سه شنبه , 01 /آبان /1397
 Tuesday , 23 /October /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

تحویل ارز به زائران اربعین بدون وقفه انجام می شود

تهران - جارپرس - عضو هیات مدیره بانک ملی ایران اعلام کرد: تحویل ارز زائران اربعین بدون وقفه در نقا...

وزیر اطلاعات از گذرگاه مرزی شلمچه دیدن کرد

آبادان - جارپرس - وزیر اطلاعات در سفر به استان خوزستان با حضور در گذرگاه مرزی شلمچه در خرمشهر در جر...

اروپایی ها ایستادگی خوبی در موضوع برجام داشته اند

تهران - جارپرس - سخنگوی هیات رییسه مجلس به نقل از وزیر امور خارجه گفت: اروپایی ها تاکنون ایستادگی ...

کویر تشنه بر بستر آب

بیرجند -جارپرس - آب سطحی و زیرزمینی زیادی در نوار مرزی ایران و افغانستان وجود دارد که هرساله بخش عم...

مجلس برای بررسی CFT جلسه غیرعلنی برگزار کرد

تهران - جارپرس - مجلس شورای اسلامی صبح امروز - سه شنبه - با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و ...

گردشگران جمهوری آذربایجان، رکورد سفر به ایران را شکستند

باکو - جارپرس - گردشگران جمهوری آذربایجان، رکورد سفر به ایران را شکستند، تعداد سفر شهروندان این ک...

زائران اربعین مراقب آنفلوانزا باشند

تهران - جارپرس - رئیس اداره مراقبت بیماریهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به سفر ز...

وزیر نفت سعودی از احتمال افزایش قیمت نفت به 100 دلار خبر داد

دوحه – جارپرس – 'خالد الفالح' وزیر نفت عربستان گفت :هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت نفت طی روزهای آ...

 • تحویل ارز به زائران اربعین بدون وقفه انجام می شود

  سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
 • وزیر اطلاعات از گذرگاه مرزی شلمچه دیدن کرد

  سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
 • اروپایی ها ایستادگی خوبی در موضوع برجام داشته اند

  سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
 • کویر تشنه بر بستر آب

  سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
 • مجلس برای بررسی CFT جلسه غیرعلنی برگزار کرد

  سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰
 • گردشگران جمهوری آذربایجان، رکورد سفر به ایران را شکستند

  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
 • زائران اربعین مراقب آنفلوانزا باشند

  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲
 • وزیر نفت سعودی از احتمال افزایش قیمت نفت به 100 دلار خبر داد

  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
وزیر علوم:

تجهیزات دانشگاه ها از اعتبارات صندوق توسعه ملی نوسازی می شود

اصفهان-جارپرس-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با پیگیری های انجام شده و موافقت مسئولان، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تجهیزات دانشگاه‌ها نوسازی می شود.

به گزارش جارپرس از ایرنا، منصور غلامی شامگاه چهارشنبه هنگام دیدار با مسئولان و استادان دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: قرار بود این مبلغ به صورت وام با تنفس 2 ساله باشد اما با پیگیری انجام گرفته مقرر شد این رقم به صورت کمک به دانشگاه‌ها از صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
غلامی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری بودجه دانشگاه‌ها کامل پرداخت شود.
وی همچنین با اشاره به آغاز آمایش و سازماندهی آموزش عالی کشور گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پشتوانه بسیار خوبی است و ما باید از این فرصت و ظرفیت استفاده کنیم.
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در وزارت علوم برنامه داریم در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری کارهای ماندگار انجام شود، افزود: تقویت دانشگاه‌ها و تجمیع به‌ معنای هدفمند و مأموریت گرا کردن مراکز متعدد دانشگاهی کشور از جمله برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی تصریح کرد: برگرداندن دانشگاه‌هایی مانند پیام نور، علمی کاربردی و فرهنگیان به مأموریت های قانونی بسیار سخت است اما وزارت علوم اراده کرده است این سامان‌ دهی را در دانشگاه‌های اصلی کشور انجام دهد.
وی بخش آموزش کشور را نیازمند انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: از زمانی که دانشجو بودم تا کنون مدل کلاس‌های تئوری ما در دانشگاه‌ها یک گونه بوده است.
وی با اشاره به تحول نیافتن در برخی کلاس‌های عملی به دلیل ضعف امکانات، افزود: لازم است از متخصصان و صاحب‌نظران با تجربه‌های گوناگون در این عرصه بهره گرفت.
وی با انتقاد از تراکم برنامه‌های درسی و روش‌های آموزشی گفت: تربیت دانشجو در کلاس هم باید با نگاه تربیت اسلامی و هم با نگاه تربیت علمی باشد.
به گفته وی، کاهش تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها از لحاظ جمعیتی و انگیزه ای، فرصت فراغت نسبی را برای تغییر و تحول در بخش آموزشی در اختیار می‌گذارد.
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در بسیاری از دانشگاه‌ها برای پژوهش‌ها هدف نداریم، تصریح کرد: استادان به دلایلی مانند خواست دانشجویان و یا امکانات و تجهیزات کم، فعالیت های پراکنده زیادی انجام می‌دهند که لازم است سازماندهی کارهای پژوهشی در قالب گروه‌های پژوهشی هدفمند انجام شود.
وی هدف از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه ها را تربیت دانشجو به عنوان یک شخص معتقد به تعالی و پیشرفت کشور، اخلاق‌مدار، متدین و تلاشگر عنوان کرد و افزود: باید در مجموعه دانشگاه‌ها فعالیت‌های فرهنگی را با کمک اساتید پیش ببریم.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این دیدار گفت: این دانشگاه پس از 40 سال کار و تلاش با ارائه دستاوردهای ارزشمند دارای ظرفیت‌هایی کم نظیر است بطوری که همه رشته‌های مهندسی کشور در این دانشگاه وجود دارد.
سید محمود مدرس هاشمی با اشاره به فعالیت پژوهشکده‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم و فناوری زیردریا، آب و آبفا، فولاد، نانو فناوری و مواد پیشرفته، زیست فناوری و مهندسی زیستی، اویونیک و صنعت حمل و نقل در دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان دارای کمترین تعداد مقالات نامعتبر در کشور است.
وی با تأکید بر حرکت این دانشگاه از طرح‌ها و قراردادهای پراکنده و جزئی به سمت طرح‌های کلان و قراردادهای بزرگ، گفت: حضور در بین 800 دانشگاه برتر دنیا، حضور در بین 100 دانشگاه برتر آسیا و حضور در میان 100 دانشگاه برتر جوان دنیا از افتخارات بین‌المللی این دانشگاه محسوب می شود.
وی با اشاره به چشم‌انداز دانشگاه صنعتی اصفهان در افق 1404 افزود: در این افق، دانشگاهی برخوردار از فضای علمی و فرهنگی پویا و کیفیت گرا مورد هدف است که دارای مرجعیت علمی و فناوری در آسیا، سرآمد در تربیت دانش‌آموختگان توانمند در تراز جهانی، تأثیرگذارترین دانشگاه کشور در منطقه پیرامونی خود و یکی از سه دانشگاه برتر کشور برای تحقق جامعه دانایی محور خواهد بود.
در این دیدار مسائلی مانند توجه ویژه به افزایش بودجه دانشگاه ها، لزوم در نظر گرفتن توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان، رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات و امکانات، نقش‌آفرینی وزارت علوم در سپردن مسئولیت حل چالش‌های گوناگون کشور به دانشگاه‌ها، توجه به ارتقای تجهیزات پژوهشی دانشگاه ها، توجه به استقلال دانشگاه‌ها، تسهیل قوانین و حمایت بیشتر از طرح‌های دانش‌بنیان و توجه ویژه به آمایش آموزش عالی کشور از سوی تعدادی ازرؤسای دانشکده ها و پژوهشکده ها و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان مطرح شد.
در این بازدید، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طرح های پژوهشی کلان پژوهشکده علوم و فناوری زیردریا، پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات، مرکز ابررایانش شیخ بهایی و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری و تجاری سازی فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز پنجشنبه در شانزدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه های سطح یک کشور که با حضور رؤسای 13 دانشگاه برتر کشور برگزار می شود حضور خواهد یافت.
13 دانشگاه برتر و سطح یک کشور شامل دانشگاه های اصفهان، صنعتی اصفهان، تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، تبریز، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، شیراز و علامه طباطبایی است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی