتو قادرند به دور از شایعات و گمانه زنی ها ، بر وظیفه اصلی خود تمرکز کنند؛ مسائل دشوار زیادی پیش روی ما است از جمله اینکه چگونه باید به تهدیدها پاسخ دهیم و از قدرت روابط فراآتلانتیک اطمینان حاصل کنیم؛ مطمئن هستم که همه وزیران از جمله وزیر تیلرسون می توانند بر موضوعات اصلی از جمله تقویت روابط ناتو - اتحادیه اروپا تمرکز کنند.
همچنین 'کی بیلی هاچیسیون' نماینده دائم آمریکا در مقر ناتو در بروکسل نیز روز دوشنبه کنفرانس خبری داشت که همین مساله بار دیگر یکی از سوالات اصلی خبرنگاران بود. خبرنگار واشنگتن پست سوال کرد با توجه به گزارشهای مطرح شده در خصوص برکناری تیلرسون آیا این مساله موجب می شود که متحدان ناتو تضمین های او را کمتر جدی بگیرند و آیا مایک پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه نسبت به ناتو رویکرد متفاوتی خواهد داشت.
نماینده آمریکا در ناتو پاسخ داد: به گمانم رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه هر دو گفته اند که او همراه (دولت) خواهد بود و من از تعامل با متحدان (در ناتو) می دانم که او وزیر امور خارجه از طرف رئیس جمهوری صحبت می کند و سیاست های آمریکا را بیان می کند.
هاچیسون افزود: در ارتباط با مایک پمپئو ؛ من او را می شناسم و بسیار دوستش دارم اما هیچ اطلاعاتی ندارم که قرار است در نقشی بجز ریاست 'سیا' باشد که کارش هم در آنجا عالی است.
تنها مطلبی که در کنفرانس خبری روز دوشنبه دبیرکل ناتو مطرح شد و موجب خبرسازی ناشیانه صدای آمریکا شد؛ سوال خبرنگاری از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره سیاستهای آمریکا در ارتباط با توافق هسته ای با ایران و 'نگرانی ها در منطقه بخصوص از سوی عربستان سعودی' بود که هیچ ربطی به دستور کار نشست وزیران امور خارجه ناتو نداشت.
دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در پاسخ به این سوال نیز ، بر حمایت ناتو از اجرای کامل برجام تاکید کرد و گفت: باید بین برنامه هسته ای و توانایی های موشکی ایران یک تمایز روشن قائل شویم.
استولتنبرگ گفت: توافق هسته ای ایران به موضوع امکان ساخت سلاح هسته ای می پردازد و ناتو در زمان حصول این توافق از آن استقبال و حمایت کرد؛ اکنون نیز تمرکز ما بر اجرای کامل برجام است زیرا این مساله تاثیر مستقیم بر متحدان ناتو دارد.
دبیر کل ناتو ادامه داد: همزمان شاهد بوده ایم که ایران به توسعه توانایی های موشکی و آزمایش موشک های جدید ادامه می دهد و این البته موجب نگرانی همه متحدان ناتو بخصوص متحدان اروپایی ما است زیرا آنها در محدوده برد موشکهای ایران هستند. این یکی از دلایلی است که انطباق ناتو با این نوع تهدیدها حائز اهمیت است و ناتو هم اکنون در حال توسعه و تقویت دفاع موشکی است.
به گزارش ایرنا، نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو ناتو روزهای 5 و 6 دسامبر (14 و 15 آذر) در بروکسل برگزار می شود. این نشست با هدف بررسی موضوعات مرتبط با امنیت ناتو پیش از اجلاس تابستان 2018 برگزار می شود. فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه سوئد و فنلاند نیز در این گفت وگوها شرکت خواهند کرد. وزیران امور خارجه روابط با روسیه و توافق مینسک را نیز بررسی می کنند.
بر اساس خبر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی رسمی ناتو در پی کنفرانس خبری روز دوشنبه دبیر کل ناتو ، استولتنبرگ خاطرنشان کرد که در این نشست دو روزه راههای توسعه همکاری بین ناتو و اتحادیه اروپا را بررسی می کنند.
دبیر کل ناتو همچنین گفت که وزیران امور خارجه ناتو درباره تهدیدات جهانی مانند تهدید ناشی از برنامه های تسلیحاتی کره شمالی بحث خواهند کرد. نقش ناتو در ایجاد ثبات و مبارزه با تروریسم نیز از جمله دیگر محورهای دستور کار نشست وزیران خارجه این سازمان است. وزیران امور خارجه ناتو در نشست کمیسیون 'ناتو - گرجستان' شرکت می کنند که این نشست نیز فرصتی برای تبادل نظر با یکی از نزدیکترین شریکان ناتو است.
به گفته دبیر کل ناتو ، نشست وزیران امور خارجه این سازمان با بحثی درباره سیاست 'درهای باز ' ناتو و چگونگی حمایت از کشورهای خواهان پیوستن به ناتو ، به پایان خواهد رسید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی