دوشنبه , 03 /ارديبهشت /1397
 Monday , 23 /April /2018

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

ظریف: رهبران اروپایی ترامپ را به ماندن در برجام تشویق کنند

تهران - جارپرس-محمدجواد ظریف در پیامی توئیتری تاکید کرد که رهبران اروپایی نه تنها باید ترامپ را به ...

عضو شورای شهر مشهد بازداشت شد

مشهد جارپرس-معاون سیاسی امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: یکی اعضای شورای شهر مشهد امروز سوم اردی...

حجت الاسلام مهـربانی: راه "شهداء" همواره ادامه یابد

قائمشهر - جارپرس-حجت الاسلام محمد مهـربانی در چهارمین جلسه ستاد یادواره شهداء نوکندکا قائمشهر که با ...

انحصار صداوسیما در فضای مجازی مانع رشد تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات می شود

تهران - چارپرس-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به طرح پیشنهادی کمیسیون فرهنگی مجلس در انحصا...

بیش از ۱۵ هزار خودرو غیرقانونی وارد شده است!

تهران - جارپرس-نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو در واکنش به صحبت‌های رییس سازمان توسعه تجارت مبنی ...

جابری ‌انصاری با رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد

دمشق - جارپرس-حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی...

55 درصد فوتی ها در کشور کمتر از 70 سال دارند

تهران - جارپرس-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ٥٥درصد فوتی ها در کشور کمتر از ٧٠ سال...

برانکو نامزد سرمربیگری تیم التعاون عربستان

تهران- جارپرس-روزنامه الریاضیه عربستان مدعی شده است که به دلیل اختلاف نظر مدیران باشگاه التعاون با...

 • ظریف: رهبران اروپایی ترامپ را به ماندن در برجام تشویق کنند

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
 • عضو شورای شهر مشهد بازداشت شد

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
 • حجت الاسلام مهـربانی: راه "شهداء" همواره ادامه یابد

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
 • انحصار صداوسیما در فضای مجازی مانع رشد تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات می شود

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
 • بیش از ۱۵ هزار خودرو غیرقانونی وارد شده است!

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
 • جابری ‌انصاری با رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
 • 55 درصد فوتی ها در کشور کمتر از 70 سال دارند

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
 • برانکو نامزد سرمربیگری تیم التعاون عربستان

  دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

آگهی
آگهی
واکنش مردم قم به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا،

ترامپ دشمنی خود را با ملت ایران نشان داد/نمایش همبستگی مردم ومسئولان

تهران - جارپرس -گروهی از مردم قم در واکنش به اظهارات سخیف شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران ، ترامپ را شخصیتی بی سواد به موضوعات جهانی ذکر کردند که هدفی جز دشمنی با جمهوری اسلامی ندارد.

به گزارش جارپرس از ایرنا آنان تاکید کردند که سخنان ترامپ تاثیری در عزم و اراده ملت و مسئولان نظام نداشته و این امر زمینه برای همبستگی هرچه بیشتر آنان را فراهم کرده است.
حسین کردجزی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد گفت: رفتار و صحبت های ترامپ پیرامون خلیج فارس و برجام برای ملت ایران عجیب نیست چرا که از ابتدا مشخص بود این فرد با مردم ما دشمنی دارد و از هیچ تلاشی برای ضربه وارد کردن به نظام اسلامی فروگذار نمی کند.
وی بیان کرد: آمریکایی ها با اصل نظام و انقلاب مشکل دارند و به هیچ عنوان برای مذاکره قابل اعتماد نیستند.
وی ادامه داد: همان طور که رئیس جمهوری کشورمان در سخنان شب گذشته خود اشاره کرد؛ اتهاماتی که ترامپ به ایران زد در اصل متوجه خود آمریکاست؛ آنان در تمام نقاط جهان جنگ افروزی می کنند و انسان های بی گناه را می کشند؛ خنده دار است که رئیس جمهوری چنین کشوری، ایران را به حمایت از تروریست متهم کند.
نیره رضایی، معلم نیز گفت: پس از سخنان شب گذشته ترامپ احساس می کنم دیگر نباید به هیچ عنوان در برابر ظلمی که آمریکا به ایران و ملت ما روا می دارد، ساکت باشیم وپاسخ محکمی به این اهانت ها بدهیم.
وی ادامه داد: بهتر است ترامپ از مشاوران باسواد استفاده کند و بداند نام خلیج فارس از ابتدا همین بوده است و این فرد و امثال آن نمی توانند، در تاریخ و هویت ملت ایران خللی وارد کنند.
وی بیان کرد: ترامپ چهره منافق گونه آمریکا را از پس پرده بیرون کشید و به همگان نشان داد این کشور جنگ طلب است و به نظر مردم دنیا احترام نمی گذارد.
معصومه علوی، کارشناس مسائل سیاسی به خبرنگار ایرنا، گفت: ایرانیان نشان داده اند در مواقع خطر و تهدید همبستگی خود را بیش از پیش تقویت خواهند کرد و متحد دربرابر دشمنان می ایستند.
وی افزود: ترامپ ناخودآگاه به ملت ایران کمک کرد تا بار دیگر سرمایه درونی خود را بشناسد و بدون توجه به توطئه های بیرونی به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: صحبت های دیروز ترامپ خارج از شان یک رئیس جمهوری بود و بی سوادی این فرد در موضوعات جهانی را به نمایش گذاشت.
سید محمد روحانی، که در بازار قم فعالیت می کند نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: اصناف همواره پشتیبان نظام بوده اند و امروز نیز از انقلاب اسلامی در برابر توطئه های دشمنان حمایت می کنند.
وی بیان کرد: در طول این سال ها افرادی بسیار قدرتمندتر از ترامپ هم نتوانستند در برابر ملت ایران کاری از پیش برند چه رسد به این فرد که ادب هم ندارد.
وی ادامه داد: ایران حتی در صورت ادامه تحریم ها می تواند بسیاری از نیازهای مردم را در داخل مرزهای کشور تولید کند به همین دلیل دشمنان هرگز نخواهند توانست ملت ایران را به سمت فقر و ضعف بکشانند.
حجت الاسلام علی اسلامی یکی دیگر از شهروندان قمی به ایرنا گفت: بعد از سخنان روز گذشته ترامپ دیگر هیچ ملتی به آمریکا اعتماد نخواهد کرد و این کشور در هیچ عرصه ای نمی تواند سخن از مذاکره به میان آورد.
وی بیان کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست و مسئولان کشور باید پاسخ قاطعی به این عهدشکنی آمریکایی ها بدهند.
وی ادامه داد: علما و حوزه های علمیه در این راه پشتیبان نظام هستند و از مسئولان می خواهند اجازه دخالت دشمنان در عرصه های دفاعی کشور را ندهند.
زینب قاسمی، خانه دار، نیز به ایرنا، گفت: ترامپ نمونه ای کامل از یک انسان دیوانه است که هیچ کدام از حرف هایش با یکدیگر هماهنگی ندارد.
وی بیان کرد: هر انسان عاقلی می داند نام خلیج فارس از ابتدا همین بوده است و ملت ایران در طول تاریخ به هیچ کس اجازه تحریف این نام را ندادند، بنابراین هدف ترامپ از به کار بردن نام های جعلی برای خلیج فارس تنها نشان دادن دشمنی با ملت ایران است.
محمد خامه یار، نویسنده و کارشناس مسائل فرهنگی نیز در گفت و گو با ایرنا، افزود: انقلاب اسلامی در طول حیات خود با چالش های بسیاری مواجه بوده است و کسانی که از ابتدا با جریان نهضت آشنایی دارند به خوبی می دانند، صحبت های ترامپ راجع به ایران، موضوع تازه ای نیست.
وی بیان کرد: انقلاب در طول این سال ها با تهدیدها و خطرات بسیار سختی مواجه شد، اما ملت و نظام در برابر آن ها ایستادند و اجازه نفوذ به دشمنان را ندادند.
وی ادامه داد: مردم، دولت و سپاه پاسداران همگی در کنار هم ایستاده اند و با اتحاد مثال زدنی خود، این بار نیز نقشه دشمن را خنثی خواهند کرد.
خامه یار گفت: دشمن باید بداند نظام در طول این سال ها بسیار قدرتمند تر از گذشته شده است و با اتکا به سرمایه جوانان خود و بهره مندی از تجهیزات پیشرفته نظامی در برابر هر تهدیدی خواهد ایستاد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه دیروز (جمعه) از سیاست جدید خود در قبال جمهوی اسلامی ایران رونمایی کرد.
تحلیل محتوای اظهارات ترامپ حاکی از این است که به رغم لفاظی ها و اظهارات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، وی قادر نیست خللی در توافق هسته ای بردارد کما این که در نهایت وی بررسی در خصوص توافق هسته ای را به کنگره احاله کرد تا ظرف بازه زمانی 60 روز درباره آن تصمیم گیری کنند. این در حالی است که حتی جمهوری خواهان حاکم بر کنگره توافق هسته ای را توافقی کارآمد تلقی می کنند و بر این باورند کنار کشیدن از این توافق زمینه ساز انزوای جهانی آمریکا خواهد بود.
عمده اظهارات شب گذشته ترامپ متوجه روح برجام و سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است که به اذعان شرکای برجام و جامعه جهانی جزو برجام و تعهدات جمهوری اسلامی ایران نبوده است. اظهارات ترامپ در قبال برجام و توافق هسته ای با واکنش های منفی گسترده در داخل جامعه سیاسی آمریکا و جامعه جهانی مواجه شده است.کما اینکه شرکای این کشور در برجام نسبت به اظهارات ترامپ واکنش نشان دادند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی نیز شب گذشته با تبیین مواضع و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در قبال توافق هسته ای ، رفتارها و سیاست های نابخردانه آمریکا در چهار دهه گذشته در قبال ایران را متذکر شد.
امشب هم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در یک برنامه تلویزیونی به تشریح دیدگاه ها و مواضع جمهوی اسلامی و توافق برجام می پردازد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی