پنجشنبه , 29 /فروردين /1398
 Thursday , 18 /April /2019

مجوز فعالیت این پایگاه، در جلسه مورخ 1391/08/22 هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

logo-samandehi

حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

قائم شهر – جارپرس – به گفته امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، ستاد یا...

هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

تهران - جارپرس - هواشناسی استان تهران روز پنجشنبه در اطلاعیه ای هشدار داد به دلیل فعالیت سامانه ...

سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

تهران - جارپرس - سامانه های پدافند هوایی بومی تلاش و اس 300 در مراسم رژه مشترک یگان های ارتش در جو...

کاهش دمای هوا در راه است

تهران - جارپرس - کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز بعدازظهر (29 فروردین) با ریزش هوای سرد ...

پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

کرج - جارپرس - کارشناس کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راه استان البرز با تکذیب شایعه انسداد جاده کرج ...

ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

استان ها - جارپرس - 29 فروردین دیگری به نام روز ارتش فرا رسید و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ...

روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

تهران - جارپرس - رییس جمهوری گفت: نیروهای مسلح ما در برابر متجاوزین ایستادگی می‌کنند قدرت نیروها...

ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند

نیویورک - جارپرس - مشاور عالی وزیر امور اقتصاد و دارایی از جامعه بین المللی خواست در اسرع وقت با ...

 • حمایت مالی امام جمعه قائم شهر از یادواره 32 تن شهید نوکنده کا

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 • هواشناسی: شهروندان تهران حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
 • سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
 • کاهش دمای هوا در راه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 • پلیس راه البرز: جاده کرج - چالوس باز است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 • ارتش و تجدید بیعت با انقلاب اسلامی و مردم

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 • روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
 • ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند

  پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴

متهمان بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند

تهران - جارپرس - قاضی دادگاه انقلاب گفت: متهمان بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند و این حکم امشب به آنان ابلاغ می شود.

اسدالله مسعودی مقام روز دوشنبه در حاشیه دادگاه رسیدگی به اتهام های حسین هدایتی در جمع خبرنگاران افزود: حکم سه نفر از اعضای هیات مدیره بانک سرمایه به نام های علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی صادر شده و امشب به آنان ابلاغ می شود، هر کدام از این متهمان به 20 سال حبس، تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و همچنین محرومیت از مشاغل دولتی به صورت دائمی محکوم شده اند.
وی درباره بقیه متهمان بانک سرمایه گفت: جلسه آقای رضوی بعد از عید برگزار می شود و پرونده مربوط به سایر مدیران و ارکان اعتباری بانک سرمایه هنوز از دادسرا ارسال نشده است.
قاضی رسیدگی کننده به پرونده پتروشیمی در پاسخ به پرسش خبرنگار قضایی ایرنا گفت: ادعای متهمان مبنی بر دور زدن تحریم فقط یک ادعا است ولی به نظر نمی رسد کسانی که بتوانند وجوه را وارد کنند و در بخشی از موارد تحریمی وجود نداشته است و اینکه همه چیزهایمان را منتسب به تحریم‌ها می‌کنیم و این صحیح نیست.
مسعودی مقام در پاسخ به این پرسش که برخی اینچنین وانمود می‌کنند که دور زدن تحریم‌ها کارغیرقانونی است و باعث تشکیل چنین دادگاه‌هایی شده است، گفت: اقدامات ما گاهی گویای این نیست که ما تحریم را دور می‌زنیم، اقدامات ما برای تصاحب اموال بیت‌المال و بردن اموال مردم است و نباید بگوییم که همه این موارد منتسب به تحریم‌ها است.
وی چنین برداشتی را اشتباه خواند و گفت: ما به بررسی زمان و تاریخ اقدامات انجام شده می پردازیم و بخشی از این پرونده اساساً مربوط به بحث تحریم نبوده است.

* احتمال حضور شیخ الاسلامی در دادگاه پتروشیمی
مسعودی مقام درباره امکان بازگرداندن خانم مرجان شیخ الاسلامی با کمک پلیس اینترپل گفت: اقداماتی را انجام دادیم و بخشی هم دادسرا انجام داده ولی قطعاً بعضی از اقدامات مستلزم برخی قوانین و مقررات استرداد مجرمان است و اگر خانم شیخ الاسلامی خودش در دادگاه حاضر نشود، رسیدگی دادگاه در صورت غیبت ایشان ادامه خواهد شد و رأی مقتضی به او اعلام خواهد ‌شد.
این قاضی دادگاه تاکید کرد به خانم شیخ الاسلامی هم اعلام کردیم ولی وی قبل از اینکه پرونده در دادسرا مطرح شود، از کشور خارج شده بود و این مساله در واقع اسقاط حق وی است که از کشور خارج می‌شود و مدعی مطالبی می شود.
وی تاکید کرد: همه متهمان سعی می‌کنند که اقدامات خود را به سایر متهمان محول کنند که هیچیک از این موارد قابل پذیرش دادگاه نیست و باید مستند و دلیل ارائه دهند تا پس از بررسی دادگاه، نسبت به آنها تصمیم اتخاذ خواهد شد.

* واقعیت پرونده پتروشیمی
قاضی مسعودی مقام ادامه داد: در پرونده پتروشیمی بحث 100 هزار میلیارد تومان را قبلاً گفتم که این رقم 100 هزار میلیارد نیست، بلکه مابه التفاوت این ارقام است که باید در نظر گرفته شود و دستگاه قضا قاطعانه علیرغم اینکه شاید اشخاص متعددی که جزو صاحبان قدرت هستند در این پرونده باشند، چه آنهایی که در کیفرخواست ذکر شده و چه آنهایی که در رابطه با آنها تحقیقاتی انجام می‌گیرد و چه کسانی که تحقیقات صورت نگرفته، ما دستورات را برای تمام اشخاص صادر می‌کنیم تا دادسرای تهران تعقیب‌های جزایی را انجام دهد.

* وثیقه متهمان پرونده پتروشیمی تشدید شده است
مسعودی مقام درباره اظهارات مرجان شیخ الاسلامی آل آقا در فضای مجازی مربوط به پرونده متهمان پتروشیمی به ایرنا گفت: معمولا متهمان دفاعیاتی ارائه می‌دهند که دال بر بی گناهی و نحوه مداخله آنهاست. وثیقه 2 نفر از متهمان این پرونده تشدید شده که وثیقه رضا حمزه لو است 45 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. آقای احمدیان اکنون در بازداشت به سر می برد و وثیقه وی را نیز به مبلغ 20 میلیارد تومان افزایش داده ایم.
وی درباره سایر متهمان این پرونده گفت: هنوز مستندی دال بر اینکه اقداماتشان از سوی دستگاه های دولتی، بانک مرکزی و پتروشیمی‌ها مجاز بوده یا خیر، ارائه نداده‌اند و نحوه مداخله این اشخاص مشخص نیست.
این استاد دانشگاه افزود: پرونده تعدادی دیگر از افراد در دادسرا مفتوح است و همچنین اقداماتی که صورت گرفته باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. چون شاید مستندی دال بر مداخله بعضی از این اشخاص وجود نداشته باشد و ممکن است برخی فعالیت ها جرم باشد و ممکن است جرم معاونت به بعضی از آنها تفهیم شده باشد و در تحقیقات مشخص شود که مراتب بالاتری مانند مباشرت و مشارکت منتسب به آنها شود. البته افرادی نیز هستند که شاید تحقیقی راجع به آنها نشده که دادگاه تذکراتی را خواهد داد.
وی افزود: در رابطه با بحث‌های پولشویی و مانند آن باید در دادسرا و دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار بگیرد که دستور ردیابی آن را خواهیم داد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی